ТОП-5 видатків Київщини у 2022 році

ТОП-5 видатків Київщини у 2022 році

Видатки Київщини протягом 2022 року пройшли під знаком війни та ліквідації того, що наробила росія з містами та селами столичного регіону. Всього протягом минулого року обласною адміністрацією та її департаментами через Prozorro було зроблено замовлень на 2,12 млрд гривень, половина з яких стосувалися не розвитку регіону, як би цього хотілося, а ліквідації наслідків війни. Основні грошові потоки спрямовувалися на ремонтні роботи житла, шкіл, лікарень та мостів, закупівлю генераторів, медобладнання для надання першої медичної допомоги, а також протитанкових їжаків і армійських ліжок. Значними були і поточні витрати області на утримання доріг. Водночас знайшлися кошти і на закупівлю 40 шкільних автобусів, але їх поставка, згідно з опублікованих документів, затримується щонайменше на півроку.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, протягом 2022 року Київська обласна військова адміністрація (до 24 лютого Київська обласна державна адміністрація) та 12 її департаментів уклали за результатами публічних закупівель 736 договорів на 2,12 млрд гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Найбільше минулого року над обласною адміністрацією тяжіли проблеми відновлення регіону після рашистської окупації. Так, на монтажні та ремонтні роботи (включно з проектними) з кінця лютого було укладено договорів на 854,51 млн гривень, які, зокрема, спрямували на наступні статті витрат:

  • 580,45 млн гривень – реконструкція, поточні та капітальні ремонти житлових будинків;

  • 131,66 млн гривень – капітальні ремонти чотирьох мостів – по одному через річки Буча і Недра та двох через річку Трубіж (на дорогах Перемога-Баришівка та Залісся-Заворичі);

  • 60,27 млн гривень – демонтаж найбільш пошкоджених житлових та адмінбудівель;

  • 44,6 млн гривень – капітальні та поточні ремонти навчальних закладів, лікарень та адміністративних будівель;

  • 34,96 млн гривень – ремонти мереж електропостачання.

На другому місці за вартістю стало щорічне замовлення Департаментом регіонального розвитку КОВА (ДРР КОВА) послуг з експлуатаційного утримання автодоріг загального користування місцевого значення. На надання цих послуг протягом 2023 року 30 грудня минулого року було підписано два договори загальною ціною майже 780 млн гривень (ціна першого – 410,13 млн гривень на утримання 3289,4 км доріг, ціна другого – 369,72 млн гривень на утримання 3037,1 км доріг).

Читайте: Утримання автодоріг Київщини за рік подорожчало майже вдвічі

Третє місце з показником 138,18 млн гривень посіли договори на закупівлю медичного обладнання, ліків та засобів гігієни. Серед “медзакупок” найбільше коштів спрямували на обладнання для надання екстреної допомоги, зокрема, апаратів штучної вентиляції легень, дефібрилятори, монітори пацієнта, операційні столи, електрокардіографи, а також медикаменти, апарати узд та рентгенівські системи. 

На четвертому місці також пов’язані з викликами часу витрати на генератори та трансформатори, на закупівлю яких було укладено договорів загальною ціною 118,5 млн гривень. Вказані джерела альтернативного живлення замовляв обласний Департамент цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами. Для чиїх потреб вони призначені, з опублікованих в Prozorro документах з’ясувати не вдалося, при цьому місце поставки вказано скрізь одне – місто Кагарлик, вул. Каштанова, 52.

Закриває п’ятірку найбільших закупівель КОВА минулого року закупівля його Департаментом освіти та науки 40 шкільних автобусів на 102,62 млн гривень. За умовами договору, до кінця серпня минулого року повинні були поставити автобуси у навчальні заклади Бучанського – 20 одиниць, Броварського – 9, Вишгородського – 10 та Фастівського – 1 районів. Однак перед стартом навчального року сторони домовилися про продовження термінів поставки до кінця 2022 року (звіт про виконання договору в системі Prozorro досі не опублікований).

Решта 135,62 млн гривен серед іншого були спрямовані на закупівлю обладнання для харчоблоків навчальних закладів, комплектів відеоспостереження, бетонних виробів, калориферних печей, протитанкових їжаків, армійських ліжок, а також на страхові та охоронні послуги, ремонт офісної техніки і канцтовари.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

До слова, 689 минулорічних договорів загальною ціною 1 млн гривень були укладені через Prozorro без аукціонів, тобто замовники на власний розсуд вирішували, кому віддавати підряди. Без конкуренції, зокрема, закупали медичне обладнання, ремонтні роботи для відновлення пошкоджених війною будівель, а також генератори.

Найбільші розпорядники коштів

Левова частка укладених минулоріч договорів припала на Департамент регіонального розвитку КОВА, оскільки саме він займався замовленням ремонтних та демонтажних робіт в пошкоджених окупантами об’єктах. Протягом року через Prozorro ним було підписано майже півтисячі договорів загальною ціною 1,6 млрд гривень (75% всіх річних витрат КОВА).

