Витрати столиці у листопаді пройшли під знаком будівельних та ремонтних робіт – на це спрямували понад 60% від загальної ціни укладених минулого місяця договорів (усього укладено 5 641 договір на сумму 3,48 млрд гривень). Найдорожчою серед листопадових замовлень була угода вартістю 692 млн гривень на капремонт в Київському центрі нефрології та діалізу, куди після реорганізації планують “переселити” Центр трансплантації кісткового мозку. Значними були і витрати як на “латання дірок” (майже на 120 млн гривень замовили відновлення дорожнього покриття після розривів тепломереж), так і на модернізацію освітлення (сотня мільйонів “піде” на капремонти вуличного освітлення із встановленням економних світильників). Також серед замовлень – ноутбуки та принтери для Київради на 3 млн гривень, саджанці дерев та кущів на понад 2 млн гривень, досить неочікуване для зимового часу встановлення поливних систем у парку Відрадний та на Дніпровській набережній за 1,8 млн гривень тощо.
Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у листопаді 2023 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 5 641 договір на сумму 3,48 млрд гривень.
Найбільші видатки
Протягом листопада Київ надзвичайно активно будував та ремонтував. Про це говорять цифри: договорів на 2,17 млрд гривень (а це 62 % від загальної ціни всіх листопадових договорів) укладено на виконання будівельних та ремонтних робіт. До цієї статті видатків віднесені, зокрема, ремонти та реконструкції в медзакладах, школах та житлових будинках, дорожні роботи та будівництво свердловин.
Найдорожчий договір у цій статті видатків і загалом по Києву минулого місяця – замовлення КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу” за 692,54 млн гривень капремонту 1-3 поверхів та підвалу своєї будівлі по вул. Петра Запорожця, 26. Відповідний договір передбачає продовження капремонту, який був розпочатий в лютому поточного року та має тривати до кінця 2025 року. Проведенням цих робіт, як раніше повідомляла KВ, Центр нефрології в тому числі готується до розміщення в своїй будівлі відділень КНП “Центр трансплантації кісткового мозку”, який після реорганізації до нього приєднали.
Читайте: Навіщо в Києві хочуть ліквідувати Центр трансплантації кісткового мозку?
Ще один коштовний договір по статті видатків “будівельні та ремонтні роботи” укладений на проведення реконструкції “будівлі громадського будинку” дитсадку №224 на вул. Попова, 7 Оболонського району за 147,2 млн гривень. Мова йде про закинуту будівлю колишнього дитсадку, який тривалий час був притоном для безхатченків, та відновлення якого неодноразово вимагали оболонці. На думку деяких мешканців столиці, час для реконструкції цих руїн обрано не зовсім вдало. Тендер супроводжувався зверненнями до Держаудитслужби з приводу недоречності витрат на такі роботи в час, коли на фронті воїни гинуть від нестачі зброї, автомобілів, медикаментів та засобів захисту.
На фото: закинута будівля колишнього дитсадку на вул. Попова, 7 (зі сторінки в соцмережах Бондана Чорнія)
На фото: рендери дитсадку на вул. Попова, 7 після реконструкції (зі сторінки в соцмережах Бондана Чорнія)
На другому місці серед замовлень столиці у листопаді зі значним відривом від першого місця опинилися закупівлі ліків, медобладнання та гігієнічних засобів. Всього протягом минулого місяця їх було закуплено на 245,82 млн гривень. З цієї суми на 142 млн гривень “скупився” Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), на решту – комунальні медзаклади столиці.
Читайте: У Київраді зафіксували “корупційний безлад” під час війни
Третє місце у солі для посипання доріг, якої в листопаді було замовлено на 121,35 млн гривень. Найбільше цього білого мінералу купили районні управління по ремонту та утриманню автошляхів, районні компанії з обслуговування житлового фонду, а також КП “Київтеплоенерго”.
