Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся

Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся

В Українській громаді повторюється сценарій трирічної давнини. Депутати пішли шляхом народних обранців минулого скликання і розділилися на два ворогуючі табори. Каменем спотикання знову стали питання до незадовільної роботи влади, невиконання програм та використання цільових коштів. Про це вголос тепер говорить нова депутатська більшість. Керівництво ж громади, навпаки, наголошує на тому, що активна більшість навмисно блокує роботу. 

Як стало відомо KV, 16 червня відбулася шоста сесія Української міської ради VIII скликання, яка і стала поштовхом для розгортання скандалу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Відбувалося у незвичних умовах і саме засідання. Так, у її роботі взяла участь лише депутатська більшість, якій вдалося зібрати кворум у кількості 14 депутатів із 26. Це – два представники від політичної партії “Воля”, по одному – від “Наш край” та “Європейська солідарність”, два – від “За майбутнє” і по чотири представники від партій “Слуга народу” та “Голос”. 

Не брали участь у засіданні і голова громади та секретар. Тож відкрила чергову сесію депутатка Алевтина Шмагель (“Голос”), зауваживши, що на це її уповноважили депутати з ініціативної групи.

“Ініціатива реалізована, відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про статус депутатів місцевих рад” та, відповідно до регламенту Української міської ради”, – наголосила під час відкриття засідання Шмагель.

Оскільки депутатам не увімкнули електронну систему голосування, своє волевиявлення вони демонстрували підняттям рук. Головуючою на пленарному засіданні було обрано депутатку від “Слуга народу” Оксану Кирилюк. 

Серед резонансних проголосованих питань – висловлення недовіри та розпуск складу Виконавчого комітету і дострокове припинення повноважень секретаря ради Катерини Проценко та звільнення її з посади. Крім того, піднімалося і питання затвердження нової редакції Регламенту ради.

Загалом на засіданні розглянули понад тридцять питань. Основна їхня частина була включена до порядку денного шостої сесії Української міськради, проведення якої з 3 червня вже двічі переносили через відсутність кворуму. Спершу на 11 червня, а згодом – на 25. Відповідне розпорядження очільник громади погодив ще 14 червня. Планували ж розглянути низку важливих соціальних питань для всієї громади. 

Поза оголошеним головою порядком денним ініціативна група розглянула ще низку питань. Стосувалися вони внесення змін щодо муніципальної програми “Українська міська варта” на 2021 рік та повернення до програми з бюджету за 2020 рік 1,7 млн гривень. А ще – звернення щодо обрання нового голови постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, яке було зареєстроване ще 25 травня.

Крім того, за проханням мешканців продовжити роботу тимчасової контрольної комісії, знято з розгляду питання щодо забудови по вулиці Соснова. Не підтримали депутати і внесення змін до програми першочергових заходів з охорони навколишнього природного середовища. А саме пункт про засипку чаш фонтанів, наполягаючи на їхній добудові. В частину програм та рішень також були внесенні суттєві виправлення.

Спусковий гачок

Депутати стверждують, що приводом до “оголошення війни” стала бездіяльність влади, невиконання проголосованих програм та небажання керівництва дослухатися до думки обранців.

Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовсяТак, як зауважила на сторінці “Українська міська рада” у Facebook депутатка Ізабелла Маєва (“Слуга народу”), 3 червня група депутатів зареєструвала депутатське подання щодо скликання шостої чергової сесії саме на 16 червня.

“Дана вимога була проігнорована міським головою без надання аргументованої офіційної відповіді, що порушує наші права, як депутатів ради”, – йдеться у повідомленні. 


Наголошували депутати й на тому, що прохання призначити чергову сесію на 16 червня виникло “у зв’язку з неможливістю бути присутніми в сесійній залі в інші дати через поважні причини”. 

Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся

Депутат Алевтина Шмагель у коментарі KV розповіла, що за весь час секретаріат ради так і не спромігся затвердити сесійний графік на рік. Ще у травні депутати офіційно повідомляли міського голову про відпустки та звернення проігнорували. Назбиралось до голови у депутатів і низка інших важливих питань.

Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся“Секретар ради – депутат, якого обирають колеги, щоб представляти їхні інтереси, і єдиний, хто працює за зарплату. Нам  же його обрав голова і не дозволяє переобрати, ветуючи рішення про оголошення недовіри. За півроку в раді відбулося шість сесій, у травні ж депутатів не збирали і причини голова не назвав. Всі потрібні громаді рішення та програми до цього були проголосовані. Та більшості депутатів почали скаржитись жителі, що ці рішення не виконуються через неефективну роботу виконавчого апарату, який сформував голова. У жителів виникає багато питань: чому немає озеленення, не ремонтуються дороги, адже кошти були передбачені ще багато місяців тому. Тому ми підтримали на сесії депутатський запит про надання міським головою звіту щодо діяльності виконавчих органів та виконкому за цей період. Питання щодо розпуску складу виконкому виносилося і на попередні сесії і було підтримано більшістю, проте також ветовано головою. Зібралось більше двохсот земельних питань, треба робити окрему сесію. Це великий об’єм роботи, який накопичується”, – говорить вона.

Крім того, за її словами, до виконкому у депутатів також виникли питання.

“Тут є два представники однієї будівельної компанії, заступник голови, якого ввели в склад, але на посаду він не був призначений і жодного разу не відвідував засідання, як і представник поліції. Вважається членом і староста села Плюти, який звільнився ще у квітні. Є інші охочі, які можуть увійти до виконкому та працювати”, – додала депутатка.

Депутатка від партії “За Майбутнє” Олена Кровкіна додала, що 3 червня депутати також подали звернення про те, що вони направили в поліцію заяву про підробку документів. Так, на п’ятій сесії депутати підтримали зміни в програми, але в підсумку на сайті оприлюднили рішення, які не включали підтримані правки. Тож, аби розібратися в ситуації, і просили перенести сесію.

Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся“Рішення з приводу детального плану території набережної стало спусковим гачком, коли депутати побачили, що голова до них не  дослухається. У громаді є багато незавершених соціальних об’єктів. Позиція голови така: фонтани на набережній він хоче засипати піском, за ботанічним садом ніхто не доглядає. А стадіон з дорогим покриттям просто перетворюється на звалище. Організація, яка займалася його охороною, ліквідована. Нас переконували – всі працівники перейдуть в ДЮСШ. Та в результаті частину працівників скоротили, як і охорону. Натомість вирішення цих питань, голова наполягає на будівництві м’ясо-молочного павільйону на ринку за 10 млн гривень. Потреби громади на другому плані. Із резонансних – забудова на вулиці Соснова. Обурення громадськості викликало те, що будувати хочуть поблизу ще одного будинку і дитячого майданчика. Голова ж активно підтримує забудовників. Також не використовуються кошти по програмах, прийнятих ще в грудні. Наприклад, виділялося 8 млн на озеленення, 12,9 млн – на ліквідацію сміття. Досі не завершений жоден тендер, деякі почали проводити лише в лютому. Є скарга до Антимонопольного комітету, але так не буває, що всі тендери були заблоковані. Є питання щодо подворового вивезення сміття в селах. В селах накопичилось багато питань. Всю зиму активісти і депутати самостійно займалися розчищенням доріг. Не вивозилося сміття і в місті”, – говорить вона.

Говорить влада

Голова Української міської громади Олександр Туренко прокоментував KV ситуацію, що склалася, зокрема підкреслив, що за два тижні оголосив про проведення шостої сесії 3 червня, профільні комісії розглянули всі питання порядку денного, одержали позитивні висновки. Та частина депутатів не прийшла на сесію. Демарші відбуваються, починаючи ще з 3 березня. 

Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся“Частина депутатів не з’явилися на засідання 3 числа. Не скасовуючи засідання, сесію та порядок денний, переношу на 11 число. Ця частина депутатів знову не з’явилася. Я змушений перенести сесію на 25 число. І мені приносять документ, у якому просять призначити чергову сесію на 16 число. Я надав письмове пояснення, що чергова сесія вже призначена, є розпорядження, всі згідно до закону. 16 числа ці депутати приходять до сесійної зали, розуміючи, що мене не буде, адже за графіком в середу працює виїзна громадська приймальня. Обирають головуючого, і це не вперше, і з цього приводу вже є кримінальне провадження. Висловлюють всім недовіру. І підкидають до розгляду пакет соціальних питань. Звісно, я ветував всю сесію, бо вона була зібрана в незаконний спосіб. І дав їм можливість подолати вето за два тижні і чекаю на депутатський корпус 25 червня з визначеним порядком денним”, – розповів Олександр Туренко.

