Обухівська громада завершила децентралізацію не без проблем: через численні скандали їй вдалося залучити в ОТГ всього дві сільради. Тепер перед обухівчанами постає новий виклик: вдосконалити стратегію розвитку з розрахунком на майбутнє доєднання ще 20 сіл. Основні плани громади – амбітні: трансформувати Обухів у європейське місто, покращити інфраструктуру, благоустрій тощо. Як втілять це – покаже час.
Як стало відомо KV, у листопаді 2018 року Обухівська ОТГ затвердила Стратегію сталого розвитку громади до 2030 року.
Як розповіла KV начальниця управління економіки Аліна Кондратюк, у червні 2015 року на середньострокову перспективу громада затвердила основний документ для міста – Стратегічний план економічного розвитку Обухова до 2020 року. Методичну допомогу в розробці цього документу місту надали спеціалісти з Асоціацій міст України.
“Метою плану було перетворити Обухів на комфортне місто для проживання з рівними умовами для всебічного і гармонійного розвитку, з якісним наданням адмінпослуг, з унікальною історико-культурною спадщиною та національними традиціями. Був створений відповідний комітет для робки плану, в який увійшли представники міста, влади, бізнесу, громадські організації. Проводились засідання, анкетування, аналізували сильні та слабкі сторони. У результаті були визначені три пріоритетні напрямки завдань: розвиток бізнесу, залучення інвестицій та покращення якості життя”, – розповіла вона.
За її словами, згодом громада захотіла розвивати ОТГ за європейськими стандартами. Вже в 2018 році була затверджена нова Стратегія сталого економічного розвитку до 2030 року. Її розробили з урахуванням завдань та цілей глобальної Стратегії сталого розвитку до 2030 року, схваленої ООН у вересні 2015 року.
“Над цим документом працювали більш ніж півроку із максимальним залученням спеціалістів та громадських думок. Враховувалися глобальні питання, які піднімали на рівнях ЄС, держави. І влада, і мешканці міста визначалися, що хочуть бати Обухів європейським містом. У результаті змінилися і необхідні напрямки для розвитку. Тож громада визначила нові: сталі економічний, соціальний та екологічний розвитки громади з новими цілями та завданнями. Тож можна сказати, що втілення Стратегії відбувалося в два етапи: перший до 2020 року, а з середини 2019 року запустили работу над новими глобальними завданнями Стратегії до 2030”, – зауважила вона.
Дорожня карта ОТГ
Також, як розповів KV секретар Обухівської міськради Сергій Клочко, громада вже почала роботу над коригуванням Стратегії, яка буде більше розширеною і включати всі території, які незабаром приєднаються до міста обласного значення.
“Стратегія робилася для міста Обухова. Тепер, після того як ми повністю об’єднаємося 25 жовтня в громаду, будемо вносити до неї зміни та коригування. Вже є певні напрацювання. Якщо буде нова каденція, буде створено додаткову робочу комісію зі змін, також залучимо всіх старост, міських спеціалістів тощо”, – розповів він.
Місту адміністративно підпорядковані села Таценки і Ленди. У 2019 році до Обухова вирішили доєднатися два села: Нещерів та Дерев’яна, а в жовтні приєднаються ще 20 сіл.
Читайте: Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины
Всього ж в раді ОТГ працює 34 депутати, які представляють такі політсили, як: “Свобода”, “Самопоміч”, Радикальна партія О. Ляшка, “Наш край”, “Європейська Солідарність”, “Сила людей”, “Укроп” та “Батьківщина”.
Обухів – є адміністративним і промисловим центром, який отримав статус обласного міста ще в 2010 році, має свою символіку, а також є членом Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України”. Саме місто розтягнулося на території площею 24,2 кв. км і станом на січень 2018 року кількість населення тут складала 33 565 мешканців. Площа ж майбутньої ОТГ становитиме приблизно 121,436 кв. км з 35 тис. населенням.
