Протягом квітня сільська влада Гатного Фастівського району, яку минулоріч сколихнув скандал навколо хабара очільника громади, продовжує освоювати бюджетні кошти. За місяць через Prozorro там було зроблено замовлень на 3,54 млн гривень. Найбільшими вкладеннями стали ремонти доріг та тротуару, обрізка дерев та садовий щепоріз. Особливістю всіх цих закупівель було те, що договори чи будь-яку іншу документацію по ним вирішили не афішувати. Найбільші підряди квітня в Гатному дісталися підприємцям з активним політичним життям: Андрію Вентову – чинному депутату міськради сусідньої Боярки, та Роману Овчаруку, який свого часу обирався до нині реорганізованої Крюківщинської сільради на Київщині.
Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у квітні 2024 року Гатненська сільська рада Фастівського району та підпорядковані їй підприємства і заклади уклали за результатами публічних закупівель 80 договорів загальною ціною 3,45 млн гривень.
Найбільші замовлення
Найбільша увага Гатненської сільради минулого місяця була прикута до ремонтів дорожнього покриття. Так, протягом місяця на 331,29 тис. гривень було замовлено поточних ремонтів автодоріг місцевого значення на трьох вулицях Гатного – Теремській, Карпа Валовня та Тополева. Крім цього, ще майже на 150 тис. гривень сільрада замовила розробку проєктно-кошторисної документації для майбутніх капремонтів покриття по вул. Каштановій в селі Гатному, вул. Квітневій в селі Віта-Поштова та вул. Кооперативній в селі Юрівка. По жодному з цих замовлень в системі Prozorro не опублікували договорів, через це дізнатися термінів виконання цих робіт не вдалося.
На другому місці серед найбільших замовлень Гатного – обрізка дерев за 399,85 тис. гривень. Де саме обрізатимуть дерева за ці кошти, протягом якого часу та в яких обсягах – в сільраді Гатного вирішили не афішувати, адже відповідний договір на сторінці закупівлі не опубліковано.
Читайте: Гатне може заплатити майже 1 млн гривень за вивіз сміття
Третю сходинку посів договір Гатненського ліцею на постачання інтерактивних панелей за 399,6 тис. гривень. За умовами угоди, навчальному закладу до кінця травня поточного року повинні поставити чотири інтерактивні панелі Intboard GT 65 з на операційній системі Android 11, китайського виробництва.
Читайте: Гатне за 220 тис гривень придбає DJI Mavic 3T Thermal
Четверте місце у договору Гатненської сільради на виконання поточного ремонту покриття тротуару по вул. Покровська в центрі громади за 154,2 тис. гривень.
Заключне місце у ТОП-5 найбільших замовлень Гатного договір сільського КП “МКП “Гатне” (ціна – 99,9 тис. гривень) на постачання садового щепоріза. Відповідний договір, як і договір на виконання ремонту тротуару по вулиці Покровській – не опубліковані.
Також серед замовлень Гатного у квітні:
- три зарядні станції EcoFlow за 98,99 тис. гривень;
- футбольна форма та м’ячі для місцевої футбольної команди за 75,6 тис. гривень;
- експертиза проєктно-кошторисної документації будівництва стадіону для дитячо-юнацького та аматорського футболу в Гатному за 64,9 тис. гривень;
- фарба для дорожньої розмітки майже на 50 тис. гривень;
- послуга перекладу на українську жестову мову за 1 тис. гривень.
Найбільші замовники та підрядники
Протягом квітня договори за результатами публічних закупівель в Гатному підписували 5 замовників. В лідерах по кількості договорів – Гатненська сільрада, яка власне виступила замовником по більшості найдорожчих угод місяця.
Протягом квітня гатненська сільська влада робила через Prozorro замовлення у 39 компаній і підприємців. Майже з однаковими сумами найбільшими підрядниками минулого місяця стали ФОПи Роман Овчарук, у якого замовили обрізку дерев за 399,85 тис. гривень, та Андрій Вентов, який повинен поставити інтерактивні панелі для гатненського ліцею за 399,6 тис. гривень.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, Роман Овчарук був зареєстрований як ФОП в 2015 році в селі Крюківщина нині Бучанського району Київщини. Основний вид діяльності – електромонтажні роботи. В 2015 році Роман Овчарук обирався депутатом Крюківщинської сільради як самовисуванець.
Згідно з даними Clarity Project, за результатами участі в публічних закупівлях Роман Овчарук підписав 109 договорів на загальну суму понад 10 млн гривень. Підприємець отримує бюджетні підряди виключно на Київщині, а найбільшим замовниками є Гатненська та Крюківщинська сільські ради.
Роман Овчарук є власником ТОВ “Етелік” з основним видом діяльності “будівництво доріг і автострад”, яке також є активним учасником публічних закупівель. Всього за їх результатами фірмі дісталося 283 підряди загальною ціною 16,1 млн гривень.
Андрій Вентов зареєструвався як ФОП півроку тому – в листопаді 2023 року в селі Тарасівка Боярської громади Фастівського району. Основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. Андрій Вентов чинний депутат Боярської міської ради від політичної партії «За майбутнє» (від цієї партії обраний мер Боярки Олександр Зарубін).
В 2015 році Андрій Вентов був обраний депутатом Києво-Святошинської районна ради від партії “Українське обʼєднання патріотів – Укроп”. За інформацією руху «Чесно», у 2017 році він став найбагатшим депутатом у Києво-Святошинській райраді: його родині вдалося заощадити майже 9 млн гривень. Разом з цим його дохід тоді склав всього 60 тис. гривень.
За результатами участі у публічних закупівлях за півроку Андрій Вентов встиг отримати 124 замовлень на 7,65 млн гривень. Крім цього, він володіє чотирма компаніями, що активно отримують бюджетні замовлення – ТОВ “Обладнання Опт”, “Стем Україна”, “Стем-Україна” та “Еверест Знань”.
Сільський голова Гатного Бучанського району – Олександр Паламарчук (на колажі).
Гатненський сільський голова неодноразово опинявся в епіцентрі скандалів. Нагадаємо, у 2017 році під час засідання сільради Гатного він порушив питання про повідомлення у соцмережі мешканця села 16-річного Сергія Чагарова, висловивши претензії в адресу школяра. Олександр Паламарчук підійшов до школяра в залі, підняв його з місця за вухо та агресивно стиснув рукою шию, чим викликав бурхливу реакцію та сварку.
Читайте: У 2020 році голова Гатненської громади Олександр Паламарчук обзавівся квартирою та автівкою
В червні минулого року ГУ Нацполіції в Київській області повідомило, що голову однієї із сільських рад Фастівського району викрили на вимаганні від забудовника хабаря за зміну цільового призначення земельної ділянки. Правоохоронці не оприлюдлили прізвище затриманої особи, але, як повідомляв голова правління ГО “Сіверка” Любомир Гайдамака, ймовірно мова йшла про Гатненського сільського голову Олександра Паламарчука. Однак, попри це, він продовжує займати посаду сільського голови.
Читайте: На Фастівщині сільського голову спіймали на хабарі у 20 тисяч доларів
Читайте також матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл Київщини
Фото: колаж КВ
Альона Момот
КиївВлада