Черговий скандал в Українці Туренко пояснює боротьбою за владу. 

“Мені не зрозуміло, коли блокують роботу ради і потім стверджують, що хтось не впорався зі своїми обов’язками. А робиться багато, навіть незважаючи на блокування”, – говорить він. 

І додав, що на порядку денному була низка важливих питань, які депутати виключили. До прикладу, демонтаж незаконно встановлених МАФів та знесення встановлених без погодження білбордів.

“Ці питання ніхто не розглядав і розумію, чому. За цими ж об’єктами хтось стоїть і на цьому заробляють кошти. А місто не одержує жодних податків або одержує копійки, коли МАФи фактично займають куди більшу площу із оголошеної. А мали би платити за об’єкт нерухомого майна, виграти аукціон і взяти в оренду ділянку, з цього приводу наразі проходить фінансова перевірка, порушені кримінальні справи. Гадаю, моя діяльність просто заважає комусь в раді”, – вважає Туренко.

Позиція

KV також поцікавилася позицією у депутатів, які не були присутні на сесійному засіданні, щодо напружених стосунків владних кіл. 

У коментарі KV депутатка Анна Гончаренко (“Європейська Солідарність”) зауважила, що підтримує чинну владу та її рішення.

Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся“Я від початку підтримувала позицію голови. Скликати сесії має голова громади і дата проведення назначена на 25 червня, на якій я і планую бути присутньою. Тож, що за засідання відбувалося сьогодні, мені невідомо. Всі ті важливі питання піднімалися вже і до цього. Але ж не було кворуму депутатів, тому сесія і була перенесена. Ми збиралися вже набагато сесій з дуже важливими питаннями та частина депутатів просто неодноразово їх зривала. Тому те, що зараз відбувається, це – просто саботаж. Мабуть, таким чином, переслідуються якісь особисті суб’єктивні цілі”, – говорить вона.

Депутат Роман Рябчіков (“Європейська Солідарність”) переконаний, що партіям необхідно об’єднатися і всі справи вирішувати разом. 

Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся“Чому складається саме така ситуація, сказати важко. Але те, що вона непроста, це так. Можливо, якась партія хоче перетягнути ковдру на себе. Час покаже. Як депутат, входжу до регламентної комісії і в ній регулярно проводяться засідання комісії, підписуємо акти про допомогу тощо, робота ведеться. В решті комісій є, що і по два місяці депутати не збиралися”, – говорить він. 


Представники від партії ВО “Батьківщина” відмовилися прокоментувати KV ситуацію у телефонному режимі. Не відповідали на телефонні дзвінки і обранці від ОПЗЖ.

Нагадаємо, що переформатована більшість депутатів міськради 4 березня звільнила секретаря і висловила недовіру трьом заступникам голови. За однією із версій, приводом до скандалу знову стала земля та питання забудови набережної міста. Інша версія – реванш та політичні розбірки. Голова громади Туренко стверджує, що він оголосив перерву у засіданні і прийняті рішення не є легітимними. Більше того, із “самодіяльністю” депутатів мали розібратися правоохоронці. 

Читайте: Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Вже після зміни більшості в раді Української громади, продовження сесії було призначено на 9 березня. Однак депутатам не вистачило кворуму, в зв’язку чим продовження 4 сесії ради Української територіальної громади було перенесено на 23 березня.

Читайте: После скандальных событий в Украинке не смогли провести сессию

Як раніше повідомляла KV, місто Українка більше двох років жило без мера. Відсутність міцної руки і дисципліни призвели до того, що в міськраді і виконкомі оселився хаос. Народні обранці ділилися на табори, намагалися вирішувати долю землі, а страждала весь цей час місцева громада. Жителі запевняли, що важливі для них питання затвердження ДПТ міста і забудови набережної через це також постійно відкладали. 

Читайте: Два лагеря: Украинский горсовет разделился в борьбе за власть и землю

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4