Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

Всього 5 підрядників отримали можливість проводити ремонти в сотнях постраждалих будинків Ірпеня за державний кошт. Серед допущених до робіт компаній – улюбленці Держмитслужби та Департаменту регіонального розвитку Київської обладміністрації, які роками вигравали у цих установ тендери на сотні мільйонів гривень. Наразі підрядникам, які, до слова, отримали право працювати в Ірпені поза конкурсом, вже перераховано авансів на суму понад 30 млн гривень. Поки частина ірпінців натякає на корупцію, інша – радіє, що держава почала, бодай якісь роботи в місті. Історія з понівеченого Ірпеня – це друга частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.

Як стало відомо KВ, 31 травня та протягом червня 2022 року Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДРР КОВА) здійснив авансові платежі на загальну суму 30,66 млн гривень пяти підрядникам за виконання поточних ремонтів 99 житлових будинків у місті Ірпінь Бучанського району Київщини.

Сухі цифри: де і за скільки збираються виконувати поточні ремонти

Згідно зі звітів про виплати, левова частка вказаної суми авансів – 3,04 млн гривень – переказана за поточні ремонти багатоквартирних будинків, яких у списку 87. Найбільші аванси переказано за поточні ремонти за адресами вул. Котляревського, 52-А (2,96 млн гривень), вул. Северинівська, 105-М (2,81 млн гривень), вул. Університетська, 1-Ш (2,8 млн гривень) та 1-Ч (2,46 млн гривень).

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в ІрпеніНа фото: будинок №52-А по вул. Котляревського

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в ІрпеніПоранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

На фото: будинок №105-М по вул. Северинівській 

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в ІрпеніПоранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

На фото: вул. Університетська, 1-Ш та 1-Ч

7,17 млн гривень від загальної суми авансів припадає на 34 багатоповерхівок по вулиці Білокур (ЖК “Грін Ярд”).

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в ІрпеніПоранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

На фото: ЖК “Грін Ярд”

Найменші аванси заплачено за поточний ремонт будинку 4/3 по вул. Авіаконструктора Антонова – 1,93 тис. гривень, №5-Б по вул. Рильського, 5б – 3,18 тис. гривень, а також будинку №12-3 по вулиці Єрощенка, де за 3,42 тис. гривень запланований ремонт 6 вікон.

Решта 176,52 тис. гривень від загальної суми авансів переказано за поточні ремонти 12 приватних житлових будинків. Більше 100 млн цих коштів пішло авансами за ремонтні роботи в чотирьох садибах – по вул. Єрощенка, 16 (34,2 тис. гривень), вул. Щаслива, 16-Б (29,32 млн гривень), вул. Степанівська, 23 (24,52 тис. гривень) та вул. 6 лінія, 24/2 (21,69 тис. гривень). Найменші суми переказано за роботи на вул. Рильського, 7 (2,37 тис. гривень) та вул. Героїв, 56 (2,66 тис. гривен).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Хто ремонтуватиме

Підрядників на вказані ремонти ДРР КОВА обрав без тендерів, користуючись розпорядженням Кабміну від 10 квітня 2022 року № 280-р, згідно до якого адміністраціям дозволено укладати договори для першочергових робіт з відновлення об’єктів без застосування публічних закупівель. Отже, обраними підрядниками стали столичні ТОВ “Агро Констракшн” (*), ТОВ “І.Б.К.Девелопмент” (**), ТОВ “Будівельна компанія Біг Буд Інвест” (***), та ірпінські ФОПи Федоренко Ігор Володимирович і Росстальний Сергій Валерійович.

Із 98 житлових будинків, які підлягають поточним ремонтам, майже в половині (45 багатоквартирних та 1 приватному) роботи проводитиме ТОВ “Агро Констракшн”. Загальна сума перерахованих цій компанії авансів становить 12,83 млн гривень. Зокрема, саме в цієї фірми замовлено ремонти у 34 багатоповерхівках ЖК “Грін Ярд”.

Ремонти в 30 будинках – 24 багатоквартирних та 6 приватних – довірили ТОВ “Будівельна компанія Біг Буд Інвест”. За ці роботи компанії вже перераховано 3,4 млн авансових платежів.

Поточними ремонтами в девяти житлових будинках, серед яких всі багатоквартирні, займатиметься ТОВ “І.Б.К.Девелопмент”. Загальний розмір авансових платежів, перерахованих цій компанії, становить 9,16 млн гривень. На рахунки саме цієї компанії пішов найбільш аванс – за ремонт по вул. Котляревського, 52-А.

