Шкала престижу: всього шість шкіл Київщини увійшли в ТОП-200 найкращих закладів України

Шкала престижу: всього шість шкіл Київщини увійшли в ТОП-200 найкращих закладів України

Незабаром освітянська громада Київщини візьметься оцінювати якість надання базової освіти пристоличними навчальними закладами. Стартувало пробне ЗНО, а згодом – і основна сесія, під час якої випускники шкіл продемонструють здобутий рівень знань. Як школи впоралися зі ЗНО в минулому навчальному році, хто став лідером, а хто пас задніх – читайте в матеріалі KV.

Як стало відомо KV, у березні завершилася реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти. Цьогоріч вона відбудеться з 21 травня до 15 червня.


Зокрема, згідно із календарним планом з підготовки та проведення державної підсумкової атестації, до 9 квітня мали сформувати мережу пунктів проведення ЗНО, а до 30 квітня – майбутнім абітурієнтам надійдуть запрошення-перепустки для участі в незалежному оцінюванні. Пробне ЗНО з усіх навчальних предметів відбулося 10 квітня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нагадаємо, що найкращі учні кожної області за результатами ЗНО отримуватимуть щомісяця президентську стипендію в розмірі 10 тис. гривень. Експерти наголошують, є декілька факторів, які впливають на результати ЗНО і школа, її тип та профіль, де навчається випускник, відіграє у цьому не останню роль. Так, учні спеціалізованих шкіл (ліцеїв, гімназій) мають в середньому на 15 балів кращі результати, ніж учні загальноосвітніх шкіл. 

Тож все частіше результати незалежного тестування є підставою для створення різнопланових рейтингів престижу. Так, щороку освітній ресурс “Освіта.ua” складає рейтинг ТОП-200 шкіл України саме за результатами ЗНО. 

Аналогічний рейтинг сформовано і за показниками минулого навчального року. Загалом у рейтингу серед 24 областей торік Київщина, маючи 486 шкіл з понад 13 тис. випускниками, зуміла посісти лише дев’яту сходинку. І згідно із даними, в ТОП-100 увійшло переважна більшість столичних шкіл, а за ними йдуть вже Харків, Дніпро та Львів.

Шкала престижу: всього шість шкіл Київщини увійшли в ТОП-200 найкращих закладів України

Алгоритм оцінювання

Для складання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів використовують результати зовнішнього незалежного оцінювання, оприлюднені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Школи у рейтингу розподіляються за рейтинговим балом. Його вираховують на підставі середнього балу, одержаного учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (85% рейтингового бала). Оскільки кількість тестів, що їх складають випускники, досить відрізняється в різних закладах освіти, тож враховують і загальну кількість складених тестів випускниками кожної школи (15% рейтингового бала). Також в рейтингу не беруть участь школи, у яких загальна кількість складених тестів ЗНО 15 або менше.

У результаті рейтинговий бал шкіл вираховують за такою формулою:

Шкала престижу: всього шість шкіл Київщини увійшли в ТОП-200 найкращих закладів України

ТОП-10 кращих шкіл області

Минулого року до рейтингу 200 кращих шкіл України потрапило всього шість шкіл  області – із Боярки, Фастова, Славутича, Білої Церкви та Борисполя. Але і вони стартують лише із 100 позиції. Та все ж ці заклади стали фундаментом для рейтингу загальноосвітніх шкіл Київської області, що посіли найвищі місця за підсумками ЗНО 2020 року.

Із 436 навчальних закладів області до ТОП-10 увійшли саме школи, які одержали у рейтингу понад 140 балів. Так, десяту позицію в рейтингу посів Технічний ліцей Національного Технічного Університету України “КПІ”, що діє на території Вишгородської громади. Його 17 випускників склали 62 тести, одержавши такий середній результат – 164,6 балів. 

Варто зауважити, що у 2020 році ліцей зайняв І місце в рейтингу за результатами ЗНО серед закладів освіти Вишгородського району, а до переліку 200 навчальних закладів України увійшов саме за результатами ЗНО з математики та фізики. За рік заклад зумів значно покращити свої показники, адже у 2019 році по області це була лише 23 сходинка. Загалом заклад здійснює освітню діяльність ще з 1997 року. 

Для Бучанської спеціалізованої школи № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов найкращий середній результат торік склав трохи менше – 163,4 бали. Та 140 тестів 42 учня склали на 100%, що і дозволило посісти школі 9 сходинку. На офіційному сайті Бучанської громади зауважено, що такі досягнення стали можливими завдяки реалізаціі у громаді комплексної програми розвитку системи освіти, впровадженню нових стандартів у роботі та модернізації навчальної бази. У цій школі навчаються школярі, що мають лінгвістичні здібності.

