Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Масові скандали з передачею майна з районного рівня у власність громад вказали на гостру потребу законодавчого врегулювання питань комунальної власності. Через правову невизначеність громади та районна влада чітко не розуміють, де починаються, а де закінчуються їхні права. Наразі тривають обговорення законопроєкту, який і встановить ці чіткі майнові межі. Експерти ж впевнені, що через неспроможність більшості громад, процеси управління спільним майном необхідно повернути районний рівень влади.

Як стало відомо KV, 29 вересня Мінрозвитку громад повідомив про початок електронних консультацій з громадськістю проєкту ЗУ “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо комунальної власності”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В повідомленні, зокрема, зауважено, що восени у комунальну власність громад передано понад 23 тис. об’єктів спільної власності тергромад, що знаходилися в управлінні  районних рад. Не прийняті рішення про передачу лише по 19 об’єктах через судові процеси. Зафіксовані і випадки, коли районна рада не приймала відповідні рішення і об’єкт залишився на її балансі. 

Тож і виникла необхідність на законодавчому рівні вдосконалити та врегулювати поняття комунальної власності тергромад, спільної власності тергромад району, області, порядку набуття права комунальної власності, правонаступництва, володіння, користування та відчуження таких об’єктів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Дискусія

П’ятого жовтня Мінрозвитку громад спільно з ГО “Деспро” провели публічну дискусію “Законодавче врегулювання питань комунальної власності в умовах реформи децентралізації влади”, на якій і представили напрацьовані зміни до законодавства, що визначатимуть майнову основу громад.

Як розповів у ході дискусії заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода, в державі роками накопичувалися проблеми в управлінні майном, яке є в комунальній власності на різних рівнях. У чому довелося ще більше пересвідчитися під час передачі комунального майна з районного рівня до громад, його подальшого управління та реєстрації. 

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад“У процесі реформи децентралізації дуже важливо визначити майнову чи ресурсну основу місцевого самоврядування. У першу чергу йдеться про нерухоме майно. Це і заклади, які реєструються, і в яких на балансі є майно, і як ним правильно розпоряджатися, відчужувати, приватизувати – ціла низка питань. В експертному середовищі завжди викликало дискусію, що таке спільна власність територіальних громад, якою управляють районні  та обласні ради, районні та державні адміністрації. Зараз виникає питання, чи мають право обласні та районні ради засновувати нові об’єкти комунальної власності. Саме цей проєкт закону може дати відповіді на багато питань”, – говорить Негода. 

Також він зауважив, що наразі законопроєкт вивчають асоціації і планується, що Уряд його має встигнути схвалити до кінця року.

Презентація

Основні положення законопроєкту презентувала керівниця групи експертів з правових питань, яка працює при Мінрегіоні, Віра Козіна.

За її словами, на практиці за весь час незалежності України органи влади так і не змогли дійти спільного консенсусу у вирішенні спірних питань щодо спільної власності. І що в Парламенті тричі намагалися провести законопроєкт, який би упорядковував ці питання. 

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад“Вся спільна власність поділяється на два типи – це спільна сумісна, тобто коли власники колегіально приймають відповідні рішення і коли частки не виділені. І часткова, це коли є принаймні ідеальні частки або конкретні частки. Але на рівні територіальних громад це не визначено. Хоча в Цивільному кодексі чітко вказано, що громади можуть брати участь як у спільній частковій, так і в сумісній власності. Базові норми Конституції є, немає тільки чітких механізмів як саме це робити. Друге критичне питання пов’язане з тим, що на рівні Конституції закріплено, що районні і обласні ради управляють майном спільної власності. Проте, який саме обсяг прав їхній, як управителя? Чи можуть вони виступати як засновники чи співзасновники,  розпоряджатися майном спільної власності, яка нібито й належить громадам, але з іншого боку знаходиться в їх управлінні? Усі ці питання до певного періоду були абстрактними, подекуди виникали конфлікти між громадами та обласними чи районними радами, іноді й адміністраціями. Коли ж розпочався процес добровільного об’єднання, конфлікти почали вже виникати сотнями. Після змін в адміністративному устрої ці питання ще більш загострилися”, – говорить вона. 

Тому законопроєктом пропонують чітко визначити, що таке правовий режим спільної сумісної та спільної часткової власності, коли співвласниками виступають виключно громади. Мають ввести і поняття “управління об’єктами прав територіальної громади”, у тому числі тими, що перебувають у їхній спільній власності, щоб з одного боку надати органам управління певну свободу, але й організувати певні рамки. 

Проєктом пропонують встановити і чіткі та зрозумілі правила управління майном спільної власності, взаємодії громад та районних і обласних рад з питань управління майном спільної власності району чи області.