Підприємцю Ігорю Федоренко дісталося 12 підрядів на проведення ремонтів в 8 багатоквартирних та 4 приватних будинках, за які йому вже переказано 5,16 млн гривень.

Решта 49,48 тис. гривень від загальної суми авансів отримав підприємець Сергій Росстальний за поточні ремонти в одній багатоповерхівці та одному приватному будинку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Офіційна позиція міста

Голова Ірпінської міської ради Олександр Маркушин в коментарі KВ розповів, що на громаду Ірпеня спрямовано трохи більше 190 мільйонів гривень з 400 млн гривень, виділених із резервного фонду держбюджету для відновлення інфраструктури населених пунктів Київщини.

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

На сьогодні замінені вікна, двері і, де потрібно, відремонтовано дах, у 12 багатоповерхівках та 13 приватних будинках. 

Однак, як всі знають, Ірпінь має значно більші потреби! Лише на поточний ремонт пошкоджених житлових будинків, дитсадків, шкіл та інших соціальних приміщень першої категорії аварійності нам потрібно ще 850 мільйонів гривень! Кошториси на цю суму ми вже передали на перевірку до департаменту регіонального розвитку КОВА. Звісно, ми активно працюємо з благодійними фондами, організаціями, будівельними компаніями та містами-побратимами щодо залучення фінансування на відбудову Ірпеня. Але й ми дуже сподіваємося що вже невдовзі отримаємо наступний, так би мовити, транш від держави та області, щоб мати змогу продовжити відновлення міста”, – розповів Олександр Маркушин.

Хід виконання робіт

Підрядники підтвердили KВ, що робота по проведенню поточних ремонтів в Ірпені триває і на сьогодні вже є низка завершених об’єктів. Проте, за їх словами, за деякими адресами процес виконання ремонтів ускладнюється з одного боку, відсутністю самих мешканців, 40% яких наразі перебуває за межами громади, а з іншого боку – бюрократією. Вони відмічають, що якби договори проводилися через систему ProZorro, то початок робіт міг би затягнутися взагалі до осені. 

“По Ірпеню у нас всі об’єкти в процесі, відновлювальні роботи розпочаті. Житловий комплекс “Новатор” маємо завершити цього місяця, а ЖК “Грін Ярд” – у серпні. Ми там займаємося виключно заміною вікон та вхідних дверей. 

Деякі договори були підписані ще в кінці травня, проте через формальності фактично ми стартували свою роботу в червні. Якби всі ці процедури пропустили через “Прозоро”, то це б зайняло додатково, як мінімум, ще 2-3 місяці. Тоді підписати договори ми змогли б лише восени і люди б зустрічали зиму без вікон та дверей.

Дуже велика проблема ще є і з доступом до помешкань, адже більшість мешканців відсутня. Щоб одержати доступ до кожної квартири, треба пройти певну процедуру. До деяких приміщень, на жаль, ми і досі не маємо доступу. Ми формуємо відповідний перелік таких об’єктів і передаєму його замовнику, а вони вже вирішуватимуть по термінам, як бути з такими помешканнями”, – розповів керівник ТОВ “Агро Констракшн” Артур Стасюк.

На бюрократичні складності та відсутність власників житла, що унеможливлює початок відновлювальних робіт, поскаржився також підприємець Ігор Федоренко.

“З відповідними документами про готовність виконання ремонтних робіт в Ірпені я почав їздити до обласної адміністрації ще з квітня. Паперової роботи більше, ніж реальної на місцях, яку потрібно було б давно вже виконувати. Це при тому, що тендери не проводяться і все мало виконуватися за спрощеною процедурою. А в реальності – від подачі документів і до перерахування, хоч якихось коштів та підписання договору у результаті проходить три місяці. А якщо зараз запустять систему ProZorro, то ці процеси взагалі затягнуться на півроку.

Ще один проблемний момент – половина мешканців наразі взагалі перебуває за межами громади. Ми мали змогу потрапити на 60% від всіх будинків та квартир, в решту 40% – жителі ще не поверталися додому взагалі. І це дуже ускладнює нашу роботу. Адже без власника, навіть при присутності депутата чи поліції, ми не маємо права заходити до помешкань, навіть, якщо там все зруйновано. Більш того, ми маємо додатково переконатися документально, що людина має право власності на ці квартиру чи будинок”, – розповів Ігор Федоренко.

