За заміну пошкоджених московитами шибок в 79 будівлях на території Іванківської громади обласна адміністрація тільки авансами сплатила майже півмільйона гривень. За ці кошти повинні стартувати роботи в приватних оселях сіл Сукачі та Хочева, а також будинку культури, спорткомплексі та чотирьох навчальних закладах центру громади – селищі Іванків. Всі без виключення договори на виконання поточних ремонтів в цій громаді влада Київщини віддала столичному ТОВ “Ітен Буд”, з яким раніше не співпрацювала. На сьогодні, як стверджують у підрядника, більшість робіт по заміні вікон в приватних будинках сіл громади вже виконані, наступним приступають до поточних ремонтів закладів освіти громади. При цьому зазначають, що подальші темпи виконання робіт залежатимуть від оперативності фінансування та організованості власників пошкоджених осель. Історія з понівеченої Іванківської громади – чотирнадцята частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.
Як стало відомо KВ, з кінця липня 2022 року по нинішній час Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДРР КОВА)* авансував ТОВ “Ітен Буд”** 489,5 тис. гривень за виконання поточних ремонтів в пошкоджених внаслідок бойових дій будівлях Іванківської громади Вишгородського району.
Сухі цифри: де і за скільки виконують поточні ремонти
Вказані кошти в розмірі майже 490 тис. гривень спрямовані на поточні ремонти в трьох населених пунктах громади – селищі Іванків та селах Сукачі і Хочева.
Левову частку авансів – 400,25 тис. гривень – ТОВ “Ітен Буд” отримало за роботи в селі Сукачі, де поточні ремонти проводять в 64 приватних будинках на 16 вулицях.
Майже 60 тис. гривень ДРР КОВА авансувало ТОВ “Ітен Буд” за поточні ремонти 9 приватних осель в селі Хочева.
Решта 29,6 тис. гривень підрядник отримав за ремонтні роботи в центрі громади – селищі Іванків. Тут поточним ремонтам підлягають 6 об’єктів – будинок культури, спорткомплекс, центр розвитку дитини “Веселка”, школа на вул. Проскури, 49 та два дитсадки – на вул. Київській, 16 та вул. Проскури, 50.
Як пояснили KВ в ДРР КОВА організаціям, які виконують роботи, дозволено здійснювати попередню оплату за договорами в розмірі 30% від загальної вартості послуг.
Оскільки розмір авансів по 79 договорам між ДРР КОВА та ТОВ “Ітен Буд” складає 489,5 тис. гривень, тож загальна ціна договорів може сягати майже 1,63 млн млн гривень.
Хід робіт
Власник ТОВ “Ітен Буд” Максим Шинкарьов в коментарі KВ розповів, що в Іванківській громаді більшість робіт по договорам з ДРР КОВА їхня компанія вже виконала, але надалі їхній темп залежатиме від ситуації на місцях та фінансування.
“Займаємося поточними ремонтами в Іванківській громаді – і більшість робіт вже завершені. Там об’єми хоч і незначні, але кількість самих об’єктів достатньо велика.
Взялися за відновлення будівель ми минулого місяця. Наразі проводимо поточні ремонти в сільських приватних оселях, де здебільшого займаємось заміною вікон. Далі за планом у нас поточні ремонти освітніх закладів громади.
Коли закінчимо всі роботи по громаді, наразі сказати важко, бо коли берешся за об’єкт, можуть виникати безліч робочих нюансів. Зокрема, ускладнює нашу роботу відсутність мешканців: треба відшукати власника, домовитися про за час візиту для здійснення замірів. Та населення намагається йти нам на зустріч, бо вони також зацікавленні у швидкому завершенні робіт.
Ми працюємо на території щодня, за об’єктами закріплені відповідальні керівники, інженери, вони перебувають на місцях постійно. Проте темпи виконання робіт залежатимуть від швидкості надходження коштів та фінансування цієї програми в подальшому”, – розповів Максим Шинкарьов.