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Для цього була сформована і нова термінологія, яка визначає такі поняття як “спільна власність”, “спільна сумісна” та “спільна часткова власність територіальних громад”, а також формулювання щодо управління об’єктами, правового режиму.

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Громадам належатиме право власності на рухоме і нерухоме майно, у тому числі – землю, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, природні ресурси, підприємства, установи та організації, інші об’єкти цивільних прав, визначені відповідно до закону як об’єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження чи передані державою. Громада зможе мати й об’єкти комунальної власності за межами своєї території.

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Також від імені та в інтересах громади рада або виконавчий орган зможе виконувати функції засновника юрособи, утвореної за рішенням відповідної ради, здійснювати правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності, а також передавати це право у користування юр. та фізособам, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього придбання та відчуження тощо.

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Що стосується комунальних підприємств, то законопроєкт має допомогти прибрати колізії у правовому режимі майна між громадами та КП. Буде діяти загальне правило – “власність ТГ, але за рішенням ради чи за законом – може бути власність і КП”. 

І як зауважила Козіна, після об’єднання розпочалися проблеми і щодо місцезнаходження КП, коли районні власники переєстровували місцезнаходження підприємства  за межами їхнього основного розташування, щоб потім за місцем реєстрації вони переходили до інших громад. Сьогодні ці ситуації є предметом розгляду у судовому порядку. Закон має закріпити норми для врегулювання подібних ситуацій.

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Матиме закон і роз’яснення щодо спільної часткової власності. Так, створені чи придбані під час співробітництва об’єкти цивільних прав будуть перебувати у спільній частковій власності ТГ, які є учасниками такого співробітництва. Обсяги внеску та грошова оцінка частки кожної ТГ тощо визначатимуться саме у межах договору.

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

А ось норми спільної сумісної власності пропонують не змінювати, визначивши лише певні критерії.

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Найбільше же дискусій виникло навколо питання відчуження або передачі майна у користування на строк понад 10 років. У результаті вув визначений набір критеріїв, які на рівні закону гарантуватимуть, що певні питання все ж мають бути погоджені з громадами, в інших випадках районні та обласні ради можуть вести самостійну діяльність. 

Погоджуватимуть саме єдині майнові комплекси, що задовольняють потреби понад половини мешканців, об’єкти, вартість яких становить понад 250 млн гривень, об’єкти, що мають виняткову історичну, художню, культурну, природну або архітектурну цінність, автомобільні дороги та об’єкти дорожньої, інженерної інфраструктури та благоустрою, аеродромні об’єкти тощо. 

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Точка зору

На Київщині у процесі ліквідації районних рад та передачі районного майна у комунальну власність громад також виникали непоодинокі скандали щодо того, хто має розпоряджатися тим чи іншим майном. Особливо це стосувалося подальшої діяльності теплових мереж, районних ДЮСШ, лікарень та шкіл. 

Заступник голови секретаріату Української асоціації районних та обласних рад Олександр Даниленко: 

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромадEкспeрти нашої Асоціації висловили попeрeдні пропозиції щодо запропонованого Мінрозвитоком громад законопроєкту. Тривають складні процеси, адже дуже мало часу для вивчення. В цілому в Україні в громадах фіксувалися складні проблеми з передачею комунального майна. На Київщині райони сформовані навколо Києва. Південніші громади створені на базі колишніх районів, там з цим ситуація була простішою, а там, де громади розташовані ближче до Києва, то ці процеси проходили вже складніше. І дуже мало часу було для реалізації законопроєкту, яким були зобов’язані районні ради передати це майно. Єдинe хочу зауважити, що нeвeликі громади будуть вимушeні у рамках співробітництва створювати комунальні установи та підприємства. А для їх ефективної роботи необхідний спільний орган управління. Цe додаткові витрати для громад. На мою думку, саме цим органом може виступати райрада. Адже вона, згідно Конституції України, прeдставляє спільні інтeрeси тeргромад сіл, селищ, міст. Для того і були проведені відповідні вибори. Є всі підстави вважати, що вікно можливостей для внесення змін до Конституції, в частині реформи децентралізації, нині закрилося. Тим паче, що в держбюджет на 2022 рік закладають субвенцію на утримання апаратів райрад. І поступово вимальовуються їхні повноваження.

