В області триває збиральна кампанія. Жнива, які стартували ще на початку липня, менше ніж за місяць перетнули перший “мільйонний рубікон”. В цілому показники нинішньої збиральної кампанії оцінюються як позитивні. Про те, що посприяло добрим результатам урожаю, попри напрочуд складну посівну, і на якому рівні чекають урожай в області цього року, говоримо із головою Київської обласної державної адміністрації Володимиром Шандрою.
– Чи задоволені тим, як тривають у регіоні жнива?
– Перед тим, як дату якусь оцінку, хочу нагати, за яких умов наші аграрії цієї весни змушені були готуватися до сезону. Фінансово-економічна криза, тривала відсутність валютної стабільності на початку року, і як наслідок – суттєве здорожчання весняних польових робіт, проблеми із паливно-мастильними матеріалами, обмежений доступ до кредитних ресурсів.
Саме це і стало основними ризиками та викликами цьогорічної посівної, які, варто підкреслити, зовсім не зламали місцевих аграріїв, а навпаки – загартували їх і дали новий досвід роботи у режимі кризових умов.
Якщо говорити вже про якість конкретні результати, то станом на серпень на полях Київщини ранніх зернових намолочено у обсязі 1 млн. 24 тис. тонн з урожайністю 44,3 ц/га. Щодо показника урожайності, то він є на порядок вищим за минулорічний. Ранніх зернових обмолочено на площі 231,2 тисяч гектар.
Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook
– На який кінцевий результат очікуєте?
– Прогнозувати складно, і це завжди було невдячною справою. Але, звичайно, є певний план і конкретні завдання, які поставлені перед нашими аграріями. Працюємо у такому режимі, щоб рівень збору урожаю у 2015 році не поступався минулорічному. Тож очікуємо, що обласні аграрії намолотять цього року понад 3 млн. тонн зернових, з яких пшениці – близько 1,250 млн. тонн.
– Чи можна виокремити райони, які попрацювали найбільш продуктивно і де можна очікувати найвищого урожаю?
– Якщо ми говоримо про озимі культури, то найбільш щедрий їх урожай цього сезону обіцяє бути у чотирьох районах Київщини. Так, станом на серпень озимої пшениці зібрано вже 740,9 тис. тонн. При цьому найбільша її урожайність спостерігається у Білоцерківському районі (54,4 ц/га), Васильківському (52,1 ц/га), Баришівському (54,7 ц/га) та Обухівському (47,9 ц/га). Вийшов на фінішну пряму і збір озимого ячменю. Всього намолочено близько 40 тис. тонн, а лідерами по врожайності даної рослини стали Баришівський (53,9 ц/га) та Обухівський (52,4 ц/га) райони.
Що стосується ярих культур, то кращі показники збору поки що демонструють Васильківщина і Фастівщина, де зафіксована найвища урожайність ярої пшениці, а саме 50,7 ц/га та 50,0 ц/га відповідно. Вибилися в лідери і Згурівський, Володарський та Білоцерківський райони, де намолочено найбільше ярого ячменю – 51,0 ц/га, 48,0 ц/га та 46,1 ц/га відповідно.
Хочу відзначити, що ці позитивні результати першого урожаю відбулися на тлі не зовсім сприятливих погодних умов. Під час посівної грунти не були достатньо зволожені, а нині деякі райони страждають від настирливої посухи. Погодні примхи – ще один “зовнішній тест” на фаховість місцевих агрономів, які повинні прораховувати та запобігати можливим факторам ризику та небезпеки.
– Яку оцінку поставите місцевим аграріям за пророблену роботу?
Оцінка, безперечно, висока. Адже вони продемонстрували професійну стійкість та вміння протистояти економічним загрозам. А завдяки професіоналізму та доброму досвіду наших агрономів Київщина традиційно буде з хлібом. Незважаючи на різні труднощі, цього року знову чекаємо на добрий урожай. Недаремно аграрний сектор є одним із флагманів обласної економіки. Тут задіяні працьовиті, відповідальні і наполегливі працівники.
Спілкувалася Оксана Мельник