Тарифи на тепло і гарячу воду для Київщини не зростатимуть, – КОДА

Тарифи на тепло і гарячу воду для Київщини не зростатимуть, - КОДА

До кінця опалювального сезону вартість послуг тепло- та водопостачання у багатоквартирні будинки на Київщині залишиться незмінною. Це стало можливим завдяки Меморандуму, який підписали уряд, міста і НКРЕКП учора ввечері. Угода передбачає компенсацію певних витрат теплопостачальникам, що дозволить уникнути зростання тарифів для населення.

Як передає кореспондент KV, 9 лютого відбувся брифінг голови Київської ОДА Василя Володіна за участі мера Обухова Олександра Левченка та мера Бучі Анатолія Федорука.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так, за ініціативи президента Володимира Зеленського напередодні відбулося підписання Меморандуму щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води. Його між собою уклали чотири сторони: Кабінет міністрів в особі міністра розвитку громад Олексія Чернишова, першого заступника міністра енергетики Юрія Вітренка, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), НАК “Нафтогаз України” та мери українських міст. Підписантом від міст Київської області став Анатолій Федорук. Документ підписано у присутності Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка.

Читайте: Кабмін, НКРЕКП, “Нафтогаз” та мери міст підписали меморандум щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води українцям

Суть Меморандуму, як пояснив Володін, у тому, що до кінця цього опалювального сезону люди отримуватимуть опалення безперебійно, вартість послуг тепло- та водопостачання у багатоквартирні будинки упродовж опалювального сезону 2020-2021 років не зміниться. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Тарифи на тепло і гарячу воду для Київщини не зростатимуть, - КОДА“Це означає, що наші громадяни узимку матимуть якісні комунальні послуги без зайвого навантаження на сімейні бюджети. Що ж до теплопостачальних підприємств, вони гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла та постачання його у домівки жителів регіону. Для них будуть передбачені відстрокування оплати за газ та компенсація різниці цін природного газу – ринкової та врахованої у тарифах на тепло. При цьому уряд гарантує, що компенсація не перекладатиметься на місцеві бюджети. Зі свого боку “Нафтогаз” до 1 вересня 2021 року має розробити та запровадити довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталої ціни на газ для теплопостачальних підприємств. Це дозволить уникнути цінових коливань в опалювальному сезоні 2021-2022”, – зазначив Володін.

Як каже голова Бучанської ОТГ Анатолій Федорук, у першому варіанті угоди не передбачалося компенсації з боку держави теплопостачальним організаціям та місцевим бюджетам. Мери міст наполягали на повторному перегляді угоди.

Тарифи на тепло і гарячу воду для Київщини не зростатимуть, - КОДА“Ми досягли того, аби така компенсація здійснювалася державою – якщо така необхідність виникне. Максимально допустиму ціну газу наразі зафіксовано, вона ляже в основу роботи теплопостачальних організацій та інших суб’єктів господарювання, і це не вплине на ціну тепло- та водозабезпечення. На період опалювального сезону це, на мою думку, є якісним управлінським рішенням – особливо на фоні стрибку ринкових цін цього року та обурення суспільства, що слідувало. Ми фіксуємо, що до жовтня цього року ми маємо напрацювати пул питань, який дасть можливість розв’язати питання, що стоять перед муніципалітетами – теплопостачання, водозабезпечення тощо. Підписання цієї угоди є результатом взаємодії всіх міст – від маленьких до столиці. Під час робочих панелей, що відбувалися, піднімалося не лише питання теплопостачання, але й інші питання. Це кращий здобуток взаємодії місцевого самоврядування та місцевої влади. Як сказав Прем’єр-міністр Шмигаль, це компромісне рішення компромісної угоди. НКРЕКП також є сторонами та підписантами. Тож це компроміс між муніципалітетами, Кабміном та ОП” – розповів Федорук у коментарі KV

Голова Обухівської ОТГ Олександр Левченко також зазначив, що завдяки цій угоді жителі його громади, як і усіх інших, матимуть зафіксований тариф. Це дасть змогу завершити опалювальний сезон без “сюрпризів” і планувати подальші дії без збитків для місцевих бюджетів.

Тарифи на тепло і гарячу воду для Київщини не зростатимуть, - КОДА“До кінця опалювального сезону ми гарантовано отримаємо газ. Сьогодні платежі за комунальні послуги хоч не набагато, але знизилися. Завдяки цій угоді ціна Гкал газу, ціни на водопостачання до залишаться на поточному рівні. Далі буде відпрацьований механізм компенсації державою ціни на газ теплопостачальним підприємствам. Це те, заради чого ми зібралися і працюємо. Ми успішно завершуємо опалювальний сезон 2020-2021. Наші теплопостачальні підприємства у повному обсязі отримають газ, не буде підвищення тарифів і відшкодування не ляже на плечі місцевої влади”, – каже Левченко.

Нагадаємо, що у 2019 році по Київщині з новою силою прокотилася хвиля збільшення вартості теплової енергії. Суми за використане тепло в платіжках пересічних громадян у цілій низці міст виросли до 20%. На питання чому тарифи знову ростуть, постачальники тепла нарікають на збільшення вартості газу, електроенергії і підвищення “мінімалки”. Відстояти старі ціни на тепло вдалося лише окремим населеним пунктам.

Читайте: Віталій Кличко: Ми домовилися з урядом і парламентом, що тарифи на опалення та гарячу воду до кінця опалювального сезону підвищуватись не будуть 

Як повідомлялося раніше, понад 30% населення Київщини забезпечені пільгами та субсидіями. Відповідно майже 136 тисяч домогосподарств отримують субсидії на опалювальний період 2020-2021 року, а ще більше 201 тисячі – пільги на сплату житлово-комунальних послуг. Йдеться відповідно про 19% і 11,2% від загальної кількості жителів регіону.

Читайте: Понад 30% жителів Київщини отримують пільги та субсидії на оплату опалення і комунальних послуг 

Фото: KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор’єв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4