У місті функціонують сім дитсадків, шість шкіл, два позашкільних заклади, дитяча школа мистецтв, чотири бібліотеки, два музеї, чотири заклади культури, а ще – Обухівський міський центр ПМСД, заклади ресторанного типу, дев’ять православних церков, костел, 10 релігійних конфесій, телестудія, спортивний комплекс ім. В.О. Мельника з центральним стадіоном на 2060 місць та два футбольні поля. Крім того, діє низка комунальних підприємств та організацій.
Читайте: Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл
Великі плани
“Жителі хочуть бачити в громаді хороші дороги та освітлення, покращення інфраструктури, появу парків для відпочинку, благоустрій території тощо. У місті не вистачає вільних місць в дитсадках і вирішення цього питання – одне із головних завдань, визначених у Стратегії. Сьогодні діти навчаються в школах за підзмінами – це некомфортно і незручно. Тож ми вже почали працювати над двома великими проєктами – будівництвом школи та дитсадка в третьому мікрорайоні”, – розповіла Аліна Кондратюк.
За її словами, надалі громада візьметься за вирішення глобальних питань екологічного напрямку.
“Дуже важливим питанням є реконструкція систем опалення, монтаж сонячних колекторів для надання гарячого водопостачання в будівлі навчальних закладів. А також санація бюджетних закладів, вже багато зроблено в цьому напрямку саме в дитячих садках. Робота триває. Плануємо побудувати спортивні майданчики та велодоріжки вздовж вулиць міста, необхідно добудувати ще одну спортзалу в школі № 2. Також плануємо обладнання розумних зупинок на території громади, створити природний заповідний фонд місцевого значення “Гора Педина”. Передбачається будівництво такої паркової зони як “Амфітеатр”, – додала вона.
Також вона зауважила, що на реалізацію планів дуже вплинула ситуація із COVID-19.
“У період карантинних заходів багато малих та середніх підприємств призупинили свою работу і це позначилося на надходженнях до бюджету і, відповідно, на реалізації проєктів. Зараз багато підприємців переформатувалися і відновлюють свою діяльність”, – говорить керівник.
Загалом у 2019 році було повністю або частково виконано 15 проєктів (48%) із запланованих на рік. Найбільше ж коштів ОТГ планує витратити з власного бюджету на реконструкцію зовнішнього освітлення – понад 5 млн гривень, будівництво баскетбольного майданчика та площадки з бойових мистецтв – понад 2 млн гривень, створення нового Центру творчості дітей та юнацтва – 70 млн гривень, будівництво паркової зони “Амфітеатр” – 8,5 млн гривень.
У співфінансуванні з обласним бюджетом: на будівництво школи – 138 млн гривень, дитсадок – 28,5 млн гривень, з державним – на будівництво напірно-каналізаційного колектору від каналізаційно-насосної станції – 38 млн гривень.
За рахунок приватних коштів створити сучасну систему управління твердими побутовими відходами – 140,3 млн гривень, включаючи грантові та кредитні кошти: на санацію бюджетних закладів – 134 млн гривень.
У цілому на реалізацію напрямків “Сталого екологічного розвитку громади” мають витратити 212 млн гривень, “Сталого соціального розвитку громади” – 266 млн гривень, “Сталого економічного розвитку громади” – 143 млн гривень.
Економічна складова
Наразі для реалізації визначених завдань використовуються лише кошти з міського бюджету. Також громада працює у напрямку залучення інвесторів, коштів із грантів та конкурсів.
“Громада має свій відділ, який працює над залученням додаткових коштів, особливо в галузі енергетичного напрямку. Залучаємо грантові кошти, працюємо над проєктами з енергоаудиту, енергозбереження” – резюмувала Кондратюк.
