Житло чи ринок: громада Бородянки мітингує проти скандального будівництва у центрі селища

Житло чи ринок: громада Бородянки мітингує проти скандального будівництва у центрі селища

Наприкінці березня Бородянська селищна рада продовжила договір оренди землі на центральному ринку компанії, що належить місцевому депутату. Громада заявила, що таке рішення незаконне і має низку порушень, через що вийшла на мітинг. Тим часом влада селища відмовчується, а депутат-підприємець стверджує, що проводить реконструкцію на ринку та має на це всі дозволи. Однак, в кулуарах вже подейкують – око на землю Бородянки поклав забудовник із Ірпеня, тому ця історія може закінчитись новобудовами на місці ринку.

Скандальне рішення

Як стало відомо KV, 30 березня депутати Бородянської селищної ради підтримали рішення “Про розгляд листа Товариства з обмеженою відповідальністю “Торгівельний центр “Бородянка” про поновлення строку дії договору оренди землі №237/19 від 1 квітня 2019 року загальною площею 0,1713 га по вулиці Центральна, 345 в смт Бородянка Київської області”. 

У документі йдеться про поновлення договору оренди строком на півроку. 

“Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю “Торгівельний центр “Бородянка” строк дії договору оренди землі №237/19 від 1 квітня 2019 року площею 0,1454 кадастровий номер 3221055100:01:001:0041; площею 0,0260 кадастровий номер 3221055100:01:001:0042 по вулиці Центральна, 345 в смт Бородянка Київської області на 6 місяців з 1.04.2021 року по 1.10.2021 року”, – зазначено там. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Рішення до порядку денного було внесено “з голосу” депутаткою від “Нових облич” Іриною Захарченко. У результаті його підтримали 18 депутатів: Наталія Никифорова, Ігор Конопацький, Діна Салахова, Ірина Захарченко, Георгій Єрко, Любов Свінтуховська, Олександр Савченко, Сергій Кулик, Володимир Тонюк, Наталія Новікова, Володимир Віннічук, Михайло Музиченко, Тетяна Пільник, Надія Бердник, Геннадій Шапаренко, Тетяна Науменко, Дмитро Науменко, Валентина Клевчук. 

Головував на сесії виконуючий обов’язки голови Георгій Єрко, оскільки очільник громади Олександр Сахарук, за офіційною інформацією, у той час був у відрядженні. Раніше він переконував занепокоєних мешканців, що питання про продовження оренди у порядку денному не стоїть, а, отже, таке рішення не може бути прийняте. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Мітинг

Одночасно із проведенням сесії 30 березня, в центрі Бородянки відбувся мітинг жителів селища, зокрема – власників торгових місць центрального ринку, де наразі ведуться будівельні роботи. 

Протестувальники виступали проти прийняття рішення щодо продовження договору оренди ТОВ “Торгівельний центр “Бородянка”. Директором підприємства є депутат селищної ради Роман Дяченко (“Нові обличчя”), представником – Наталія Бойчук, яка, за інформацією ЗМІ, є колишньою співмешканкою екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка. 

Як розповів KV місцевий активіст Роман Шнуренко, починаючи із 2000-х років, майно, що розташоване на вищезгаданих ділянках, перебувало у власності декількох підприємств: спочатку належало футбольному клубу “Система”, потім – було передано СФК “Борекс” (однак, у 2018 році в судовому порядку таке право було скасовано), а далі, також у 2018 році, дивним чином воно опинилось у ТОВ “Торгівельний центр “Бородянка”. За однією версією, компанія отримала майно, як правонаступник, за іншою – придбала його. 

