Улюбленим рестораторам Кличка поновлять оренду землі в центрі столиці

Улюбленим рестораторам Кличка поновлять оренду землі в центрі столиці

В Київраді планують на 10 років поновити для ТОВ “Фірма “Расл” прострочений договір оренди 5 “соток” землі на вул. Кропивницького, 12-Б (Печерський район столиці). Схоже, це дозволить компанії побудувати там багатоповерхову адмінбудівлю з різноманітними комерційними приміщеннями. При цьому, у проєкті рішення є недостовірні дані (про наявність на цій землі якоїсь споруди), а проведення будівельних робіт може бути небезпечним, адже ділянка знаходиться на прямовисному схилі внутрішньодворового простору. Ймовірно, столичну владу такі факти не зупинять, адже “Фірмою “Расл” володіють люди із оточення сім’ї Наджипових – власників розважального комплексу “Avalon”, який часто відвідує міський голова Києва Віталій Кличко.

Як стало відомо KВ, сьогодні в Київраді збираються поновити на 10 років договір оренди земельної ділянки на вул. Кропивницького, 12-Б, який було укладено з ТОВ “Фірма “Расл”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідний проєкт рішення №08/231-1753/ПР від 27 травня 2022 року включено до порядку денного пленарного засідання столичної міськради, проведення якого заплановано 9 червня 2022 року. 28 травня поточного року вказаний документ підтримала комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин. Суб’єктами подачі цього проєкту рішення виступили заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень Петро Оленич та Департамент земельних ресурсів КМДА.

Як вказано в документі, мова йде про ділянку площею 0,0592 га з цільовим призначенням “для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку” (кадастровий номер – 8000000000:76:054:0010). ТОВ “Фірма “Расл” орендує цю землю на підставі договору оренди, який було укладено з Київрадою 31 жовтня 2005 року терміном на 15 років. Тобто, термін цієї угоди закінчився ще восени 2020 року. Вказаний договір було укладено на підставі рішення Київради №419-5/1829 від 15 липня 2004 року, у відповідності до якого столична влада погодила цей та інші землевідводи.

У проєкті рішення про поновлення договору оренди землі повідомляється, що ділянка не входить до зеленої зони, а за функціональним призначенням – входить до території житлової середньо- та малоповерхової забудови. Також зазначено, що Київрада не затверджувала Детальний план території (ДПТ), який би уточнював особливості використання цієї ділянки. Також в документі вказані досить суперечливі дані щодо того, чи забудована дана ділянка наразі. 

Так, повідомляється, що, відповідно до реєстраційного посвідчення, яке було видано Київським міським бюро технічної інвентаризації ще 15 червня 2001 року, там знаходиться нежитловий будинок площею 112,4 кв.м., який належить все тому ж ТОВ “Фірма “Расл”. Проте, в проєкті рішення уточнюється, що вказана будівля втратила несучу здатність і була знесена на підставі дозволу на проведення будівельних робіт № КВ08311041541 від 14 вересня 2011 року (документ відсутній у відкритому доступі. – KВ), який вказана компанія отримала для реконструкції даного будинку з розширенням під адміністративний будинок. У проєкті рішення повідомляється, що дана реконструкція передбачає будівництво нової багатоповерхової будівлі з офісними приміщеннями, виставковими залами, вбудованими між поверхами, паркінгом на 4 машиномісця та даховою котельнею. 

Згідно з актом обстеження, який фахівці Департаменту земельних ресурсів КМДА провели 7 жовтня 2020 року, земельна ділянка була огороджена, і на ній було розміщено будівельний майданчик, який знаходиться в занедбаному стані. В подальшому, 30 березня 2021 року, ТОВ “Фірма “Расл” повідомила столичну владу про те, що вона побудувала на цій землі пальовий фундамент під нову нежитлову будівлю. 