Місто ж має потужний промисловий потенціал. Згідно із Стратегію, наприклад, очікується, що у 2020 році темпи економічного зростання виробництва промислової продукції у громаді мають збільшитися до 40% і становити 11562,5 млн. гривень, у порівнянні з 2017 роком – 8258,9 млн гривень, а вже у 2030 році сягати 16187,4 млн. гривень.
Найбільші ж обсяги реалізації продукції має целюлозно-паперове виробництво, яке представлене ПрАТ “Київський картонно-паперовий комбінат”. Крім того, до найбільших роботодавців належать такі підприємства, як: ТОВ “Алеана” (переробка пластмаси), ТОВ “Аерок” і ВАТ “Цегла-Трипілля” (виробництво будматеріалів), ПАТ “Енергія” (розподілення електроенергії, гарячого постачання та підігріву води), ПАТ “Обухівський молочний завод”, ТОВ “Інтерфом” (виробництво поролону), ТОВ “Омакс Інтернешнл” (виробництво шкарпеток).
Також у місті діють 23 основних промислових підприємства за восьми основними галузями економічної діяльності. У місті стабільно розвивається і малий та середній бізнеси.
Точка зору
Голова Обухівської райради Лариса Ільєнко:
Мешканців Обухівського району турбує те, щоб ті, хто працює в районі, сплачували податки. Перш за все, потрібно провести інвентаризацію землі, адже в районі дуже занижена оцінка землі. За 10 місяців головування в районній раді я так і не змогла завести сюди інвесторів з однієї простої причини: у нас не вистачає потужностей електроенергії для того, щоб розвивався район і саме місто. Друга проблема в Обухівській ОТГ – очисні споруди. Будуються висотні будинки, а очисні – ні. Колектори 60-х років не витримують навантаження. У нас новий асфальт на центральних дорогах, який восени-взимку потрібно буде перерити для заміни труби колектора. Крім цього, нова Обухівська ОТГ зіткнеться з такими глобальними проблемами, як дороги, освітлення. А також утримання шкіл, які в Обухові переповнені, а в селах вони пустують.
Думаю, на нас чекають найбрудніші вибори в історії України. Жителям потрібно дуже уважно підходити до вибору, адже від цього залежить майбутній розвиток їхньої громади. Не можна було до Верховної Ради запускати монобільшість і тепер рік, як наша країна паралізована. У той же час до ВРУ зайшло дуже багато некомпетентних і безграмотних депутатів. І як ми можемо розраховувати, що на місцевих рівнях у владу прийдуть адекватні люди? Бачачи, кого представляють партії на голови ОТГ, розумію, громади ще в більшій небезпеці, ніж були на парламентських виборах. Мають заходити кандидати, які не будуть лізти в бюджет і відстоювати свої інтереси, а саме розвивати ОТГ і район.
Читайте:
Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться
Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести
Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы
Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе
Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета
Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу
Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов
Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине
Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре
Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием
Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине
Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре
Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться
Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА
Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района
Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов
Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения
Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы
“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда
Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться
Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов
“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году
Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины
Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно
Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали
Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской
Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром
“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села
Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения
Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА
Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново
Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время
Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы
Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины
Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина
Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета
Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения
Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО
Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину
Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины
Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов
Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы
Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села
Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО
Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину
Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке
Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам
Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат
Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет
Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА
Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы
Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение
Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва
Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины
Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню
Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА
Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета
Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год
Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву
Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону
Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО
Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц
Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО
Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины
Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина
Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО
Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община
Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы
Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА
Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением
Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины
Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода
Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета
Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции
Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново
Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины
Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины
Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины
Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года
Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин
Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света
Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины
Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю
Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой
Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов
Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел
Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин
Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины
Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал
Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО
Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение
Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин
Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва
Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин
Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов
Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план
Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році
Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО
Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад
Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план
Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад
Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України
Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня
Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання
Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл
Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння
Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району
Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)
Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад
Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді
Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО
Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл
Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях
Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади
Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів
Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п’ятірку найбагатших громад Київщини
Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини
Фото: колаж KV