Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ

В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули 3,34 млрд гривень. Активніше всіх такі тендери проводило освітнє управління Дніпровського району – славнозвісний замовник барабанів та овочерізок для укриттів. Наймасштабніші будівництва захисних споруд це управління довірило молодій фірмі ТОВ “Констракшн Сіті К”, якій з кінця травня вже “насипало” підрядів на понад три сотні мільйонів гривень. Це припало не до вподоби державним аудиторам, які вже встигли знайти порушення в найдорожчій з їхніх угод. 

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у серпні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 4 704 договори. Їх загальна ціна склала 3,34 млрд гривень.

Найбільші замовлення

Шостий місяць поспіль найбільшу увагу Київ зосереджує на будівельних та ремонтних роботах, на які минулого місяця сумарно спрямували 1,88 млрд гривень або 56% від вартості усіх серпневих замовлень. Однак якщо попередні півроку по цій статті видатків основні гроші йшли то на ремонт мосту Метро, то на укріплення дамб мулових полів Бортницької станції аерації – в серпні найбільш щедро (сумарно на 866 млн гривень) замовляли будівництво та ремонти укриттів навчальних закладів і житлових будинків. Левова частка цих грошей – 801 млн гривень – піде на будівництво укриттів “з нуля” для пʼяти закладів середньої освіти – навчально-виховного комплексу (НВК) № 183 «Фортуна» та школи № 146 у Дніпровському районі, школи №83 у Святошинському районі, школи № 44 у Голосіївському районі та гімназії № 172 «Нивки» Шевченківського району. І якщо з дрібними ремонтами укриттів планують впоратися до кінця поточного року, то ці будівництва триватимуть до кінця 2025-го.

Читайте: Вартість будівництва укриття столичної гімназії “Нивки” зросла вдвічі

Серед інших коштовних “будівельно-ремонтних” договорів за ціною виділяється підряд на перебудову приймального блоку під відділення екстреної допомоги «Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги» по вул. Братиславська, 3. Оцінили ці роботи у майже 104 млн гривень, а їх завершення заплановано до кінця наступного року. 

Рясно минулого місяця замовляли також капремонти мереж зовнішнього освітлення – на 104 млн гривень, а також капремонт одного з котлів заводу “Енергія” – на 40,88 млн гривень, капремонт адмінбудівлі КП “Київавтошляхміст” – на 26,83 млн гривень, продовження реконструкції будівлі на проспекті Правди, 4 для розміщення Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю – майже на 15 млн гривень.

На другій сходинці серед найбільших видатків столиці серпня із сумою 384,81 млн гривень – паливо та мастила. За загальною ціною укладених договорів на постачання палива невимовним лідером стало КП “Київпастранс”, яке накупило його на 350 млн гривень. Зі значним відставанням після нього – КП “Київмедспецтранс”, а також районні шляхово-експлуатаційні управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів,  районні керуючі компанії з обслуговування житлового фонду, а також районні філії КО “Київзеленбуд” та ін.

Третє місце серед найбільших затрат Києва – медобладнання, ліки та засоби гігієни, якими протягом місяця обзавелися майже на 275 млн гривень. Акцент зробили саме на медобладнанні, зокрема, придбано аортальні клапани різних видів, оптичний когерентний томограф (використовується для діагностики зору), рентгенологічну систему, стерилізатор, а також 50 електричних ліжок. На решту коштів накупили ліків, реактивів, підгузок, серветок, мила, тощо. Традиційно по цій статті видатків найбільше коштів освоїв Департамент охорони здоровʼя Київської міськдержадміністрації (КМДА).

На четвертій сходинці так звані “архітектурні, будівельні та інженерні послуги”, на які у серпні пішло 124,51 млн гривень. Під ними мається на увазі – розробка та коригування проєктів різноманітних робіт, технагляди та консультації інженерів. Найдорожчі договори тут стосуються інженерно-консультаційних послуг будівництва укриттів в навчальних закладах, які були замовлені раніше серпня, а також наглядів за різноманітними роботами (утеплення фасадів, ремонти покрівель, приміщень, а також облаштування пандусів) навчальних закладів.

Заключне місце в ТОП-5 найбільших покупок Києва в серпні – плановий договір КП “Київкомунсервіс” на утилізацію зібраного ним сміття. Ці послуги підприємство незмінно замовляє у ПрАТ «Київспецтранс», яке займається утилізацією столичних нечистот (в основному на полігоні №5 в селі Підгірці). Серпневою угодою передбачено, що «Київспецтранс» вивезе до кінця 2025 році 270 тисяч тонн твердих побутових відходів, за що отримає 78 млн гривень.

Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ

Найбільший замовник

У серпні 2024 року бюджетні закупівлі Києва здійснювалися через 370 замовників, серед яких комунальні підприємства, установи, служби, центри, департаменти КМДА та управління районних адміністрацій. Найбільше угод уклало Управління освіти Дніпровської РДА – 109 договорів сумарно на 530,81 гривень. Саме через це управління було проведено дві найдорожчі закупівлі серпня – на будівництво укриттів НВК № 183 «Фортуна» майже за 298 млн гривень та школи № 146 за 176,48 млн гривень. Також протягом місяця управління замовляло рядові проєктні роботи, ремонти в навчальних закладах, найдорожчий з яких обійдеться в 1,97 млн гривень (капремонт приміщень дитсадка № 525), а також лавки та стільці в укриття.

Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ

10 найбільших замовників столиці в серпні 2024 року

Зазначимо, що така стриманість в закупівлях Управління освіти Дніпровської РДА може бути зумовлена минулорічним скандалом, коли воно закупило за 1,58 млн гривень 12 овочерізок для укриттів, а за 891,17 тис. гривень – три сотні барабанів “для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог”. Овочерізки їм таки доставили, а от від придбання барабанів довелося відмовитися через занадто широкий розголос цієї історії та втручання Київського міського голови Віталія Кличко (на колажі).

Читайте: І сміх, і гріх: ТОП-10 химерних закупівель для столичних укриттів

Найбільші підрядники

У серпні в Києві підрядниками стали 2 009 компаній та ФОПів. За загальною вартістю підрядів очолило їх перелік ТОВ “КМ Енерджі” (*), на рахунку якого в столиці минулого місяця 4 договори на 350,69 млн гривень – всі вони підписані з КП “Київпастранс” на постачання палива.

З невеликим відривом від ТОВ “КМ Енерджі” за загальною вартістю (5 договорів на 302,4 млн гривень) серпневих підрядів – ТОВ “Констракшн Сіті К” (**), якому в останній літній місяць всі замовлення діставалися від згаданого Управління освіти Дніпровського району. Так, саме цій компаній дістався найдорожчий договір серпня на будівництво укриття НВК № 183 «Фортуна» майже за 298 млн гривень, а також 4 дрібніші замовлення на ремонти в навчальних закладах по 1-1,3 млн гривень кожний.

Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ

10 найбільших підрядників столиці в серпні 2024 року

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “КМ Енерджі” зареєстровано в 2019 році в місті Костопіль Рівненської області. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля пальним. Засновники та кінцеві бенефіціари – Юлія Мазур-Копелюк та Ірина Кузьмич, які прописані в Рівному. Керівник – Андрій Кручок.

Юлія Мазур-Копелюк є кінцевим бенефіціаром ще чотирьох рівненьких компаній, серед яких ТОВ “СП Лайф”. Заснував її Роман Зіньков, який у 2020 році безуспішно балотувався в Рівненську міську раду від партії “Рівне разом” (лідер нинішній секретар міськради Рівного Віктор Шакирзян).

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “КМ Енерджі” отримало 135 підрядів на 1,13 млрд гривень. Найбільший замовник – столичне КП “Київпастранс”, яке уклало з ним десяток угод майже на 770 млн гривень.

Раніше КВ повідомляла, що в листопаді 2021 року жителі міста Сарни Рівненської області скаржилися на розташовану там автозаправочну станцію ТОВ “КМ Енерджі”, мовляв, вона завдає шкоди їх здоров’ю та життю й несе загрозу навколишньому середовищу. Проте тоді ТОВ “КМ Енерджі” не допустило державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу до перевірки АЗС, які направили матеріали цього інциденту в правоохоронні органи.

ТОВ “КМ Енерджі” згадується в кримінальному провадженні (№62020240000000087). В його рамках слідчі перевіряють правомірність видачі посадовими особами ГУ Державної фіскальної служби в Рівненській області ліцензій на право роздрібної торгівлі та зберігання пального ряду компаній, серед яких ТОВ “КМ Енерджі”.

Читайте: Дизель-шоу: “Київпастранс” продовжує підтримувати грошима “улюблених” постачальників палива

ТОВ “Констракшн Сіті К” зареєстровано 20 червня 2023 року в Києві. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник та керівник – Віталій Овчарук, про якого у відкритому доступі немає майже ніякої інформації, а крім цієї фірми він більше ніякого бізнесу не веде.

За трохи більше року свого існування ТОВ “Констракшн Сіті К”  встигло отримати майже три десятки бюджетних підрядів загальною вартістю 327 млн гривень – всі від столичних замовників. На найбільшу суму (314 млн гривень) йому надавало підрядів Управління освіти Дніпровської РДА. З цієї суми на 297 млн замовлено будівництво укриття НВК № 183 «Фортуна». Зазначимо, що за цей підряд змагалося ще три компанії, які були готові будувати захисну споруду дешевше, проте їх пропозиції були відхилені. Ця закупівля зацікавила державних аудиторів, які за результатами свого моніторингу заявили про невідповідності між тендерними вимогами та поданою ТОВ “Констракшн Сіті К” документацією (а саме – не підтверджено трудових відносин з інженером з охорони праці, який значився в штатному розписі), при цьому замовник не вимагав від нього усунути це порушення і уклав договір. Оскаржити висновок аудиторів замовник ще може до 12 вересня 2024 року.

Управлінням освіти Дніпровської РДА (найбільший замовник серпня в Києві) керує Наталія Іваніна. Обов’язки голови Дніпровської РДА тимчасово виконує Олена Шевченко. Роботу цієї адміністрації координує заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Нагадаємо, що місяцем раніше, в липні 2024 року, столичні розпорядники бюджетних коштів сумарно зробили замовлень на 6,86 млрд гривень. Тоді столиця побила власний рекорд, адже зазвичай сума місячних видатків рідко перевищує 5 млрд. Причиною такого стрибка було замовлення КК “Київавтодор” протиаварійних робіт на мосту Метро за 1,99 млрд гривень – яке стало найдорожчим договором столиці за останні сім років. В липні ця корпорація також активізувалася в замовленні коштовних ремонтів столичних доріг, яких за нею не помічали майже цілий рік. 

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

* ТОВ “КМ Енерджі” (код ЄДРПОУ: 43252113)

** ТОВ “Констракшн Сіті К” (код ЄДРПОУ: 45045607)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4