Чи можна це назвати “забудовою” ділянки – питання. Журналіст і аналітик Володимир Бондаренко на своїй сторінці у Facebook заперечив факт наявності будь-яких будівель на вказаній ділянці та повідомив про деякі нюанси, які стосуються можливої забудови.

“Ніяких будівель там немає! Це – порослий деревами та кущами внутрішньодворовий простір між будинками на вул. Басейна, 3-А і 5-Б та Кропивницького, 4 і 6. Незрозуміло, на якій підставі, фірма “Расл” планує там будівництво нової багатоповерхової будівлі. Все це [має відбуватися] аж на 5 сотках! На прямовисному схилі! Проте, я певен, що землю виділять (очевидно, мається на увазі поновлення договору оренди. – KВ), і будинок там збудують”, – розповів блогер.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ “Фірма “Расл” було засноване в березні 1992 року. Керівником та кінцевим бенефіціаром цієї компанії вказано мешканця Києва Вадима Щепалова. Засновником цього ТОВ зазначено компанію з Кіпру “Пофолекс Інвестментс Лімітед”.

У 2008-2011 роках власниками ТОВ “Фірма “Расл” були Ринат Наджипов та його син Руслан (на колажі ліворуч). При цьому, ймовірно, дане ТОВ все ще знаходиться під впливом цієї сімї, адже вищезазначений Вадим Щепалов є керівником ТОВ “Виробнича фірма “Аполон”, кінцевим бенефіціаром якого вказано все того ж Рината Наджипова.

Відзначимо, його син Руслан Наджипов відомий як власник ресторанного комплексу “Avalon” (у 1992-2003 роках – казино “Будапешт”) на вул. Леонтовича, 3 (Шевченківський район Києва). Як неодноразово повідомляли громадські активісти та журналісти, вказаний заклад досить часто відвідує міський голова Києва Віталій Кличко. Більше того – згаданий вище Володимир Бондаренко сміливо називає “Avalon” “неофіційною штаб-квартирою” столичного мера, його “їдальнею та спортзалом”. Також “Avalon” відомий тим, що був одним із ресторанів, на чию діяльність звертали увагу правоохоронні органи через порушення правил коронавірусного карантину навесні 2021 року.

Примітно також, що Ринат Наджипов був помічником-консультантом народного депутата Романа Романюка (VII-VIII скликання Верховної ради, обирався від партій “УДАР” та “Блок Петра Порошенка – Солідарність”). Останній також відомий як депутат Київради V та поточного IX скликань: у першому випадку від обирався від партії “Блок Віталія Кличка”, а в другому – від “УДАРу” (це все та ж партія, яка в 2010 році отримали нинішню назву, – KВ). Нагадаємо, лідером цієї партії є Віталій Кличкою.

Як повідомляла KВ, правоохоронні органи неодноразово звертали увагу на те, що столична влада активно розпоряджається майном столичної громади на користь оточення Віталія Кличка. 

Наприклад, у лютому 2021 року Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом можливого привласнення комунальної будівлі на вул. Богдана Хмельницького, 34-Б, Б’. Охоронці закону припустили, що новий власник цього об’єкта – ТОВ “Віт-Плюс” (компанією володіє брат міського голови Володимир Кличко. – *КВ) – отримав дану будівлю на сумнівних підставах “для використання у власних цілях та з метою збагачення”. Чи проводиться слідство станом на сьогоднішній день, наразі невідомо: держреєстр судових рішень, у якому публікуються судові ухвали в рамках кримінальних проваджень, не працює у відкритому доступі у зв’язку з воєнним станом.

Читайте: Продажа Владимиру Кличко здания на ул. Богдана Хмельницкого может обойтись киевлянам в 433 млн гривен

Нагадаємо, Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов’язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував згаданий вище згаданий Петро Оленич. Він же з 2 квітня 2021 року в якості заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Треба зазначити, що на час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. У голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.

Читайте: КМДА – підрозділ військової адміністрації міста, а Кличко мій заступник, – Жирнов 

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4