Протягом квітня міська влада Бучі разом з підпорядкованими їй структурами зробили через Prozorro замовлень на понад 71 млн гривень. Буча, яка два роки тому була містом мертвих тіл, руїн та спалених танців, поволі увійшла в розмірений темп життя в тилу. Серед найбільших замовлень – вивезення сміття, ремонти дорожнього покриття та будинків після стихійного лиха. Замовили навіть обслуговування фонтану та розконсервування систем поливу зелених зон, щоб причепурити зони відпочинку містян. Але дух війни у закупівлях Бучі беззаперечно присутній, адже значні кошти минулого місяця спрямували на укриття, дрони та утилізацію відходів від руйнувань.
Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у квітні 2024 року Бучанська міська рада і підпорядковані їй підприємства та заклади уклали за результатами публічних закупівель 199 договори загальною ціною 71,82 млн гривень.
Найбільші замовлення
П’ятірку найкоштовніших замовлень Бучі минулого місяця очолив договір КП “Бучасервіс” на виконання поточного ремонту дорожнього покриття вулиць комунальної власності громади за 9,03 млн гривень. За умовами угоди, до кінця поточного року на вулицях будуть виконувати ямковий ремонт, ліквідовувати вибоїни та укріплювати узбіччя гравійною сумішшю. Переліку вулиць, які ремонтуватимуть, не опублікували.
Друге місце у договору (ціна – 8,17 млн гривень) Відділу культури, національностей та релігій Бучанської міськради на постачання двох захисних споруд цивільного захисту з інклюзивним простором. По договору ці споруди повинні бути розраховані на 100 та 120 осіб, а кожна з них повинна бути обладнана серед іншого двома біотуалетами, двома рукомийниками, двома рекуператорами та трьома десятками лав. Поставити їх повинні протягом 3 мiсяцiв з дня пiдписання договору (до 24 липня 2024 року).
Третє місце посіло замовлення Бучанської міськради за 7,85 млн гривень послуг з управління побутовими відходами до кінця поточного року. За вказані кошти заплановано вивезення та захоронення (утилізація) 8,8 тис. куб. м. твердих побутових відходів та 15 тис. куб. м великогабаритних відходів, опалого листя та гілля.
Четвертим серед найдорожчих замовлень Бучі опинилися роботи з поточного ремонту за 7,43 млн гривень 16 житлових будинків на території громади для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру. Угода передбачає виконання до кінця поточного року ремонтних робіт на фасадах та покрівлях за наступними адресами:
- вулиця Грушевського, 45, 51, 53, 55, 67, 69, 70, 77, 81, Тячівська, 6-А, вул. Вокзальна, 83-А та Яблунська, 278-Б у Бучі;
- вулиця Лісова, 37, Кленова, 47 та Стражеска, 8 в селищі Ворзель;
- вулиця Поліщука, 3 в селі Гаврилівка.
Заключним в ТОП-5 найбільших замовлень Бучі в квітні став договір міськради ціною 4,54 млн гривень на послуги механізмів з навантаження та перевезення великогабаритних відходів на полігон. Договір було підписано 8 квітня, а закрили його вже 25 квітня з повною оплатою підряднику.
Серед тендерних документів був витяг з протоколу позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Бучанської міськради від 5 квітня 2024 року № 11, у якому вказано, що мова йде про відходи руйнувань, що утворилися внаслідок збройної агресії рф та звозилися на тимчасове звалище на вул. Києво Мироцька Б/Н у Бучі. Згідно з витягом, на виконання рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21.03.2024 року розпочато роботи по облаштуванню майданчика для переробки відходів, в той же час постала потреба в перевезенні частини відходів, які не підлягають переробці та потребують утилізації, на спеціалізовані полігони. Завантаження та перевезення останніх і було замовлено.
