Тепле місце: Київщину нагріють політики і бізнесмени

Тепле місце: Київщину нагріють політики і бізнесмени

Київська ОДА видала ліцензії на виробництво, постачання, транспортування теплової енергії та водопостачання. Дозволи отримали комунальні та приватні підприємства Києва та чотирьох районів Київщини, підприємці зі Львівської області. Серед власників – екскерівники місцевих рад, помічники народних депутатів. Деякі з підприємств – фігуранти кримінальних справ.

Як стало відомо KV, протягом січня-лютого 2020 року Київська ОДА погодила сім розпоряджень №№ 15, 16, 31, 32, 62, 80, 81 на право провадження господарської діяльності з виробництва, постачання та транспортування теплової енергії, а також з централізованого водовідведення та водопостачання. 

Згідно з документами, КОГА затвердила 11 і переоформила одну ліцензію постачальникам з Києва та Бориспільського, Тетіївського, Васильківського, Києво-Святошинського районів, а також зі Львівської області. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Хто є хто

Комунальне підприємство Бориспільської райради “Благоустрій”*, розташоване в селі Сеньківка, отримало від КОДА три ліцензії: з виробництва, постачання та транспортування теплової енергії.

На тепловому ринку КП існує дев’ять років. Керує КП з уставним капіталом у розмірі понад 15 млн гривень Андрій Величенко. Він же є засновником ТОВ “Металіст”, ТОВ “Вест Менеджмент Системс” – підприємств, що займаються в Бориспільському районі збиранням безпечних відходів. У переліку засновників також вказані мешканці Росії і офшорна британська компанія А1 Enterprises Limited. 

КП, за даними порталу “Антикорупційний монітор”, у 2020 році встигло взяти участь в декількох тендерах і виграти лоти на загальну суму більше 1 млн гривень. А саме: за постачання теплової енергії Сеньківській школі (більше 658 тис. гривень) та Бориспільській РДА (більше 763 тис. гривень).

Як вдалося дізнатися KV із даних системи YouControl, КП – фігурант кримінальної справи. Так, в червні 2018 року в Бориспільському міськрайонному суді Київської області розглядалася справа № 359/4839/18. У постанові говориться, що Сеньківська сільрада протягом 2017 року могла перебувати у змові з КП з метою розкрадання бюджетних коштів. 

Відзначається, що посадові особи вносили недостовірні відомості в акти виконаних робіт щодо обсягів, використаних матеріалів і будтехніки, здійснюючи капітальні і поточні ремонти доріг в районі.

Ще один ліцензіат в сфері теплою енергії – ТОВ “Еко-Теплобуд-Інвест”**. Це ТОВ зареєстроване в Львівській області 5,5 років тому на жителів Івано-Франківської та Львівської областей: Віктора Гавришків, Михайла Драча, Володимира Касіневича, а також на Ніну і Олену Мух. Статутний капітал ТОВ, що займається виробництвом пари, гарячої води та кондиційованого повітря, складає 9 тис. гривень. 

Ця ж п’ятірка є власниками ТОВ “Броди Еко-Теплобуд-Інвест”, що спеціалізується на  монтажі водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Один із засновників, Михайло Драч, також володіє і керує ще п’ятьма компаніями в сфері теплової енергії. Касіневича, Ніну і Олену Мух пов’язує підприємтсво ТОВ “БОВО” (діяльність – обробка кольорових металів).

Жителів Тетіївського району буде обігрівати ТОВ “Тепломагістралі”***. Підприємство зареєстроване в селі Кашперівка і отримало дві ліцензії – на виробництво і постачання теплової енергії. На сайті ТОВ “Тепломагістраль” зазначається, що підприємство працює в сфері малої енергетики і створює мережу твердопаливних котелень. 

Це підприємство належить Федіру Герасюку з міста Сквири та Ігорю Коломійцю з Білої Церкви. Частка кожного в заснуванні ТОВ складає по 5 тис гривень. А зареєстроване  підприємство нещодавно – в жовтні 2019 року. Обидва є власниками ще двох аналогічних підприємств – ТОВ “КП Теплоенергія” та ТОВ “Енергобюджет”.

Окрім зазначих ТОВ, Ігор Коломієць є власником ще двох підприємств: ТОВ “Євросід”оброблення насіння для відтворення, ПП “Новагрос”вирощування зернових культур.

У січні 2020 році підприємству вдалося виграти два тендери на постачання теплової енергії на суму більше 4 млн гривень відділу освіти Тетіївської РДА та Управлінню освіти виконкому Тетіївської міськради.

Виробляти та постачати тепло планує на Київщині і київське підприємство ТОВ “Супутник тепла”****.  Засновником ТОВ є колишній помічник народного депутата в шостому скликанні Руслана Сольвара, житель смт Макарів Роман Бельмега. Підприємство зареєстроване чотири місяці тому, а керує ним Олександр Коваленко. 

Про Романа Бельмегу, як політика, також відомо, що у 2019 році він висував свою кандидатуру у народні депутати по 91 виборчому округу Київщини, як самовисуванець і безробітний, але обраним так і не був. У 2015 році він безуспішно балотувався на чергових місцевих виборах до Макарівської райради. Йшов як депутат і голова макарівського осередку від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність”.