Водночас, за його словами, роботи ідуть активними темпами, наскільки це можливо в нинішніх умовах.

“Ми вже завершили поточні ремонтні роботи в приватних будинках, там були незначні обсяги, кому вікно, а кому склопакет треба було змінити. Більш складні роботи були на об’єкті по вул. Лермонтова, 2 – це ОСББ, там вже замінили вікна та склопакети і мешканці вже мають доступ до своїх помешкань. Зараз тривають роботи на стадії вирішальних замірів і з 12-13 липня розпочинаємо масовий монтаж вікон по Ярославській, 3 – там п’ятиповерховий будинок на вісім під’їздів. Цей об’єкт по термінам будемо намагатися завершити максимум за три тижні, бо будинок дуже пошкоджений. Також до кінця місяця маємо завершити роботи у будинках по Ярославській, 14 та 10”, – розповів підприємець Ігор Федоренко.

Деякі ірпінчани розповіли KВ, що замінили вікна у своїх помешканнях за власні кошти, не чекаючи допомоги від держави. При цьому, за їх даними, підрядні організації закуповують вікна по 3600-3900 гривень за штуку, в місті подібні вікна можна купити за 3000-3200 гривень.

“Чому місцевим будівельним компаніям, або управляючим конторам житлових комплексів не дозволили проводити всі ремонти – це питання, яке багато кого в Ірпені цікавить. Пліток навколо цієї теми багато – одна з найпоширеніших – корупція і відкати. Містом навіть гуляє сума відкату в 10% від загальної вартості виконаних робіт, котру підрядник повинен заплатити на область. Але заради об’єктивності скажу, що в місті дійсно дуже багато будівельного бізнесу і підприємців, які хотіли, але в силу різних причин, не отримали ці державні підряди. Тож, можливо саме ті, хто не отримав кошти, а хотів і поширюють плітки. А зрада – улюблена тема українців і дуже гарно заходить. Тому для кожної людини по цій історії є дві тези на вибір: диму без вогню не буває і спростовано поки офіційно не доведено”, – розповів KВ представник будівельного бізнесу міста, який погодився говорити з редакцію на умовах анонімності.

Про підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Агро Констракшн” зареєстровано в 2016 році в Києві. Статутний капітал – 10 тис. гривень. Основний вид діяльності – діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. Засновники та бенефіціари – харків’яни Артур Стасюк (директор) та Денис Погребняк.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Агро Констракшнуклало 14 договорів на 407,66 млн гривень. Найбільший замовник – Державна митна служба України, від якої отримала 4 підряди на 358,56 млн гривень. Підрядів на проведення робіт в Київській області та столиці ТОВ “Агро Констракшн” не отримувало.

ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” зареєстровано в 2013 році в Києві. Статутний капітал – 500 тис. гривень. Основний вид діяльності  – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Засновники – Олександр Лук’янець (69,86%), Олег Волинцев (19,96%) і Віталій Жуківський (10,18%, директор).

За підсумками участі в публічних закупівлях ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” отримало 182 підрядів загальною вартістю 1,39 млрд ​​гривень. Найбільший замовник – ДРР КОВА, з яким укладено 10 договорів на 404,35 млн гривень. Зокрема, департамент замовляв у ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” за 136,33 млн гривень будівництво пологового та лікувального відділення у Борисполі, за 85,62 млн гривень реконструкцію будівлі школи в селі Проців Бориспільського району.

Чимало підрядів ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” отримувало від місцевих органів влади по всій Київщині. Так, у 2022 році Пристолична сільська рада уклала з компанією договір ціною 214,9 млн гривень на будівництво школи в селі Чубинське Бориспільщини, в 2021 році Бориспільська міська рада – договір ціною 10,69 млн гривень на реконструкцію будівлі Рогозівської медичної амбулаторії в селі Рогозів, Броварська міська рада договір – ціною 41,84 млн гривень на реконструкцію дитсадку в Броварах.

ТОВ “Будівельна компанія Біг Буд Інвест” зареєстровано в 2020 році в Києві, з березня минулого року має ірпінську реєстрацію. Статутний капітал – 10 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Засновник – Ольга Пінчук, директор – Єгор Ярмолич.