На восьмій позицій – Броварська спеціалізована школа №7. Торік заклад займав ще 9 місце. Випускники школи одержали такий середній бал – 160,8. У 2020 році школа випустила найбільшу кількість учнів серед 10-ки кращих – 82 випускника. Загалом тут склали 277 тестів на 99%. Тут діти займаються поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного та природничого профілів. А навчання здійснюється  за науково педагогічними проєктом  “Інтелект”, педагогічною технологією “Росток”. 

Так, 166 балів у середньому по ЗНО одержав 31 школяр Бучанської Української гімназії. Загалом вони склали 101 тест. Це дозволило гімназії посісти сьому позицію. Проте ще у 2019 році ця гімназія була кращою на Київщині і займала перше місце у рейтингу. Тоді 35 випускників закладу зуміли здати ЗНО у середньому на 171,6 балів. 

Не зганьбили ім’я Володимира Мономаха і випускники Бориспільського НВК на честь якого і названа гімназія “Перспектива”. 79 учням вдалося одержати по ЗНО середній бал – 161,7. У рейтингу це вартувало їм шостої сходинки. Варто додати, що у 2019 році НВК займав не дуже престижну позицію – 27 сходинку, а рейтинговий бал сягав всього 133,8. І саме ця гімназія займає передостаннє позицію (199 місце) серед 200 кращих шкіл України.

Шкала престижу: всього шість шкіл Київщини увійшли в ТОП-200 найкращих закладів України

На останній позиції  у п’ятірці найкращих “Ліцей-Мала академія наук” Білоцерківського навчально-виховного об’єднання. По Україні заклад займає 150 позицію. Середній показник всіх тестів ЗНО тут склав 165,8 балів. 56 випускників посилили 193 тести із ЗНО на 99%. Та за рік школа, навпаки зробила крок назад, адже ще у 2019 році по області вона займала 4 позицію, а по Україні – 125-ту. Ліцей в профілі навчання робить ставку на економіку та право.

Поступився третьою позицією і Боярський академічний ліцей “Гармонія”. У 2020 році  – це лише четверта сходинка. Тут 78 випускників склали 251 тест і одержали у середньому по ЗНО 164,9 балів. Заклад надає випускникам багатопрофільну освіту.

Бронза ж дісталася Славутицькому ліцею. Заклад випустив 72 учня, які пройшли випробування, склавши 232 тести на 100%. Їхній бал по ЗНО склав 165,5. Це дозволило їм увійти до ТОП-200 кращих і зайняти 138 сходинку. Та не можна не згадати показники ліцею у 2019 році, а були вони більш показовими: друга сходинка по області та 112 – по Україні. Куди краще тоді здали випускники і тести – 170 балів. 

Подужати свій рекорд і піднятися із позаминулої п’ятої всеукраїнської позиції вдалося обласному навчальному закладу. Друге почесне місце посів Фастівський ліцей-інтернат. 35 його випускникам не вистачало всього кількох балів аби обігнати лідера в цих освітніх перегонах. Вони склали 119 тестів, заробивши у середньому 169,7 балів.  Ліцей здійснює підготовку учнів за кількома профілями: фізико-математичним, хіміко-біологічним та інформаційно-технологічним, а навчають тут понад 20 викладачів.

Статус же найкращої школи Київщини одержав приватний заклад. Надає він освітні послуги у Боярці всього чотири роки і своїм випускникам пропонує стажування у закладах освіти Північної Америки та навчання англійською мовою за канадськими програмами освіти. Це – Ліцей “Міжнародний вимір”. Всього девяти його випускникам вдалося показати на ЗНО найкращий результат і одержати в середньому понад 173 бали. Загалом за рік закладу вдалося піднятися до І місця із 18 сходинки у рейтингу. І саме цей ліцей посідає 100 позицію у ТОП-200 кращих шкіл України. 

Шкала престижу: всього шість шкіл Київщини увійшли в ТОП-200 найкращих закладів України

ТОП-10 аутсайдерів

Зупинимося ми і на аутсайдерах рейтингу шкіл Київської області 2020 року. До ТОП-10 шкіл з найгіршими показниками увійшли навчальні заклади, які у рейтингу одержали від 50 до 68 балів із майже 500 шкіл. Цікавим є той факт, що у цей список потрапили не лише загальноосвітні школи, а саме державні навчальні заклади. Серед них є і низка професійно-технічного спрямування.

