Справи насущні: скільки та на що у лютому 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у лютому 2024-го витрачав Київ

Протягом лютого розпорядники бюджетних коштів Києва замовили послуг, робіт та товарів на 3 млрд гривень, що майже на мільярд менше, ніж місяцем раніше. Як і кілька попередніх місяців, більша частина видатків столиці в лютому зводилася до закупівлі електрики, тепла та палива. Водночас одним з найдорожчих договорів місяця стало замовлення КП “Київтеплоенерго” капремонту обладнання ТЕЦ-5, яке було пошкоджено внаслідок ракетного обстрілу рф ще рік тому. Виявилося, що в останній зимовий місяць столиця активно готувалася до опалювального сезону, утеплюючи фасади та покрівлі житлових будинків на десятки мільйонів гривень. Щоправда, майже всі такі замовлення пішли до рук однієї компанії, яка і без цього є одним із найулюбленіших підрядників в столиці.


Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у лютому 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 6 106 договорів на сумму 3,01 млрд гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Найбільші замовлення

У понад 40% лютневих видатків столиці – 1,23 млрд гривень – обійшлося паливо (59 млн гривень), а також електрична та теплова енергія (1,17 млн гривень). На левову частку цих коштів (725,72 млн гривень) замовило електрики КП “Київпастранс” (*) для забезпечення роботи своїх філій та відокремлених підрозділів до кінця поточного року. Найбільшим замовником паливно-мастильних матеріалів виступило КП “Київмедспецтранс”, яке заправлятиме ним свій спецтранспорт для обслуговування столичних відділень “швидких” та закладів охорони здоров’я.

Другу сходинку за загальною ціною укладених договорів – 417,36 млн гривень – посіли будівельні та ремонтні роботи. По цій статті видатків найдорожчим став договір (ціна – 210,89 млн гривень) КП “Київтеплоенерго” на виконання капремонту розподільчих пристроїв блоку №4 ТЕЦ-5, зруйнованого внаслідок ракетного обстрілу росії 9 березня 2023 року. В цілях безпеки адреса обʼєкту прихована, відповідний договір на виконання робіт не опубліковано. На сторінці закупівлі вказано тільки, що ремонт триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ще майже 68 млн гривень по статті будівельні та ремонтні роботи спрямували на підготовку житлового фонду одного району столиці до опалювального сезону в контексті енергозбереження. Замовником всіх робіт виступило Управління житлово-комунального господарства Деснянської райдержадміністрації (РДА), яке протягом місяця уклало понад півсотні договорів на заміну вікон та дверей, на капремонти фасадів, покрівель та електромереж. Слід зазначити, що на понад 66 млн гривень цих робіт замовлено у однієї компанії – ТОВ “Мега Стайл”, яке минулого року в Києві стало головним підрядником по капремонтам прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів.

Читайте: Тилові потреби: у 2023 році в Києві замовили ремонти асфальту у дворах майже на 140 млн гривень

На третьому місці серед найбільших витрат столиці – продукти харчування, сільськогосподарська продукція та продукція рослинництва, яких сумарно було закуплено на 263,2 млн гривень. Тут найактивнішими покупцями стали управління освіти РДА, зокрема, Солом’янського та Святошинського районів. Ціни на закуплені продукти традиційно дуже різнилися між собою. До прикладу, КНП “Київський міський пологовий будинок №1” в середині місяця купив яйця по 4,4 гривні за штуку, а Управління освіти Голосіївської РДА з різницею в один день купило їх по 5,68 гривні.

Також до цієї статті видатків серед іншого віднесено покупку КП “Київтеплоенерго” на 183 тис. гривень насіння газонної трави, а “Київським міським центром допомоги учасникам антитерористичної операції” – на 180 тис. гривень квітів.

Четверте місце за загальною сумою замовлень – 158,69 млн гривень – у медобладнання, ліків та засобів гігієни. Зазвичай найбільше бюджетних коштів по цій статті освоює Департамент охорони здоровʼя Київської міськдержадміністрації (КМДА), однак в лютому найактивнішим замовником стало КНП “Київська міська лікарня №1”. Натомість вказаний департамент здійснив тільки одну закупівлю – на постачання медикаментів для лікування дихальних розладів новонароджених на 585 тис. гривень. Водночас на найбільшу суму договорів по цій статті видатків було укладено з комунальним підприємством “Фармація”, яке підпорядковане Департаменту охорони здоровʼя КМДА.

Заключними в переліку найбільших видатків в лютому 2024 року стали асфальт та асфальтобетонні суміші, яких сумарно було закуплено на 75,26 млн гривень. Замовниками виступали КП “Київтеплоенерго” та КП шляхово-експлуатаційні управління та утриманню автошляхів та споруд на них трьох районів – Подільського, Соломʼянського та Оболонського.

