“Слуга народу” в Київоблраді втрапила у черговий медичний скандал

“Слуга народу” в Київоблраді втрапила у черговий медичний скандал

27 жовтня в суді буде розглянутий позов екс-очільника Київського обласного центру реабілітаційної медицини, який вважає, що його звільнили з посади незаконно. А поки Феміда розбирається, медзаклад, що розташований в самому центрі Києва, буквально хилитає від скандалів. За лікарню в прямому сенсі слова “рубляться” топові “Слуги народу” і їх колишні однопартійці. Дійшло до того, що депутати Київоблради від “слуг” проігнорували прохання очільника своєї парторганізації і публічно підтримали призначення на посаду керівника центру зовсім іншої людини. 

Як стало відомо KВ, 9 жовтня “Київський обласний центр реабілітаційної медицини” одержав нового керівника. На цю посаду призначили кандидатку медичних наук, асистентку кафедри “Онкології та ендоскопії” НУОЗУ iм. П.Л. Шупика, лікарку-гастроентеролога-ендоскопіста Дарину Мельник.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

На сторінці КОР у Facebook зауважено, що обирали нову очільницю, керуючись листами і пропозиціями від обласного Департаменту охорони здоров’я та висновками постійної комісії облради з питань охорони здоров’я. А також – спираючись на колективне звернення депутатів облради від фракції “Слуга народу”.

Зокрема, у колективному зверненні до т.в.о. голови КОР Ярослава Добрянського, “слуги” висловили свою підтримку Дарині Мельник, описуючии її як досвідченного медичного працівника з “цінним досвідом у розробці стратегічних рішень”, направлених на покращення якості медпослуг та “антикризового менеджера”. Перерахували і низку її лідерських якостей, які необхідні для керівника саме такого закладу. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

І питань би не виникало, якби до керівництва КОР не надійшов ще один лист, абсолютно відмінний від позиції обласних депутатів. 

Мова йде про рекомендаційний лист від вищого керівництва фракції – т.в.о голови Київської обласної організації політпартії “Слуга народу” Андрія Мотовиловця, який презентував зовсім іншу канидатуру. 

Новим очільником він пропонував призначити Олександра Забудського, додавши до звернення і резюме кандидата. У резюме його останнім місцем роботи вказано Київський пологовий будинок №3, де він очолював інфекційне акушерське відділення. Також він завідував відділенням гінекології № 1, керуючись закордонним досвідом, та має значний науковий досвід. Цікаво, що з 2010 по 2014 рік Забудський був депутатом Бузівської сільської ради. 

Передісторія

Київську обласну лікарню №2, нині перейменована в Київський обласний центр реабілітаційної медицини, упродовж року не полишає довгий шлейф скандалів.

А все розпочалося з того, що обласна рада відсторонила на два місяці директора Центру –  кваліфікованого лікаря вищої категорії зі стажем роботи понад 32 роки роботи Ігоря Кучму. Він був призначений на цю посаду у грудні 2021 року ще за часів керування КОР Наталією Гунько. У самих же кулуарах ради тоді поговорювали, що просунув його у крісло керівника сам нардеп та чоловік Гунько – Анатолій Гунько.

Читайте: Гендиректора Київської обласної лікарні відсторонили від службових обов’язків


Причиною для звільнення послугували, у першу чергу, скарги медичного персоналу, які ще в червні просили розірвати з Кучмою трудовий договір. З таким колективним зверненням працівники лікарні звернулися до Міністерства охорони здоров’я, керівництва КОР та КОВА. А жалілися медики на заборгованість по підприємству та заробітним платам, у результаті – більшість працівників почали просто масово звільнятися. 

Тоді обласна рада повідомила, що після звернення розпочалося службове розслідування. Підставами для якого стали ще і кредиторська заборгованість за надані послуги, лікарські засоби, продукти харчування у розмірі 5,2 млн гривень. Крім того, була наявна дебіторська заборгованість за орендну плату та відшкодування вартості комунальних послуг. 

KВ вирішила звернутися за роз’ясненнями до Департаменту охорони здоров’я щодо причин звільнення керівництва і чи вдалося закрити боргові питання по лікарні. Запит KВ Департамент, у свою чергу, перенаправив вже до нового керівника Центру реабілітаційної медицини Дарини Мельник. 

У відповіді ж на запит ще раз наголосили, що підставами для звільнення Ігоря Кучми стало виключно службове розслідування, а новий очільник призначений згідно розпорядження облради.

