Переплата за генератори: слідчі вважають, що КМДА “подарувала” компанії Герег 1,8 млн гривень

Переплата за генератори: слідчі вважають, що КМДА “подарувала” компанії Герег 1,8 млн гривень

Столичні правоохоронці  розслідують вже як мінімум 3 кримінальні справи про зловживання службовим становищем та розтрату бюджетних коштів директором Департаменту муніципальної безпеки КМДА Романом Ткачуком (на колажі праворуч). Зокрема, за даними слідства, через злочинний умисел цього чиновника бюджет Києва втратив 1,8 млн гривень при закупівлі у ТОВ “Епіцентр К” генераторів для пунктів обігріву в листопаді 2022-го. Найімовірніше, після того, як правоохоронці отримають результати експертиз (це планується зробити до кінця цього року), це провадження буде передано до суду. Цілком можливо, на той час слідчі вже завершать вивчення порушень, які під проводом Ткачука були також допущені при облаштуванні укриттів у столиці та модернізації системи оповіщення.

Як стало відомо KВ, правоохоронці продовжують розслідувати факти можливих порушень законодавства з боку директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (КМДА) Романа Ткачука.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідні слідчі дії наразі здійснюються в рамках кримінального провадження №42022100000000633, яке було відкрито Головним управлінням Нацполіції Києва 21 грудня 2022 року. Чотири місяці тому, 22 червня, в рамках цієї справи Роману Ткачуку було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України – розтрата бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та в умовах воєнного стану. 21 вересня 2023 року Голосіївський районний суд продовжив термін цього розслідування ще на три місяці – до 21 грудня поточного року.

Суть у тому, що 18 листопада 2022 року між Департаментом муніципальної безпеки КМДА і ТОВ “Епіцентр К” було укладено договір на постачання електрогенераторів. На виконання цієї угоди вказана компанія повинна була поставити 400 генераторів марок “Goodyear”,”Kalejen”, “Fe Power”, “Datsu” і “Rolwal” на загальну суму 28,6 млн гривень. Підписантом згаданого договору виступив саме Роман Ткачук. Кошти на цю закупівлю було виділено з резервного фонду бюджету Києва – йдеться про ті фінансові ресурси, які столична влада використовує у крайніх випадках, коли щось потрібно придбати швидко та без зайвих бюрократичних погоджень. Використовувати ці генератори планувалося у пунктах обігріву – на виконання відповідного рішення Ради оборони Києва від 9 листопада 2022 року.

Переплата за генератори: слідчі вважають, що КМДА “подарувала” компанії Герег 1,8 млн гривень

Ухвала по цьому слідству від 21 вересня 2023 року

Через три дні, 21 листопада, Роман Ткачук підписав платіжне доручення, на підставі якого ТОВ “Епіцентр К” отримав вищезгадані грошові кошти за поставлені генератори. Втім, як з’ясували правоохоронці, до вартості даного обладнання було включено податок на додану вартість, хоча в даному випадку цього не повинно було бути. Відповідно до постанови Кабінеті Міністрів України №1260 від 9 листопада 2022 року, низка товарів, у тому числі й генератори, було звільнено від оподаткування податком на додану вартість та від сплати ввізного мита. 

Таким чином, на переконання слідчих, міському бюджету Києва було нанесено збитки на суму 1,8 млн гривень. При цьому, як вважають правоохоронці, Роман Ткачук мав злочинний умисел на розтрату цих коштів. За даними Київської міської прокуратури, розтрату коштів при цій закупівлі генераторів було встановлено в рамках перевірки, яка проводилась Державною аудиторською службою України. 

Переплата за генератори: слідчі вважають, що КМДА “подарувала” компанії Герег 1,8 млн гривень

Вручення підозри Роману Ткачуку (фото столичної прокуратури)

Продовження термінів слідства, про яке повідомлялося вище, обгрунтовано тим, що правоохоронцям потрібно отримати висновок почеркознавчої експертизи, призначити та отримати висновок судової економічної експертизи, допитати службових осіб Департаменту муніципальної безпеки КМДА і працівників ТОВ “Епіцентр К”, провести додатковий допит Романа Ткачука тощо. 

Як повідомляла KВ, це як мінімум третя справа стосовно директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА – паралельно він також є підозрюваним у службовій недбалості та ще в одній розтраті бюджетних коштів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, в рамках першого слідства правоохоронці вивчають факти неналежного функціонування укриттів у столиці. За попередніми даними Нацполіції, Роман Ткачук не проконтролював, які саме споруди цивільного захисту були внесені до спеціальної карти, проігнорував більш ніж чотири сотні звернень громадян щодо їхнього неналежного стану, не прорахував необхідну для міста кількість цих об’єктів, не надав жодної пропозиції щодо фінансування даної сфери тощо. На переконання правоохоронців, наслідком цього стало те, що кияни під час ракетних атак не могли скористатися деякими з “бомбосховищ”, чим наражали себе на небезпеку. Серед таких випадків і трагедія, яка сталася 1 червня в Деснянському районі і яка стала “спусковим гачком” для цього кримінального провадження. 

