Україна або світ: бідність вдома чи визнання у світі?

Україна або світ: бідність вдома чи визнання у світі?

Їхати чи не їхати за кордон працювати? Саме із цим запитанням нині стикається чи не кожен молодий українець. Проте що далі, то частіше прості роздуми над ним перетворюються на дії. Каталізує цей процес низька оплата праці, відсутність стабільності та безпеки в державі.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”    

Як повідомляє vgolos.com.ua, за кордоном працює понад 7 мільйонів українців. А щодоби назавжди нашу країну полишає близько 50 осіб. Найгірше, що їдуть переважно молоді люди, які мають перспективні ідеї. Тільки в Польщі сьогодні навчається понад 50 тисяч українських студентів. І щодня ця цифра зростає. Адже країни потребують свіжих ідей. І роблять все, щоб їх отримати. Іноземці підтримують проекти наших співвітчизників, які неодмінно побачить світ, але під іншим прапором.

Якщо ж брати до уваги більш вузьку категорію, а саме учнів 10-11 класів, то 60% опитаних мною в рамках підготовки цього матеріалу респондентів, як мінімум, хочуть навчатись за кордоном, а в перспективі навіть поїхати туди жити. Ще 40% – не покинуть країну, у цьому разі їх думки можна поділити на дві категорії: тих, хоче розвивати Батьківщину та тих, хто не може полишити домівку та родину.

Чому ж так?

Справа в тому, що європейські та американські виші та фонди часто дають можливість виграти гранд на безкоштовне навчання, стажування або навіть реалізацію власного проекту. Ця перспектива зацікавлює чимало старшокласників. Звідси, згідно офіційної статистики, 65% українців віком 14-35 років хочуть назавжди покинути Україну. А 52% батьків із дітьми до 16 років згодні переїхати заради їх майбутнього.

Особисто я вважаю, що якщо є можливість, то треба нею скористатись. Якщо є цікаві ідеї, то варто втілювати їх, де б це не було. Але не забувати про своє коріння.

Щоправда, прикладів реалізації саме вдома корисних проектів світового рівня практично не знайдеш. Пропоную вашій увазі невеличкий перелік потужних іноваційних проектів за межами України.

Володар енергії від Еcoisme

Україна або світ: бідність вдома чи визнання у світі?

Енергоменеджер компанії  Еcoisme усе занотує та порахує. Утім енергоменеджер — це не професія, а винахід 28-річного українця випускника Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Івана Пасічника та його друзів. Ecois.me — це агрегатор систем енергетичного менеджменту, завдяки якому люди заощаджуватимуть електроенергію і водночас рятуватимуть екосистему планети.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Облік споживання енергії починатиметься з купівлі спеціального пристрою — смартметра — та реєстрації його в системі Ecois.me. Цей пристрій аналізуватиме роботу всіх увімкнених в електричну мережу приладів у помешканні, відтак система повідомлятиме власника про ті, що тривало працюють, і за згоди вимикатиме їх. Також вона підказуватиме, коли витрачати електроенергію найдешевше. Окрім того, Ecois.me фіксуватиме витрачання сонячної енергії.

На винахід очікують у багатьох країнах світу вже давно, але він побачить світ лише цієї весни. Його автор тепер мешкає у Польщі.

Помилка – не проблема

Україна або світ: бідність вдома чи визнання у світі?

Англійська буквально заволоділа світом: її із перших класів вивчають у школах та університетах. Без її знання практично не можливо потрапити на пристойну роботу. Але людська пам’ять не безмежна,  зробити помилку в написанні тексту дуже легко, особливо якщо робити це іноземною мовою. Але як тоді бути, наприклад, із резюме? Професійне редагування досить дороге!

Як з’ясувалось вихід все таки є.  Його знайшли троє українців: Олексій Шевченко, Максим Литвин та Дмитро Лідер, створивши сайт Grammarly із штаб-квартирою у Сан-Франциско. Саме завдяки йому кожен бажаючий може безкоштовно перевірити будь-який англомовний  текст на наявність граматичних та стилістичних помилок. Крім того, додаток допоможе визначити жанр письма, позбутись двозначних слів та навіть підкаже потрібну цитату або одне із найпоширеніших речень. За потреби, ідентифікує плагіат.

Про безпеку текстів турбуватись не потрібно, адже зберігаються лише відібрані користувачем.

Світ у принтері

Україна або світ: бідність вдома чи визнання у світі?

Ви думаєте, що створити вазу або телефон за кілька годин, не виходячи з дому та не докладаючи зусиль, — не реально? Кілька років тому це було так, але не сьогодні. Винахід нашого співвітчизника, який нині мешкає у Бостоні, Володимира Усова 3-D принтер Kwambio доводить це.

3-D принтер Kwambio — це пристрій, завдяки якому людина досить просто зможе створити щось невелике із пластмаси, металу, тканини. Швидкість пристрою сягає 300 мм/с, тобто за 1–3 години ви зможете надрукувати собі телефон.

Група професійних дизайнерів розробила близько 2000 незвичайних ескізів для, здавалося б звичайних предметів. Кожна людина зможе обрати собі річ на власному комп’ютері та роздрукувати її, за потреби змінивши дизайн. Про кількість матеріалу Kwambio попередить заздалегідь.

На зв’язку з пухнастим

Україна або світ: бідність вдома чи визнання у світі?

 Кажуть, собака – друг людини. А сумувати за другом цілком природньо. Або ж просто переконатись, чи не накоїв щось малий бешкетник іноді потрібно. Саме для того, щоб дивитись за власною собакою Роккі, киянин Олександр Нескін створив Petcube. 

 

Цей виріб виявився вдалим і його підтримали. Взагалі  Petcube  представляє з себе робота для тварин із камерою та мікрофоном. За допомогою Wi-Fi підключення можна  прямо із телефона слідкувати за твариною. Якщо потрібно, то можна зателефонувати і пограти з улюбленцем лазерною указкою. Найулюбленішими моментами ви одразу ж з легкістю зможете поділитись у Фейсбуці.

Наразі команда проходить програму в бізнес-інкубаторі у Женьчшені, яка включає в себе роботу у Китаї та США. Сам автор зупинятись на досягнутому не збирається .

Насправді, це лише кілька прикладів українців, які досягли успіху за кордоном.  Їх кількість стрімко зростає. Молоді команди все частіше беруть участь у міжнародних конкурсах, фестивалях та виходять звідти переможцями. Мені б дуже хотілося бачити, що подібні проекти реалізуються в Україні і за підтримки вітчизняних компаній чи державних установ. Але сьогодні, українці які можуть змінити світ на краще, їдуть закордон і це прикро.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”    

Фото: infokava та з сайтів компаній, згаданих у тексті

КиевVласть

Автор:
Аля Азізова, десятикласниця
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4