Якщо з депутатством не склалося, то з підприємницькою діяльністю у Бельмеги краще. Так, він є власником ТОВ “Мактепло-2020″, розмір статутного капіталу якого складає 1 млн гривень. Підприємство засноване чотири місяці тому і його діяльність орієнтована  саме на постачання тепла. Також він є керівником ТОВ “Друкарня Макарівська” і членом ГО “Обирай майбутнє”.

Читайте: Они хотят в парламент-2019: 91 избирательный округ Киевщины (Фастовщина, Макаровщина, Сквира и часть Киево-Святошинского района)

Також влада столичного регіону на підставі заяви директора ТОВ “Біг Енергоресурс”***** визнала недійсною ліцензію (розпорядження № 81 від 19.03.2015 року) з централізованого водопостачання в зв’язку з переоформленням її на безстрокову.

Підприємство, згідно з даними системи YouControl, зареєстровано в 2014 році в селі Святопетрівське Києво-Святошинського району зі статутним капіталом у розмірі понад 22 млн гривень. Керує ТОВ Олександр Шевчук. Належить же підприємство Володимиру Городілову, Олександру Мікуленко, а також ТОВ “Компанії з управління активами “Андере Ріхтінген” (Києво-Святошинський район) та британській приватній компанії “Біг Кепітал Лімітед”.

Цікаво, що в числі останніх вигодонабувачів “Андере Ріхтінген” вказані БК “Основабуд” і Фелікс Тесленко. Тесленко, наприклад, є засновником БК “Основабуд”, яку ще в 2016 році екс-глава Києво-Святошинської райради Олександр Тігов переписав на свого сина Руслана Тігова.

Олександра Тігова пов’язували і з ТОВ “Петрівський Квартал” і сьогоднішніми його власниками з числа “Андере Ріхтінген” – Володимиром Городіловим, Олександром Мікуленко і “Біг Кепітал Лімітед”. За інформацією порталу “Посіпаки” про Городілова відомо, що він був також помічником нардепа від Партії регіонів в шостому скликанні Володимира Малишева.

Олександра Шевчука, Володимира Городілова та Олександра Микуленка ще пов’язує і мережа із восьми підприємтсв ТОВ “УК “Комфорт Сервіс”, що займається комплексним обслуговуванням об’єктів. 

Отримати “добро” на здійснення господарської діяльності з централізованого водовідведення вдалося і київському приватному підприємству “Проджект Консалтинг 2”.

Про ТОВ “Проджект Консалтинг 2****** відомо, що підприємство зі статутним капіталом у розмірі 5 тис. гривень зареєстровано в січні 2018 року на ім’я Галини Жигайло-Маційчук. Під керівництвом Ольги Плисак підприємство в основному займається комплексним обслуговуванням об’єктів.

Також за Маційчук і Плисак – ще кілька аналогічних підприємств в сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – ТОВ “Проджект Консалтинг”, ТОВ “Проджект Консалтинг 1” і ТОВ “Проджект Консалтинг 3”

Ці три компанії і ряд інших пов’язаних між собою ТОВ, в яких згадувалася Жигайло-Маційчук, є фігурантами кримінального провадження. Компанії підозрюють у участі в схемі з ухилення від сплати податків та отримання неправомірних надприбутків від реалізації квартир за завищеними цінами ПАТ “ЗНВКІФ” Дінеро Актив”*******.

Ще одним документом КОГА підтвердила видачу ліцензії на централізоване водопостачання КП “Плесецьккомунгосп”******** Плесецької сільради Васильківського району. Зареєстроване КП більше восьми років тому із статутним капіталом у розмірі 50 тис. гривень. З 2017 року його керівником є Галина Федорченко. 

У розділі “Фінанси” системи YouControl, також вказана участь КП у державних закупівлях у 2020 році. Загальна сума переможних лотів складає більше 89 тис. гривень. Ці кошти підприємству перерахували за послуги з вивезення твердих побутових відходів з місць загального користування Плесецької сільради. 

Нагадаємо, Київська облдержадміністрація наприкінці року погодила ліцензії на освітню діяльність для шкіл і садочків регіону. Так, в Ірпені заснували перший в Україні академічний ліцей, а Приірпіння збагатилось двома приватними дитсадками. Отримали ліцензії навчальні заклади Василькова та Києво-Святошинського району.

Читайте: Навчальні заклади Ірпеня, Василькова та Гостомель отримали освітні ліцензії

* Комунальне підприємство Бориспільської районної ради “Благоустрій” (код ЄДРПОУ: 37417038).

** ТОВ “Еко-Теплобуд-Інвест” (код ЄДРПОУ: 39380618).

*** ТОВ “Тепломагістралі” (код ЄДРПОУ: 43308286).

**** ТОВ “Супутник тепла” (код ЄДРПОУ: 43311079).

***** ТОВ “Біг Енергоресурс” (код ЄДРПОУ: 39278125).

****** ТОВ “Проджект Консалтинг 2” (код ЄДРПОУ: 41883732).

*******  ПАТ “ЗНВКІФ” Дінеро Актив “(код ЄДРПОУ: 38980576).

******** КП “Плесецьккомунгосп” (код ЄДРПОУ: 37705080).

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Инна Михно
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
Banner
QlU7mDx4