Справи насущні: скільки та на що у грудні 2023-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у грудні 2023-го витрачав Київ

В останній місяць 2023 року столиця зробила замовлень на загальну суму 4,44 млрд гривень. Більше чверті цих грошей спрямували на забезпечення міста електрикою та паливом протягом нового року, зокрема, для освітлення вулиць та руху громадського транспорту. Вагомими були видатки міста через КП “Київтеплоенерго” – на ліквідацію наслідків ракетних обстрілів по енергетичним обʼєктам та відновлення дорожнього покриття і газонів після аварій на тепломережах. Серед іншого столиця закупила 33 “швидких” у компанії сім’ї донецького хірурга Еміля Фісталя, який співпрацює з окупаційною владою. Водночас найбільшим підрядником грудня став комунальний концерн “Центр комунального сервісу”, у якого вже восьмий рік столичні підприємства безальтернативно зобовʼязані замовляти обслуговування своїх споживачів. 

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у грудні 2023 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 6 471 договір на 4,44 млрд гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Найбільші видатки

Найбільша частка грудневих замовлень столиці припала на статтю “паливо, електрична та теплова енергія”, на закупівлю яких було укладено договорів загальною ціною 1,26 млрд гривень. З цієї суми на 678,5 млн гривень замовили електрики та тепла, на решту 591 млн гривень – палива та мастил. На чверть мільярда гривень електроенергії замовило КП “Київміськсвітло” для освітлення вулиць. Відповідні договори були укладені підприємством наприкінці грудня та передбачають постачання електрики протягом 2024-го року. Палива минулого місяця найбільше замовило КП “Київпастранс” – 8 тис. літрів дизеля на 355,75 млн гривень (в середньому по 44,46 гривень за літр), яким на підприємстві заправлятимуть транспорт вже в новому році.

На другому місці з загальною ціною замовлень 1,04 млрд гривень опинилися будівельні та ремонтні роботи, які у всіх попередніх аналізах КиївВлади щодо витрат столиці були на першому місці. Минулого місяця бюджетні замовники Києва утрималися від замовлень дороговартісних капремонтів доріг, реконструкцій розв’язок та шляхопроводів. Найдорожчим договором по цій статті видатків став договір КП “Київтеплоенерго” (*) ціною 126,67 млн гривень на виконання капремонту котла №5 СТ-1. Власне цей номер котла – все, що відомо про об’єкт ремонту, договір з адресою та будь-якими іншими подробицями робіт в системі Prozorro не опублікували, ймовірно для убезпечення його від можливих обстрілів рашистів.

Другий за ціною “ремонтний” договір (ціна – 93,15 млн гривень) було укладено КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №2″ Оболонського району Києва на реконструкцію нежитлової будівлі центру на просп. Мінському, 6 без зміни функціонального призначення, яка за планом триватиме до вересня 2025 року.

До статті будівельних та ремонтних робіт віднесені в тому числі замовлення КП “Київтеплоенерго” на відновлення асфальту, бруківки та газонів після усунення пошкоджень на тепломережах. Таких договорів за грудень підприємство уклало майже два десятки на загальну суму 85,43 млн гривень.

Крім цього “Київтеплоенерго” довелося спрямувати чималу суму – понад 50 млн гривень – на ліквідацію пошкоджень обʼєктів (зокрема, будівель на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6) внаслідок ракетних обстрілів. Адреси в цілях безпеки приховані, договори не опубліковані.

Третє місце серед статей видатків столиці, до якої минулого місяця була найбільша увага, у медобладнання, ліків та засобів гігієни. Всього їх було замовлено майже на 594 млн гривень, з яких левову частку договорів (на 515,22 млн гривень) підписав Департамент охорони здоров’я КМДА, решта – комунальні медзаклали столиці. Найдорожчими медичними покупками стали 18 лапароскопічних систем за 167,75 млн гривень та майже півтори тисячі ампул протипухлинного засобу “Пембролізумаб” на 107,25 млн гривень, які замовив департамент.

Читайте: У Київраді зафіксували “корупційний безлад” під час війни

Пристойними були витрати міста й на такі собі “послуги у сфері управління даними”, які із загальною ціною договорів 342,5 млн гривень посіли четверту сходинку у ТОП-5 найбільших грудневих видатків Києва. Під цими послугами насамперед мається на увазі обслуговування споживачів комунальних установ за принципом “єдиного вікна” (актуалізація баз даних споживачів, формування, друк та доставка рахунків на оплату послуг). На найбільшу суму таких послуг замовили КП “Київтеплоенерго” (195,56 млн гривень) та КП “Київкомунсервіс” (79,87 млн гривень), відповідні договори передбачають обслуговування їх клієнтів протягом всього 2024 року.

У добрячу копійчину – понад 130 млн гривень – обійшлося місту також приймання платежів від споживачів та обробка їх із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення на замовлення КП “Київтеплоенерго”. Це замовлення стало єдиним по статті “банківські та інвестиційні послуги” столиці в грудні та саме воно закриває п’ятірку найбільших видатків столиці за грудень 2023 року.

