Справи насущні: скільки та на що у січні 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у січні 2024-го витрачав Київ

Загальна сума столичних замовлень в січні поточного року трохи не дотягнула до 5 млрд гривень. З цієї суми майже половину коштів спрямували на банальне тепло, електрику та паливо. Минулого місяця київські бюджетні замовники на диво утрималися від договорів на масштабні реконструкції та будівництва. Але цього разу диявол був захований в деталях, а саме в цінах на продукти харчування, яких закупили на понад 300 млн гривень. Зокрема, Управління освіти Святошинського району придбало куряче філе на 33 гривні дорожче, ніж інші столичні замовники, а серед покупок КП “Київський культурний кластер” (колишній “Київкінофільм”) знайшовся коньяк по 2,5 тисячі гривень за пляшку.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у січні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 7 416 договорів на 4,98 млрд гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Найбільші замовлення

Майже половина січневих видатків столиці становили енергоресурси – паливо, електрична та теплова енергія, яких протягом місяця назамовляли на 2,33 млрд гривень. З цих грошей 1,75 млрд гривень спрямували на тепло та гарячу воду, півмільярда гривень – на електрику та 78,24 млн гривень – на паливо і мастила. Найбільше тепла та електрики замовили для комунальних освітніх закладів та лікарень, а палива – для КП “Київкомунсервіс”, що відповідає в столиці за вивезення побутових відходів.

Другу сходинку за загальною ціною укладених договорів – 509,58 млн гривень – посіли будівельні та ремонтні роботи. Найактивнішим замовником по цій статті видатків стало КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни”, яке не втомлюється без конкурсів віддавати підряди на капремонти своїх приміщень ТОВ “Абсолют-Клімат”. Минулого місяця госпіталь віддав цій фірмі 4 “ремонтні” замовлення на 287 млн гривень (пізніше один з договорів ціною 71 млн гривень розірвали за згодою сторін).

Читайте: У Київраді зафіксували “корупційний безлад” під час війни

На третьому місці серед найбільших замовлень столиці в січні договір (ціна – 426,06 млн гривень) КНП “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва” на перевезення протягом всього 2024 року його бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги автомобілями КО “Київмедспецтранс” (*), яке обрали підрядником. Зазначимо, що сторони укладають договори на такі перевезення щонайменше з 2020 року, зокрема, минулого року за такі послуги було сплачено 424,38 млн гривень.

На 311,55 млн гривень минулого місяця столичними розпорядниками коштів було замовлено продуктів харчування, які посіли четверту сходинку серед найбільших покупок столиці. Зокрема, закупили мʼяса на 100 млн гривень та “молочки” на 97 млн гривень. Найбільшими замовниками стали управління освіти районних держадміністрацій, клінічна лікарня “Психіатрія” та Київський зоопарк. Ціни на закуплені продукти дуже різнилися, до прикладу клініка “Психіатрія” закупила охолоджене куряче філе по 135 гривень за кілограм, а Управління освіти Святошинського району – по 168,3 гривень за кілограм. Звичайно, можна доповнити цю тему аспектом якості товару, але цифри говорять, що святошинське освітнє управління переплатило за філе курки біля 2 млн гривень (було закуплено 66 тон тонн, а різниця в ціні між найдешевшою пропозицією січня становить 33 гривні).

Серед іншого по цій статті видатків на 228 тис. гривень було замовлено вин та міцного алкоголю. Зокрема, КП “Київський культурний кластер” (раніше – КП “Київкінофільм”) придбав 446 пляшок вина та півтори сотні пляшок “міцненького”, серед яких коньяк Remy Martin Vsop по 2,49 тис. гривень за пляшку, віскі “Джек Деніелс” по 979 гривень, текіла Olmesa Gold майже по 900 гривень, лікер Baileys майже по 882 гривені та горілка “Фінляндія” з різними присмаками по 470 гривень.

