Присмак “АллатРи”: в Ірпені палає політичний скандал з сектантським підгрунтям

Присмак “АллатРи”: в Ірпені палає політичний скандал з сектантським підгрунтям

На Київщині розгорівся політичний скандал: колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка підозрюють у зв’язках з проросійською сектою “АллатРа”. Приводом для цього стало інтерв’ю Карплюка для “АллатРи”, яке активісти помітили на сторінці ексмера в соцмережі. Карплюк у відповідь заявив, що він ніколи не мав зв’язку з сектою і взагалі атеїст. Чому саме зараз посились чвари на Приірпінні, до чого тут “Слуга народу” та як це пов’язано з відбудовою Київщини, – розбиралася КВ.

Нові акценти

Навколополітичний скандал, що розгорівся восени в Приірпінні, отримав нове продовження в листопаді. Цього разу журналістка та активістка, ексдепутатка селищної ради Коцюбинського (з 2010 року по 2015 рік) Ірина Федорів у своїй публікації до УП запідозрила колишнього мера Ірпеня, забудовника та лідера партії “Нові Обличчя” Володимира Карплюка у зв’язках із сектантською мережею “АллатРа”, до осередків якої на початку листопада завітали Служба безпеки України та Нацполіція.

“І от зараз виплили нові цікаві моменти – взаємодія Карплюка з “АллатРою”. Що ж таке ця “АллатРа”, борди про яку рясно висіли в регіоні? І тут я додам, що бізнес зовнішньої реклами в регіоні для команди Карплюка не чужий”, — написала Федорів.

У своєму дописі вона послалася на відеоматеріал, що з’явився 4 роки тому на ютуб-каналі “АллатРи”, у якому міститься інтерв’ю з Карплюком у Ірпінському парку. 

Федорів стверджує, що Карплюк нібито усвідомлював ризики і зараз намагається “підчистити” зв’язок з сектою. До того, Федорів додає, що команда “Нових облич” буцімто пов’язана не тільки з “АллатРою”.

“І от з каналу “Аллатра”, який таргетувався на Ірпінь сюжет щез. Хоча у Google за пошуком Карплюк “АллатРа” ще є слід. Про що це може свідчити? Про те, що це було не просто випадкове інтерв’ю. Карплюк прекрасно усвідомлює ризики. А як зачистити канал, якщо не контактувати?…Взагалі секти для Карплюка і розбудови його команди – це норма”, – додала Федорів. 

За її словами, зв’язки з “АллатРою” та відомим проповідником Сандеєм Аделаджі нібито є й у членів команди Карплюка. Також активістка нагадала, що під виглядом “місіонерства” самі учасники релігійної секти виправдовували збройну агресію рф та публічно просували кремлівську ідею про створення “союзу слов’янських народів” під керівництвом москви.

Активістка Федорів не єдина, хто підняв тему зв’язку “АллатРи” з ірпінським політикумом. Так, про інтерв’ю у своєму пості згадала і нардеп Ольга Василевська-Смаглюк. 

“Продати партію і всю Бородянку тому, хто давав інтерв’ю “АллатРа”, яку зараз розслідує Служба Безпеки України, яка підтримувала збройну агресію, раділа обстрілам — це прям треш і плювок людям, які віддавали свої голоси за “Слугу народу” в 2019 році, сподіваючись на зміни та справедливість”, – писала нардепка.

Політичне підґрунтя


Скандал, що продовжує палати в Приірпінні, тісно пов’язаний з політичними баталіями, які зараз тривають у Бородянці.

КВ вже писала, що тоді частина депутатів від політичної партії “Нові Обличчя”, яку очолює Володимир Карплюк, спробувала взяти керівництво громадою під свій контроль.

26 жовтня, мала відбутися сесія ради за ініціативи депутатського корпусу з приводу обрання нового секретаря ради, яким мала б стати представниця від партії “Нові обличчя” Ірина Захарченко. Кандидатку на пост секретаря закликав підтримати народний депутат Андрій Мотовиловець, що очолює партійний осередок “Слуг народу” на Київщині. Своїм листом нардеп закликав колег у Бородянці віддати свій голос на підтримку Захарченко.

Присмак “АллатРи”: в Ірпені палає політичний скандал з сектантським підгрунтям

Фото: УП


Нагадаємо, що позиції щодо такого перерозподілу влади розділились: у справу втрутилась нардепка від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк (округ 96, Київщина), що публічно закликала депутатів Бородянської селищної ради не допустити “проведення фейкової сесії”. На її думку, це схоже більше на узурпацію влади, аніж на спробу зробити роботу громади ефективнішою шляхом кадрових змін.

