У КМДА придумали, як на 60% збільшити вартість будівництва житла для атовців

У КМДА придумали, як на 60% збільшити вартість будівництва житла для атовців

У процесі реконструкції колишнього гуртожитку на бульварі Кольцова, 24-А під житло для учасників АТО відбувся справжній переворот. Нещодавно столична адміністрація тишком-нишком змінила замовника робіт – замість КП “Спецжитлофонд” тепер процесом керуватиме КП “Житлоінвестбуд-УКБ”, яке одразу зайнялося перезатвердженням проєкту з підвищенням вартості робіт на 60% та обрало нового генпідрядника. Завершувати реконструкцію, яка по суті передбачала будівництво нового будинку, майже за 522 млн гривень тепер буде столичне ТОВ “БК “Аскон”, яке має у своєму досьє спільні кримінальні провадження і з колишнім, і з нинішнім замовником реконструкції будинку для АТОвців. Ходом проведеного тендеру на півмільярда вже зацікавилися державні аудитори – почали перевірку через виявлені ознаки правопорушень.

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 30 червня 2023 року КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (*) уклало з ТОВ “БК “Аскон” (**) договір на завершення реконструкції житлового будинку на бульварі Кольцова, 24-А у Святошинському районі Києва. Ціна договору склала 521,93 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з укладеним договором, компанія “Аскон” до кінця 2024 року зобов’язалася виконати загальнобудівельні роботи, в тому числі звести стіни, встановити вікна та двері, виконати внутрішні оздоблювальні роботи, прокласти інженерні мережі, а також озеленити прилеглу територію, прокласти тротуари, облаштувати зовнішнє освітлення, зони відпочинку, встановити лавки і урни.

В договорі зазначається, що загальна площа будинку становить 20,86 тис. кв. м., в тому числі 18,8 тис. кв. м. – квартири та 2,05 тис. кв.м. – нежитлові приміщення.

20 липня в Держаудитслужбі оголосили про старт перевірки цієї закупівлі “через виявлені ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель”. Станом на 23 липня висновки аудиторів в системі ProZorro ще не опубліковані.

В КП “Житлоінвестбуд-УКБ” у відповідь на інформаційний запит повідомили KВ, що функції замовника реконструкції будинку на бульварі Кольцова, 24-А йому було передано в травні поточного року розпорядженням КМДА від від 9.05.2023 року №254 (у відкритому доступі документу немає, – KВ). Після отримання функцій замовника, як зазначається, на підприємстві зайнялися коригуванням кошторису вказаної реконструкції. Станом на середину липня КП отримало позитивний експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проєкту, відповідно до якого загальна вартість реконструкції складає 728,33 млн гривень, та наразі проводиться затвердження проєкту з новими цінами.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Довгограюча історія реконструкції

Нагадаємо, колишній гуртожиток по бульв. Кольцова, 24-А був прийнятий до комунальної власності столиці в 2002 році від дочірнього підприємства “Київське державне підприємство “Ізумруд” ДАК “Українські поліметали” та закріплений за КП “Спецжитлофонд” (***). В 2007 році будинок по бульвару Кольцова, 24-А було визнано непридатним для проживанням (розпорядження Святошинської РДА № 2073 від 3.12.2007 року).

Через п’ять років КМДА затвердила розпорядження від 4.09.2012 року №1540 про реконструкцію вказаного будинку. В 2017 році в цей документ вписали, що реконструкція проводиться “з метою забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю внаслідок війни (III групи) із їх числа, які потребують поліпшення житлових умов” та переселення його мешканців. Замовником робіт було визначено КП “Спецжитлофонд”.

На розробку та затвердження проєкту пішло ще шість років. Так, КМДА своїм розпорядженням від 11.09.2018 року № 1660 затвердила проєкт із загальною кошторисною вартістю 211,55 млн гривень, згідно до якого після реконструкції будинок матиме 22 поверхи та 400 квартир. Згодом проєкт із аналогічними якісними показниками переглядали двічі, щоразу збільшуючи кошторисну вартість. В 2019 році цей проєкт був затверджений із загальною кошторисною вартістю 353,91 млн гривень (розпорядження КМДА від 4.11.2019 року № 1903). Востаннє кошторис збільшили в 2021 році до 443 млн гривень розпорядженням КМДА від 17.05.2021 року №1087, яке поки що є чинним.

На виконання реконструкції будинку на бульварі Кольцова, 24-А КП “Спецжитлофонд”, як замовник робіт, уклав три договори майже на 666 млн гривень. Перший договір підписали в червні 2018 року (ціна 221,07 млн гривень, оплата по факту 53,09 млн гривень) та другий в лютому 2020 року (ціна 230 млн гривень, оплата по факту – 91,85 млн гривень) підписали з ТОВ “Скайбуд Груп”. Техзавдання по цим договорам передбачали повний демонтаж усієї будівлі та будівництво “з нуля” нової, оскільки її фактичне зношення оцінили у 62%. У липні 2020 року в КП “Спецжитлофонд” звітували про активний хід будівництва – зведення шостого поверху, однак обидва договори були розірвані за згодою сторін.

