Руслан Сольвар: “Жодного стосунку до сім`ї Януковича я не маю”

Руслан Сольвар: “Жодного стосунку до сім`ї Януковича я не маю”

Український парламент рясно представлений обранцями зі столичного регіону. Дехто з них вважається неформальним керманичем на своїх округах, дехто перебуває із місцевою владою у стадії війни, а дехто примудряється не конфліктувати ні з ким. Аби розібратися із тим, чи покращують нардепи життя виборців, до кого дослухаються, а кого вважають ворогом, КиевVласть вирішила провести серію інтерв’ю із обранцями, що мають стосунок до Києва і області. Щопонеділка видання представлятиме на розсуд читачеві розмову із політиком про владу, корупцію і проблеми, які не вирішуються роками. Сьогодні пропонуємо вашій увазі інтерв’ю із народним депутатом від Київщини Русланом Сольваром (член депутатської фракції партії “Блок Петра Порошенка”).

KV: У політиці Київської області ви вже давно. На вашу думку, чому в столичному регіоні так часто змінюються губернатори?

Руслан Сольвар: Не думаю, що тут треба вибудовувати якісь логічні ланцюжки, – просто так склалось. Як відомо, Анатолій Присяжнюк був представником попередньої влади, Володимир Шандра наче пішов на підвищення, історія Максима Мельничука вам відома, а Олександр Горган не так давно почав працювати на цій посаді. Сподіваюсь, що невдовзі побачимо результати його роботи. Тому переконаний, що тут немає жодної закономірності – просто випадковість.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Чи існує на Київщині таке явище, як клановість?

Руслан Сольвар: Чесно кажучи, не хочу заглиблюватись у це питання. Мені абсолютно байдуже, чи є ці клани, і хто до них належить. Мені важливо, як вони працюють і що роблять для регіону. Головне – щоб люди були на своєму місці і працювали задля розвитку області, а не відсиджували свої м`які місця.

KV: Які відношення сьогодні склалися у вас із владою округу Київщини, на якому ви обралися до ВРУ? А з обласною владою?

Руслан Сольвар: Я вже не раз говорив, що спільна робота з органами місцевої влади – моя стратегія. Перефразовуючи англійського кооператора Джона Мітчела, можу впевнено сказати: без співпраці ніколи не досягти того, що потрібно народу.

Тому мені байдужі політичні клани. Я відкритий співпрацювати з усіма, хто прагне не руйнувати і дерибанити, а будувати і розвивати. Я –  господарник, тому і від місцевих управителів вимагаю у першу чергу бути господарниками і владою, даною їм, розбудовувати свої “парафії”.

Коли вперше мене обрали депутатом, я був із опозиційної партії, і це не заважало мені співпрацювати з органами місцевої влади і спільно вирішувати нагальні для населення питання.

KV: Прокоментуйте інформацію про те, що ви начебто давали екс-губернатору Київщини Максиму Мельничуку хабар у 20 тис. доларів за призначення голови Фастівської РДА.

Руслан Сольвар: Як відомо, жодна кандидатура на посаду голови Фастівської РДА не пройшла конкурс і не дотягнула до фінального етапу. Тут немає політики, просто людський фактор.

У цьому питанні я не маю політичних інтересів і не лобіюю жодного кандидата. У цій справі головне – чесність і прозорість. Тож нехай переможе той, хто насправді вболіває за справу і гідний очолити РДА.

Інформація про хабар Мельничуку – відвертий наклеп. Мені самому цікаво, звідки пішли такі чутки? Я ніколи і нікому не даю “на лапу”, бо це тягне за собою неминучі наслідки. Я – за чесність і прозорість. Сам не беру – і іншим не даю!

Читайте: “Двадцатка” раздора. Губернатор Мельничук будет судиться с клеветниками, приписывающими ему взяточничество

KV: На вашу думку, наскільки чесно був проведений конкурс на посаду голови КОДА? Є у вас питання до нинішньої адміністрації Київщини?

Руслан Сольвар: Перемогу Олександра Горгана пророчили, мабуть, тому, що він помітно виділявся серед інших кандидатів на цю посаду.

Щодо питань – їх багато. Маємо обговорювати і вирішувати купу нагальних проблем – починаючи перевезеннями і закінчуючи децентралізацією. А головне питання – це як Олександр Горган бачить перспективи розвитку і реформ у нашому регіоні. І чим я, у межах своїх повноважень, можу у цьому допомогти.