Про підрядників
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Ітен Буд” зареєстровано в 2017 році в Києві. Розмір статутного капіталу – 202 тис. гривень. Основний вид діяльності – покрівельні роботи. Засновник, кінцевий бенефіціар і директор – киянин Максим Шинкарьов.
За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Ітен Буд” уклало 80 договорів на 3,55 млн гривень. Найбільший замовник – КП “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району Києва”, з яким укладено 71 договір на 2,1 млн гривень.
Станом на 2016 рік Максим Шинкарьов був засновником ТОВ “Ремонтної компанії “Ізол”, яке за результатами участі у публічних закупівлях уклало 1 004 договорів на 632,82 млн гривень. Найбільше підрядів ця компанія отримала на виконання робіт в Києві. Зокрема, 48 угод майже на 105 млн гривень укладено з КП “Київбудреконструкція”, 210 угод майже на 86 млн гривень – з управлінням ЖКГ Деснянської РДА, 181 угод на 63,68 млн гривень – з КП “Київжитлоексплуатація”.
Раніше KВ повідомляла, що якість виконання робіт ТОВ “Ремонтна компанія “Ізол” ставили під сумнів столичні обранці. Зокрема, в 2017 році Олег Петровець просив столичную прокуратуру притягнути до відповідальності причетних до неякісного виконання ремонту столичної школи №65, де підрядников було обрано компанію “Ізол”. А на початку 2019 року депутат Київради Алла Шлапак скаржилася на якість виконання цієї фірмою капремонту туалетів столичної школи №133.
До слова, ТОВ “Ітен Буд” – не перша компанія, яка ремонтує пошкоджене рашистами житло Київщини та при цьому активно працює в Києві. Так, столичне ТОВ “Нідком”, яке пов’язують з першим заступником голови КМДА Миколою Поворозником, виконує за замовленням обласної влади поточні ремонти в житлових будинках Бучі, Ворзеля та Блиставиці, при цьому більшість своїх довоєнних підрядів із завидною частотою отримувало від столичних КП. Зокрема, з “Київською міською клінічною лікарнею №1” укладено 7 договорів на 256,33 млн гривень, з “Київською міською клінічною лікарнею №7 – 4 договори на 105,80 млн гривень, з “Олександрівською клінічною лікарнею” – 3 договори на 64,68 млн гривень.
Читайте: Микола Поворозник зблефував, що позивався на Максима Бахматова за поширення дезінформації
Нагадаємо, до складу Іванківської селищної громади входить селище Іванків та 80 сіл. Громада потрапила під окупацію в перші дні війни. Через її центр – селище Іванків – понад місяць невпинно рухалися колони ворожої техніки. Зокрема, через Іванків та навколишні села проходила наймасштабніша колона російської техніки, яка була в Україні. Йдеться про 60-кілометрову колону, яка потрапила на знімки американської супутникової компанії Maxar.
В Іванківській громаді унаслідок російської окупації майже повністю знищено три села – Тетерівське, Кухарі та Підгайне.
Орки відходили з громади протягом кількох днів. Зокрема, 31 березня вони вивели війська і бронетехніку з Ораного, зранку 1 квітня був звільнений Іванків, Хочева, Олізарівка.
Читайте: Розмінування і війна з мародерами: Іванківщина відроджується після полону московитів та Дорога на Іванків: репортаж із краю, де народжується повоєнний фольклор
Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар.
Іванківську селищну територіальну громаду очолює Тетяна Свириденко.
* Департамент регіонального розвитку КОВА (код ЄДРПОУ: 21467647)
** ТОВ “Ітен Буд” (код ЄДРПОУ: 41588159)
Читайте:
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює в регіоні медзаклади
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Немішаївській громаді
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Баришівці
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Мархалівці Фастівського району
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Загальцях Бучанського району
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Дмитрівській громаді
Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Пісківській громаді
Фото: колаж KВ