Значними були витрати ще через три обласні департаменти. Так, Департамент цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами зробив замовлень на 182,47 млн гривень, які здебільшого йшли на генератори та формений одяг. Через Департамент охорони здоров’я протягом року пройшло майже 145 млн гривень, на які, крім медобладнання та ліків, замовляли також харчування пацієнтів. На 137,22 млн гривень підписав договорів Департамент освіти і науки, найбільшим замовленням якого стали 40 автобусів та обладнання для харчоблоків, також ним було замовлено термоси для укриттів, обігрівачі, мультимедійне обладнання для класів та канцтовари.

Решта 8 департаментів та безпосередньо КОВА сумарно підписали договорів на 60,5 млн гривень. До слова, КОВА як окрема юрособа протягом року підписала 29 договорів на 8,4 млн гривень, більша половина яких була спрямована на 29 комплектів відеоспостереження. На 1,35 млн гривень адміністрація замовила 252 протитанкових їжаків, а також телекомунікаційні послуги, офісне обладнання і канцтовари, бланки подяк від адміністрації та калькулятори.

Найбільші підрядники

Протягом минулого року КОВА разом зі своїми структурними підрозділами освоювало 2,12 млрд гривень з 208 підрядниками. Проте на більшу половину коштів договори уклали всього з п’ятьма з них.

В лідерах по отриманню підрядів від області за минулий рік – ПП “Автомагістраль” (*). Цій компаній вдалося отримати 5 замовлень на 420,22 млн гривень, серед яких договір на експлуатаційне утримання половини доріг області (369,72 млн гривень), два договори на капремонт мостів через річки Недра та Трубіж загальною ціною майже 50 млн гривень, а також два менш коштовних договори на ліквідацію вибоїн у селищі Макарів (609 тис. гривень) та селі Блиставиця (708 тис. гривень) Бучанського району.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ПП “Автомагістраль” зареєстровано в 2001 році в Києві. Зараз має реєстрацію в селі Синяк Вишгородського району. Засновник, кінцевий бенефіціар і директор – Микола Скоростецький, який у 2005-2007 роках був начальником Служби автомобільних доріг у Київській області.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ПП “Автомагістраль” уклало 696 договірів на 15,43 млрд гривень. Серед найбільших замовників – Служба автомобільних доріг у Київській області, ДРР КОВА, а також столичне КП “Київавтошляхміст” та районні Києва шляхово-експлуатаційні управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них.

Читайте: Компанії близькі до екс-керівника Київоблавтодору та нардепа-регіонала отримають 50 млн гривень на ремонт мостів через Трубіж

З незначним відставанням друге місце посіла ще одна дорожня компанія – ТОВ “Спец Комплект Постач” (**), з якою підписано найкоштовніший договір року (ціна – 410,13 млн гривень) на утримання половини доріг області загального користування місцевого значення.

ТОВ “Спец Комплект Постач” зареєстровано у місті Вишневе Київської області в 2013 році. З літа 2020 року має реєстрацію в селі Чайки Бучанського району Київщини. Засновниками та кінцевими бенефіціарами є Сергій Дяченко (директор) та Максим Шиян.

У результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Спец комплект постач” уклало 165 договорів на загальну суму 5,63 млрд гривень. Найбільшим замовником є ДРР КОДА, з яким було підписано 58 договорів на суму в 3,11 млрд гривень. Зокрема, ця фірма щонайменше з лютого 2018 року була монополістом по наданню послуг з експлуатаційного утримання доріг місцевого значення Київщини. До слова, після звільнення Київщини від рашистів ТОВ “Спец Комплект Постач” займалося розчисткою доріг та вулиць області за замовленням “Укравтодору” .

Раніше KВ повідомляла, що жителі Київщини неодноразово скаржилися на результат проведених робіт ТОВ “Спец комплект постач”, поширюючи в мережі фотографії ремонту доріг сумнівної якості.

Читайте: Жители села Аркадиевка в шоке от ремонта дороги ООО “Спец Комплект Постач” (фото)

Третє місце у ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” (***), якому в 2022 році дісталося від КОВА 39 підрядів на 128,95 млн гривень. Всі вони від ДРР КОВА на проведення ремонтних робіт в пошкоджених війною будівлях.

ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” зареєстровано в 2013 році в Києві. Засновники – Олександр Лук’янець (69,86%), Олег Волинцев (19,96%) і Віталій Жуківський (10,18%, директор).

За підсумками участі в публічних закупівлях ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” отримало 271 підряд загальною вартістю 1,32 млрд ​​гривень. Найбільший замовник – ДРР КОВА, з яким укладено 49 договорів на 533,3 млн гривень. Крім цього, як раніше повідомляла КВ, ДРР КОВА без конкурсів замовило у ТОВ “І.Б.К.Девелопмент” проведення поточних ремонтів пошкоджених війною житлових будинках Бучі, Ірпеня, Ворзеля, Блиставиці, Луб’янці та Гаврилівці.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Ворзелі, Блиставиці, Луб’янці та Гаврилівці

Ще 34 “ремонтні” договори на 126,47 млн гривень підписано з ТОВ “Нідком” (****), яке посіло четверте місце за загальною ціною отриманих від області підрядів. Всі замовлення йому також дісталися від ДРР КОВА.