Читайте: Небольшая двадцатка. Соратники Кличко и Тимошенко поборются за кресло губернатора Киевщины

KV: Як ви вважаєте, нардеп Ярослав Москаленко має вплив на прийняття рішень у Київській ОДА?

Руслан Сольвар: Не знаю. Свічку не тримав, а чутки не слухаю. Головне: на мене ніхто не тисне, ніхто замість мене рішень не приймає. А інше, вибачте, не цікавить.

Читайте: Главы РГА Киевщины заподозрили губернатора Горгана и нардепа Москаленко в коррупции

KV: Нині ми чуємо багато закликів до ліквідації місцевих адміністрацій, адже це – рудимент совка. Чи потрібні вони на вашу думку?

Руслан Сольвар: Наразі потрібні. Поки що вони виконують свої прямі функції, і, ліквідувавши їх повністю, ми отримаємо хаос і безлад. А у найближчому майбутньому неодмінно треба вдосконалювати і втілювати у життя реформу місцевого самоврядування. Бо, як відомо, громади на місцях набагато ефективніші в усіх напрямах, і саме вони мають бути господарями на своїй землі.

KV: Які соціально-економічні, політичні і, можливо, ментальні проблеми вирізняють столичну область серед інших?

Руслан Сольвар: Вважаю, що  всі регіони України дуже схожі в цьому. На місцях все залежить від керівників. Десь видно руку хорошого господарника, а хтось навпаки не “дотягує”. Я переконаний, що владі на місцях просто не треба боятись ризикувати, бо хто не ризикує, той не розвиває.

KV: Які пріоритетні напрями розвитку повинна визначити діюча влада в місцевих громадах?

Руслан Сольвар: Всі питання, які стосуються розвитку – пріоритетні.

Це і земельні питання, і питання відновлення підприємств, які занепадають (залучення інвесторів тощо), і зменшення податків… Говорити – не переговорити. Але головне наразі – навести фінансовий лад, перестати розбазарювати кошти, які мають стікатись у бюджет.

Також вважаю необхідним розвивати в області зелений туризм. Ви бачили Панський маєток в Оленівці? А Печеру “Геонавт” у Ходосівці? А Палац Хоєцьких в Буках? Переконаний, що ви не були у селі Кодра, яке розташоване посеред лісу, і ви ніде не знайдете такої природи, черемші та грибів, які там ростуть. А таких весільних вареників, які ліплять у Соснівці, посперечаюсь – ви не куштували ніколи у житті! А заповідник у Лісниках, де ростуть рідкісні квітки?! Ви не уявляєте, яка це краса. І це – мій округ, про який має знати вся Україна. Пишаюсь!

До речі, не люблю відпочивати по “закордонах”, люблю такі от рідні місця, де незбагненно красива українська природа і наші гостинні люди, які завжди зустрічають з відкритою душею і серцем.

KV: З якими проханнями до Вас звертаються виборці? Які з них Ви не можете (не змогли) виконати?

Руслан Сольвар: Люди просять усе – починаючи від юридичних консультацій і допомоги наших юристів у вирішенні абсолютно різних питань, закінчуючи просто “Дайте гроші на лікування”. І, зрозуміло, що постійно звертаються громади, які просять відремонтувати будинки культури, допомогти з обладнанням у лікарнях, забезпечити комп`ютерами школи, поміняти вікна у дитсадочках, побудувати, реставрувати, відремонтувати… Всього не перерахуєш.

KV: Одним із гарячих питань області є зняття мораторію на продаж землі а також стан земельного ринку. Яке ваше бачення цього питання?

Руслан Сольвар: Ринок землі у нас, по суті, відсутній, бо наразі зарегульований нормами старого Земельного Кодексу. Тому зараз йде робота над законопроектом щодо ринку землі, який має удосконалити і врегулювати процеси, пов`язані з користуванням, володінням і розпорядженням землями в цілому. Плюс ще одне “за” реформу децентралізації. Бо саме громади на місцях мають розпоряджатись землею.

KV: Колишній мер Фастова Володимир Тимофєєв заявляв , що ви – кум сина Віктора Януковича і маєте з ним спільні бізнес-інтереси. Ви знайомі з ким-небудь із сім’ї Януковича?