Голови Броварської райради Сергій Гришко:

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромадПередача комунального майна відбувалася у досить швидкому темпі, без попереднього аналізу та часу на те, щоб розібратися детально хоча би з тими підприємствами, які приносили хоч якийсь прибуток бюджету району. Особливо це стосувалося таких об’єктів, як лікарні, ДЮСШ, позашкілля, школи мистецтв тощо. Всі ці об’єкти були передані. І складнощі вже можуть розпочатися в управлінні цим майном, як тільки почнуть утворюватися при районних радах спільні з громадами комунальні заклади та підприємства. Тож на мою думку, на районний рівень необхідно обов’язково повернути вторинну ланку медицини з опорними лікарнями, підтягнути позашкілля, екологічні проєкти. Адже для їхнього утримання має бути ресурс і бюджети громад в ніякому разі не мають бути задіяні у цих процесах. А про наповнення районних рад необхідно буде  подумати. Це може бути реверсна дотація, частина ПДФО. 

Нині ж спостерігається лише цілковите руйнування місцевого самоврядування. Одні громади виживають, інші – виявилися через суб’єктивний розподіл взагалі неспроможними. Так, у Броварському районі також дисбаланс: Калитянська громада нині є повністю дотаційна, до Великодимерської громади приєдналося бідні села і зараз про розвиток і мови не йде. У той час зовсім протилежна Калинівська громада, з якої вилучають 40 млн гривень реверсної дотації. На громади було делеговано дуже багато фінансово не підкріплених повноважень і розшарування торкнулося особливо медицини та позашкілля тощо. Наприклад, на території Зазимської громади розташований водозабір, який йде через Калинівську громаду і закінчується у Броварській ТГ. Хто і за що відповідає? Тоді має бути створена або кооперація між громадами у таких випадках, якісь функції покладені на ті ж райради. Враховуючи, які вже були надані повноваження РДА. Не було сформовано транспортне сполучення між адмінцентрами громад, а це питання можливо закрити на субрегіональному рівні. 

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об’єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об’єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п’ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги

Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об’єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери 

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів  комунальне майно

Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради

Проєкт “Децентралізація”: у 2021 році Тетіївська громада збагатиться за рахунок гранту в 26 млн гривень

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині почали ліквідовувати райони, перший на черзі – Згурівський 

Проєкт “Децентралізація”: ліквідована Іванківська райрада залишила громаді-спадкоємцю мільйонні борги 

Проєкт “Децентралізація”: голови громад мають право накладати вето лише на прийняті рішення ради

Проєкт “Децентралізація”: ліквідації Баришівського району заважають комунальні борги

Проєкт “Децентралізація”: Миронівську райраду ліквідують із боргами по зарплаті 

Проєкт “Децентралізація”: депутати ВРУ взялися за урбанізацію міст

Проєкт “Децентралізація”: Київщина втрачає першість у рейтингу заможності громад

Проєкт “Децентралізація”: майно та активи Бородянського району розділили між шістьма громадами 

Проєкт “Децентралізація”: Обухівський район віддасть Букринський плацдарм на утримання області

Проєкт “Децентралізація”: пандемія та безгрошів’я блокують розвиток культпослуг на Київщині

Проєкт “Децентралізація”: Держгеокадастру дозволили і далі розпоряджатися землями Київщини 

Проєкт “Децентралізація”: Славутич збільшить бюджет за рахунок бізнес-парку та інвестицій

Проєкт “Децентралізація”: Васильківський район ліквідують упродовж місяця

Проєкт “Децентралізація”: уряд взявся за діджиталізацію тергромад 

Проєкт “Децентралізація”: Київщина позмагається за гранти для розвитку громад

Проєкт “Децентралізація”: дві селищні громади Київщини заявили про бажання стати містом

Проєкт “Децентралізація”: на утримання громад хочуть передати приватизовані гуртожитки та бомбосховища 

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини формують партнерські об’єднання для збільшення ресурсів

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини планують оптимізацію освітніх закладів

Проєкт “Децентралізація”: громади та асоціації Київщини виступають за збільшення ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: громади можуть втратити мільйони разом з акцизом на тютюн 

Проєкт “Децентралізація”: новоствореним райрадам Київщини бракує коштів на існування

Проєкт “Децентралізація”: громади просять уряд та Раду закріпити реформу на законодавчому рівні

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини скаржаться на дублювання повноважень та бідність

Проєкт “Децентралізація”: тергромади навчать, як правильно роздавати землю

Проєкт “Децентралізація”: із бюджетів громад вилучатимуть кошти на охорону культурної спадщини 

Проєкт “Децентралізація”: громади масово розпродують комунальне майно 

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини скаржаться на ProZorro

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини стурбовані вимогами закону щодо заснування ліцеїв

Проєкт “Децентралізація”: найуспішніші громади Київщини 

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини хочуть зекономити на благоустрої за рахунок держсубвенції

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини шукають кошти на покращення послуг своїх КП

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини роздали кошти на інфраструктуру та ремонт доріг

Проєкт “Децентралізація”: тепломережі столичного регіону загрузли у боргах

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4