Також серед замовлень Бучі у квітні:
- 90 FPV дронів з камерами на замовлення міськради за 2,13 млн гривень;
- переносна радіостанція за 1,59 млн гривень;
- капремонт укриття Гаврилівського закладу загальної середньої освіти № 8 за 1,48 млн гривень;
- реконструкція будівлі для розміщення Центру із надання комплексних реабілітаційних послуг дітям із інвалідністю по вул. Вокзальна, 104 в Бучі (ІІ етап) за 1,44 млн гривень;
- гімнастичний інвентар та інвентар для боксу на 1,25 млн гривень;
- ремонт та розконсервування систем автоматичного поливу зелених зон на території громади за 319 тис. гривень;
- обслуговування фонтану до кінця поточного року за 211 тис. гривень.
Найбільші замовники та підрядники
Протягом квітня у Бучі доровори через Prozorro укладали 16 розпорядників коштів. Найбільшим замовником стала міська рада, яка за місяць зробила три десятки замовлень на понад 30 млн гривень.
Минулого місяця великодимерські бюджетні замовники укладали договори з 123 компаніями та підприємцями. Угод на найбільшу суму підписали з ТОВ “Грілана”, якому довірили три замовлення загальною ціною 10,29 млн гривень: на поточний ремонт 16 житлових будинків громади, реконструкцію будівлі для розміщення Центру із надання комплексних реабілітаційних послуг дітям із інвалідністю та капремонт нежитлової будівлі по вул. Енергетиків, 1-А у Бучі.
За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Грілана” було зареєстровано у 2015 році у місті Рівне. Статутний капітал – 300 тис. гривень. Основний вид діяльності – кування, пресування, штампування, профілювання; порошкова металургія. Засновник та директор компанії – Сергій Цибульський. На момент заснування фірми і до липня минулого року вона належала Миколі Цибульському. У Сергія та Миколи Цибульських одинакове по-батькові – Григоровичі, а обоє родом вони з Рівненщини.
У 2020 році людина з ПІБ Микола Григорович Цибульський балотувалася до Рівненської міськради від партії “Перемога Пальчевського”.
За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Грілана” уклало 27 договорів на суму 64,53 млн гривень. Найбільші замовники компанії – Бучанська міська рада, її відділ освіти та КП “Бучасервіс”.
Сергій Цибульський більш активно отримує бюджетні підряди також як ФОП – з ним підписано 84 договори на 321 млн гривень. Найбільшу кількість замовлень підприємець отримав також у Бучі – тільки з її міськрадою укладено угод майже на 274 млн гривень. Зокрема влада цього міста замовляла у нього проведення ремонтних робіт в житлових будинках Бучі та населених пунктах громади, адреси яких не опубліковували. В міськраді тоді пояснювали пояснили це “ноу-хау” змінами в законодавстві, згідно з якими замовник має право таку інформацію не афішувати, якщо вона може нести ризики йому чи виконавцю робіт.
Читайте: Витрати на таємничі ремонти пошкоджених війною будинків в Бучі сягли 50 млн гривень та Буча засекретила ремонти критичної інфраструктури
Також на Рівненшині зареєстрований ще один підприємець, якому теж щедро віддають підряди на Бучанщині – Цибульський Дмитро Сергійович. За результатами публічних закупівель він отримав 15 замовлень на 23,43 млн гривень, з яких майже на 18 млн гривень – від Бучанської міськради. Зокрема, його долучали до ремонтних робіт в пошкоджених окупантами будинках.
За інформацією Вihus.info, Сергій та Микола Цибульські є братами, а Дмитро – син Сергія Цибульського. Сергій Цибульський свою появу на бучанських підрядах пояснював тим, що його родина після деокупації Київської області в якості волонтерів привезла в Бучу хліб, тут познайомилася з місцевими чиновниками, які нібито і запропонували працювати у відбудові. Більше того, Сергій Цибульський не зміг назвати точну кількість об’єктів, які бучанці довірили їм відновлювати, а відсутність частини договорів у системі Prozorro пояснив тим, що домовлялися з посадовцями усно.
Читайте: Бучанська міськрада замовила заміну вікон та дверей в понад сотні будинків (адреси)
Голова Бучанської міськради – Анатолій Федорук.
Читайте також інші матеріали KВ про замовлення Києва, а також міських і селищних громад Київщини
* ТОВ “Грілана” (код ЄДРПОУ: 39787516)
Фото: колаж КВ
Альона Момот