У кожного свій фронт: історія Асвейга з “Азову”

У кожного свій фронт: історія Асвейга з “Азову”

Війна, смерть – такі звичні для кожного українця слова. Ми вже не розглядаємо їх як ефемерні поняття, адже кожну родину в якійсь мірі зачепила АТО. У когось на війні побували родичі чи друзі, а кілька тисяч героїв,  які захищали нашу країну, не повернулися додому.

З перших днів бойових дій на сході країни 19-річний боєць добровольчого батальйону “Азов”  Борис із позивним Асвейг разом зі своїм другом пішов на війну. Однією з причин  зі зброєю в руках захищати країну для юнака стала смерть тітки, що жила в Краматорську й загинула від уламків снаряду, випущеного бойовиками. Це стало для майбутнього бійця жахливим потрясінням, адже на Донеччині мешкало багато його родичів.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Свою громадсько-патріотичну позицію Асвейг утвердив ще в 2013 році під час подій на Майдані. Юнак розповідав, що він на власні очі бачив підпал Будинку профспілок. Саме під час сутичок мітингувальників з міліціонерами Борис отримав  свою першу контузію. Під час однієї з перестрілок з міліціонерами загинув товариш Асвейга, якого він сам привів на Майдан.  Борис вважав себе винним  у його смерті, мовляв, “не вберіг”. Це стало ще однією причиною піти добровольцем, коли країна опинилася в небезпеці. Після бурхливих подій зими Асвейг займався громадською діяльністю та волонтерством.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За півтора місяці в “Азові” юний доброволець опанував курс молодого бійця і 19 вересня  в якості польового медика, санінструктора у складі  полку “Азов” вирушив на передову. Борис брав участь у Широкинській операції, виїжджав на бойові завдання в селища Лебедине та Гранітне. Під час однієї з операцій Асвейг отримав травму коліна. Лише через кілька місяців після лікування в шпиталі  Запоріжжя він почав ходити.  Але на військовій службі можна було поставити хреста – минулого  року його за станом здоров’я було звільнено з “Азову”. Через бойову травму юнак тепер не зможе втілювати в життя свою дитячу мрію – з самого дитинства він мріяв стати кухарем, отримав диплом, але за станом здоров’я він не може працювати за професією.  Ще юнаком Асвейг мріяв поїхати миротворцем у Сирію.  Бориc каже, що  він мав  три мрії: стати кухарем, піти в армію та побувати на війні.  Все це здійснилося. Але якою ціною!

Влітку один із його побратимів відкрив у Києві на березі Дніпра військово-патріотичний табір “Азовець”. Бориса запросили  пропрацювати  з дітьми інструктором з  військової медицини. Про свою роботу він  каже:

“Коли приходиш додому з війни – у тебе немає сил, тобі важко повернутися до звичайної буденної роботи. Вночі мучать бойові рани, перед  очами постає смерть хлопців, з якими пройшов нелегкими дорогами  війни. Тут, у таборі, діти – це промінь сонця для бійця. Для них ми стали найкращими друзями, побратимами, батьками, – це можна назвати по-різному. Вони  завжди звертаються до нас за допомогою, знаючи, що в будь-яку хвилину їх підтримають, допоможуть, вислухають, якщо щось турбує…по-моєму, це досить цікавий і важливий досвід в житті кожного. Діти для нас – психологічна реабілітація, а для дітей ми – спілкування з тими, хто пішов на війну заради їх майбутнього у вільній країні”.

З  метою національно-патріотичного виховання молоді Борис  разом зі своїми бойовими побратимами  проводять уроки мужності в школах.  Вони розповідають фронтові історії, розказують про подвиги, біль і мужність своїх друзів, показують, що таке війна й справжня любов до батьківщини. “Азовці” стають прикладом мужності, сили духу й  тіла для підростаючого покоління.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото автора

КиевVласть

Автор:
Людмила Кухаренко, десятикласниця
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4