Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Відмова від мажоритарної виборчої системи і відкриті списки – нові реалії передвиборчої боротьби на жовтневих місцевих виборах. Депутати ВРУ схвалили поправки до норм виборчого законодавства. Відтепер до місцевих рад з населенням більше 10 тисяч потраплятимуть депутати за рейтинговими партійними списками, а не місцеві лідери громадської думки. Представники регіональних відділень асоціацій вважають, що новації приведуть лише до тотальної партизації місцевих рад. Місцеве самоврядування штурмувало мітингами Верховну Раду та врешті програло битву за мажоритарну систему народним обранцям. 

16 липня Верховна Рада внесла скандальні зміни до Виборчого кодексу України, ухваливши законопроєкт № 3485 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як раніше повідомляла KV, зі схвалених новацій: виборці на виборах голосуватимуть не тільки за партію, а й за конкретного кандидата зі списку цієї партії, змінено варіант виборчого бюлетеня на новий. Поправки до Виборчого кодексу передбачають, що грошові застави буде запроваджено на всіх рівнях, незалежно від кількості виборців, хоч із різними формулами розрахунку.

Та найголовніше, звужено перелік населених пунктів, в яких громадянин може йти на вибори до місцевих рад окремо від партії і без грошової застави, з 90 тисяч до 10 тисяч населення. Отже, у громадах, які мають понад 10 тисяч виборців, вибори тепер будуть відбуватися за пропорційною системою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

На місцях же впевнені, що нововведення значно обмежують можливості самовисування громадян. Про це у коментарі KV розповів депутат обласної ради, юрист Роман Титикало:

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл“Як на мене, щодо внесених поправок до виборчого законодавства є значні питання і ще більше зауважень. Обмеження з 90 до 10 тисяч на виборчих округах обмежує право населення обирати і бути обраним. Тепер більшість ОТГ обиратимуться за партійними списками. Наприклад, самовисуванцю у межах села потрібно йти домовлятися із партійними босами, щоб висуватися і бути обраним від партії в сільську раду. Це виглядає занадто”, – каже він.

Читайте: Рада приняла изменения в Избирательный кодекс


Пікет

Не підтримують запропоновані зміни до статті 192 Виборчого кодексу, які обмежують право самовисування на виборах депутатів і в Всеукраїнській асоціації громад, асоціацій ОТГ та міст

Напередодні пленарного засідання ВРУ, Асоціація ОТГ і представники громад влаштували мирний пікет Верховної Ради. Під стінами ВРУ зібралася солідна делегація – більше 500 представників громадськості та місцевого самоврядування з різних куточків України. Мітингувальники виступили проти партизації місцевого самоврядування та примусової ліквідації понад 100 об’єднаних територіальних громад. 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

На фото: Асоціація ОТГ і представники громад пікетують Верховну Раду

Як же розповів KV заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації ОТГ Тарас Добрівський, на пікеті вони відстоювали запровадження партійної системи в громадах із кількістю не менше 35 тисяч виборців. 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл“Ми виступили проти виборів з партизацією місцевого самоврядування і проти того, що вибори за мажоритарною системою відбуватимуться лише у громадах до 10 тис. населення. Правління асоціацій наполягало, щоб вибори за мажоритарною системою відбувалися в громадах до 35 тисяч, раніше діяв поріг до 90 тисяч, а більше 35 тисяч – вже за партійною системою. Тому що більшість наших членів сільських, селищних та малих міських рад мають населення до 35 тисяч. У результаті  об’єднанні громади та депутати будуть служити не своїм жителям, а тим партіям, які їх висунуть. Ми вважаємо, це неприпустимо. До нас вийшли народні депутати, голова фракції “Голос” Кіра Рудик та голова профільного комітету Андрій Клочко. Під час діалогу відбулася дискусія. У результаті профільний комітет поділився майже навпіл: одні за 10 тисяч, решта – за 35 тисяч. Проте до нашої думки так і не дослухались”, – розповів Добрівський. 

Читайте: На митинге под Верховной Радой мэр Кличко выступил против “партизации” местных выборов (видео)


Точка зору

Київщина також взяла активну участь в мітингах і виступила на підтримку позиції Асоціації ОТГ. На пікеті були  присутні учасники асоціацій, голови сільських і селищних рад, районів. 