Четверте місце посів десяток договорів “Київтеплоенерго” на відновлення покриття з асфальту та бруківки на місці розриттів після усунення аварій на тепломережах. Загальна ціна таких договорів за листопад склала майже 120 млн гривень.
Заключними в ТОП-5 найкоштовніших видатків столиці в листопаді 2023 року стали замовлення КП “Київміськсвітло” на понад 100 млн гривень капремонтів мереж зовнішнього освітлення. Ці роботи передбачають, зокрема, заміну ртутних та натрієвих світильників та світлодіодні. Такі капремонти, згідно з листопадовими договорами, до кінця поточного року заплановано виконати на 13 об’єктах столиці: Одеській та Львівській площах, проспектах Правди та Леоніда Каденюка, вулицях Героїв Дніпра, Героїв полку “Азов”, Левка Лук’яненка, Вишгородській, Луговій, Короленківській, Кирилівській, Михайла Бойчука з розв’язками та Кільцевій дорозі зі шляхопроводами.
Серед витрат столиці у листопаді також:
-
обладнання для створення мережі оперативного та резервного радіозв’язку за 76,79 млн гривень на замовлення СКП “Київтелесервіс”;
-
протиаварійні роботи на шляхопроводі біля станції метро “Берестейська” за 52,75 млн гривень на замовлення КП “Київавтошляхміст”;
-
путівки для оздоровлення 1150 дітей у Івано-Франківській та Київській областях на 29,36 млн гривень на замовлення Департаменту молоді та спорту КМДА;
-
офісна техніка на загальну 16,77 млн гривень, з яких майже на 3 млн гривень ноутбуків, принтерів та комплектуючих закупила собі Київська міська рада;
-
друк книжок на воєнну тематику за 2,38 млн гривень на замовлення Департаменту суспільних комунікацій КМДА;
-
саджанці дерев та кущів на 2,11 млн гривень на замовлення КП по утриманню зелених насаджень Печерського, Солом’янського та Дніпровського районів;
-
влаштування поливо-зрошувальної системи у парку Відрадний та на Дніпровській набережній майже за 1,82 млн гривень на замовлення КО “Київзеленбуд”;
-
дивани для актової зали Дитячої школи мистецтв № 5 за 677 тис. гривень на замовлення Відділу культури Оболонської РДА;
-
22 кондиціонери за 389 тис. гривень на замовлення Київської міськради.
Найбільші замовники
Протягом листопада договори за бюджетні кошти Києва укладали 436 замовників – комунальні підприємства та установи, департаменти КМДА та управління РДА.
Найактивнішим розпорядником столичної скарбниці стало КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу”, яке уклало в листопаді договорів на 711,29 млн гривень. Пристойно витрачалися також КП “Київтеплоенерго”, яке зробило замовлень на 275 млн гривень, Управління освіти Оболонської РДА (175 млн гривень), Департамент охорони здоров’я КМДА (153,04 млн гривень) та СКП “Київтелесервіс” (143,93 млн гривень).
Читайте: Київрада збільшила статутний капітал “Київтеплоенерго” до 5,3 млрд гривень
Найбільший підрядник
Минулого місяця в столиці замовлення зробили у 2,34 тисячі компаній та підприємців, однак один із підрядників мав дуже суттєвий відрив від інших. Мова про ТОВ “Абсолют-Клімат” (*), з яким підписали всього один, але найкоштовніший договір листопада – ціною 692,54 млн гривень на проведення капремонту 1-3 поверхів та підвалу КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу”. Слід зазначити, що вказаний підряд дістався цій компанії від вказаного медзакладу без конкуренції, адже взяти участь у тендері більше ніхто не захотів.
20 компаній та підприємців, які у листопаді отримали в Києві замовлення на найбільші суми
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Абсолют-Клімат” зареєстровано в 2008 році в Києві. Власник та керівник – В’ячеслав Березовський.