Відкриває ТОП-10 Григорівська школа І-ІІІ ступенів, що перебувала на балансі Обухівської райради, Школа є опорним навчальним закладом. 18 випускників школи пройшли 56 тестових випробувань і у результаті одержали по всім предметам ЗНО у середньому 78,4 бали. У відсотках якісний показник складеного ЗНО сягає лише 64%. У рейтингу це – 427 позиція. Та враховуючи показники 2019 року, для закладу – це регрес. Донедавна заклад посідав ще 311 сходинку.

На дев’ятій позиції Комунальний навчальний заклад Київської облради “Васильківський професійний ліцей”. 69 випускників склали ЗНО у середньому на 76,3%. Оцінювання знань відбувалося за 44 тестами. Заклад не демонструє майже жодної динаміки. Та все ж два роки поспіль йому вдається утримуватися на “почесному” 428 місці.

Далі йде восьма позиція і займає її Державний навчальний заклад “Професійний ліцей міста Українки”. Його 52 випускники склали 70 тестів, одержавши у середньому за іспити 76 балів, що на декілька позицій краще, ніж продемонстрували свої знання випускники 2019 року – 68,5 балів. 

Сьому сходинку займає Сукачівське навчально-виховне об’єднання “ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок” із таким середнім показником по ЗНО – 75,6 балів. Їх вдалося здобули всього дев’яти випускникам, склавши 28 тестів. Та варто зауважити, що школа йде досить із негативною динамікою в результатах. У 2019 році заклад посідав у рейтингу 234 позицію, а середній бал по ЗНО був набагато вищим – 125,2 бали.

Державному ПТНЗ  “Бородянський професійний аграрний ліцей” за рік вдалося зробити крок вперед. Нині він посідає шосту сходинку. 29 тестів 60 випускникам у 2020 році вдалося здати у середньому на 75,1 бал.

Шкала престижу: всього шість шкіл Київщини увійшли в ТОП-200 найкращих закладів України

Ввійшла на останній позиції у п’ятірку шкіл із найнижчими результатами зі ЗНО Германівська школа І-ІІІ ступенів імені братів Гетьманів, що також перебувала на балансі Обухівської райради. Вісім її випускників осилили 24 тести всього на 74,8 балів. Та ще у 2019 році випускники школи демонстрували досить непогані результати – 123,6 балів зі ЗНО. 

Трохи покращилися результати по ЗНО в ДНЗ “Сквирське вище професійне училище”. Та все ж у 2020 році це лише 433 позиція та 4 місце серед аутсайдерів. Торік тут випустилося 52 вихованця. Вони склали загалом 19 тестів і одержали в середньому 71,4 бали (2019 рік – 63,6 балів).

Читайте: Их заказали: в ПТУ Киевщины хотят обучить 3 тысячи швей, поваров и водителей

Замикає трійку шкіл з найнижчими результатами по ЗНО Державний професійно-технічний навчальний заклад “Бориспільський професійний ліцей”. 68 випускникам на підсумкових іспитах вдалося скласти 83 всього на 55%. Їх середній бал по ЗНО склав 61,4, у 2019 році – 50,8 балів. 

Всього 58,8 балів з незалежного оцінювання мали у 2020 році 76 випускників ДПТНЗ “Фастівський центр професійно-технічної освіти”. А складали вони 80 тестів. Для закладу це ще не найгірший показник, так у 2019 році заклад випустив 98 випускників, які продемонстрували рівень знань у середньому на 49,7 балів.

Безумовним антилідером цього рейтингу є Острійківська школа І-ІІІ ступенів Білоцерківського району. Минулого навчального року його сім випускників впоралися із 19 тестами із ЗНО лише на 58,9 балів або 53%. Хоча ще у 2019 році її місце посідав Володарський професійний аграрний ліцей, а сама школа займала ще 397 позицію із 93,4 балами по ЗНО.

Шкала престижу: всього шість шкіл Київщини увійшли в ТОП-200 найкращих закладів України

Та в Українському центрі оцінювання якості освіти все ж наголошують, що результат ЗНО не є показником роботи навчального закладу. І завдяки самопідготовці учні взмозі досягти найвищих балів, незважаючи на престиж навчального закладу.

Нагадаємо, що Київська ОДА оновила освітні ліцензії комунальним закладам обласної ради. Це – навчальні заклади в Білоцерківському, Бучанському, Фастівському, Бориспільському та Обухівському районах. Ліцензії одержали фахові коледжі, вищі навчальні заклади та ліцеї технічного спрямування. Загалом здобувати майбутню професію школярі Київщини зможуть у 10 профільних школах. Ще 24 ліцензії губернатор схвалив десяти спецзакладам І-ІІІ рівнів акредитації. 

Читайте: Старша школа: на Київщині визначили обсяги профільного навчання

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4