Нагадаємо, тоді в результаті ракетної атаки у столиці загинули три особи, а ще семеро громадян отримали травми різного ступеню важкості. За інформацією Нацполіції, ці люди під час повітряної тривоги намагались потрапити до укриття, розташованого в приміщенні КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №3” Деснянського району на вул. Ореста Левицького, 18-А, але їм ніхто не відчинив.

Зазначимо також, крім Ткачука, підозрюваними у цій справі виступають також директор вищезгаданого КНП Олег Шугалевич, його заступник Василь Десик, перша заступниця голови Деснянської районної в Києві державної адміністрації (РДА) Ірина Алєксєєнко, а також сторож вказаної поліклініки Вадим Мишкин.

Читайте: Небезпечна безвідповідальність: стали відомі подробиці слідства щодо директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА

Що стосується ще одного провадження, яке було відкрито правоохоронцями через втрати столичним бюджетом фінансових ресурсів, то в Держреєстрі судових рішень поки що відсутні його подробиці. Разом з тим, відомо, що відповідну підозру (ч. 4 ст. 191 КК України) Роман Ткачук отримав відносно нещодавно – про це столична прокуратура повідомила 4 жовтня 2023 року. 

За інформацією правоохоронців, у червні 2022 року директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА уклав договір із приватною компанією на капітальний ремонт (модернізацію) територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення (ТАСЦО) в Деснянському районі Києва (спеціальна інфраструктура для оповіщення громадян у разі надзвичайних ситуацій. – КВ). На ці роботи в бюджеті столиці було передбачено майже 10 млн гривень. Втім, за даними слідчих, у результаті вартість модернізації була завищена на суму майже чверть мільйона гривень, і саме Роман Ткачук підписав акти приймання виконаних робіт, на підставі яких підрядник отримав ці кошти.

Чиновники КМДА не вперше опиняються в епіцентрі увагу правоохоронців через порушення при використанні бюджетних коштів під час повномасштабної війни в Україні.

Зокрема, з серпня 2022 року слідчі Нацполіції розслідують факти можливого привласнення коштів при відновленні столичних будівель, які було пошкоджено минулого року в результаті російських ракетних обстрілів. Попередньо мова йде про такі зловживання під час здійснення ремонтів чотирьох шкіл Оболонського району та двох багатоквартирних будинків (на вул. Чорнобильській, 9-А та вул. Соломії Крушельницької, 3-А), на які було витрачено близько 187 млн гривень. На думку слідства, фінансові ресурси розкрадалися за звичними схемами, в основному – через завищення обсягів робіт (в деяких випадках – у 2,5 рази). 

Читайте: “Ракети і корупція”: у Нацполіції зацікавилися відновленням столичних будівель, що постраждали від обстрілів

За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ “Епіцентр К” було зареєстроване у серпні 2003 року. Його керівником зазначено Петра Михайлишина, засновниками – Тетяну Суржик та подружжя Галини та Олександра Герег. Останні також є кінцевими бенефіціарами даної компанії.

Система Youcontrol відносить цю ТОВку до групи “Епіцентр”, до якої входять мережі будівельних гіпермаркетів “Епіцентр” та “Нова Лінія”, аграрний холдинг “Вінницька аграрно-промислова група”, земельний банк, в обробітку якого знаходиться 160 тис.га, тощо. 

Ключовими особами групи “Епіцентр” є вищезгадані Галина та Олександр (на колажі ліворуч) Гереги. Перша була депутаткою Київради V і VI скликань (обиралася від “Громадського активу Києва”), а в 2012-2014 роках виконувала обов’язки міського голови Києва як секретар міськради – після відставки Леоніда Черновецького. У свою чергу, Олександр Герега тричі обирався до Верховної Ради – у VII-IX скликаннях він проходив до парламенту в якості самовисуванця від виборчого округу №192 в Хмельницькій області.

Читайте: Галина Герега все-таки построит “Эпицентр” на месте автобусного парка на Оболони

Роман Ткачук очолює Департамент муніципальної безпеки КМДА (до 2020 року – управління цивільного захисту КМДА) з 12 грудня 2018 року. Більшу частину своєї трудової кар’єри він провів у різних “рятувально-безпекових структурах”. Так, у 1999-2002 роках Ткачук працював у Головному штабі Державної воєнізованої гірничорятувальної служби, у 2002-2004 роках – на керівних посадах у держпідприємстві “Центральний воєнізований аварійно-рятувальний загін”, у 2004 році був заступником командира Центрального регіонального спеціального (воєнізованого) аварійно-рятувального загону, а у 2004-2015 роках був керівником комунальної аварійно-рятувальної служби “Київська служба порятунку”.

Діяльність Департаменту муніципальної безпеки КМДА з листопада 2021 року контролює заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Андрій Крищенко, який наразі проходить військову службу в Національній гвардії України.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4