Ольга Пінчук також є засновником ТОВ “Гідроспецбуд”, ТОВ “Інжмонтажсервіс”, а також співзасновником ТОВ “Архітектурно-проектна майстерня “Капітель”. 

За підсумками участі в публічних закупівлях ТОВ “Будівельна компанія Біг Буд Інвест” уклало 3 договори на 87,65 млн гривень. Два з договорів на 87,63 млн гривень підписано з управлінням освіти і науки Ірпінської міської ради на реконструкцію дитсадка “Віночок” в Ірпені.

ФОП Федоренко Ігор Володимирович зареєстрований в 2004 році в Ірпені. Основний вид діяльності – виробництво будівельних виробів із пластмас.

За підсумками участі в публічних закупівлях Ігор Федоренко уклав 71 договір на 5,82 млн гривень. 58 підрядів на 5,2 млн гривень підприємець отримав на проведення робіт в Ірпені від міськради та підпорядкованих їх КП.

Ігор Федоренко також є засновником та директором ТОВ “Вікна Ірпеня”, яке досвіду участі у публічних закупках не має. При цьому, як зафіксував кореспондент KВ, вантажівка саме цього ТОВ завозила в місто склопакети.

ФОП Росстальний Сергій Валерійович зареєстрований в 2020 році в Ірпені. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Людина з таким самим ПІБ була помічником депутатів Верховної Ради V скликання Антона Ружицького (“Наша Україна”) та VI скликання Нестора Шуфрича (Партія регіонів).

За результатами участі у публічних закупівлях підприємець отримав два підряди на 350 тис. гривень – від КНП “Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня” на аварійний ремонт інженерних мереж та будівель.

Джерела KВ у владі Ірпеня кажуть, що цей ФОП перебуває у дружніх стосунках із керівництвом міської громади. 

Нагадаємо, що російська техніка зайшла в Ірпінь з перших днів війни. Рашисти прагнули контролювати це місто в рамках наступу на Київ, щоб оточити українську столицю із заходу. Біля місяця в місті тривали вуличні бої, також воно потерпало від авіаударів. 28 березня 2022 року ірпінський міський голова Олександр Маркушин офіційно заявив про звільнення міста від окупантів. Через кілька тижнів він повідомив, що Ірпінь є одним із найбільш зруйнованих населених пунктів Київщини.

Читайте: Незавойований: Ірпінь відроджується після боїв із ворогом

На сьогодні Ірпінь, якому в кінці березня було присвоєно звання “місто-герой”, потроху оживає від рашистської навали. Містяни поволі повертаються додому, наповнюючи Ірпінь життям. Частина ірпіньчан, житло яких повністю зруйноване, поселилися в містечко із залізничних вагонів.

В знак підтримки жителям понівеченого Ірпеня місто відвідало багато відомих людей. Зокрема, наслідки російського вторгнення на власні очі в Ірпені побачили президент Франції Еммануель Макрон, федеральний канцлер Нiмеччини Олаф Шольц, президент Індонезії Джоко Відодо, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Бетель, премʼєр-міністр Ірландії Міхал Мартін та інші політичні лідери. Крім цього, в місто приїздили актори Бен Стіллер та Шон Пенн.

Відмітимо, що згідно із звітом КОВА про стан ліквідації наслідків збройної агресії рф, в регіоні пошкоджено 25 710 об’єктів пошкоджено, серед яких 5 414 повністю зруйнованих. У вказаній кількості пошкоджених об’єктів житло складає 70,5%. Під поточний ремонт підпадає 14 870 об’єктів.

Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар. Голова КОВА – Олексій Кулеба.

* Департамент регіонального розвитку КОВА (код ЄДРПОУ: 21467647) 

** ТОВ “Агро Констракшн” (код ЄДРПОУ: 40288634) 

** ТОВ “І.Б.К.Девелопмент” (код ЄДРПОУ: 38831585) 

*** ТОВ “Будівельна компанія Біг Буд Інвест” (код ЄДРПОУ: 43468483

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот, Вероніка Злацька
Рекомендуємо до перегляду
Гроші для чиновників: у КМДА відзвітувалися про виконання бюджету міста у першому півріччі 2024 року
Гроші для чиновників: у КМДА відзвітувалися про виконання бюджету міста у першому півріччі 2024 року
09:00 Столична влада відзвітувалася про виконання у першій половині поточного року бюджету міста-2024 та Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР). Ситуація така, що дохідна…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Banner
QlU7mDx4