Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Одержання громадами у власність землі за межами населених пунктів –  один із головних важелів, який спонукав села до об’єднання. Законопроєкт, який передбачає механізми її передачі, ВРУ вивчає вже рік. Народні обранці навіть встигли розглянути його в другому читанні та прийняття провалили. У громадах же бояться, що доки схвалять необхідні законодавчі норми, Держгеокадастр роздасть за дешево залишки гектарів на аукціонах. Обурення мешканців зростає і громади вже готові відстоювати обіцяне державою в судах. 

Як стало відомо KV, 2 грудня Верховна Рада направила на повторне друге читання законопроект №2194 “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин”. 

Законопроєкт був зареєстрований ще у жовтні 2019 року і саме він передбачає запровадження правових механізмів для передачі землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності громад. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Із основних перспектив для громад можна виділити те, що цей закон також дасть чіткий механізм встановлення і фіксування в Державному земельному кадастрі меж об’єднаних тергромад. Громади, як органи місцевого самоврядування, матимуть і повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності, а ще – затверджуватимуть детальні плани території за межами населених пунктів.

Також повноваження із здійснення держконтролю за використанням та охороною земель буде надано обласним держадміністраціям, виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

У законопроєкті передбачено, що будуть ліквідовані інститути державної експертизи землевпорядної документації та агрохімічної паспортизації земель. Не потрібно буде і погоджувати з ВРУ зміни цільового призначення особливо цінних земель, вилучення земельних ділянок для розміщення та обслуговування будівель і споруд дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій.

Має скасувати закон і погодження з Кабміном продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунвласності іноземним юрособам. Іноземці зможуть вільно купувати для забудови ділянки за межами населених пунктів. Скасовується і державна експертиза документації із землеустрою.

Вводяться правові гарантії повної відкритості та доступності документації із землеустрою, публічності її розгляду тощо.

Читайте: Рада приняла в первом чтении законопроект о реформировании системы управления в сфере земельных отношений

Крім того, нагадаємо, що Президент підписав Указ про передачу сільгоспземель громадам, а Уряд прийняв постанову, які мали прискорити реформу земельних відносин і запустити механізм повноцінної передачі з державної у комунальну власність земель сільськогосппризначення всім без винятку територіальним громадам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Точка зору

KV поспілкувалася із керівниками ОТГ і з’ясувала, що процес передачі обіцяної землі громадам відбувається досить неспокійно. Так, за словами очільників, громади ще не одержали право розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Такі переваги, як: можливість одержувати додаткові фінансові надходження, мати доступ до відкритої інформації про землю та контролювати доцільність її використання, залишаються наразі для них недосяжними. 

На їхню думку, передача повноцінного контролю за територією саме на місця, нарешті дозволила би подолати корупційні схеми та бюрократичні процеси у використанні земельного ресурсу. Та, на жаль, ці процеси затягуються і Держгеокадастр продовжує розпоряджатися їхніми територіями на власний розсуд.

Голова Бородянської селищної тергромади Олександр Сахарук:

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молоткаГромада готується до передачі землі за межами населених пунктів. Процедуру на одержання права розпоряджатися землями ми розпочали ще у 2018 році. Восени до ОТГ доєдналися ще чотири ради і ми готові розпочати аналогічні заходи і щодо цих територій. Проте лише після прийняття законопроєкту ми зможемо завершити остаточно всі ці процеси і розпоряджатися землею. Доходи – це основна складова бюджету і земля буде головним ресурсом для залучення інвестицій в громаду в майбутньому. І найважливіше – контроль буде передано громадам. Ми зможемо змінювати цільове призначення, встановлювати межі. Є питання безпосередньо щодо наглядового характеру. Та в штат вводиться одиниця, яка матиме кваліфікаційні вимоги щодо відповідного використання землі. Громада зможе контролювати всі ці процеси. Коли земельна ділянка в безпосередній локації ОТГ, то саме кваліфікаційний робітник та очільник громади будуть розуміти, що порушується закон і матимуть право вчиняти заходи для стабілізації ситуації. А коли цей контролюючий орган у Києві, то є місце корупційній складовій. Наразі підписання закону затягується і в той же час щодня державні землі передаються особам, які не є мешканцями громади. Коли процес передачі землі дійде на місця, то там просто вже нічого буде передавати – земля буде у приватній власності. 

Голова Ташанської сільської тергромади Василь Вовчанівський:

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молоткаВерховна Рада не підтримала законопроєкт щодо передачі землі за межами у комунвласність громадам. Я противник таких рішень. До народу не прислухаються. Всю ж землю обіцяли передати громадам до 15 грудня. У першу чергу, ми планували її розподілити між мешканцями громади. Та віддавати її нам не поспішають. І поки громада одержить право розпоряджатися цими територіями, її просто “роздерибанять”. У Держгеокадастрі наразі  землі сільськогосподарського призначення продовжують виставляти на аукціони. Всі ці процеси затягують і це закінчиться тим, що мешканці просто розпочнуть бунтувати.

