Серце ветеринарної медицини

Серце ветеринарної медицини

13 серпня професійне свято відзначили ветеринарні медики. Ми відвідали Таращанську районну лабораторію ветеринарної медицини, аби показати читачеві як живеться працівникам цієї сфери, з якими проблемами вони стикаються і чому пишаються, що обрали ветеринарію. Уже під час спілкування Світлана Анатоліївна НЕДОДАР – директор цієї установи, лікар-бактеріолог – назвала ввірену їй лабораторію серцем ветеринарної медицини. Ну що ж, занурюємося в дізнання роботи центрової частки організму ветеринарії.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”   

Щоб більше дізнатися про будні ветмедицини, пані Світлана люб’язно провела так званий екскурс володіннями лабораторії, ознайомивши із процесом та специфікою її роботи. Слід сказати, першочергово вразила осяйність, без перебільшення мовити, ідеальної чистоти приміщень. От де справді вирізняється залюбленість в обрану справу.

Лабораторія функціонує ще з 50-их років минулого століття, як структурний підрозділ Таращанської районної лікарні ветеринарної медицини. Згідно з нормативними документами, працівники лабораторії після свого професійного свята будуть працювати в новому приміщенні лабораторії ветеринарної медицини, адже багато зроблено за цей період часу – перебудовано, облаштовано, устатковано по-новому, за сучасними стандартами.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Складається лабораторія з чотирьох відділів: бактеріологічного, серологічного, хіміко-токсикологічного та відділу дослідження харчової продукції, у приміщеннях яких виокремлені бокси для проведення аналізів. Штат лабораторії налічує 5 спеціалістів своєї справи, добротна матеріально-технічна база, лише, як-то кажуть, працювати й працювати, щоразу дбаючи про оновлення й удосконалення. Інакше кажучи, лабораторія – це діагностичний центр, адже без досконалої діагностики неможливе лікування.

Ось, до прикладу, на сьогодні вже проведено 100 відсотків обстеження великої рогатої худоби на лейкоз, бруцельоз, і відрадно, у районі вже оздоровлено ВРХ від указаних захворювань. Регулярно проводяться планові перевірки, під час яких дільничні ветлікарі займаються взяттям проб крові у тварин для дослідження, а далі – уже справа за спеціалістами лабораторії. На часі, як повідомила Світлана Анатоліївна, немає критичної ситуації із захворюванням тварин у районі.

Серце ветеринарної медицини

Слід зауважити, лабораторія проводить обстеження тварин як громадського, так і приватних секторів. Уся живність господарська знаходиться під пильним наглядом ветмедицини. Й огріхів бути не може, адже від здоров’я “братів наших менших” залежить і наше з вами благополуччя. Також районна лабораторія тісно співпрацює з усіма підприємствами, де є тварини. А ще варто сказати, що лабораторія не лише діагностує й проводить профілактичні дії щодо захворювань тварин, а й перевіряє якість сировини та виготовленої продукції.

Кожен працівник, як зазначила пані Світлана, сумлінно виконує свої посадові обов’язки. Це лікар ветмедицини, хімік-токсиколог Ірина Олександрівна Паламарчук, лаборант І категорії Світлана Вікторівна Шараєвська, завідуючий ДЛВСЄ на ринку Олександр Миколайович Шостак і лаборант ДЛВСЄ на ринку Наталія Миколаївна Пошелюжна.

“У світлий день нашого професійного свята я щиро вдячний за співпрацю й розуміння проблем ветгалузі керівникам районної влади, органів місцевого самоврядування. А працівникам ветеринарної сфери та ветеранам цієї галузі – за сумлінну працю. Хай у ваших домівках завжди лунають щирі й теплі слова, радісний сміх, панує щастя, злагода й душевна гармонія. Здоров’я вам, професійного зростання та благополуччя”, – такими словами Сергій Антонович Котенко, начальник Таращанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, привітав колег із професійним святом.

За останні роки районна ветеринарна служба змінилася як організаційно, так і законодавчо. Головна її мета – захистити людей від інфекцій та від небезпеки харчування недоброякісною продукцією тваринного та рослинного походження. Із цією функцією служба справляється на “відмінно”. Про це свідчить висока оцінка її роботи населенням району.

Чесна й самовіддана праця “айболитів” Таращанщини й надалі залишатиметься головним принципом їхнього життя та трудової діяльності, а фахові знання та навички, багатий практичний досвід, високі моральні та людські якості й надалі викликатимуть повагу й довіру мешканців району.

Що ж, а ми, у свою чергу, під завісу екскурсу, бажаємо всім працівникам ветеринарної служби плідної успішної праці!

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”   

Фото автора

КиевVласть

Автор:
Ярослав Яцевський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4