Протягом липня 2024 року у Кагарлику через публічні замовлення було укладено договорів на 10,5 млн гривень. Майже на половину цих грошей міський відділ освіти замовив будівництво модульної котельні в ліцеї №3. Підряд без конкурсу дістався білоцерківському ТОВ “Монтаж-Укрінтерм” з широким політичним бекграундом. Створював цю компанію на початку 2000-х помічник народного депутата, а згодом депутат Київської облради. На сьогодні ж фірма належить партійному соратнику мера Кагарлика по нині забороненій партії “Наш край”. Замовили будівництво котельні ліцею у ТОВ “Монтаж-Укрінтерм” попри те, що торік спробу укласти з ним аналогічну угоду довелося відмінити через звинувачення у тендерній змові.
Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у липні 2024 року Кагарлицька міська рада спільно з підпорядкованими їй комунальними підприємствами уклали за результатами публічних закупівель 403 договори загальною ціною 10,54 млн гривень.
Найбільші замовлення
Майже половину липневих видатків Кагарлика становило замовлення міського Відділу освіти на будівництво транспортабельної модульної котельні в Кагарлицькому ліцеї № 3 (вул. 97 Стрілецької дивізії, 6). Ціна відповідного договору склала 4,9 млн гривень, а уклали його з ТОВ “Монтаж-Укрінтерм” (*). В перелік робіт підрядника входить облаштування фундамента, монтаж систем водопостачання, електропостачання, каналізації, теплових мереж та пожежної сигналізації, встановлення модульної котельні, димової труби та дизельного генератора, а також благоустрій території. Будівництво котельні по плану повинно бути завершене до 1 грудня 2024 року.
Читайте: У кагарлицькому ліцеї вирішили будувати модульну котельню
На другій сходинці серед найкоштовніших замовлень Кагарлика минулого місяця – паливо, а саме – 15 тис. літрів дизеля, та по 3 тис. літрів бензину А-95 та скрапленого газу. Відповідний договір ціною 974,52 тис. гривень підписаний комунальним підприємством “Міськрембудсервіс” з “Укрнафта-постач”, яке обійшло в аукціоні трьох конкурентів. За умовами угоди транспортні засоби замовника заправлятимуться по талонам на АЗС “Укрнафти” в Кагарлику на вул. Столичній до кінця поточного року.
Третє місце у договору КНП “Кагарлицька багатопрофільна лікарня” (ціна – 269,54 тис. гривень) на проведення патологоанатомічних досліджень. Замовлено два розтини та 570 гістологічних аналізів (дослідження біопсійного та операційного матеріалу). Вказані послуги до кінця поточного року кагарлицькій лікарні надаватиме КНП “Білоцерківське міське патологоанатомічне бюро”, у якого вона замовляє такі дослідження щонайменше з 2022 року.
Наступним серед найбільших замовлень Кагарлика став поточний ремонт фойє в сільському будинку культури села Бурти. За 198,5 тис. гривень підприємець Володимир Кузнєцов, якого найняв міський Відділ культури, повинен буде облаштувати в приміщенні підвісну стелю, очистити, пошпаклювати та пофарбувати стіни, а також відремонтувати підвіконня.
Заключним в ТОП-5 найбільших покупок міста Кагарлик став договір КНП “Кагарликводоканал” на постачання чотирьох глибинних насосів “Vinar VSPT 240-344” за 192 тис. гривень. Замовили його у місцевої підприємиці Лідії Махині. Укладений з нею договір в системі Prozorro не опублікували, відтак умови угоди громадськості невідомі.
Також серед замовлень Кагарлика у липні:
- 10 путівок для дітей в закладі оздоровлення та відпочинку Миронівської міської ради “Зоряний” майже за 150 тис. гривень;
- 4 компʼютери на замовлення Відділу освіти Кагарлицької міської ради за 99,9 тис. гривень;
- спортивний інвентар (серед яких бігова доріжка за 15,8 тис. гривень та велотренажер за 11,6 тис. гривень), на замовлення Відділу освіти Кагарлицької міськради сумарно на 99,7 тис. гривень;
- вживаний автомобіль Chevrolet Lacetti на замовлення КП “Міськрембудсервіс” за 80 тис. гривень;
- мікшерний пульт “Yamaha” на замовлення міського Відділу культури за 50 тис. гривень;
- 147 книг для поповнення бібліотечного фонду за 30 тис. гривень;
- 2 вентилятори для Відділу культури Кагарлицької міськради за 15 тис. гривень.
Найбільший замовник та підрядник
Протягом липня в Кагарлику через публічні закупівлі замовлення робили 9 розпорядників коштів, які підписуали договори з 113 компаніями та фізособами-підприємцями. Найбільших замовника та підрядника липня в Кагарлику визначив найдорожчий договір місяця – на будівництво транспортабельної модульної котельні в Кагарлицькому ліцеї № 3 за 4,9 млн гривень, який був підписаний між Відділом освіти Кагарлицької міськради та ТОВ “Монтаж-Укрінтерм”. Зазначимо, що крім цього договору, освітній відділ серед іншого замовляв профілактичні огляди працівників, ремонт підлоги в підвалі Слобідської гімназії, монтаж електрообігрівачів в укритті Ставівської гімназії, меблі, крупи, а також пневматичну гвинтівку за 5 тис. гривень.