У прямій трансляції депутатка роз’яснила, що послугувало причиною для зібрання депутатів: за її словами, рішення апеляційного суду про відновлення на посаді Олександра Сахарука проіснувало недовго, адже вже екссекретар Георгій Єрко подав касацію і суддя Верховного суду касаційної адміністративної ланки ухвалив проміжне рішення про відсторонення Сахарука з посади. 

У коментарі кореспонденту KВ, вона ще раз підкреслила, що намагання просунути Ірину Захарченко свідчить про намагання узурпації влади.

Читайте: Депутати селищної ради Бородянки зі скандалом спробували обрати нового секретаря


Колаборація 

Журналістка та активістка Ірина Федорів у своїй колонці для “Української правди” розповідає про інші випадки співпраці Карплюка з Мотовиловцем. Зокрема, нібито, нардеп допоміг “протягнути” рішення щодо можливого дерибану Біличанського лісу, в якому міг бути зацікавлений Карплюк.

“Партію “Нові обличчя” очолює недоброчесний забудовник і ексмер Ірпеня Володимир Карплюк. Фігурант антикорупціних розслідувань, який не перший рік прогулює тюрму і про шлейф “Нових облич” і Карплюка Мотовиловець, заступник голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді, не може не знати. Він допоміг команді Карплюка протягнути в Київській облраді рішення, яке сприяло дерибану Біличанського лісу. Згодом, щоправда, Мотовиловець назвав таке рішення ганебним і таким, яке треба скасувати. Але за 2 роки рішення не скасували. Довелося прокуратурі битися в суді і ліс таки відбили. Самостійно рішення для порятунку лісу облрада не змогла прийняти. Забракло голосів. Всьому були виною “консерви” Дубінського – його депутати в облраді, які не хотіли давати голоси. Імена давно відомі”, – пише Федорів

Крім цього, ексмеру закидають контроль деяких партійних осередків у регіоні, який нібито триває ще з часів місцевих виборів 2020 року.

“Тут треба додати, що франшизу “Слуг народу”, як і ЄС, на місцевих виборах 2020 року ексмер Ірпеня Карплюк забрав в регіоні під себе. Це такий процес, коли місцеві феодали забирають бренд парламентських партій і ставлять під нього своїх людей. Звісно, не за просто так. Цей процес контролював зрадник Олександр Дубінський і адепт московських попів нардеп Артем Культенко”, – пише Федорів.

Відповідь


Сам Володимир Карплюк не залишився осторонь публічних звинувачень. У своїй відповіді він назвав всі вищенаведені згадки “фейками” та складовою “інформаційної війни”, яку проти нього ведуть нардепи Олександр Дубінський та Ольга Василевська-Смаглюк. 

Причиною для цього, на думку ексмера, могла стати публічна критика Карплюка і звинувачення нардепів Дубінського та Василевської-Смаглюк у посяганні на бюджетні кошти, призначені для відбудови регіону.

“Організатори атаки – скандальні нардепи Олександр Дубінський та Ольга Василевська-Смаглюк – колишні медіа-кілери на каналі Коломойського.

Причина очевидна. Нещодавно я публічно розповів про причетність групи нардепів до дерибану бюджету на відновлення ряду міст та селищ Київщини, зокрема, багатостраждальної Бородянки”, – пише Карплюк

Так, Карплюк заявив, що Василевська-Смаглюк перешкоджає ефективному відновленню Київщини заради власних грошових інтересів.

“…головна причина місцевих політичних інтриг – це намагання Народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк взяти під контроль відбудову Бородянської громади.

Скільки фірмам, наближених до таких депутаток, потрібно ще нагребти підрядів, щоб нарешті нажертися бюджетних коштів? Шляхом довгих консультацій між політичними силами та місцевими депутатами Бородянка отримала зараз шанс на початок ефективного відновлення та подальшого розвитку. Без чвар і без інтересів народних депутаток. І народна депутатка почала обливати лайном всіх, хто за конструктивну роботу у громаді – опонентів, місцевих депутатів, колег по партії “Слуга народу”.

Їй не звикати, бо вони стала депутаткою за квотою скандального фігуранта кримінальних проваджень Олександра Дубінського, який перебуває під санкціями США за проросійські позиції”, – писав Володимир Карплюк.

Свій зв’язок з “АллатрРою” ексмер також заперечує – називає себе атеїстом, а саме інтерв’ю ідентифікує як відкритість до ЗМІ.