Крім того, зауважено, що Центр звертався до Департаменту охорони здоров’я КОВА з листом щодо “додаткового фінансування у розмірі 30188,29 тис.гривень”. І на сесії КОР було внесені зміни до програми “Здоров’я Київщини”, аби спрямувати Центру кошти у  розмірі 13 млн гривень. 

Читайте: Влада Київщини віднайшла 13 мільйонів гривень на зарплати медикам Центру реабілітаційної медицини

І, зокрема, станом на 11 жовтня, борг по заробітній платі перед медпрацівниками відсутній. Укомплектована лікарня, в межах необхідного, і відповідними кадрами. А от кредиторська заборгованість – погашена частково.

Лікарняний скандал між “слугами”

За скандалом навколо цього медзакладу, на думку ветерана війни Олега Симороза, стоїть дещо більше. Симороз стверджує, що першопричиною проблем є колишній “Слуга народу”, нардеп-мажоритарник від Київщини Олександр Дубінський, який перебуває під санкціями США як агент російського впливу. Симороз вважає, що метою нардепа було одержання київської землі в Сирецькому гаю (саме там лікарня, – KВ), а чинний на той час очільник лікарні Кучма “відмовився брати участь у корупційних схемах”. Симороз переконаний, що саме через це Дубінський доклався, щоб “збити” Кучму, “збив” і поставив на лікарню свою людину. 

Як вже писала KВ, на посаду тимчасової керівниці лікарні тоді одразу призначили депутатку Київоблради від “Слуги народу”, очільницю профільної медичної комісії Марію Кисельову, яка була і фактично залишається помічницею нардепа Олександра Дубінського.

Читайте: Колишнього “слугу народу” від Київщини запідозрили в кришуванні медичної корупції


Але контролювати людині Дубінського лікарню довго не дали. Джерела KВ в КОР стверджують, що після звільнення Кучми майже одразу розпочалась боротьба за медзаклад і врешті “слуги” Київщини і її хотіли звільнити і її.

“В результаті Мотовиловець написав депутатам листа, в якому казав, що треба Кисельову звільнити. Між “слугами” миттю розігралася боротьба з приводу призначення нового керівника. В результаті Кисельова вже не при посаді, а Мотовиловець пише офіційного листа в раду і просить призначили його кандидата. Проте департамент охорони здоров’я, а також ще 17 депутатів від “Слуг народу” написали звернення, в якому просили призначити зовсім  іншу людину. Тобто депутати ради, які б мали бути орієнтовані на голову партійної організації, проігнорували бажання Мотовиловця і зайняли абсолютно протилежну позицію”, – зауважило джерело KВ.

Дубінський у своєму Telegram-каналі, який до цього заявляв, що він не має жодного відношення до “кадрових змін” і відсторонення Кучими, також відреагував на ситуацію, наголосивши про розкол із середини партії “Слуга народу” на місцевому рівні:

“Перший (!) заступник голови фракції Слуг у парламенті, сам Мотовиловець пише листа до Київської обласної ради з вимогою від імені Партії (насправді, від Офісу президента) призначити директора обласної лікарні. На що фракція Слуг в обласній раді в повному складі шле і Мотовиловця, і ОП… Причому, найцікавіше, що першими ставлять підписи депутати групи “Відродження Київщини”, створеної Мотовиловцем за вказівкою заступника голови ОП Кулеби”, – написав Дубінський. 

“Слуга народу” в Київоблраді втрапила у черговий медичний скандал

Феміда

Та тим часом, поки провладні можновладці чубляться між собою, ситуацію із звільненням Кучми вже взявся вивчати суд.

Так, у Єдиному державному реєстрі судових рішень зареєстрована цивільна справа № 725/7418/23. Першотравневий районний суд міста Чернівці розглядає справу за позовом Кучми до КНП КОР “Київський обласний центр реабілітаційної медицини” та Київської облради. Позивач вимагає визнати незаконними і скасування розпорядження в.о. голови КОР №338 “Про притягнення до дисциплінарної відповідальності та оголошення догани генеральному директору Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради “Київська обласна лікарня” від 6 червня та визнати незаконним та скасувати розпорядження Добрянського №599 “Про прийняття рішення за результатами службового розслідування” від 21 серпня. Та поновити його на посаді із відшкодуванням моральної шкоди та зарплати. 

Перше судове засідання щодо розгляду справи по суті мають в суді розглянути вже 27 жовтня.

Читайте: Медичні баталії: нардепа Дубінського звинувачують у переслідуванні депутата КОР і контролі медсфери Київщини


Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4