Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом

Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом

Рівно два тижні знадобилося Київській обласній раді, щоби подолати невеличку політичну кризу. Ще 7 вересня, зриваючи сесію, “Слуги народу” навперебій казали про неякісну роботи керівництва колегіального органу, натякали на корупцію своєї однопартійки, яка очолює раду, і войовничо коментували порядок денний. Але вже 22 вересня, той самий порядок, ті самі “слуги”, як сонечки, ухвалили, підтримавши всі проєкти рішень внесені в нього. Аби обласні обранці якісно тисли кнопочки, в облраду прибув голова президентського партосередку Київщини нардеп Андрій Мотовиловець. А щоби хтось із депутатів бодай не спробував образити спікерку, в облраду прибув її чоловік нардеп Анатолій Гунько.

Як стало відомо KВ, 22 вересня відбулася позачергова тринадцята сесія Київської обласної ради. Це засідання, як і попереднє 7 вересня, тривало недовго, але куди більш конструктивно. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Сесія розпочалася із вшанування хвилиною мовчання пам’яті загиблих українців і військових внаслідок агресії рф. Після відкриття пленарного засідання голови КОР Наталія Гунько поінформувала депутатів про подальший хід роботи сесії.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

67 присутніх депутатів голосували за порядок денний і всі заявлені питання, до того моменту, поки не спрацювала повітряна тривога. Тому депутатами було прийнято рішення проголосувати пакетом за всі питання порядку денного, щоб не відтерміновувати сесію на наступний раз. 

Зокрема із 68-ми питань порядку денного, депутати ухвалили 67 рішень зі змінами та доповненнями. До переліку увійшли і 44 питання, що планували розглянути ще на позачерговій дванадцятій сесії. 

Серед прийнятих рішень депутатські звернення державної влади та світових організацій щодо засудження факту масової страти українських військовополонених державою-агресором в Оленівці 29 липня 2022 року. Ухвалено також низку рішень, що стосуються майнових і комунальних питань щодо їхньої реорганізації. Крім того, депутати також підтримали внесення змін та статутів до деяких комунальних закладів й затвердили звіти до обласних комплексних цільових програм. 

Також підтримано зміни до програм, що передбачають залучення фінансування на матеріально-технічне забезпечення Нацполіції в Київській області, Служби безпеки України, будівництво захисних споруд цивільного захисту в області. На виконання Програми організації тероборони, зокрема, виділено понад 60 млн. гривень. 

Нагоняй

За офіційними повідомленням пресслужби КОР, до роботи сесії долучилися і народні депутати Андрій Мотовиловець – головний “слуга” Київщини  і Анатолій Гунько – чоловік спікерки КОР. 

Присутність цих панів в кулуарах КОР оцінили однозначно. Бунт – вчинений групою “Слуги народу” Олександра Склярова – вщух, а внутрішню кризу в середині президентської політсили – подолано. 

Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом“Я хочу звернутися до всіх представників політичних сил – давайте припинимо “політичні ігрища”. Що зараз не на часі. У всіх нас однакова політична відповідальність перед виборцями. Друзі, давайте пропустимо “політичний фарс”, не зараз. Однієї реєстрації в залі замало, прохання ще й працювати, підтримувати порядки денні, працювати в комісіях. Тому, прошу усіх вас об’єднатися, адже сьогодні у кожного з нас єдиний спільний ворог – російська федерація, якого ми обов’язково переможемо. А спільно ми зробимо це швидше й краще”, – зазначив Андрій Мотовиловець.

Читайте: Київоблрада збереться на позачергову сесію у вересні

Відлига

KВ вирішила поцікавитися у представників всіх фракцій, як вони оцінюють роботу своїх колег на минулому засіданні і як загалом вдалося владнати конфлікт. Адже попереднє сесія була фактично зірвана. 

