Вершник без голови: обласне управління здоров’я в розпал епідемії втратило керівника

Вершник без голови: обласне управління здоров'я в розпал епідемії втратило керівника

Департамент охорони здоров’я Київщини з 4 травня функціонуватиме без керівника: директор департаменту Максим Іонов звільнений “через невідповідність посаді”. Посадовця звинуватили у зловживанні службовим становищем, затягуванні закупівель медичного обладнання і ще низці діянь, які, за даними КОДА, вже розслідують правоохоронці. Іонов звинувачення відкидає. Каже: звільнили, бо хотів міняти систему й ламати старі схеми.

Як стало відомо KV, т.в.о. голови Київської облдержадміністрації Василь Володін підписав розпорядження №54-к від 24 квітня 2020 року “Про звільнення Іонова М.М.” У документі зазначено, що керівника Департаменту охорони здоров’я звільняють з посади згідно із  п. 2 ч.1 статті 87 Закону “Про державну службу”. Тобто, через невідповідність обійманій посаді протягом строку випробування. Нагадаємо,  Максима Іонова призначили на посаду 9 грудня 2019 року.

Вершник без голови: обласне управління здоров'я в розпал епідемії втратило керівника

Звільнення

Під час онлайн-брифінгу, що відбувся 27 квітня 2020 року, т.в.о. голови КОДА Василь Володін повідомив: рішення про звільнення ухвалене через низку недоопрацювань у діяльності. А саме: затримку закупівель медичного обладнання та засобів індивідуального захисту за кошти обласного бюджету, відсутність системної роботи із профільними закладами області та комісіями Київської облради, зволікання з підготовкою розподілу субвенції на заклади охорони здоров’я, в т.ч. для доплат медикам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Проведення закупівель та укладання договорів —  відповідальність департаменту, як головного розпорядника коштів. Питання вдалося вирішити лише завдяки нашому жорсткому втручанню в процес”, — заявив Володін. 

Крім того, стало відомо про відкриття кримінального провадження на підставі ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу (“Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки”) 16 квітня 2020 року за повідомленням народного депутата Олексія Мовчана (“Слуга народу”). Цікаво, що Мовчан з 2017 до 2019 року був заступником начальника відділу управління проектами та програмами Державного підприємства “ProZorro.Продажі”. 

Вершник без голови: обласне управління здоров'я в розпал епідемії втратило керівника

У КОДА KV підтвердили, що справу відкрито, але деталі не коментують.

“Так, ситуацію в Департаменті охорони здоров’я Київщини дійсно розслідують правоохоронці. За нашими даними п. Іонова 27 квітня викликали на допит. Будь-які інші деталі про перебіг розслідування нам не відомі”, – розказали KV у КОДА.

На сайті КОДА  повідомлення про звільнення Іонова з’явилося того ж дня.


Позиція Іонова

М. Іонов стверджує, що йому особисто офіційно про звільнення не повідомили. Працювати на посаді він буде до 4 травня. 

Справжньою причиною звільнення він вважає розголос деяких подробиць щодо закупівлі апаратів ШВЛ. (До речі, за останньою інформацією КОДА, на сьогодні на ШВЛах у Київській області немає жодного пацієнта),

Читайте: Коронавірус на Київщині: в гонитві за апаратами ШВЛ

Та те, що був проти призначення на посаду позаштатної радниці тво голови КОДА Алли Арешкович. Свого часу вона очолювала обласний ДОЗ та встигла попрацювати заступницею голови КОДА Олександра Терещука

Читайте: Губернатор Бно-Айриян уволил замглавы КОГА Аллу Арешкович


Вершник без голови: обласне управління здоров'я в розпал епідемії втратило керівника

“Володін показав мені запит народного депутата Олександра Дубінського (“Слуга народу”), який просив включити її та двох своїх помічників до комісії ТЕБ та НС (з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій — прим. KV). Те, що Алла Олександрівна повернулася, навіює сумні думки про те, що департамент продовжує бути корупційним майданчиком, – говорить Іонов. –  Тож, я звинуватив Володіна, його заступника Олега Торкунова, його радницю Аллу Арешкович та Александра Світлого (усі вони входять до штабу із запобігання поширення коронавірусу, що створений при Київській ОДА, – KV) у злочинних діях і з того часу на мене почали тиснути. Я думаю, що це, а також звернення того нардепа до правоохоронних органів — певна помста“,— каже екс-очільник ДОЗ.

Зрештою, відбулася дисциплінарна комісія, де було зазначено про невідповідність Іонова посаді. 

“Я подав офіційну заяву до НАБУ… і вирішив подавати до суду. Я лише 4 місяці був на посаді, щоб приписувати мені все, про що говорилось”.  — додає п. Іонов. 

КОДА

В КОДА наголошують, що будуть всіляко сприяти роботі правоохоронців, адже зацікавлені у всебічному й якісному розлідуванні.

“Поточна ситуація в країні та світі вимагає оперативних, а часом і жорстких кроків. Ми, як ніхто інший, зацікавлені у масштабному і всебічному розслідуванні  цієї справи й будемо всіляко сприяти роботі правоохоронців”, – кажуть в обласній держадміністрації.

Та додають, що принаймні тричі намагалися у встановленому порядку повідомити п. Іонову про майбутнє звільнення. “Проте, він під усілякими приводами, в тому числі, посилаючись на погане самопочуття, яке ніяк не підтверджено документально, уникав можливості його отримати”, – наголошують в КОДА.

Також запевняють, що вся потрібна інформація (у т.ч. і щодо профільних кадрових призначень) звільненому керівнику надходила вчасно.

А щодо кандидатури Арешкович, то: “п. Алла довгий час пропрацювала в системі охорони здоров’я Києва і області, фахово знає реальний стан речей. Тож запрошено її як експерта, який консультативно супроводжує діяльність  тимчасового керівника області, що склалася на Київщині через пандемію коронавірусу (та, багато у чому, завдячуючи діям того ж таки п. Іонова). Її голос дорадчий і не впливає на остаточне ухвалення управлінських рішень” – кажуть в Київській облдержадміністрації.

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор’єв
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4