Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Гостомель

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Гостомель

Основна частина витрат кінця 2022 року у Гостомелі зводилася до ліквідації наслідків кривавих подій, що відбувалися в селищі з початку війни. Протягом грудня владою громади було укладено договорів на 41,66 млн гривень, більша половина яких спрямована на ремонтні роботи постраждалих від військових дій будівель. На решту коштів замовили масштабну реконструкцію системи опалення одного будинку в селі Озера, ремонт електромереж девяти будинків в Гостомелі, технічну сіль для посипання доріг, генератори, паливо та ноутбуки. Однак не всі закупівлі пройшли гладко, мало місце розірвання договорів, відтермінування термінів поставки товару та навіть судова тяганина з Держаудитслужбою. Детальніше про це у вісімнадцятій частині циклу КиївВлади “Справи насущні” – про витрати селища Гостомель Бучанського Київщини у грудні 2022 року.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у грудні 2022 року Гостомельська селищна військова адміністрація, селищні комунальні підприємства та відділи селищної ради уклали за результатами публічних закупівель 236 договорів на 41,66 млн гривень.

Найбільші витрати

Більше половини грудневих витрат Гостомеля – 22,3 млн гривень – були спрямовані на поточні ремонти пошкоджених війною будівель в центрі громади, а також селах Мощун та Горенка. Ця сума включає 5,51 млн гривень, на які замовили технічні обстеження вказаних об’єктів, проектні роботи, а також технагляди за ремонтами. Ремонтні роботи замовляли для 1 об’єкту Мощуна, 4 – Горенки та 17- Гостомеля наступними адресами:

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Гостомель

Срібло за ціною у грудневого договору на реконструкцію системи опалення в будинку по вул. Шевченка, 7-Б в селі Озера. Ці роботи обійдуться у 5,43 млн гривень та повинні бути завершені до кінця березня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

На третьому місці поточна витрата селища, а саме закупівля 380 тон технічної солі для посипання доріг за 3,47 млн гривень. На вказаний тендер звернула увагу Держаудитслужба, яка за результатами моніторингу встановила невідповідність тендерної пропозиції переможця – підприємця Максима Романенка – умовам закупівлі. КП “Благозеленбуд”, яке виступало замовником солі, з висновками аудиторів не погодились і подало позов до суду з метою їх оскаржити.

В грудні військова адмінстрації Гостомеля закупила 12 генераторів, сумарна ціна за які – 2,73 млн гривень – стала четвертою за обсягами витратою селища в грудні. Однак поставлено з них було тільки два, адже договори на поставку десятка генераторів були розірвані за згодою сторін.

П’яте місце у статті витрат на ремонт електромереж девяти житлових будинків в Гостомелі – №1, 1-А, 1-Б, 3, 3-А, 5 та 7 по вул. Рекунова, а також №1 та 8 по Бучанському шосе. Вказані роботи загальною вартістю 1,85 млн гривень планувалося завершити до кінця 2022 року, але терміни їх виконання продовжили на рік у зв’язку відключеннями електрики через обстріли росією критичної інфраструктури.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На решту 5,85 млн гривень в Гостомелі накупили, зокрема, палива (1,15 млн гривень), електричної та теплової енергії (майже 570 тис. гривень), пять ноутбуків та два принтери для КП “Благозеленбуд” (майже на 140 тис. гривень), шини, канцтовари та продукти харчування.

Найбільші замовники

Із 41,66 млн гривень, на які укладено договори в грудні в Гостомелі, 27,4 млн гривень зробила замовлень Гостомельська селищна військова адміністрація. Саме вона, зокрема, була замовником ремонтних робіт в пошкоджених рашистами будівлях, а також генераторів.

На 6,53 млн гривень зробив замовлень Відділ культури, молоді та спорту Гостомельської селищної ради. Його найбільші договори також пов’язані з наслідками війни. Зокрема, відділ був замовником ремонту в закладі культури “Культурно-оздоровчий комплекс” та стадіону в Гостомелі, клубу в селі Мощун та будинку культури в селі Озера.

Решта 7 замовників уклали протягом місяця договорів на 7,73 млн гривень.

Найбільші підрядники

Освоювали бюджетні замовники Гостомеля кошти протягом грудня з 93 компаніями. Великого відриву по загальній ціні укладених договорів не було ні в кого. Найдорожчий договір грудня ціною 5,43 млн гривень – на реконструкцію системи опалення по вул. Шевченка, 7-Б в селі Озера – дістався корпорації “Українські атомні прилади та системи” (*).

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, корпорація “Українські атомні прилади та системи” (Укратомприлад) зареєстровано в 2003 році в Києві. Засновники – ТОВ “Позитрон GMBH”, ТОВ “Промислово-фінансовий концерн “Сатурн” та ТОВ “Діконт”. Кінцеві Бенефіціари – Володимир Назаров, Катерина Петренко, Юрій Михайленко, директор – Валерій Петренко. За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях “Укратомприлад” підписав 60 договорів на 37,14 млн гривень. Гостомельська селищна військова адміністрація – серед найбільших замовників.

На другому місці по загальній вартості отриманих в Гостомелі підрядів в грудні ТОВ “Імас-Плюс”, з яким селищна військова адміністрація уклала 5 договорів ціною 3,98 млн гривень на проведення поточних ремонтів в пяти житлових будинках Гостомеля по вул. Свято-Покровська (№ 73 Б/8, 73 Б/6, 73 Б/5, 73Б/7, 73-Е). Судячи з опублікованих в системі Prozorro звітів про виконання договорів, підрядник наприкінці грудня отримав всю оплату по договорам.