Читайте: Кінотеатри “Київкінофільму” депутати вирішили перетворити на багатофункціональні культурні центри “Київського культурного кластеру”


Закривають пʼятірку найбільших видатків Києва в перший місяць поточного року з сумою 223,35 млн гривень комунальні послуги, до яких відносять розподіл електрики та води, а також послуги з центрального водопостачання. Тут на найсуттєвішу суму уклало договорів КП “Київміськсвітло”.

Справи насущні: скільки та на що у січні 2024-го витрачав Київ

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Бюджетні замовлення столиці в січні реалізовувалися через 442 розпорядники коштів – це комунальні підприємства та установи, а також управління райдержадміністрацій. З них договорів на найбільшу суму уклало КНП “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва”  – 15 договорів майже на 439 млн гривень. Крім замовлення перевезень своїх пригад за 426 млн гривень, яке до речі, стало найдорожчим замовлень столиці минулого місяця, вказаний медзаклад замовляв комп’ютери, серверне та мережеве обладнання, створення системи захисту інформації, водопостачання та обслуговування ліфтів.

Справи насущні: скільки та на що у січні 2024-го витрачав Київ

10 найбільших замовників столиці в січні 2024 року

Найбільші підрядники

Протягом січня бюджетні замовлення Києва через Prozorro дісталися 1944 компаніям та підприємцям. Підряди на найбільші суми отримали комунальні структури – КП “Київтеплоенерго” (**) та КО “Київмедспецтранс”.


“Київтеплоенерго” дісталося 622 підряди загальною вартістю 1,51 млрд гривень, за які воно постачатиме тепло та гарячу воду бюджетним установам столиці. А з “Київмедспецранс” було підписано всьо два договори, серед який найдорожчий договір місяця від КНП “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва” на перевезення його бригад за 426 млн гривень, а також ще один договір на спецперевезення майже на сотню тисяч гривень від цього ж КНП.

Справи насущні: скільки та на що у січні 2024-го витрачав Київ

Перші 20 компаній та підприємців, які отримали минулого місяця у Києві замовлень на найбільші суми

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КП “Київтеплоенерго” було засноване Київрадою у червні 2016 року. Це підприємство стало основним постачальником киянам тепла та гарячої води у травні 2018 року, після завершення дії договору між містом та ПАТ “Київенерго”. З 22 грудня 2018 року КП “Київтеплоенерго” керує В’ячеслав Бінд.

КП “Київтеплоенерго” підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петро Пантелеєв (на колажі ліворуч).

Читайте: Київрада збільшила статутний капітал “Київтеплоенерго” до 5,3 млрд гривень

КО “Київмедспецтранс” заснована Київрадою в 1994 році для обслуговування шляхом перевезень спецтранспортом відділень Центру екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я столиці. Керує організацією з 2016 року Віталій Безносюк. 

КО “Київмедспецтранс” підпорядкована Апарату КМДА на чолі із Дмитром Загуменним. Діяльність апарату КМДА спрямовує, координує та контролює перший заступник голови КМДА Микола Поворозник (на колажі праворуч).

Читайте: “Київмедспецтранс” загрався в “корупційні закупівлі”

Нагадаємо, що в грудні 2023 року столиця зробила замовлень на загальну суму 4,44 млрд гривень (на півмільярда менше, ніж в січні 2024-го). Більше чверті цих грошей спрямували на забезпечення міста електрикою та паливом протягом нового року, зокрема, для освітлення вулиць та руху громадського транспорту. Вагомими були видатки міста через КП “Київтеплоенерго” – на ліквідацію наслідків ракетних обстрілів по енергетичним обʼєктам та відновлення дорожнього покриття і газонів після аварій на тепломережах. Серед іншого столиця закупила 33 “швидких” у компанії сім’ї донецького хірурга Еміля Фісталя, який співпрацює з окупаційною владою.

Читайте: Справи насущні: скільки та на що у грудні 2023-го витрачав Київ 

* КО “Київмедспецтранс” (код ЄДРПОУ: 01993807)

** КП “Київтеплоенерго” (код ЄДРПОУ: 40538421)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4