Парк під забудову: активісти Великодимерської громади звинувачують місцеву владу у роздачі землі за хабарі

Парк під забудову: активісти Великодимерської громади звинувачують місцеву владу у роздачі землі за хабарі

У Великодимерській громаді розгорівся земельний скандал: активісти стверджують, що 84 земельні ділянки, що мали стати новим парком Великої Димерки опинились у приватній власності. Земельні наділи нібито роздали ще у 2018 році, підробивши детальний план селища. Цікаво, що коли справа почала набувати розголосу в межах громади, у місцевій владі почались кадрові зміни: звільнився виконуючий обов’язки начальника земельного відділу Олександр Мамочка.


Гучна сесія


Справа бере початок цього літа, 22 червня, на одній з сесій Великодимерської селищної ради, під час якої депутати запропонували додати до переліку денного питання парку, яке “не можуть вирішити вже 7 місяців”. Пропозиція поступово переросла в сварку, у ході якої депутати заявили, що землі, виділені під парк, були роздані людям за нібито підробленим детальним планом території селища (ДПТ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“На одній з депутатських сесій, це було 22 червня, депутати почали між собою дискусію. Депутати Гришко Віктор з племінником Гришком Віталієм почали вигукувати, щоб їм повернули парк і показали детальний план, який нібито підробний. Тобто, було два детальних плани: той, де земля виділена під парк і той, де земля роздана людям. Виявилось, що ДПТ знаходиться у колишнього селищного голови Анатолія Бочкарьова вдома, Бочкарьов сам тоді знаходився у відпустці. Олександр Куценко, на той момент виконуючий обов’язки селищного голови, почав обіцяти, що парк повернемо без втручання правоохоронних органів, а питання буде розглянуте на наступній сесії”, – заявила громадська активістка Антоніна Корнієнко, що вела трансляцію засідання.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Варто зазначити, що Анатолій Бочкарьов написав заяву на звільнення з посади селищного голови за власним бажанням одразу після повернення з відпустки 27 липня. Він очолював громаду з 1985 року.

Парк під забудову: активісти Великодимерської громади звинувачують місцеву владу у роздачі землі за хабарі

Фото: звільнення Анатолія Бочкарьова 


Слідчі дії


Однак, питання на наступній сесії так і не розглянули. Громадські активісти почали шукати детальний план селища власноруч, відправившись у земельний відділ селищної ради.

“Прийшовши в земельний відділ, начальник відділу Мамочка почав розповідати, що документів немає і вони їх шукають. На наступний день я направила запит в селищну раду від ГО “Створені Дія Ти”, але відповідь на нього мене не задовільнила. Інформація була нечітка й неповна. На основі цієї відповіді я подала заяву у прокуратуру і заяву Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитру Лубінцю. Було відкрито кримінальне й адміністративне провадження, розпочато слідчі дії, йдуть допити. Станом на зараз ми досі не бачили жодного документу”, – заявила Корнієнко.

Проте, мешканці ще мають надію побачити документи селищної ради цього місяця. Активісти склали звернення до народного депутата України Андрія Богданця (фракція “Слуга народу”), якому Великодимерська селищна рада пообіцяла знайти папери до 14 вересня.

Вдалий спадок чи вдалий хабар


Активісти почали публікувати у соціальних мережах списки тих, хто отримав землю. Після цього на одному з 84-х земельних наділів розпочалося активне будівництво. Власник запевняє, що землю отримала в спадок його дружина, однак, громадські активісти підозрюють хабарництво.

Парк під забудову: активісти Великодимерської громади звинувачують місцеву владу у роздачі землі за хабарі Парк під забудову: активісти Великодимерської громади звинувачують місцеву владу у роздачі землі за хабарі

Фото: Олена Слизюк


“Одразу після того, як з’явились списки власників землі, на одній з земельних ділянок почалося активне будівництво. Я ходила до власника, спробувала поговорити, але він стверджував, що тут не може бути парку й тут все законно. Він сам взагалі з сусідньої громади, як і його дружина, й запевняє, що вона отримала землю в спадок. По цим спискам у соціальних мережах ми розуміємо, що більшість людей там не має відношення до Великодимерської громади. Ці землі продавали і оформлювали на ім’я того, хто дасть хабар. Бо 1000 доларів за земельну ділянку це не виглядає реально. Їх роздали ще у 2018 році”, – додала Антоніна Корнієнко.