ТОВ “Імас-Плюс” зареєстровано в Мукачеві Закарпатської області, на сьогодні має прописку в селі Зубівка, що поруч з Мукачевим. Засновники та кiнцевi бенефіціари – закарпатці Тіберій Логойда, Іван Глушко, Гавриіл Гарагонич. Директор – Володимир Петах. Гавриіл Гарагонич з 2006 року очолював державне авіаційне підприємство “Карпати-Авіа” Міністерства надзвичайних ситуацій України, яке на сьогодні знаходиться в стані припинення. За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “Імас-Плюс” отримало  34 підряди на 17,08 млн гривень. Найбільші замовники – відділ освіти Свалявської РДА Закарпатської області та Гостомельська селищна військова адміністрація.

Третє місце серед грудневих підрядників Гостомеля у підприємця Максима Романенка, який за 3,47 млн гривень повинен був поставити технічну сіль для посипання доріг до кінця 2022 року, однак звіт про виконання відповідного договору до сих пір не опублікований.

Максим Романенко був зареєстрований як ФОП в 2017 році в Києві. Основний вид діяльності – спеціалізована діяльність із дизайну. В результаті участі в публічних закупівлях підприємець уклав 12 договорів на суму 8,76 млн гривень. Найбільший замовник – гостомельське КП “Благозеленбуд” з договором на поставку технічної солі. 

Під час наступу рашистів на Київщину Гостомель став однією з перших цілей російських окупантів. Вони прагнули отримати контроль над цим селищем, щоб оточити та взяти в облогу Київ із заходу. Вранці 24 лютого росія почала атакувати аеродром в Гостомелі, тоді ж російські ракети почали розриватися біля цивільної забудови. Під час висадки десанту військ рф на аеродромі було знищено найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак “Мрія”. За аеропорт і селище точилися важкі бої, але Гостомель все одно окупували. 

Контрнаступ українських військ проти московських найманців розпочався 16 березня. 1 квітня голова КОВА заявив, що російські війська залишили Гостомель, а 2 квітня Міноборони оголосило всю Київську область вільною від російських військ.

За оцінкою експертів KSE Institute станом на серпень 2022 року, у Гостомелі під час бойових дій постраждало понад 4500 будинків (це майже половина всіх споруд міста), 12% споруд повністю знищені, ще майже 8% будівель зазнали сильних руйнувань.

Після деокупації поточні ремонти постраждалих будівель Гостомельської громади проводились на замовлення Департаменту регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації за кошти з державного бюджету. На першочергові роботи всієї області Кабмін спрямував 400 млн гривень своїм розпорядженням від 10 квітня 2022 року № 280-р, яке дозволяло укладати договори без застосування публічних закупівель. Використанню цих коштів KВ приділила особливу увагу та присвятила серію з двадцяти текстів текстів.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Гостомелі та Мощуні

Гостомельська селищна військова адміністрація була утворена після загибелі від рук окупантів селищного голови Юрія Прилипка 21 березня 2022 року. З кінця липня 2022 року адміністрацію очолює Сергій Борисюк.

* Корпорація “Українські атомні прилади та системи” (код ЄДРПОУ: 32526191)

** ТОВ “Імас-Плюс” (код ЄДРПОУ: 35346898)

Читайте: Справи насущні: скільки та на що в серпні витрачав Бориспіль

Справи насущні: скільки та на що в серпні витрачав Іванків

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Біла Церква

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Згурівка

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачали Бровари

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Глеваха

Справи насущні: скільки та на що у жовтні витрачав Яготин

Справи насущні: скільки та на що у жовтні витрачав Димер

Справи насущні: скільки та на що у жовтні витрачав Переяслав

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Березань

Справи насущні: скільки та на що у листопаді витрачало Вишневе

Справи насущні: скільки та на що у листопаді витрачала Миронівка

Справи насущні: скільки та на що у листопаді витрачала Пісківка

Справи насущні: скільки та на що у листопаді витрачав Фастів

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Макарів

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Вишгород

Справи насущні: скільки та на що у грудні витрачав Козин

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Хліб та міни: як сапери та фермери очищують Київщину від мін та вибухівки
Хліб та міни: як сапери та фермери очищують Київщину від мін та вибухівки
09:00  Тисячі гектарів родючих сільгоспугідь Київщини заміновані вибухонебезпечними предметами. Якнайшвидше очищення від цих залишків війни важливе не лише для економіки країни, а й для…
У Києві планово обстежать 20 шляхопроводів, естакад та мостів
У Києві планово обстежать 20 шляхопроводів, естакад та мостів
15:00 До кінця цього року за результатами тендерів КП “Київавтошляхміст” 20 столичних шляхопроводів, естакад та мостів мають технічно обстежити. За відповідні роботи КП готове…
Дика закупівля: Вишневе віддасть 315 млн гривень за користування когенераційною установкою
Дика закупівля: Вишневе віддасть 315 млн гривень за користування когенераційною установкою
09:00 В останні дні серпня профільне комунальне підприємство міста Вишневе на Київщині оформило оренду за 315 млн гривень однієї когенераційної установки для виробництва тепла…
Banner
QlU7mDx4