На думку першого заступника голови КОР Ярослава Добрянського (“За майбутнє”) минулого разу конфлікт був між фракцією “Слуг народу” і новоствореною депутатською групою “Відродження Київщини”.Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом

“Вірніше, навіть, не конфлікт, а певна позиція, не зрозуміла депутатам: не голосувати за порядок денний, будучи присутнім в залі, навіть не фіксувати свою присутність через карткову реєстрацію.  На цій сесії відчувалося, що безпосередньо попрацювало партійне керівництво. Усі питання були підтримані в кількості 67 осіб. Тобто фактично всі депутати проголосували “за” всі питання порядку денного. Тому роботу депутатів оцінюю надзвичайно ефективною і позитивною. Та не знаю, як склалась би ситуація, якби не повітряна тривога. Адже дві сесії не відбулися з відповідними перенесеннями, але порядок денний не змінювався. І саме активна робота депкорпусу велася на засіданнях профільних комісій. І депутати вийшли в сесійний зал з питаннями, які вже були всебічно обговорені. Тому якісь протиріччя не мали б виникнути – все було опрацьовано. Можливо, були б якісь політичні прояви, але дивлячись, як розпочалась сама сесія, видно, що була проведена робота партійним керівництвом по фракції “Слуг народу”. Тому навіть ця група “Відродження”, я бачив хто був присутній в сесійній залі, вони також підтримували порядок денний і його питання. Власне було зняте з порядку денного і спірне питання щодо включення до переліку об’єктів на приватизацію певних об’єктів”, – говорить він.

Заступниця КОР Тетяна Семенова (“Європейська солідарність”) також підтвердила в коментарі KВ, що вчорашня сесія була досить конструктивною і що були проголосовані всі питання, крім одного звернення. 

Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом“Я думаю, результат голосувань і є оцінкою роботи депкорпусу. Депутати включилися, з ними обговорили ситуацію їхні куратори, голови фракцій. Зокрема, голова фракції “Слуг народу” Мотовиловець закликав депутатів підтримати всі рішення. Депутатів від фракції “Європейська солідарність” не треба ні до чого закликати. Всі питання були вивчені ще на попередній сесії. Наголошую, що на засідання сесії виносяться лише обговоренні питання в комісіях. Якщо до проєктів рішень є запитання, і депутати їх не підтримують, то ми в сесійну залу їх не виносимо – це наша принципова позиція. Особисто задоволена результатами нашої роботи. Всі рішення опрацьовані й опубліковані, і в понеділок обласна адміністрація  вже може брати їх до роботи”, – розповіла  вона.

Як розповів KВ депутат від фракції “Батьківщина” Олександр Колодій, на цей раз депутати нарешті почули всі депутатські ініціативи, і власне тому, на його думку,  і відбулася злагоджена робота депкорпусу з таким позитивним результатом.

Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом“Цього разу довели завчасно всі проєкти рішень, всі з ними ознайомилися. Всі питання були проголосовано одноголосно. Я не думаю, що є прямо вплив народного депутата, зокрема, на нашу фракцію, тому що ми завжди були за конструктив. Утворилася група “Відродження Київщини”, тож ми зібралися з колегами, ознайомилися з усіма ініціативами і проголосували. Також почула депутатів й обласна адміністрація щодо внесення змін до програми “Турбота”. Тому що до цього депутати ходили на прийоми і неодноразово просили внести зміни в частині надання коштів, з допомогою яких ми можемо допомогти населенню на місцях. Бо практика минулого року щодо надання депутатам по 500 тис. гривень повторилася і цьогоріч. Ми всі їздимо по округах і не завжди, ті кошти, які виділяє обласна адміністрація, доходять до них через виділені кошти на місцеві виконкоми чи структури”, – говорить він.

Голова фракції “Слуга народу” Олександр Поляруш зауважив KВ, що саме народному депутату вдалося об’єднати обласних депутатів, які дещо загралися в політику під час війни.

Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом“Вийшов народний депутат від “Слуга народу” Мотовиловець призвав і об’єднав – і всі проголосували, як піонери. Бо коли в країні триває війна, політичних чварів бути не повинно. Голосували, бо зрозуміли – “бедлама” не може бути у воєнний час. Адже сьогодні в нас думають як, якщо вони в БЮТі, то їм не треба голосувати, це стосується й інших партій. А сесії не відбувалися виключно через те, що дехто із депутатів захотів погратися в політику. Це так звані “скривджені”, які повставляли в реєстратор картки іншим боком. Так би всі питання були проголосовані, тому що в людей є патріотизм, і кожен працює на перемогу. Не було жодних непорозумінь – лише амбіції тих, хто колись працював головами рад, і які вирішили зіграти на ситуації. І скористалися тим, що хтось хворий, хтось запізнився, а хтось перебував за кордоном, вони побачили, що вони золота середина. Деякі депутати обласної ради просто недолали голосів, де на них сподівалися. Та на чужому горі, війні ніхто не гуляє”, – наголосив у коментарі KВ він.

Сором’язливі слуги

Також KВ намагалася поговорити і дізнатися точку зору і в представників фракції “Слуга Народу”, які відзначилися протягом минулої зірваної сесії.

Але на відміну від войовничої риторики двотижневої давнини, сьогодні представники президентської політсили колегіального органу Київщини виявилися взагалі не багатослівними.

Так, Олександр Скляров зсилався на зайнятість та все ж обіцяв викласти свою позицію, і навіть, надати роз’яснення письмово. Та з рештою – передумав.

Слідом за ним гуртом почали відмовляти у наданні коментарі й інші представники “слуг”, аналогічно списуючи все на зайнятість, важливі зустрічі і неможливість говорити. Це – Вадим Геращенко, Вадим Пасічнюк, Сергій Потрясаєв. Останній навіть відмовився пояснити KВ, чому він був на сесії з побитим обличчям і розвіяти інформації поширену ТГ-каналом “Область тьми”. 

Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом

На фото: Сергій Потрясаєв, який перебуває в сесійній залі з побитим обличчям

“Не секрет, що підкупленого млявим дідом Геращенко мали зняти з посади голови соціальної комісії облради, і все до цього йшлося. Але женоподібний прихильник Дунди-Склярова Геращенко здивував усіх і організував побиття депутата Потрясаєва, який мав зайняти його місце. Оскільки конституція тіла Геращенка не дозволяє йому вступити в рівний бій, за якихось 500$ він найняв пару броварських бугаїв, щоб ті вигадали випадковий привід і набили обличчя опоненту”, – йдеться у дописі

Відомо, що саме після побиття Потрясаєв був змушений зняти свою кандидатуру на посаду голови комісії із соцполітики. 

Читайте: В Київській облраді нові очільники бюджетної та будівельно-архітектурної комісій

Як вже писала KВ, на початку вересня 2022 року в політичне життя столичного регіону повернулися призабуті за півроку війни чвари, срачики і кулуарщина. Найбільшу ж турбулентність переживала саме президентська політична сила. На тлі боротьби за крісло очільника обласної парторганізації “Слуги народу” в обласному колегіальному органі було створено депутатську групу “Відродження Київщини”. До неї увійшла частина депутатів-слуг і представники фракції “Батьківщина”. Але попрацювати плідно новому міжфракційному об’єданню поки не судилося. Пленарне засідання, на якому депутатам облради і представили членів “Відродження”, було зірвано самим “Відродженням”. Очільник групи “слуга” Олександр Скляров натякав, що керівниця ради “слуга” Наталія Гунько тягла в сесійний зал “шкурняки”, що було неприпустимим. Проте, заваливши пленарку, “відродженці” не тільки порятували область від гіпотетичної корупції, а і, наприклад, унеможливили поповнення автопарку для невідкладної допомоги.

Читайте: Відкладене відродження: Київщина увійшла у чергове політичне піке

Фото: КВ 

КиївВлада

Автор:
Ілля Мандрикін, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4