Також серед значних замовлень Києва минулого місяця варто виділити покупку КО “Київмедспецтранс” автомобілів швидкої медичної допомоги. Відповідний договір передбачав постачання для комунальної організації 8 “швидких” типу С та 30 – типу В за 92,8 млн гривень. Однак невдовзі після оформлення угоди кількість авто типу В зменшили до 25, а ціну договору – до 80,8 млн гривень. Коли КО повинно отримати авто – достеменно невідомо, адже договір діяв до кінця минулого року, а терміном поставки вказано 31 серпня 2023 року (можливо допущена технічна помилка). Постачальником авто обрали ТОВ “Автоспецпром”, що належить сім’ї Еміля Фісталя – донецького хірурга, який співпрацює з владою в так званій “ДНР” та веде наукову діяльність у рф. Нагадаємо, що крайній раз “Київмедспецтранс” замовляв “швидкі” в листопаді 2022 року також у цієї ж компанії, однак тодішній договір ціною 143,1 млн гривень розірвали з нульовою оплатою.

Читайте: Три чверті з 200 млн гривень за “швидкі” для киян “Київмедспецтранс” сплатив сепаратисту Фісталю


Справи насущні: скільки та на що у грудні 2023-го витрачав КиївМинулого місяця у Києві через Prozorro замовлення робили 428 розпорядників коштів. На найбільшу суму договорів підписало КП “Київтеплоенерго”, яке, зокрема, провело більшість найдорожчих закупівель грудня.

Справи насущні: скільки та на що у грудні 2023-го витрачав Київ

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Підрядники

Освоювали столичні бюджетні замовники 4,44 млрд гривень спільно з 2,55 тисячами компаніями та підприємцями. Найбільшим підрядником останнього місяця 2023-го став комунальний концерн “Центр комунального сервісу” (*), з яким було укладено 12 договорів на загальну суму 323 млн гривень. У нього замовляли обслуговування за принципом “єдиного вікна” комунальні підприємства “Київтеплоенерго” та “Київкомунсервіс”, а також керуючі компанії з обслуговування житлових фондів десяти районів. Згідно з договорами, підрядник повинен, зокрема, актуалізувати бази даних споживачів цих підприємств, дистанційно обслуговувати споживачів через call-center, формувати, друкувати та доставляти рахунки на оплату компослуг.

Всі договори з концерном були підписані без конкурсів через “відсутність конкуренції на ринку”. Нагадаємо, що монополістом “Центр комунального сервісу” став на підставі розпорядженням Київської міськдержадміністрації (КМДА) від 8 грудня 2016 року № 1244, згідно з яким на базі концерну організовано роботу єдиної міської служби для комплексного обслуговування споживачів житлово-комунальних послуг за принципом “єдиного вікна”.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КК “Центр комунального сервісу” (найбільший підрядник грудня) засновано Київрадою у 2015 році. Із 2018 року ним керує Андрій Щербина. Концерн має мережу відділень по всьому Києву, де споживачі комунальних послуг можуть отримати консультацію, уточнити тариф, провести звірку розрахунків, реструктуризувати заборгованість, укласти договори з постачальниками компослуг.

За даними Clarity-project, в результаті участі у публічних закупівлях концерн отримав 168 підрядів майже на 2,39 млрд гривень. Найбільші замовники – КП “Київтеплоенерго”, ПАТ “Київводоканал” та КП “Київкомунсервіс”.

КП “Київтеплоенерго” (найбільший замовник грудня) було засноване Київрадою у червні 2016 року. Це підприємство стало основним постачальником киянам тепла та гарячої води у травні 2018 року, після завершення дії договору між містом та ПАТ “Київенерго”. З 22 грудня 2018 року КП “Київтеплоенерго” керує В’ячеслав Бінд.

Читайте: Київрада збільшила статутний капітал “Київтеплоенерго” до 5,3 млрд гривень

КК “Центр комунального сервісу” та КП “Київтеплоенерго” підпорядковані Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, що у листопаді 2023-го витрати столиці пройшли під знаком будівельних та ремонтних робіт – на них спрямували понад 60% від загальної ціни укладених тоді договорів (усього було укладено 5 641 договір на сумму 3,48 млрд гривень). Найдорожчою серед листопадових замовлень була угода вартістю 692 млн гривень на капремонт в Київському центрі нефрології та діалізу, куди після реорганізації планують “переселити” Центр трансплантації кісткового мозку. Також серед замовлень були ноутбуки та принтери для Київради на 3 млн гривень, саджанці дерев та кущів на понад 2 млн гривень, досить неочікуване для зимового часу встановлення поливних систем у парку Відрадний та на Дніпровській набережній за 1,8 млн гривень тощо. 

Читайте: Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ

* КП “Київтеплоенерго” (код ЄДРПОУ: 40538421)

** КК “Центр комунального сервісу” (код ЄДРПОУ: 39946227)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4