Поза касою: за чотири роки бюджет Вишгорода недоотримав майже 300 млн гривень

Поза касою: за чотири роки бюджет Вишгорода недоотримав майже 300 млн гривень

Жителі Вишгорода звернулись до нардепа Ольги Василевської-Смаглюк, просять провести держаудит у міській раді. Востаннє така перевірка здійснювалась у 2016-2020 році, за її результатами виявили порушень на загальну суму 65 млн гривень. При цьому бюджет недоотримав 249 млн гривень, які, за словами Смаглюк, могли осісти в кишенях голови Момота і його команди. Олексій Момот відкидає такі підозри і стверджує: аудит ініціювали перед виборами з метою послабити його кандидатуру, жодних коштів “поза касою” він не привласнював. Бюджет де має нестачу через тарифи, які міськрада не підвищувала для населення, натомість компенсувала. 

Як стало відомо KV, народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк зазначила на своїй сторінці у Facebook, що під час онлайн-приймальні вона отримала від громади Вишгороду прохання з проведення державного фінансового аудиту місцевого бюджету та окремих питань фінансового-господарської діяльності Вишгородської міської ради.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Держаудит

Тож, аудит було проведено у 2019 році за період з 1 квітня 2016 року по 30 червня 2020 року. За результатами його було встановлено порушень на загальну суму 65 млн гривень. З них недоотримано фінансових ресурсів на загальну суму 53 млн гривень. 

За інформацією Смаглюк, за даними держаудиту, внаслідок невиконання ТОВ “Велесгард 2015” зобов’язань по договорам про пайову участь, бюджетом міста Вишгород недоотримано коштів пайової участі в загальній сумі 13 млн гривень, що призвело до заподіяння матеріальної шкоди бюджету міста на зазначену суму.

Також – внаслідок невиконання замовниками зобов’язань в частині передачі зовнішніх інженерних мереж у комунальну власність територіальної громади міста Вишгорода   недоотримано комунального майна на загальну суму 39 млн гривень. Йдеться про ТОВ “ДБК-Моноліт”, “Українська кредитна компанія та “Взаємодопомога-1” на загальну суму 1 660,26 тис. гривень; ТОВ “Вишгородміськреконструкція-1” на 5 467,55 тис. гривень; ПрАТ “Київська пересувна механізована колона-2” та “ДБК-Партнер” на загальну суму 32 480,96 тис. гривень. Залишок невідшкодованих сум порушень складає 35 млн гривень. 

“Посадовим особам Вишгородської міської ради за період з 01.01.2016 року по 30.06.2020 року зайво нараховано та виплачено матеріальної допомоги на оздоровлення у загальній сумі 2,5 млн гривень, що призвело до збитків Вишгородській міській раді на вказану суму”, – зазначила Смаглюк.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Крім цього зазначається, що Вишгородською міською радою в періоді дослідження через невикористання у повній мірі своїх повноважень втрачено можливість отримати додаткові надходження до міського бюджету розрахунково на загальну суму 249 млн гривень. 

Причина полягає у наданні пільг підприємствам зі сплати земельного податку – через це міською радою втрачено можливість отримати додаткові надходження до міського бюджету протягом досліджуваного періоду у загальній сумі 219 млн гривень. Також в періоді дослідження встановлено неефективні витрати з міського бюджету розрахунково на загальну суму 28 млн гривень.

Ще працівниками Північного офісу Держаудитслужби виявлено окремі чинники, які не сприяють максимальному залученню додаткових джерел доходів та ефективному управлінню майном і землями.

Позиції

За словами нардепа, за усіма вищезазначеними фактами було складено протокол про адміністративне правопорушення, матеріали держаудиту передані до правоохоронних органів. 

Поза касою: за чотири роки бюджет Вишгорода недоотримав майже 300 млн гривень“За результатами проведеної ревізії міського бюджету та окремих питань фінансово-господарської діяльності Вишгородської міської ради складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 КУпАП. Матеріали ревізії та державного фінансового аудиту були передані до правоохоронних органів. Всі ці недоотримані кошти могли осісти в кишенях Олексія Момота і Ко, а значить, місто втратило ресурси для свого розвитку, відкинувши перспективу на роки назад. 

Слідкуємо за діями правоохоронців”, – завершила Ольга Василевська-Смаглюк. 

В свою чергу голова Вишгородської міської ради Олексій Момот розповів KV, що аудиторська перевірка не має жодних наслідків для міської ради, по кожному пункту адміністративного правопорушення вони надали роз’яснення. 

“Основна стаття збитків через те, що ми не підвищували тарифи на комунальні послуги – водопостачання, водовідведення, управління будинками. За думкою Держаудитслужби бюджет не доотримав через це кошти. Така собі історія. Це повністю наше право – компенсувати різницю у тарифах із місцевого бюджету і не піднімати їх для населення. Цього року також за теплопостачання зберегли тарифи на рівні минулого року і компенсуємо з бюджету 22 млн гривень. Були також питання щодо деяких приміщень, які ми здаємо в оренду та кількох приміщень, у яких ми, на думку аудитслужби, мали б зробити ремонт, і також їх здавати в оренду. На деякі адмінпорушення ми склали пояснювальні записки, за кількома пунктами ми погодилися і виставили претензії підрядним організаціям, вони компенсували всі суми. Ніяких наслідків ця перевірка для міської ради не принесла”, – каже він. 

За його словами, він вважає таку перевірку політичним замовленням перед виборами.

“Взагалі ця вся історія була надуманою та втіленою перед виборами. Це політика. Ініціювала перевірку народна депутатка від округу. Потрібно було “накатати” хоч щось, ось таке і “накатали”. Заяви про те, що кошти могли осісти у меня в кишенях – це взагалі смішно. Гроші у безготівковому форматі надходять на казначейський рахунок міської ради. Ми не здаємо приміщення за готівку. Чи можливо я собі на особисту картку отримую комунальні платежі від громади? Різницю ми також компенсуємо на рахунки підприємств, які надають відповідні послуги. Тому це суто політична історія”, – резюмував Момот.

Нагадаємо, як раніше писала KV, в Вишгородській міськраді 18 січня відбулася позачергова сімнадцята сесія. Провела засідання у главі – секретар Марина Мельник. На порядку денному – питання щодо організації роботи виконавчого органу та відділу закупівель. Передали депутати до соцгуманітарного управління та низки культурно-спортивних установ.

Читайте: Фекальний розбрат: Бучанська громада зі скандалом запускає власний водоканал

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Banner
QlU7mDx4