Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачала Ташань

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачала Ташань

В липні поточного року село Ташань Бориспільського району Київщини провело через Prozorro договорів на 1,9 млн гривень. Замовляли паливо, безпілотники, мультимедійне обладнання для шкіл громади та ремонт укриття в Полого-Вергунівській гімназії. Найдорожчий договір місяця на постачання двох “мавіків” без конкурсу віддали одеському ТОВ “Мінвік”, яке раніше було помічено у продажі дронів за завищеними цінами. Власникам цієї фірми вдалося створити та “розкрутити” бізнес вже під час повномасштабного вторгнення росії, причому в різних сферах – від діяльності у сфері архітектури до оптового продажу зерна.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у липні 2023 року Ташанська сільрада з підпорядкованими їй комунальними підприємствами уклали за результатами публічних закупівель 16 договорів на 1,91 млн гривень.

Найбільші замовлення

Минулого місяця у Ташані найбільшу частину видатків – 514,9 тис. гривень – спрямували на паливо. З цих коштів на чверть мільйона гривень дизеля та бензину придбало комунальне підприємство “Ташань”, майже стільки ж – виконком сільради та ще на скромних 24 тис. гривень – “Амбулаторія загальної практики та сімейної медицини”. Вказане паливо замовники отримуватимуть по талонах на АЗС постачальників – ТОВ “Вєнтус Ресурс” та ТОВ “Глобал Сейл” – до кінця поточного року.

Друге місце у покупки виконкому Ташанської сільради за 400 тис. гривень двох безпілотників DJІ Mavic 3T (Thermal). За умовами угоди, кожен з них повинен серед іншого бути укомплектований батареєю, картою пам’яті, сумкою та захисним кейсом для транспортування. Згідно зі звітом про виконання договору, “мавіки” вже поставлені за адресою сільради, а кошти за них перераховані в повному обсязі.

Третю сходинку посіло замовлення Відділу освіти, культури, сімї, молоді та спорту Ташанської сільради трьох комплектів мультимедійного обладнання загальною ціною 248,85 тис. гривень. Кожен комплект складається з інтерактивної дошки, мультимедійного короткофокусного проектора, багатофункціонального пристрою та монтажного обладнання. Вказані мультимедійні комплекти повинні бути поставлені до початку вересня поточного року за адресами трьох навчальних закладів громади – село Ташань, вул. Центральна 10-A (Ташанська гімназія), село Виповзки, вул. Шевченка, 52 (Виповзька гімназія) та село Пологи-Вергуни, вул. Шкiльна, 15 (Полого-Вергунівський ліцей).

Наступним в ТОП-5 найбільших замовлень Ташані – засіб радіоперешкод BMX250-5MSD «Бумбокс» за 200 тис. гривень, який потрібен для блокування ворожих радіосигналів і, зокрема, використовується для захисту від дронів. Місцем постачання обладнання вказана адреса сільради. Кошти за куплений засіб радіоперешкод вже перераховані.  

Закриває пʼятірку замовлення Відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Ташанської сільради поточного ремонту укриття Полого-Вергунівського (село Пологи-Вергуни, вул. Шкільна, 15) за 182,76 тис. гривень. Договір на виконання вказаних робіт в системі Prozorro не опублікований, відтак дізнатися терміни та обсяги робіт не вдалося.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачала Ташань

Також серед інших покупок Ташані в липні – дитячий ігровий майданчик майже за 100 тис. гривень, який повинні були доставити до 15 серпня поточного року на вул. Шкільна, 15 в селі Пологи-Вергуни. Під дитячим майданчиком розуміється чотири ігрові конструкції, а саме – подвійна гойдалка, карусель, гойдалка-балансир та гірка. 

Читайте: Ташанська громада вирішила документально оформити свої межі

Найбільші замовник та підрядник

В липні через публічні закупівлі замовлення робили 4 розпорядники коштів Ташані – виконком сільради, Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту сільради, комунальне підприємство “Ташань” та комунальна “Амбулаторія загальної практики та сімейної медицини”. На найбільшу суму – 927 тис. гривень – договорів уклав виконком Ташанської сільради. Крім трьох безпілотників та засобу радіоперешкод, виконком замовив палива на 240 тис. гривень та дров на 86 тис. гривень.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачала Ташань

Минулого місяця ташанські бюджетні замовники укладали договори з 14 компаніями та підприємцями. Найбільшим підрядником стало ТОВ “Мінвік”, якому без конкурсу дістався найдорожчий підряд місяця – на постачання трьох безпілотників DJІ Mavic 3T (Thermal) за 400 тис. гривень.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачала Ташань

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Мінвік” засновано в жовтні 2023 року у Харкові, а в лютому поточного року “переїхало” до Одеси. Компанію було зареєстровано за адресою масової реєстрації – система фіксує “прописку” там майже сотні юросіб. Основний вид діяльності – виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання. З перереєстрацією в Одесі у компанії змінився власник – замість харківʼянина Віктора Міняйла ним став одесит Дмитро Псарюк.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Мінвік” почало отримувати бюджетні замовлення з середини грудня 2023 року і з того часу підписало вже 161 договір загальною ціною майже чверть мільярда гривень, переважно на постачання безпілотників. Найбільше підрядів фірмі діставалося від замовників Львівської області. З виконкомом Ташанської сільради липневий договір на постачання “мавіків” є першим досвідом співпраці.

“Наші гроші” в своїх розслідуваннях неодноразово виявляли, що ТОВ “Мінвік” поставляє безпілотники за завищеними цінами. Зокрема, такі факти були встановлені у закупівлях Славської селищної ради на Львівщині та Гончарівської селищної ради Чернігівської області.

Дмитро Псарюк також є власником та керівником ТОВ “ОмніПро Сервіс”, з основним видом діяльності “діяльність у сфері архітектури”. Ця фірма була створена у вересні минулого року, а вже у грудні почала отримувати бюджетні підряди (загалом підписано 6 договорів загальною ціною 1,2 млн гривень) від замовників Одеси та області.

Після виходу із ТОВ “Мінвік” Віктор Міняйло в березні поточного року створив собі ТОВ “Колос-Прайд” з основним видом діяльності “оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин”. Також з 2017 року він працює як ФОП, організовуючи будівництво. Також відомо, що людина з такими ж ініціалами – Віктор Васильович Міняйло – очолює ГО “Харківський клуб спортивного покеру та спортивних ігор – СЕТ” та ТОВ “Золотий урожай Харків”, яке входить у бізнес-групу “Абсолют” Олександра Бондарчука. Останній в 2015 році безуспішно балотувався до Дніпропетровської облради від “Обʼєднання “Самопоміч”

Довідка. Село Ташань (Бориспільський район Київської області) є центром однойменної сільської територіальної громади. До складу громади входить загалом 16 сіл – Ташань, Виповзки, Воскресенське, Горбані, Дениси, Мала Каратуль, Натягайлівка, Перше Травня, Пологи-Вергуни, Положаї, Помоклі, Тарасівка, Травневе, Улянівка, Шевченкове та Чопилки.

Головою Ташанської сільської ради є Василь Вовчанівський (на колажі).

Читайте також інші матеріали про замовлення Києва, а також міських і селищних громад Київщини

* ТОВ “Мінвік” (код ЄДРПОУ: 45390409)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Banner
QlU7mDx4