Руслан Сольвар: Навіщо коментувати чутки, якщо зрозуміло, що це тільки чутки і не більше?! Скажіть, на милість, якщо б я мав зв’язок із Путіним, сидів би тут і відповідав би на ваші питання?! Кум Януковича молодшого? А, точно, ще сват Азарова, брат Пшонки і найкращий друг Захарченка (сміється). Нагадаю, у 2012 році, коли я став нардепом, – був в опозиції до влади Януковича. Хіба це – не відповідь на ваше запитання?

Всі, хто знався з ним і дружив, зараз непогано почуваються і вже давно не в Україні. А я тут. Я працюю на своєму окрузі, ні від кого не “шифруюсь” і завжди відкритий до спілкування з людьми. До речі, мабуть, кожен третій на окрузі знає мій особистий номер телефону і знає, що я сам візьму слухавку. А це, напевне, стовідсотковий показник того, що жодного стосунку до “сім`ї” Януковича я не маю.

KV: Як у вас зіпсувалися стосунки з мером Фастова Михайлом Нетяжуком? Чи бачите ви його головою майбутньої Фастівської громади?

Руслан Сольвар: Не було чому псуватися. Як я вже говорив, моя стратегія – це співпраця з органами місцевої влади. Але, на жаль, скільки не закликав мера Нетяжука до плідної роботи, тільки й отримував від нього відписки. А коли емоційно виступив на засіданні міської ради, де вказав на помилки керманича міста, на наступний день половина міста була розмальована образливими коментарями на мою адресу. Чиїх рук справа – здогадатись неважко…А щодо голови фастівської громади – на цій посаді я бачу людину, яка не тільки на словах готова до постійної, відкритої, плідної співпраці. І це, насамперед, вирішуватиме громада.

Читайе: Мер Фастова Нетяжук: Пане Сольвар, фастівчани втомилися від брехні

KV: Це правда, що “касетний скандал” у Фастові був організований з вашої подачі? Розмову записувала ваша помічниця? Чому обрані саме депутати Хапанцев і Половко?

Руслан Сольвар: Як і всі батьки хочуть пишатись своїми дітьми, я хотів пишатись своїми, можна сказати, вихованцями. Але, на жаль, так склалась доля, що люди, на яких я мав серйозну надію, навіть не збирались реалізовувати мої плани і розбудовувати місто, а хотіли просто заробляти гроші. Я сам був здивований, коли розмову опублікували. Позиція хлопців мене вразила, але, як кажуть, Бог їм суддя.

Щодо запису, хто і навіщо його опубліковував, я не знаю. Нікого не підозрюю, бо мені це навіть не цікаво. Як кажуть, “Фастов – город контрастов”.

Подробней: “Не ходить же в одних туфлях. Нада кальоса мінять”: депутаты Фастова хотели продаться нардепу Сольвару за 10 тысяч долларов

KV: На кого зараз переписана нерухомість вашої матері, про яку йдеться у сюжеті “Наших грошей?

Руслан Сольвар: На жаль, мої батьки не так давно померли. Царство їм небесне. Наразі йде процес успадкування.

KV: Чому ви вирішили не демонструвати свої статки у декларації? Чи збираєтеся заповняти її взагалі?

Руслан Сольвар: Дивно, що журналістів цікавить моя декларація, а не добрі справи, які я роблю на окрузі. Цю декларацію я заповнив – ви її бачили. А наступну, коли прийде час, заповню, почитаєте.

KV: Це правда, що ваш автопарк нещодавно поповнився вже другим авто марки “Бентлі”?

Руслан Сольвар: Друга “Бентлі”? Почекайте, я і про першу не знаю, а ви мені вже другу в мій “автопарк” загнали. Взагалі, в моєму іграшковому автопарку багато модельок – і “Бентлі” є, і “Астон Мартінів” 3 штуки, ну і, звичайно, яка ж колекція без вітчизняного ЗАЗу і “Богдана”.

Знаєте, іноді почитаю пресу, і стільки нового про себе дізнаюсь… Давайте, як кажуть, “жгите дальше”…

Читайте:

Олександр Марченко: “Складається враження, що голову ОДА Горгана не поважають його підлеглі”

Павло Різаненко: “На Київщині корупція – не поодиноке явище, але коли люди з кримінальним минулим неформально управляють областю – це неприпустимо”

КиевVласть

Автор:
Оксана Мельник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4