У Києві запланували розвиток системи електропостачання

У Києві запланували розвиток системи електропостачання

У відповідь на військові загрози в 2023-2025 роках у столиці планується провести реконструкцію існуючих та будівництво нових електричних мереж потужністю 0,4-110 кВт. На виконання таких заходів ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі” має витратити 468,9 млн гривень. Проведення робіт заплановане в рамках муніципальної Програми підвищення енергоефективності та розвитку ЖКІ, відповідні зміни до якої були внесені Київрадою наприкінці минулого року. Завдяки цьому, на думку столичної влади, має бути забезпечено надійність та якість електропостачання, а також розвиток енергосистеми Києва. Запланували навіть забезпечити електропостачанням багатостраждальний ЖК “Східна брама”, який будували компанії із орбіти скандального Анатолія Войцеховського.

Як стало відомо KВ, на початку 2023 року набуло чинності рішення рішення Київради №5891/5932 від 15 грудня 2022 року щодо внесення змін до Програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури (ЖКІ) Києва на 2021-2025 роки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідний документ було затверджено столичною міськрадою в порядку невідкладності та без обговорення. За його прийняття проголосували 66 депутатів. Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення виступила комісія Київради з питань житлового-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу (ЖКГ і ПЕК), а в міськраді його було зареєстровано за тиждень до затвердження – 9 грудня 2022 року.

Згідно із затвердженими змінами, столична влада внесла до програми заходи щодо реконструкції та будівництва в 2023-2025 роках електричних мереж потужністю 0,4-110 кВ. Важливість цього у КМДА пояснили необхідністю “забезпечення надійності та якості електропостачання” та “розвитку системи електропостачання Києва”. 

Мова йде про будівництво кабельної лінії (КЛ) за напрямком “Новокиївська – Московська”, реконструкцію повітряних ліній (ПЛ) електропередач “Північна – Ірпінь” та “Біличі – Ірпінь” у частині заведення КЛ на підстанцію “Західна” в Святошинському районі Києва, реконструкцію мереж 10 кВ житлового масиву Осокорки, реконструкцію ПЛ “ДТЕЦ – Княжичі і “ДТЕЦ – Бровари” із заміною проводу, реконструкцію лінії електропередач “Теличка – Осокорки” з включенням її в транзит “ТЕЦ-5 – Славутич-ДТЕЦ”, встановлення розвантажувальних трансформаторних підстанцій 10/0,4 кв з будівництвом і реконструкцією КЛ тощо. 

Також, серед іншого, влада Києва планує забезпечити електропостачання житлового комплексу (ЖК) з вбудовано-прибудованими приміщеннями на вул. Світлій, 3-Д в Дарницькому районі Києва, зокрема шляхом реконструкції КЛ, яка пролягає через землі Дарницького лісопаркового господарства. Мова йде про ЖК “Східна брама” (девелопером виступала компанія “Украрго” із орбіти скандального забудовника Анатолія Войцеховського), який наразі ще не введено в експлуатацію і мешканці якого неодноразово скаржилися на проблеми з електропостачанням.

Читайте: Жители ЖК “Східна Брама” перекрывали дорогу в Киеве из-за отключения электричества

Загальний кошторис згаданих вище робіт дорівнює 468,9 млн гривень, а здійснювати відповідні заходи планується за рахунок т.зв. “інших джерел фінансування”. Мова йде про інвестиційні програми ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі” та власні кошти цієї енергетичної компанії. Таким чином загальний обсяг фінансування програми підвищення енергоефективності та розвитку ЖКІ Києва на чотири роки зріс з 44,5 млрд гривень до 45 млрд гривень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначимо, 15 грудня 2022 року, в день розгляду відповідного проєкту рішення в сесійній залі столичної міськради, свої зауваження до цього документа в письмовій формі висловило Управління правового забезпечення діяльності Київради. У відповідному документі повідомлялося про те, що до проєкту рішення не були додані висновки Департаменту фінансів Київської міськдержадміністрації (КМДА) і Департаменту економіки та інвестицій КМДА щодо експертизи змін до програми та щодо доцільності їхнього внесення. Крім того, юристи Київради звернули увагу на те що ПрАТ “ДТЕК “Київські електромережі” не “конкретизоване та не відображене як співвиконавець” у Паспорті вказаної програми. 

