Вигрібна яма: мешканці житлового комплексу в Ірпені вже три роки живуть без комунікацій

Вигрібна яма: мешканці житлового комплексу в Ірпені вже три роки живуть без комунікацій

Роками без води, газу, електроенергії та каналізації – такою є реальність людей, що придбали квартири в ЖК New York Towers в Ірпені. Воду вони отримують зі свердловини, електроенергію – з будівельного майданчику. Відсутня і каналізація – нечистоти зливаються у вигрібну яму. Цієї зими забудовник навіть вимкнув електроенергію, а значить – і опалення. Обурені люди перекривали трассу, а наступного дня – штурмували міську раду. Тим часом мерія стверджує, що світло та газ у будинках – не їхня відповідальність, а воду мають підключити наприкінці весни. Сам же забудовник відмовчується.

Як стало відомо KV, 23 лютого мешканці ЖК New York Towers в Ірпені перекрили Новоірпінську трасу. Причиною стало те, що у двох шістнадцятиповерхових будинках комплексу, де живуть люди, відсутнє водопостачання та газифікація, а днями там раптово відключили ще й електроенергію. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Це протест проти свавілля, яке влаштував наш забудовник Антон Мирончук (“Орлан-Інвест Груп”) разом із мерією Ірпеня. Вони вимкнули нам світло, яке є життєво важливим для нашого комплексу. У нас немає опалення, постачання води і приготування їжі залежить від електропостачання. Люди змушені з дітками ходити перекривати трасу, бо вже доведені до відчаю. Є місячні немовлята, які сидять вдома із батьками у холодних квартирах, бо вже там температура знизилась до 10-11 градусів. Ми хочемо, щоб хтось увійшов і в наше положення, тому що ми у відчаї”, – зазначила одна із мешканок ЖК. 

Чому без води та газу

Вже третій рік мешканці ЖК New York Towers, де близько 300 квартир, мають тимчасові комунікації, як на будівельному майданчику. При цьому вартість послуг захмарна – у деяких квартирах платня за електроенергію сягала 6 тисяч гривень, адже доводиться платити за промисловим тарифом. 

Кошти готівкою бере компанія забудовника, адже через неї, а не “Київобленерго”, до будинків подають світло. При цьому люди скаржаться, що суми у саморобних платіжках постійно зростають. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

“Нам кажуть – не будете сплачувати, взагалі відріжемо вас від електропостачання”, – говорить мешканка ЖК. 

У черговий раз після погрози відрізати електроенергію, мешканці викликали поліцію, а забудовник – машини своєї охоронної фірми. В офісі компанії-забудовника журналістам разом із інвесторами лише відповіли, що Мирончука на місці немає.

Та відсутні тут й інші комунікації. Замість каналізації – вигрібна яма від вікнами, яку доводиться очищати декілька разів на день. Замість централізованого водопостачання – вода зі свердловини, яка знаходиться біля вигрібної ями. 

“Усі ті фекалії зливаються в землі Ірпеня. Може бути спалах боткіна чи якої холери. І міська влада про це знає“, – каже власниця квартири Олена Шовкун. 

Мешканці пояснюють, що при купівлі квартир вони не здогадувались про таку ситуацію із комунікаціями, адже вона із крану текла і світло також вмикалось. Більш того, навіть юристи запевняли інвесторів, що проблем там не виникне – будинки здані в експлуатацію, покупцям оформляється право власності.

Як розповів KV адвокат та депутат Ірпінської міської ради 7-го скликання (безпартійний) Лаврентій Кухалейшвілі, цільове призначення землі, на яких стоять будинки, взагалі не дозволяло будувати там багатоповерхівки.

Вигрібна яма: мешканці житлового комплексу в Ірпені вже три роки живуть без комунікацій

“Можна було лише невисокі будинки, котеджі. Цей ЖК мали будувати у парку “Центральний”, ще у 2015 році двічі ми зривали громадські слухання. Там хотіли будувати 33 багатоповерхівки. Карплюк зрозумів, що громада не дозволить. Почалось тотальне будівництво біля водоканалу. Жодних комунікацій там не було, лише ліс. А має бути вода, газ нормального тиску, каналізація. І ціни там були – 350 доларів за квадратний метр. Люди ж мали розуміти, що за таку суму нормального житла не буде. Їм пообіцяли і вони повірили. Самі себе ошукали. В Ірпені багато проблемного житла “Орлан-Інвесту”. Ситуація буде тільки погіршуватись. Наприклад, навіть електроенергія на будмайданчику New York Towers з’явилася поза дозволами. Інакше цього зробити неможливо було. І тепер, щоб постачальник енергії ці будинки взяв на баланс, забудовник має побудувати підстанцію, яку потім передати на обслуговування. І люди платитимуть тоді за нормальним тарифом. Але комерційна компанія не буде вкладати туди кошти. Їм не вигідно і це цілком зобов’язання забудовника. За законом, газ провести можна тільки до 9 поверху. Інвестори ж розуміли, що газу вище 9-го поверху не буде”, – каже він. 