ТОВ “Нідком” зареєстровано в 2017 році в Києві, наразі має реєстрацію в Борисполі. Засновники – Олександр Шишкін (66%) та Леонід Дорош (34%). Директор – Максим Лазаренко.

Леонід Дорош також є співвласником ТОВ “Армабуд ЛТД Компані”, ТОВ “Деревяна оселя” та ТОВ “Сапсан Рест”. Відмітимо, що одним із бізнес-партнерів Леоніда Дороша по ТОВ “Сарсан Рест” є Олександр Чуняк. Людина з такими самим ПІБ є помічником депутата Верховної Ради Олега Семінського (фракція “Слуга народу”).

До кінця 2019 року серед співзасновників ТОВ “Нідком” була Олександра Ринк, яка, за даними екс-радника мера столиці Максима Бахматова, в цей час була журналісткою та нареченою сина першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника – Юрія. З початку 2020 року Олександра Ринк покинула “Нідком”, це, як зазначав Бахматов, сталося після її одруження з Юрієм Поворозником, прізвище якого вона взяла.

Читайте: Микола Поворозник зблефував, що позивався на Максима Бахматова за поширення дезінформації

ТОВ “Нідком” почало перемагати в публічних закупівлях з травня 2019 року. З того часу компанія отримала 71 підряди на 841,39 млн ​​гривень. Найбільші замовники – столичні медзаклади та ДРР КОВА.

Читайте: Реконструкція Олександрівської лікарні “з’їсть” ще 38,5 млн бюджетних гривень

П’яте місце за обсягами підписаних з областю договорів минулого року у ТОВ “ТД “Еталон Авто” (*****), яке на замовлення освітнього департаменту області за 102,65 млн гривень повинно поставити 40 автобусів.

ТОВ “ТД “Еталон Авто” зареєстровано в 2006 році в селі Проліски Бориспільщини. Засновники – ТОВ “Бодмін-Україна”, кінцевий бенефіціар – громадянин Швейцарії Швотцер Петер Герберт. Керівник – Вадим Шкарупін.

За результатами участі у публічних закупівлях ТОВ “ТД “Еталон Авто” отримало 115 підрядів на суму 1,21 млрд гривень. Найбільші замовники – департаменти освіти і науки Дніпропетровської КОДА та Київської КОДА.

Оплачено по факту

В ДРР КОВА розповіли KВ, що обсяги фактичних видатків цього департаменту 2022 року відрізняються від тих сум, на які було укладено договори. Це відбувається по декільком причинам. По-перше, як пояснили в департаменті, в деякі договори в ході виконання робіт вносилися зміни, а деякі з них були розірвані. А, по-друге, частина договорів було укладено без використання Prozorro на основі трьох урядових розпоряджень від 10.04.2022 року № 280-р, від 27.09.2022 року № 852-р та від 14.10.2022 року № 926-р. Нагадаємо, що цими документами ДРР КОВА для ліквідації наслідків бойових дій Київщині з держбюджету було виділено 1 млрд гривень, а задля оперативності виконання робіт та надання послуг замовляти їх дозволено без застосування публічних закупівель.

Отже, за даними ДРР, протягом 2022 року з резервного фонду державного бюджету на ремонтні роботи пошкоджених війною об’єктів КОВА фактично було витрачено 698,87 млн гривень.

“З цієї суми 516,98 млн гривень спрямовано на реконструкцію, поточні та капітальні ремонти житлових будинків, 101,83 млн гривень – капітальні та поточні ремонти навчальних закладів, лікарень та адміністративних будівель, 54,17 млн гривень – демонтаж найбільш пошкоджених житлових та адмінбудівель та 25,89 млн гривень – ремонти мереж електропостачання”, – розповіли у обласній військовій адміністрації.

Разом з тим, як зауважили в ДРР КОВА, в межах Програми розвитку автомобільних доріг у Київській області на 2020-2024 роки, за підсумками 2022 року використано 44,31 млн гривень на капітальні ремонти чотирьох мостів – по одному через річки Буча і Недра та двох через річку Трубіж (на дорогах Перемога-Баришівка та Залісся-Заворичі).

З 21 травня 2022 року по 24 січня 2023 року КОДА очолював Олексій Кулеба, якого було призначено на посаду заступника голови Офісу президента України. Станом на зараз Президент ще не призначив нового очільника регіону. Після початку повномасштабного військового вторгнення рф в Україну президент Володимир Зеленський 15 березня 2022 року призначив головою КОВА генерал-лейтенанта Олександра Павлюка.

Департаментом регіонального розвитку КОВА керує Алла Бондар.

* ПП “Автомагістраль” (код ЄДРПОУ: 31481658)

** ТОВ “Спец Комплект Постач” (код ЄДРПОУ: 38680240)

*** ТОВ “І. Б. К. Девелопмент” (код ЄДРПОУ: 38831585)

**** ТОВ “Нідком” (код ЄДРПОУ: 41564138)

***** ТОВ “ТД “Еталон Авто” (код ЄДРПОУ: 34248190)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4