Владу Києва просять підтримати власників атракціонів

Владу Києва просять підтримати власників атракціонів

Власники столичних аукціонів обурені тим, на яких умовах столичне КП “Міський магазин” під час війни призначає нові аукціони на розміщення атракціонів. Вони вказують на значне підвищенні ціни на право розміщення цих об’єктів: за їх інформацією, є випадки підняття ціни зі 100 тис. до 150 тис. гривен. Це стало приводом їх звернення до столичної влади з проханням надати їм ті самі пільги, що й власникам об’єктів сезонної дрібнороздрібної торгівлі.

Як стало відомо KВ, КП “Міський магазин” 23 травня 2022 року оприлюднило на сайті https://prozorro.sale 65 адрес для розміщення атракціонів (пошук на сайті всіх локацій за кодом ЄДРПОУ КП “Міський магазин” – 36927573). Початкова вартість лотів сягає від 20 тис. до 150 тис. гривен. Аукціони заплановані на 27 травня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Фактично одразу після публікації оголошення щодо проведення зазначених аукціонів послідувала реакція підприємців-власників атракціонів.

“Поки в нашій країни триває війна, Київська міська влада продовжує добивати малий бізнес столиці, підприємці, що займаються діяльністю дитячих атракціонів, жаліються, що не отримали жодних пільг по платежам до бюджету міста, а ні під час чисельних карантинів, а ні під час воєнного стану. Крім того, міська влада не хоче подовжувати договори з підприємцями, навіть не на пільгових умовах, а зовсім. Призначає нові аукціони та значно підвищує ціни на право розміщення атракціонів, є випадки підняття ціни зі 100 тис. гривен до 150 тис. гривен”, – написав підприємець Максим Сторожилов в групі на Фейсбук “Малий бізнес Києва”. Владу Києва просять підтримати власників атракціонів

Також він зазначив, що з урахуванням зменшення кількості дітей у столиці, падінням курсу гривні, здорожчанням життя та падінням доходів громадян, ситуація може призвести до значного здорожчання вартості дитячих розваг у парках міста, та соціального невдоволення діями влади.

Максим Сторожилов оприлюднив звернення підприємців до Київської міськдержадміністрації (КГГА) та в.о. директора КП “Міський магазин”.Владу Києва просять підтримати власників атракціонів

У цьому зверненні зазначається, що представники малого бізнесу сфери розваг хочуть працювати та надавати послуги для підтримки морального та духовного стану маленьких мешканців Києва та їх батьків, але встановлені умови (йдеться про участь у тендерах) не дають можливості працювати.

Підприємці у зверненні підкреслили, що сьогодні їх бізнес є низькоприбутковим, оскільки їх потенційні клієнти – діти, яких на сьогодні в Києві залишилося небагато. Батьки наразі прислуховуються до закликів мера столиці не поспішати з поверненням до столиці.

В зв’язку з тим вони просять прирівняти їх до суб’єктів господарювання Києва та створити їм такі самі умови, а саме – розмір пайової участі встановити в 1 гривню, незалежно від розміру пайової участі визначеного в договорах.

Нагадаємо, згідно рішення Київради від 30 березня 2022 року №4551/4592, на період воєнного стану розмір плати за договорами щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, укладеними підприємцями з КП “Міський магазин”, становить 1 гривню, незалежно від розміру плати у цих договорах.

Цим же рішенням розмір пайової участі власників засобів пересувної та сезонної дрібнороздрібної торгівлі встановлено 50% від розміру пайової участі у їхніх договорах. При цьому розмір пайової участі власників майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства (в тому числі сезонних та літніх майданчиків) становить 1 гривню.

Крім цього, Київрада рішенням № 4551/4592 звільнила від орендної плати орендарів комунального майна на період дії воєнного стану та один місяць з дати його припинення.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, 22 травня 2022 року Верховна Рада затвердила указ Президента Володимира Зеленського про продовження військового стану до 23 серпня 2022 року.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КП “Міський магазин” зареєстровано у 2010 році. Статутний фонд – 1,7 млн гривень. З 14 лютого обов’язки керівника підприємства виконує Андрій Лаврук. До нього з грудня 2020 року в.о. директора КП був заступник з комерційних питань Аман Моламов. З травня 2018 року до грудня 2020 року КП “Міський магазин” очолював Андрій Андрущенко.

Основний вид діяльності КП “Міський магазин”, за даними Youcontrol – роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах. Однак це підприємство також займається в столиці організацією та проведенням ярмарок, а також розміщенням пересувної та сезонної торгівлі.

Раніше КВ повідомляла, що аудитори КМДА зафіксувати фінансові порушення у діяльності КП “Міський магазин”. Так, в січні поточного року стало відомо, що протягом півтора року, з початку 2020 року до середини 2021 року, підприємство допустило порушень та недоліків на загальну суму 6,3 млн гривень, що призвело до втрати 1,7 млн ​​гривень. Аудитори з’ясували, що підприємство недоотримувало кошти, зокрема, через неналежний контроль розміщення підприємцями атракціонів. Також аудитори встановили, що на той час вже екс-директор “Міського магазину” Андрій Андрущенко незаконно отримував різні доплати. Усі ці дані вже передані правоохоронним органам.

Читайте: Аудиторы КГГА поймали руководство “Городского магазина” на многомиллионных финансовых нарушениях

Відмітимо, що це не єдині зловживанні посадових осіб КП “Міський магазин” за часів керівництва підприємством Андрія Андрущенка. Зокрема, влітку 2021 року Нацполіція зібрала докази, що Андрій Андрущенко та директор ТОВ “СМК “Вавілон” причетні до присвоєння бюджетних коштів. Йдеться про 618,5 тис. гривень, які, ймовірно, були “розпиляні” у 2019-2020 роках під час реставрації будівлі магазину “Сяйво книги”.

Читайте: Экс-директора “Городского магазина” Андрущенко подозревают в “распиле”: что известно об этом деле

Нагадаємо, КП “Міський магазин” підпорядковане Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА, яким з 1 грудня 2020 року тимчасово керує Володимир Костіков. Раніше, з 8 лютого 2019 року до 4 березня 2020 року, цією структурою керував Вадим Фіоктистів, а з 5 березня 2020 року і до призначення Костікова цей департамент тимчасово очолювала заступник директора Валентина Попович.

Фото: Рупор Київщини

Автор:
Алена Момот
Рекомендуємо до перегляду
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Banner
QlU7mDx4