Втеча з корабля


На тлі суспільного резонансу селищна рада “схудла” на одного співробітника – вищезазначеного виконуючого обов’язки начальника земельного відділу Олександра Мамочку. Наприкінці літа, 31 серпня, він за власним бажанням склав свої повноваження. Однак, без роботи Мамочка довго не сидів: вже 5 вересня його було призначено керівником КП “Бровари-землеустрій”, що надає послуги у сфері землевпорядкування, геодезії та консультує в оформленні документів на землю. З Броварами у Мамочки дійсно родинні зв’язки – його дружина, Вікторія Мамочка, є депутаткою Броварської міської ради та членом постійної комісії з питань земельних відносин, екології, архітектури та містобудування. Обрана до Броварської міськради від політичної партії “Європейська солідарність”, наразі позапартійна. 

До посади у Великодимерській селищній раді, Олександр Мамочка був спеціалістом 1-ої категорії-землевпорядника у Княжицькій сільській раді. Там він теж встиг запам’ятатись. Жителі обурювалися, що ще у 2015 році, коли до Княжицької сільради увійшов новий депутатський корпус на чолі з Ісакієм Петренко, а Мамочка нібито, замість того, щоб передати земельні справи новому складу сільради, втік. Діяв він, за словами депутатського корпусу Княжицької сільради 7-го скликання, разом з колишньою головою Ольгою Касьян, яка нібито теж втекла, прихопивши печатку сільради.

“11 листопада 2015 року на 2-й сесії Княжицької сільради 7-го скликання, Голова села Петренко заявив про те, що Мамочка втік, справи не передав, і якщо в процесі інвентаризації земель буде виявлено зловживання землевпорядника Мамочки, то для його розшуку буде задіяний Інтерпол. Як відомо, 30 серпня 2018 року Мамочку все таки прихопили.”, – пишуть у соцмережах.

Вже у 2019 році до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла справа, де Олександр Мамочка фігурує у справі про кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг та пропозиції, обіцянки або наданні неправомірної вигоди службовій особі. Судовий процес досі триває – наступне судове засідання призначено на 26 листопада. 

Думка влади


У селищній раді вже шукають шляхи розв’язати гучну справу – принаймні, так стверджує виконуюча обов’язки очільниці Великодимерської громади Антоніна Сидоренко. Парк все ж таки хочуть повернути, однак, розглядають варіант його облаштування на іншій землі.

Парк під забудову: активісти Великодимерської громади звинувачують місцеву владу у роздачі землі за хабарі“Ситуація шокуюча. Але вирішити її можливо, опрацьовуємо шляхи, вивчаємо проблему технічно. Проміжні кроки вже є, але подробиці я поки що говорити не можу. Ми хочемо, щоб там все ж таки був парк, однак, ці земельні ділянки у власності людей і це найбільша проблема. Чекаємо ще результати інвентаризації земельного відділу. На крайній випадок, ми перенесемо парк в інше місце, але станом на зараз, ми хочемо, щоб він був там, де має бути”, – розповіла Сидоренко.

Як раніше писала KВ, Бориспіль сколихнула звістка про вступ мера Володимира Борисенка до лав ЗСУ. Поки одні схвально реагували на раптову заяву очільника громади, інші мешканці міста були вкрай спантеличені і не розуміли: хто тепер має виконувати його повноваження. Ба більше – мотиви такого рішення невідомі і виконкому міста та депутатському корпусу, для яких це також виявилось неочікуваним “сюрпризом”. Наразі мер Борисполя офіційно перебуває у відпустці, а тво голови є його заступник. 

Читайте: Таємничий відхід: Бориспільська громада залишилася без мера

Фото: колаж КВ


КиївВлада

Автор:
Анастасія Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4