“Дубінська-Смаглюк придумала, що “Карплюк – сектант”. Це не не відповідає дійсності, бо я десятиріччями маю публічну позицію атеїста. При цьому, вони взяли випадкове інтервʼю в Ірпінському парку, якому скоро буде 10 років. Мене запитали, яким я бачу суспільство, я розповів. Бо я відкритий для ЗМІ, виборців та мешканців”, – додав Карплюк.

За лаштунками “АллатРа”


Нагадаємо, “АллатРа” працювала в Україні з 2011 року, вела активну агітаційну діяльність та розвішувала свою рекламу на білбордах та у громадському транспорті. Організації також належить сайт “Благотворчого суспільства”. Себе вони позиціонували як міжнародна місіонерська організація. Засновником є “пророк”-лікар з Донеччини Ігор Данілов.

Присмак “АллатРи”: в Ірпені палає політичний скандал з сектантським підгрунтям

Фото: зовнішня реклама “АллатРи”, ТК “Еспресо”


Основною ідеєю “АллатРи” було об’єднання світу на єдиній духовній основі, яке нібито почнеться з слов’янських народів. В книгах Анастасії Нових (ймовірно, псевдонім другої засновниці секти Галини Яблучкіної) існує так званий “Номо” біографія якого підозріло співпадає з біографією президента путіна. За описаним сюжетом, Номо має стати в голові об’єднання слов’янських народів, а до влади його привели “сили добра”. До того, у вченні існують так звані “архонти” – світове керівництво, “темні сили, в інтересах яких діють ООН та НАТО”, а також прибульці аннунаки. 

На початку листопада Служба безпеки України спільно з Національною поліцією вирішили все ж таки взятись за “АллатРу” – на підставі зібраних доказів керівництву та учасникам “АллатРа” готується повідомлення про підозру у державній зраді, пропаганді комунізму, виправдовуванні збройної агресії рф та створенні й участі у злочинній організації. В “осередках” секти, у помешканнях фігурантів на Київщині та інших областях України виявлено комп’ютери, мобільні телефони, літературу, документи та інші докази незаконної діяльності.

“Під виглядом “місіонерства” учасники релігійної секти виправдовували збройну агресію рф та публічно просували кремлівську ідею про створення “союзу слов’янських народів” під керівництвом москви. Фігуранти організували чітку ієрархічну структуру та власні “представництва” в кожному обласному центрі нашої держави. Ці осередки АллатРа масово закликали місцевих жителів приєднуватися до секти та розповсюджувати ідеї кремля. Для пошуку однодумців та поширення проросійських поглядів фігуранти створили власний ютуб-канал, який налічує майже пів мільйона користувачів. Також організатори АллатРа запустили мережу власних медіа та інтернет-ресурсів, телеграм-каналів та сторінок у соцмережі “ТікТок”. Там вони публікували пропагандистські “дописи” та відео, просуваючи прокремлівські наративи через ідеї так званого “благотворчого суспільства”. Серед іншого – вони агітували за те, щоб російські окупанти здійснювали масовані ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі українських міст”, – повідомляє СБУ.

У ЗМІ пишуть, що не тільки Карплюк з’являвся на ресурсах “АллатРи” – у цьому переліку і нинішня віцепрем’єрка України Ірина Верещук і навіть ексголова СБУ Іван Баканов.

“Окрім книг, у руху “АллатРа” є декілька інформаційних ресурсів — від сторінок в соцмережах до каналів на Youtube. Серед гостей та спікерів об’єднання, зокрема, були Ірина Верещук (тоді ще народна депутатка), міський голова Коростеня Володимир Москаленко, Надія Савченко, ексглава СБУ Іван Баканов та його протеже Олег Кулініч — екскерівник СБУ в АР Крим, якого звинувачують у держзраді”, – додають у ЗМІ.

Як раніше писала KВ, Верховна Рада схвалила в цілому закон про військовий ПДФО. Парламентарі запевняють, що відтепер гроші, які витрачали громади на бруківку, стели та клумби, точно витратять на потреби військових. Місцеве самоврядування на Київщині твердить протилежне: раніше громади оперативно й адресно підтримували військові підрозділи та тероборону, тепер же щороку втрачатимуть мільйони гривень і вже змушені переходити у режим жорсткої економії, відмовляючись від необхідних соціальних проєктів та підтримки своїх військових. Які надходження громади втратять та яка саме криза виникла на місцях – розбиралася KВ.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини заявляють про фінансову кризу через вилучення військового ПДФО


Фото: колаж КВ


КиївВлада

Автор:
Анастасія Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4