ТОВ “Абсолют-Клімат” є співзасновником корпорації “Євробудінвест”. Останнє, за даними Youcontrol, має відношення до “Групи родини Вознюк”, ключовою особою якої є депутат Верховної Ради VII та VIII скликань Юрій Вознюк. До політичної кар’єри у Верховній Раді, з 2010 року Юрій Вознюк був депутатом Рівненської міськради від партії “Фронт змін”. У парламент VII скликання (2012-2014 роки) він був обраний по одномандатному виборчому округу на Рівненщині від ВО “Батьківщина”, VIII скликання (2014-2018 роки) – від партії “Народний Фронт”. Намагався стати депутатом Верховної Ради він і на виборах 2019 року як самовисуванець, але обраний не був. В 2020 році Юрій Вознюк балотувався на посаду міського голови Рівного від політичної партії “За майбутнє”, але зайняв шосте місце.
ТОВ “Абсолют-Клімат” за результатами публічних закупівель підписало 155 договори на 4 млрд гривень. Найбільші замовники – КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни” та КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу”.
ТОВ “Абсолют-Клімат” “засвітилося” в декількох кримінальних провадженнях. Так, з листопада 2018 року слідчі СБУ в рамках кримінального провадження №42018100000001118 підозрюють “Абсолют-Клімат” в участі як посередника у схемі керівників КП “Інженерний центр” та низки комерційних фірм у 2016-2018 роках. Слідчі з’ясували, що підрядники “Інженерного центру” – ТОВ “Плутон-С” та ТОВ “Армабуд лтд” – переказували фірмам, серед яких ТОВ “Абсолют-Клімат”, гроші за роботи, які не виконувалися. Після чого кошти, мовляв, переводилися компаніям з ознаками фіктивності, які в свою чергу виводили гроші для відкату керівництву столичного комунального підприємства та цим підрядникам.
Читайте: “Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”
В матеріалах кримінального розслідування СБУ №42020100000000188 від 14.05.2020 року ТОВ “Абсолют-Клімат” називають підконтрольним КП “Інженерний центр”. В матеріалах справи йдеться про те, що службові особи цього підприємства разом з вказаним підрядником створили схему заволодіння бюджетними коштами під час проведення будівельних робіт в Києві.
Крім цього, з листопада 2019 року слідчі Головного управління ДФС у Києві розслідують кримінальне провадження № 42019100000000747, в рамках якого директора ТОВ “Абсолют-Клімат” підозрюють в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За матеріалами справи, керівник ТОВ “Абсолют-Клімат” спільно з фірмами з ознаками фіктивності в 2018-2019 роках завищили податковий кредит з ПДВ на 7,5 млн гривень.
Читайте: Київська міська лікарня №4 без конкурсу витратить майже 56 млн гривень на ремонт “інфекційки”
Нагадаємо, KВ аналізувала бюджетні видатки в столиці також за вересень поточного року. Тоді столичними бюджетними замовниками було укладено договорів на значно меншу суму, ніж в листопаді – на 1,87 млрд гривень. Тоді найбільшою статтею видатків також були будівельні та ремонтні роботи, на які спрямували половину вересневих замовлень. На значні суми було замовлено облаштування укриттів в житлових будинках, постачання модульних котелень та дорожні роботи, закуплено ліків та пального.
Водночас зустрічалися і дуже цікаві покупки, серед яких саджанці для озеленення Оболоні майже на 6 млн гривень, девʼять новеньких авто для муніципальної охорони за 7 млн гривень та проєкт відновлення Паркового мосту за 4 млн гривень. Цікаво, що найбільшим підрядником вересня стало згадане вище ТОВ “Абсолют-Клімат”, якому дісталися два підряди на капремонт приміщень 9-го та 10-го поверхів головного корпусу КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни”.
Читайте: Справи насущні: скільки та на що у вересні 2023-го витрачав Київ
КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу” очолює Едуард Красюк. Підприємство підпорядковане Департаменту охорони здоров’я КМДА на чолі з Валентиною Гінзбург.
* ТОВ “Абсолют-Клімат” (код ЄДРПОУ: 35837877)
Фото: колаж KВ