Читайте: Громади Київщини проводять масову інвентаризацію земель

Голова Студениківської сільської тергромади Марія Лях:

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молоткаДля громади одержання землі стало досить болючим питанням. Після об’єднання у 2018 році ми одержали понад 200 га землі і не без битви. Це вже другий етап. До ОТГ приєдналися три сільради і ми звернулися із листом у Держгеокадастр у Київській області щодо передачі земель, особливо земель запасу, у власність громади. Три дні ми домагалися лише реєстраційного номеру. Нам обіцяли передати всього три ділянки, які були виставлені на аукціон, залишали пасовище в Строковій на 80 га і, можливо, 0,2 га у Пристромах. І це із 366 га належних – просто знущання! На позаминулому тижні нам вже мали вручити акт передачі земель, але цього не відбулося. Цей факт нам пояснили тим, що землі будуть передаватися в два етапи до 15 грудня і після, що вже видані накази на розробку проєктів. Але громадам обіцяли передати всю землю саме до 15 грудня. Тож, якщо ці терміни не витримають, ми маємо намір відвоювати всю землю до останнього і подати на Держгеокадастр до суду. Через невстановлення меж продовжується розкрадання сільських територій. Основний ресурс громади – земля, ліс та надра. Чому місцева влада має виривати із держави обіцяне? Законопроєкт № 2194 вирішив би цю ситуацію. Нині все відбувається не в інтересах громад, бо не встигли додерибанити останні 20 соток, які нібито обіцяють передати громаді. Віддають ділянки, які пройшли через аукціони, де торгують землею під 3% в оренду від 7 до 40 років. Громада має можливість сама провести прозорі аукціони, і не під 3%, лише віддайте нам належне. 

Голова Великодимерської селищної тергромади Анатолій Бочкарьов:

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молоткаПроцес одержання землі за межами громадами ми то розпочали, здійснили всі необхідні процедури, провели інвентаризацію, але ж закон не прийняли. Саме цей закон надав би можливість закріпити територію за ОТГ. Якщо вже розпоряджатися своєю територією, то повноцінно, бо хто надалі здійснюватиме цей контроль? У межах населених пунктів керуєш, а за межами – ні. ОТГ – це вже обласний рівень. Є ОТГ і на кадастровій мапі мають бути визначені її межі території, за управління якою вона і нестиме відповідальність. Має бути єдиний контролюючий орган. Громади довели, що вміють контролювати майно показниками розвитку. Земля дає значну частку надходжень до бюджету. Сьогодні питання контролю обліку землі і сплати податку за землю є актуальним. Адже більшість не сплачують податки, не надають всіх відомостей щодо наявної землі у власності. Проведена інвентаризація та контроль за використанням землі вже дозволили виявити порушення та одержати додаткові надходження до бюджету. Передача контролю за землею ОТГ дозволить зменшити залежність бізнесу і спростити бюрократичні процеси. Земель державної власності, що мають передати у комунальну власність, залишилося вже зовсім мало. Держгеокадастр і земельна агенція все, що можна було роздати – давно це зробили. В основному землі за межами населених пунктів – це приватна власність. Але ж скільки надходить податків, хто використовує ці території і на яких підставах – ніхто не контролює.

Нагадаємо, що як об’єднана громада, Студеники були сформовані ще в грудні 2017 року у процесі об’єднання з Козловською, Переяславською, Сомководолинською і Сосновською сільрадами Переяслав-Хмельницького району. Восени до ОТГ приєднали ще дві території: Пристромська та Строківська сільради Переяслав-Хмельницького району та Семенівська – Баришівського району. Нині громада входить до Бориспільського району. Площа ОТГ – 191,37 кв. км з населенням в 4 339 осіб.

Бородянська селищна ОТГ була утворена в грудні 2018 року, об’єднавшись разом із Дружнянською, Новогребельською, Новокорогодською, Новозаліською, Шибенською, Мирачанською, Дмитрівською та Пилиповицькою сільрадами. До складу ОТГ входить наразі 16 населених пунктів. А восени до ОТГ приєдналися ще чотири сільради: Загальцівська, Качалівська, Майданівська та Небратська. Бородянська ОТГ займає площу в 31 649 га із населенням в 21,6 тис. осіб. 

Відповідно до профілю Великодимерської ОТГ, громада була створена 29 жовтня 2017 року шляхом об’єднання Великодимерської, Бобрицької, Жердівської, Руднянської та Шевченківської сільських та селищних рад у складі 11 сіл з адмінцентром в селищі Велика Димерка. 

На місцевих виборах 2020 року до ОТГ приєдналися ще Богданівська, Гоголівська, Кулажинська, Плосківська, Русанівська та Світильнівська ради. Загалом у 2018 році чисельність населення громади становила 22928 осіб, а загальна площа ОТГ – 13945,56 га. 

Ташанська ОТГ була створена 30 червня 2019 року у складі Ташанської, Виповзької, Горбанівської, Денисівської, Малокаратульської, Помоклівської, Шевченківської громад. 

Після виборів 2020 до неї приєдналися ще Улянівська та Полого-Вергунівська громади. Громада займає площу в 335.6 кв.км з чисельністю населення в 5405 осіб.

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об’єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об’єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п’ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
В Києві затвердили стратегією розвитку міста до 2027 року
В Києві затвердили стратегією розвитку міста до 2027 року
18:00 Найближчі три роки столична влада теоретично повинна буде працювати над виконанням “Стратегії розвитку Києва до 2027 року”. Розробити цей документ, як стверджують у…
Роман Смик тимчасово очолив Обухівський район: що про нього відомо
Роман Смик тимчасово очолив Обухівський район: що про нього відомо
15:19 25 листопада до виконання обов’язків голови Обухівського районної державної адміністрації Київської області приступив Смик Роман Петрович, який до цього обіймав посаду першого заступника…
“Битва за 16 га”: прокуратура судиться з оточенням Рябікіна-Вавриша за землю в Дарницькому лісгоспі
“Битва за 16 га”: прокуратура судиться з оточенням Рябікіна-Вавриша за землю в Дарницькому лісгоспі
09:00 Столична прокуратура в судовому порядку добивається скасування державної реєстрації ділянки площею майже 16 га на території Дарницького лісгоспу та права користування нею компанією…
Banner
QlU7mDx4