Дитячий оздоровчий табір “Святошин”, що на території Біличанського лісу, продали на аукціоні. Майже 8 гектарів землі, де розташовано кілька будівель і споруд, придбала компанія, власник якої – підприємство із кіпрською пропискою. Сама ж компанія спеціалізується на будівництві, тому на місці табору може з’явитися будь-який об’єкт. Тим часом на сусідній ділянці бізнесмен і забудованик з Тернопільщини планує розпочати реконструкцію і відкрити готельно-туристичний комплекс.
Майновий комплекс
Як стало відомо KV, 20 травня відбувся аукціон з продажу дитячого оздоровчого табору “Святошин”. Майновий комплекс зареєстрований у Києві за адресою – проспект Перемоги, 150 і знаходився на балансі Державного підприємства “Управління справами Фонду державного майна України”. Фактично усі споруди розташовані на території Біличанського лісу.
Так, на аукціон було виставлено земельну ділянку площею 79120,05 кв. м та розташовані там будівлі і споруди площею 2115,6 кв. м.
До майнового комплексу входить 18 об’єктів. Це їдальня на 889,4 кв. м, чотири літні будиночки по 110,4 кв. м, чотири літні будиночки по 81,6 кв. м, також літні будиночки на 54,5 кв. м, 53,7 кв. м, 28,5 кв. м, два – по 28,2 кв. м. Ще туди входить душовий павільйон на 134,6 кв. м, вбиральня на 63,8 кв. м, сміттєзбірник на 21,6 кв. м, трансформаторна підстанція на 45,1 кв. м.
Зазначається, що трансформаторна станція відповідно до листа ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі” №4/02/33586 від 15.12.2020 не належить до об’єктів, що забезпечують цілісність об’єднаної енергетичної системи України та диспетчерське (оперативно-технологічне) управління, а також не відноситься до магістральної та міждержавної електричної мережі. На даний час вона живить житловий приватний будинок, який розташований на території майнового комплексу.
Не підлягає приватизації житловий одноповерховий будинок, розташований на території комплексу. Він має площу 73,3 кв. м та прибудови на 15,7 кв. м і 22,2 кв. м.
Також там знаходяться будівлі і споруди, які не є частиною майнового комплексу. Це декілька приміщень, сарай, очисні споруди, адміністративна будівля, яка після пожежі перебуває у напівзруйнованому стані, столярна майстерня та будинок туриста.
Приватизація
Єдиним учасником і переможцем аукціону стало ТОВ “Блек Рок 2020”. Компанія придбала землю і майновий комплекс за мінімальну вартість – 40 млн 342 тис. гривень.
За даними платформи YouControl, компанія ТОВ “Блек Рок 2020” була створена 1 жовтня минулого року. Основний вид діяльності – організація будівництва будівель. Також – купівля та продаж власного нерухомого майна, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, агентства нерухомості, комплексне обслуговування об’єктів.
Керівником компанії є Артур Павлевич Абовян. Він фігурує у судовій справі №760/10765/21 за ч. 1 ст. 163-1 (порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків).
Засновником компанії є ТОВ “Ренгтон Ентерпрайзес Лімітед”, зареєстроване на Кіпрі. Кінцевих бенефіціарних власників у компанії два, які мають по 50% вланості. Це Андрій Ленарович Курманаєв та Руслан Володимирович Сєкарєв. Обидва вони з Києва.
KV не вдалось дізнатись, що новий власник планує будувати на території закинутого табору.
Готель за сусідством
На сусідній ділянці має з’явитися готельний комплекс. Так, на початку травня акціонерне товариство “Туристичний комплекс “Пролісок” отримав дозвіл на реконструкцію готельно-житлового комплексу “Пролісок” в готельно-туристичний комплекс.
Йдеться про земельну ділянку площею 180 560 кв.м, яка зареєстрована на проспекті Перемоги, 139. Готельно-житловий комплекс, який будуть реконструювати, має площу 9 612,3 кв. м.
АТ “Пролісок” було створено у 1994 році. Вид діяльності – діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування. Керівником є Юрій Павлович Сухов. Він фігурує у декількох судових справах, які стосуються порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці, ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та іншого. Безпосередньо підприємство також фігурує у судових справах та є боржником як платник податків.
Пакет акцій товариства також має акціонерне товариство “Україна Туристична”. Кінцевий бенефіціарний власник – Ігор Богданович Гуда. Він є бізнесменом, будівельником, власником компанії “Креатор-Буд”, яка активно будує житло на Тернопільщині. У мережі його бізнес називають сумнівною схемою. Нібито, він замішаний у махінаціях із землею Тернополя тощо.
Також за даними YouControl АТ “Пролісок” пов’язане із публічними діячами, які можуть мати вплив на господарську діяльність підприємства. Це Станіслав Костянтинович Шкатов, був помічником нардепів від “Партії Регіонів”, партії “Союз” та БПП. Наразі є керівником АТ “Україна Туристична”. Також – керівник “Україна Туристична” Віталій Вікторович Шаховал, який був підписантом Управління Пенсійного фонду у Тернопільському районі. Наразі – помічник нардепа Івана Чайківського (“Аграрна партія України”).
Нагадаємо, як раніше писала KV, Університет державної фіскальної служби України в Ірпені, який ще називають податковою академією, заявив у прокуратуру на рішення міськради. Депутати Ірпеня підтримали виділення землі під гаражі, яка нібито належить Університету. Ще одну ділянку дивним чином передали у приватну власність без жодних рішень. Усе це називають наслідком реорганізації вишу. Подейкують, що її справжня мета – забудова 30 гектарів території. В свою чергу у відділі земельних ресурсів не вбачають порушень зі свого боку, а міський голова стверджує, що жодної забудови там бути не може.
Фото: коллаж KV