Заступник голови Всеукраїнської асоціації громад, голова Немішаївської селищної ради Сергій Замідра: 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сілМи запустили великий рух лідерів громад з підписання звернення, зібрали більше тисячі підписів проти партизації місцевих виборів за партійними списками. Верховна Рада все ж таки не дослухалася до думки громад – межу знижено до 10 тисяч. Більше того, вони навіть обговорювали варіант в 5 тисяч. Партії почали грати в свою гру, вже не дослухаючись до місцевого самоврядування. Країна переходить в жовтні в ситуацію, коли на більшості території депутати будуть обрані від політичних партій, навіть там, де їх ніколи взагалі не було. У політичних партій тепер є право відкликати депутата, якщо він відстоює позицію громади, а не лінію партії. По всій країні не розбудовані політичні осередки, населення не розуміє, що таке політичні партії. Тепер їм кажуть, щоб стати депутатом місцевої ради, їх має висунути партія. Ми намагаємося розбудовувати партії, але ситуація призведе до глобальних зрушень. 

Що відбуватиметься надалі. Кабмін визначив, що більша частина невеликих громад не може існувати і примусово приєднав їх до більших ОТГ. А тепер ще й запровадили партійну систему. А це значить, що більшість сільрад не отримають представників в депутатському корпусі. Партійні списки не гарантують наявність депутата від окремої території. А є громади, в яких 40-50 сіл. Разом з тим залишили 25% межу для піднняття кандидата за відкритим списком в рейтингу партії, а планували зниження межі до 5%. Насправді при великій кількості партій ускладниться рух кандидатів по списку. Фактично, як визначила партія черговість кандидатів, так вони і проходитимуть. Це не про розвиток місцевого самоврядування – це насаджування партій на рівень громад. Думаю, що у європейських донорів, які підтримували децентралізацію, після таких змін виникне дуже багато питань, куди рухається у результаті країна.

Голова Васильківської райради Наталія Баласинович:

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сілЗвичайно, ми підтримуємо позицію асоціацій. Кому в селі потрібні ці партії? У сільських радах населенню не має справи до того, їхній депутат від БЮТ чи “Слуги народу”. Вони звикли обирати інтелігентів, лідерів громадської думки. Їм важливо, щоб це був місцевий господарник, який розуміє їхні проблеми. Для чого знущатися так над сільськими ОТГ? Для того, щоб все було “Зе” і скрізь була тотальна покора. Але ж такого контролю в країні встановити більше не вдасться. Історія ставить на місце всіх тих, хто не ставить в рівні умови місцеве самоврядування. Обрали Президента із такою величезною довірою від населення – 73%. Він мав би стати тим, хто об’єднає Україну. Куди ми рухаємося: повертаємося до комунізму чи говоримо про демократичне місцеве самоврядування? Цей поріг партизації мав би розпочинатися хоча би від 30 тис. населення. Ідеальним було би залишити 90 тисяч. Всі розуміють, що коли партійна система, на територію заходять депутати, які не живуть на цій території і не мають нічого спільного з громадою. Потім вони просто не відвідують сесії і зривають прийняття важливих для громадськості питань.

Голова Бородянської райради Георгій Єрко:

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сілНа мою думку, на місцевих виборах партійність не обов’язкова, мажоритирна система набагато краще. Тому що, коли кандидат обирається, його знають і люди, і громада, а вже за своїм покликом підтримує ту чи іншу партію. Все одно жителі обирають місцеву особистість, яка працює і може чимось допомогти. Яка різниця від якої він партії? Він піде від партії, не пройде, тому що партія не набрала певний відсоток. Тому на місцевих виборах мають йти й обиратися саме місцеві люди, незалежно від партійності. Вважаю, що мажоритарка мала би бути від 25-30 тисяч населення, а далі вже партійність.

Голова Бучанської ОТГ Анатолій Федорук:

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сілЯк голова Правління Київського регіонального відділення Асоціації міст України, був присутнім на цьому заході. Цьому передувало засідання правління регіонального відділення, на якому було прийнято рішення звернутися до народних депутатів з пропозицією висловити нашу позицію щодо імперативного мандату (дострокове припинення депутатських повноважень – від ред.).  Все ж таки цю норму, яка фактично дає право лідерам партій впливати на дії та рішення представників партій, нам хотілося прибрати. На превеликий жаль, у Верховні Раді відповідні правки не набрали належної кількості голосів. Як відтепер дана норма реалізовуватиметься – час покаже. Як на мене, найкращий поріг все ж той, що прийняли. Я виходжу із практики. Тому що, коли ми проходили процес добровільного об’єднання, не громадяни сільської місцевості, а саме депутати  не приймали ті чи інші рішення. І вони нерідко суперечили волі громадян. Мотивували вони це тим, що у місті діє партійна система, а у селі мажоритарна і ми знаємо вже наперед, хто буде депутатом на окрузі. Тож врешті ми повинні мати єдиний політичний виборчий процес на теренах України. 10 тисяч виборців є оптимальною планкою, бо дійсно є громади зі специфічною місцевістю, де щільність населення є мінімальною. Вибори ж мають проходити в рівних умовах. 

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об’єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об’єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4