Справи насущні: скільки та на що у лютому 2024-го витрачав Київ


Також серед замовлень столиці в лютому:

  • супровід та інформаційно-технічна підтримка Автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті Києва за 14,15 млн гривень на замовлення КП “ГІОЦ”;

  • світлофори на 13,87 млн гривень, які закупило КП “Центр організації дорожнього руху”;

  • реставраційний ремонт фасадів та покрівлі історичного будинку на площі Івана Франка, 5 за 1,9 млн гривень на замовлення КП “Київтеплоенерго” (будівля центрального офісу цього комунального підприємства).

Справи насущні: скільки та на що у лютому 2024-го витрачав КиївБудівля на площі Івана Франка, 5 в Києві, де розміщений офіс КП “Київтеплоенерго”

Минулого місяця у Києві через Prozorro замовлення робили 431 розпорядник коштів. На найбільшу суму – 867,22 млн гривень – договорів підписало КП “Київпастранс”. Це підприємство, крім найдорожчого в столиці за лютий договору на закупівлю електрики (ціна – 725,72 млн гривень), замовляло також послуги з охорони своїх обʼєктів та техогляду транспорту, ремонт техзасобів АСОП, а також мастила та запчастини.

Справи насущні: скільки та на що у лютому 2024-го витрачав Київ

10 найбільших замовників столиці в лютому 2024 року

Другим за загальною вартістю укладених договорів в лютому опинилося КП “Київтеплоенерго”, яке, до слова, також є другим і в переліку найбільших підрядників столиці в лютому.

Найбільші підрядники

Всього ж протягом минулого місяця столичні розпорядники бюджетних коштів замовляли товари, послуги та роботи у 2 099 компаній та підприємців. Найбільшим підрядником місяця стало ТОВ “Укргазтрейдинг” (**), якому дістався тільки один, але найдорожчий договір лютого – на постачання електрики “Київпастрансу”. До речі, вказане КП замовляє електрику в цієї компанії вперше за всю історію публічних закупівель.

Справи насущні: скільки та на що у лютому 2024-го витрачав Київ

10 найбільших підрядників столиці в лютому

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Укргазтрейдинг” зареєстровано в 2021 році в Києві. Основний вид діяльності – оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. На момент створення його засновником був Олексій Безушко, зараз компанія належить Віктору Денисовичу.

Обидва ці підприємці ведуть дуже різносторонню діяльність. До прикладу, Віктор Денисович також володіє компаніями з основним видом діяльності “оптова торгівля електропобутовими приладами” (ТОВ “Мистецька агенція “В-АРТ”) та “оптова торгівля посудом, виробами зі скла, фарфору та кераміки, шпалерами та засобами для чищення” (ПП “Техком”). Також він зареєстрований як ФОП з основним видом діяльності  – організація будівництва будівель. У 2018-2019 роках Віктор Денисович очолював первинний осередок партії “Європейська солідарність” №7 в Києві.

Екс-власник ТОВ “Укргазтрейдинг” Олексій Безушко серед іншого має у власності ТОВ “Статус Тур Компані”, що займається туризмом, а як у ФОПа його основний вид діяльності – оптова торгівля фруктами й овочами.

За даними Clarity-project, в результаті участі у публічних закупівлях ТОВ “Укргазтрейдинг” за 2 роки свого існування встигло отримало 446 підрядів майже на 2,45 млрд гривень. Найбільший замовник – КП “Київпастранс” з лютневим договором на постачання електрики.

КП “Київпастранс” засновано в 2011 році Київрадою. З 30 серпня 2016 року ним керує Дмитро Левченко. Підприємство підпорядковане Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор. Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року направляє особисто Віталій Кличко (на колажі).

Нагадаємо, що KВ щомісячно аналізує видатки Києва. Зокрема, в січні поточного року загальна сума замовлень столиці трохи не дотягнула до 5 млрд гривень. Майже половину цих коштів спрямували на тепло, електрику та паливо. В перший місця року київські бюджетні замовники на диво утрималися від договорів на масштабні реконструкції та будівництва. Але диявол був захований в деталях, а саме в цінах на продукти харчування, яких закупили на понад 300 млн гривень. Зокрема, Управління освіти Святошинського району придбало куряче філе на 33 гривні дорожче, ніж інші столичні замовники, а серед покупок КП “Київський культурний кластер” (колишній “Київкінофільм”) знайшовся коньяк по 2,5 тисячі гривень за пляшку.

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл Київщини

* КП “Київпастранс” (код ЄДРПОУ: 31725604) 

** ТОВ “Укргазтрейдинг” (код ЄДРПОУ: 44544025)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4