Штурм мерії

24 лютого інвестори відправились до приймальні міського голови Олександра Маркушина, аби заявити, що обурені бездіяльністю мерії у вирішенні проблем їхнього ЖК. 

Незважаючи, що сьогодні прийомний день, Маркушина на місці активісти не застали. Їх прийняв перший заступник Андрій Кравчук. Він пообіцяв, що світло людям поки не будуть відключати. Інвестори попросили його скористатись своїми повноваженнями та вплинути на забудовника, аби той почав виконувати свої зобов’язання. На що Кравчук зазначив, що міська рада постійно контактує із забудовником. 

Мешканці занепокоєні, що їм знову можуть відключити електроенергію. Тому вони не виключають, що їм з дітьми доведеться йти ночувати у міську раду. 

Міський голова Олександр Маркушин у коментарі KV зазначив, що допомогти із вирішенням проблеми газифікації та підключення електроенергії міська рада не в змозі. 

Вигрібна яма: мешканці житлового комплексу в Ірпені вже три роки живуть без комунікацій

“Електроенергія та газ – це приватні мережі, міська рада не має повноважень щодо цього. У нас відсутня інформація щодо виконання забудовником технічних умов щодо електроенергії та газопостачання. Ми звернулись до ДТЕК та “Київоблгазу”, відповіді поки не отримали. Наразі міська рада максимально впливає на забудовника. Він довиконує технічні умови та ми підключимо централізоване водопостачання. Наразі у будинках є вода. В Ірпені можливе водопостачання лише зі свердловин. Навесні, коли пройдуть морози і можна буде копати, будинки підключать до централізованого водопостачання. Приблизно у кінці травня”, – говорить він. 

В АО “Київоблгаз” KV прокоментували, що забудовник “Орлан-Інвест” в особі Антона Мирончука ні в цьому, ні в минулому році не звертався до компанії щодо газифікації ЖК New York Towers. 

Забудовник

Отримати коментар самого забудовника Антона Мирончука щодо ситуації, яка склалась, KV не вдалося. 

Забудовник Антон Мирончук скандальновідомий у Приірпінні. На чолі компанії “Орлан Інвест-Груп” він довгий час був одним із ключових гравців на ринку нерухомості в Ірпені. Він став забудовником 2013 року, коли йому виповнилося лише 25 років. У той час, як пишуть місцеві ЗМІ, він почав тісно спілкуватись із тодішнім мером Ірпеня Володимиром Карплюком (“Нові обличчя”), отримуючи бажані земельні ділянки та дозвільні документи. Однак, у 2019 році Мирончук посварився із Карплюком, коли прокуратура провела обшуки в приміщенні Ірпінської міської ради.

Тоді була оприлюднена інформація, що Антон Мирончук є найбільшим боржником по сплаті пайової участі місту. Згодом, через конфлікт Мирончука та Карплюка, об’єкти “Орлан-Інвест Груп” зупинились не лише на етапі будівництва, а й на етапах під’єднання будинків до міських комунікацій. Ірпінська міська рада повідомляла про стягнення з Мирончука боргів через суд. А в серпні 2020 року стало відомо, що частину кількох недобудов Мирончука арештовано та виставлено на державний аукціон.

Наприкінці листопада 2020 року перед відділом продажів “Орлан-Інвест” вже влаштовували мітинг з вимогою продовжити облаштування будинків в різноманітних ЖК компанії.

Крім того, компанія Антона Мирончука за останні кілька років стала фігурантом низки скандалів. Зокрема, згадувалася в конфліктах навколо виділення квартир воїнам АТО в Вишневому, арештів землі ДСО і вирубки лісів на околиці Ірпеня. Також компанія згадувалася у скандалі навколо вирубки вікових дубів в Бучі, який супроводжувався стріляниною, бійками і масовими затриманнями.

Наразі Антона Мирончука пов’язують з місцевим осередком партії “Слуга народу”. Змі пишуть, начебто замість оплати боргів та відновлення будівництва об’єктів, він “профінансував власне лобі через своїх представників у складі Ірпінської міської ради, які пройшли від президентської партії. Представники “Слуги народу” з першої ж сесії почали голосувати в унісон з партією забудовників “Нові обличчя”.

Нагадаємо, як раніше писала KV, нещодавно жителі Ірпеня самостійно підняли шлюз №6 на річці Ірпінь. Для цього вони привезли генератор, зварювальний апарат та інші інструменти. На ремонт шлюзу вони витратили близько години.

Читайте: В Ирпене местный перевозчик повысил стоимость проезда до Киева

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4