При голосуванні за цей проєкт рішення секретар Київради Володимир Бондаренко наголосив на тому, що затвердження відбувається з “урахуванням зауважень юристів”. Але при цьому наразі достеменно невідомо, чи були отримані згадані висновки від чиновників КМДА. А ось щодо внесення “”ДТЕКа” до співвиконавців програми все більш чітко й зрозуміло – відповідно до зазначеного вище рішення №5891/5932 від 15 грудня 2022 року, дана компанія до цього переліку додана не була.

Як повідомляла KВ, програму підвищення енергоефективності та розвитку ЖКІ Києва на 2021-2025 роки столична міськрада затвердила рішенням №1241/1282 від 27 травня 2021 року. Тоді міська влада визначила, що протягом найближчих 5 років вона спробує витратити 41,7 млрд гривень на реконструкцію та модернізацію ліфтового господарства, капітальні ремонти теплових мереж, будівництво систем водопостачання та інші роботи. 

Читайте: Киевсовет определил, как должна развиваться сфера столичного ЖКХ до конца 2025 года

Надалі Київрада протягом червня 2021 року – листопада 2022 року чотири рази вносила зміни до цієї програми, додавши до неї нові заходи та збільшивши обсяги її фінансування до 44,5 млрд гривень. 

Додаткові витрати міська влада тоді вирішила направити зокрема на впровадження Єдиної системи оперативно-диспетчерського управління житловим фондом столиці, на спорудження на території Лук’янівського історико-меморіального заповідника алеї перепоховань відомих українських діячів, які поховані за межами країни тощо.

Передостанні зміни, внесені у листопаді минулого року, були найбільш злободенними. Тоді столична влада внесла до програми видатки на відшкодування 75% вартості електрогенераторів та інверторів, які були придбані об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житловими кооперативами (ЖК) та управителями багатоквартирних житлових будинків у 2022-2023 роках, а також на капітальні ремонти і облаштування підвальних приміщень житлових будинків, які можуть використовуватися населенням, як укриття.

Читайте: Київрада виділить кошти на компенсацію закупівель електрогенераторів для ОСББ та облаштування підвалів у будинках

Нагадаємо, російська федерація протягом останніх двох місяців здійснює ракетні атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури України, у тому числі – генеруючі та розподільчі станції в Києві та Київській області. Через це столиця, навколишні міста, як і інші населені пункти нашої держави, наразі живуть в умовах більш чи менш регулярних вимкнень світла. Енергетики, комунальники та сили протиповітряної оборони України роблять усе можливе задля мінімізації наслідків таких актів тероризму, а влада різних рівнів спільно з соціально відповідальним бізнесом облаштовує в містах “пункти незламності”, у яких можна зігрітися та зарядити свої гаджети. На думку багатьох експертів, головна мета росії у даній ситуації – занурити країну в холод і темряву, чим змусити українське суспільство вимагати від керівництва держави піти на поступки агресору, який не може виграти війну на полі бою.

Департамент ЖКІ КМДА з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. Діяльність цієї структури з серпня 2014 року контролює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв (на колажі).

Комісію Київради з питань ЖКГ та ПЕК із початку діючого IX скликання міськради з 8 грудня 2020 року очолює депутат Олександр Бродський (фракція “ВО “Батьківщина”). До складу цього органу входять 7 депутатів. У минулій каденції Київради (2015-2020 роки) Бродський, будучи членом фракції “Єдність”, очолював комісію з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі” входить до складу холдингової компанії System Capital Management, ключовою особою якої є український бізнесмен та мільярдер Рінат Ахметов. Генеральним директором “ДТЕК” з 2020 року є Денис Бондар. Вказана компанія є правонаступницею державного ПАТ “Київенерго”, акції якого протягом останніх півтора десятиріч були викуплені саме структурами Ахметова.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4