Читайте: КП “Спецжилфонд” отдаст 221 млн гривен фигуранту уголовного производства за реконструкцию общежития на Борщаговке

У КМДА придумали, як на 60% збільшити вартість будівництва житла для атовців

Паспорт будівництва, який був розміщений на об’єкті на час обрання підрядником ТОВ “Скайбуд Груп”

Третій договір (ціна 214,89 млн гривень) в січні минулого року КП “Спецжитлофонд” уклало вже з новим підрядником – ТОВ “Максимус Констракшн”. Звіт про виконання останнього договору ще не опубліковано, однак за даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, фактична оплата по ньому становить всього 9,04 млн гривень.

Таким чином, за виконані роботи по трьом договорам “Спецжитлофонд” поки що сплачено підрядникам по факту 154 млн гривень.

У КМДА придумали, як на 60% збільшити вартість будівництва житла для атовців

Фото: хід реконструкції станом на початок 2022 року (джерело – ЛУН)

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “БК “Аскон” (новий підрядник “реконструкції”) зареєстровано в 2016 році в Києві. Статутний капітал – 250 тис. гривень. Засновники – Станіслав Горбачевський та Владилен Стержинський (директор). 

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “БК “Аскон” уклало 34 договори на 645,49 млн гривень. Найбільші замовники – КП “Житлоінвестбуд-УКБ” та КП “Спецжитлофонд”. Зокрема, на замовлення “Житлоінвестбуд-УКБ” ця фірма будувала Меморіал воїнам АТО на Європейській площі, а також реконструювала пошкоджений рашистською ракетою житловий будинок на вул. Остапа Вишні, 7. “Спецжитлофонд” серед іншого двічі замовляло (1, 2) у цієї компанії реконструкцію дитсадка № 652 у Дарницькому районі Києва.

Читайте: На завершение реконструкции детсада №652 в Дарницком районе потратят еще 47,2 млн гривен

ТОВ “БК “Аскон” фігурує в декількох кримінальних провадженнях, в тому числі спільно з комунальними підприємствами “Житлоінвестбуд-УКБ” та “Спецжитлофонд”. В матеріалах провадження Нацполіції від 2.11.2018 року за №12018100000001054 це ТОВ значиться як причетне до привласнення бюджетних коштів службовими особами КП “Житлоінвестбуд-УКБ”. А з липня 2019 року в ще одному провадженні поліції (від 19.07.2019 року №12019100060003089) компанія “Аскон” згадується як фірма з ознаками ризикованості, яку постійний підрядник “Спецжитлофонду” – ТОВ “Варда Спецбуд Монтаж” – використовував для привласнення бюджетних коштів при будівництві навчальних закладів в 2017-2019 роках.

В серпні 2022 року Головним управлінням Нацполіції Києва було розпочало кримінальне провадження (№12022100000000595) за підозрою посадовців КП “Житлоінвестбуд-УКБ” у привласнення коштів при відновленні столичних будівель, які було пошкоджено минулого року в результаті російських ракетних обстрілів. Мова йде про ремонтні роботи в житлових будинках, які замовляли в тому числі у ТОВ “БК “Аскон”. Як встановили у Нацполіції, до актів виконаних робіт по цих підрядам були внесені недостовірні відомості, а “зайві” бюджетні кошти були привласнені. До слова, вказані закупівлі в системі ProZorro відсутні, за інформацією керівництва КП “Житлоінвестбуд-УКБ”, підрядників обирали “за принципом пропозиції нижчої ціни та наявності досвіду”. 

Читайте: “Ракети і корупція”: у Нацполіції зацікавилися відновленням столичних будівель, що постраждали від обстрілів

КП “Житлоінвестбуд-УКБ” з 2 січня 2020 року очолює Олександр Акімов. Це підприємство підпорядковане вищезгаданому Департаменту будівництва і житлового забезпечення КМДА, яким з 2 липня 2021 року керує Борис Работнік

Роботу цього департаменту з 2018 року контролює заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп (на колажі). Він очолював КП “Житлоінвестбуд-УКБ” з 2002 року по 2018 рік. За свідченнями різних джерел, він зберігає вагомий вплив на роботу цього підприємства. Також В’ячеслав Непоп є депутатом чинного IX скликання Київради (обраний від партії столичного мера “УДАР”, раніше також був депутатом IV, V, VII і VIII скликань міськради). Як багато разів писала КВ, його в минулі роки не раз звинувачували в системній корупції під час освоєння бюджетних коштів на будівельних проєктах.

Читайте: Миллиарды Непопа: Нацполиция расследует сомнительные закупки КП “Житлоинвестбуд-УКБ” та Прокуратура еще год будет расследовать, как близкие к Непопу структуры реконструировали киевский зоопарк

* Комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд-УКБ” (код ЄДРПОУ: 31958324)

** ТОВ “БК “Аскон” (код ЄДРПОУ: 40981378)

*** Комунальне підприємство з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення “Спецжитлофонд” (код ЄДРПОУ: 31454734)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4