Замовники Кагарлика в липні 2024 року
10 найбільших підрядників Кагарлика в липні 2024 року
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Монтаж-Укрінтерм” зареєстровано в 2004 році в Білій Церкві на Київщині. Статутний капітал – 24 тис. гривень. Основний вид діяльності – монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Засновник та керівник – Микола Товстенко, який у 2015 році безуспішно балотувався до Київської облради та Білоцерківської міськради від нині забороненої політичної партії “Наш край”.
На момент створення ТОВ “Монтаж-Укрінтерм” серед його засновників був Петро Мороз та ТОВ “СП “Укрінтерм”, яке нині належить Петру Морозу та його дочці Світлані Колотницькій.
Петро Мороз – депутат Київської облради VII скликання (2015-2020 роки), куди обирався від партії “Обʼєднання “Самопоміч”. В 2002-2006 роках Петро Мороз був помічником депутата Верховної Ради ІV скликання Івана Плюща, який в попередніх скликаннях парламенту був його головою та першим заступником голови.
В результаті участі в публічних закупівлях, за даними Clarity Project, ТОВ “Монтаж-Укрінтерм” уклало сотню договорів загальною ціною 16,68 млн гривень. Договір з відділом освіти Кагарлицької міськради на будівництво котельні за 4,9 млн гривень є найбільшим підрядом компанії з часу створення системи Prozorro. Вказаний договір сторони підписали без конкурсу, оскільки пропозицій для участі у відповідному тендері більше ніхто не подав.
Зазначимо, замовити це будівництво котельні Відділу освіти Кагарлицької міськради вдалося з другої спроби. Так, в жовтні минулого року було оголошено тендер на будівництво транспортабельних модульних котелень одразу у двох ліцеях міста – №3 (вул. 97 Стрілецької дивізії, 6) та №1 (вул. Паркова, 10), за які сумарно готові був платити 11,47 млн гривень. Закупівлю розділили на два лоти, в кожному з яких пропозиції подала одна компанія – ТОВ “Монтаж-Укрінтерм”. Однак в ході проведення цієї закупівлі її потенційний учасник – ТОВ “ІБК “Атмосфера Менеджмент” – заявив, що умови тендеру вказують на змову замовника з конкретним постачальником обладнання та компанії, яка її в тендері представляє. В компанії наголошували, що про це свідчить відсутність можливості запропонувати альтернативне обладнання, а також аномально короткі терміни виконання робіт. На бажання позбутися конкурентів, за версією ТОВ “ІБК “Атмосфера Менеджмент”, вказувала також відміна попереднього аналогічного тендеру в останній момент. У Відділі освіти Кагарлицької міськради ці обвинувачення заперечили, однак в результаті закупівлю таки відмінили.
Нагадаємо, КВ аналізувала замовлення Кагарлика також за липень 2023 року. Загальна ціна укладених тоді договорів була майже на тому ж рівні, що і в липні поточного року та становила 9,64 млн гривень. На більше третини цієї суми замовили виконання ремонтів доріг на семи вулицях громади. Підрядником “дорожніх тендерів” без конкуренції або відхиляючи вигідніші пропозиції обрали ПП “Ріалбуд”, яке належить депутату Київської облради “порошенківцю” Арташесу Татояну. Цікаво, що тоді однією з найбільших статей видатків міста була розробка проєкту будівництва транспортабельної модульної котельні кагарлицького ліцею №1 у ТОВ “Монтаж-Укрінтерм”, якому минулого місяця віддали ще і коштовний підряд на самі будівельні роботи.
Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону
Відділом освіти Кагарлицької міськради керує Надія Омельченко.
Кагарлицьку міську раду очолює Олександр Панюта, який балотувався на цю посаду як безпартійний кандидат від партії “Наш край”.
Читайте: Голова Кагарлицької громади Панюта трохи підвищив свої доходи (декларація)
Раніше КВ повідомляла, що 19 червня 2024 року Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність політичної партії “Наш край”, яка була створена переважно з вихідців Партії регіонів, за підривну діяльність певних її членів та проросійську позицію. Все майно, кошти та інші активи партії мають бути передані у власність держави, включаючи майно на Київщині, де ця політсила отримала чимале представництво в органах влади. На місцевих виборах 2020 під біло-синіми прапорами у 29 районних, міських, селищних та сільських рад увійшло 102 депутати. На сьогодні представники “Нашого краю” очолюють дві громади Київщини: згаданий Олександр Панюта – Кагарлицьку та Михайло Кривошеєв – Таращанську.
Читайте: Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”
* ТОВ “Монтаж-Укрінтерм” (код ЄДРПОУ: 33223421)
Фото: колаж КВ
КиївВлада