Житло чи ринок: громада Бородянки мітингує проти скандального будівництва у центрі селища“Наразі на центральному ринку розпочато капітальне будівництво, яке видають за реконструкцію. Що саме там будують – невідомо. Проєкт будівництва дуже дивний,  жодних пояснень не надають. Підприємці, які мають торгові точки на ринку, дуже занепокоєні. У селищній раді кажуть, що не видавали містобудівні умови. За деякою інформацією, їх підробив архітектор селищної ради Міщенко. І наразі будівництво має масу порушень – ведеться забудова за червоною лінією, відсутній пожежний відступ від будівлі магазину “Фора”. Ділянка, на якій відбувається будівництво, має адресу вулиця Центральна, 347, але там взагалі ніякого майна і будівель не було, аби компанія могла отримали дозвіл на оренду землі. А в нібито дозволах вказана адреса – Центральна, 345 і йдеться про реконструкцію наявних торгівельних будівель. На тій ділянці був розташований МАФ – “шапіто”, який був розвалений Дяченком у 2018 році. Тому громада категорично була проти продовження оренди землі, яку взагалі компанія отримала незаконно, оскільки у неї не було жодного майна. У 2018 році Роман Дяченко став депутатом селищної ради. Домовився із Сахаруком щодо дозволів. У 2019 році був підписаний договір оренди на дві земельні ділянки. Але ж тоді Олександр Сахарук визнав, що він укладений за підробленими рішеннями сесії. Триває кримінальне провадження. У матеріалах є опити Сахарука та членів земельної комісії, які підтвердили, що рішення були підробленими, депутати голосували за надання дозволу на розробку проєкту землеустрою “Торговому центру “Бородянка”, а не за передачу земельної ділянки в оренду. Договір оренди закінчився 31 квітня 2020 році, за цей час там мали побудували майно ТЦ. Але ж документи оформити, враховуючи всі порушення, було неможливо. В результаті маємо – все таки будують. В ДАБІ нам відповіли, що селищна рада має повноваження зупинити будівництво. Але голова від громади ховається, депутати нас не чують. Поліція та прокуратура бездіють. Зараз Дяченко там набудує споруд і скаже – тепер я маю першочергове право викупити цю ділянку. А громада вимагає, аби цей “шанхай” знесли і побудували нормальний, сучасний критий ринок. І щоб замовником виступав орган місцевого самоврядування”, – каже він. 

Він зазначив, що також викликає занепокоєння те, що Наталія Бойчук, яка є співвласницею ТОВ “Торгівельний центр “Бородянка”, пов’язана із колишнім мером Ірпеня Карплюком.

“Громада переконана, що напряму у цій історії замішаний Карплюк. У Дяченко коштів немає, він у боргах, бо КП УЖКГ винний 200 тисяч гривень за обслуговування території – прибирання, охорону, вивезення сміття. За генеральним планом селища вбачається, що на ділянці, де будується Дяченко, має бути універмаг. Далі – 5-6 соток ринку. А далі велика ділянка, близько 10 соток, – під багатоповерхову житлову забудову. І в кулуарах наразі говорять, що ділянку у селищній раді вже готують, аби передати Дяченку. Тоді він викупить і цю землю, матиме більшість, підприємців з ринку змусять піти. Знесе усі магазини і Карплюк будуватиме житло. Я не можу цього стверджувати, але такі розмови у кулуарах ведуться Бородянської селищної ради”, – зазначив він. 

Народна депутатка від округу Ольга Василевська-Смаглюк (“Слуга народу”) на своїй сторінці у Facebook повідомила, що звернулась до Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо скасування декларації про початок будівництва. 

“Я, як народний депутат, категорично засуджую, та не підтримую такі дії депутатів Бородянської селищної ради. Звернулась в ДАБІ щодо скасування декларації про початок будівництва. Таким діям буде надана відповідна правова оцінка, а також досліджено законність останніх прийнятих рішень, в тому числі у судовому порядку”, – написала вона. 

Житло чи ринок: громада Бородянки мітингує проти скандального будівництва у центрі селища

Альтернативна позиція

Взяти коментар у голови громади Олександра Сахарука KV не вдалося. Депутат та власник ТОВ “Торгівельний дім “Бородянка” Роман Дяченко розповів, що усі дозволи для проведення робіт він має. 

Житло чи ринок: громада Бородянки мітингує проти скандального будівництва у центрі селища“На сьогодні здійснюється реконструкція Бородянського ринку. Приводимо його у відповідність європейським стандартам. Жителі Бородянки заслуговують на комфортний ринок для здійснення щоденних покупок. Подальше існування ринку у вигляді Шан-Хаю неможливе з санітарної точки зору. На сьогодні у нас є всі необхідні дозвільні документи: рішення селищної ради про продовження договору оренди ділянки, договір оренди ділянки, підписаний селищним головою, необхідні містобудівні умови. Щодо спроб політиків та професійних активістів завадити реконструкції ринку, ми вже готуємо заяву до правоохоронних органів щодо їхнього незаконного втручання у нашу господарську діяльність”, – каже він.

Депутат Георгій Єрко (“За Майбутнє”), який головував на скандальній сесії, стверджує, що приводів для занепокоєння немає, адже на ринку проходить звичайна реконструкція.

Житло чи ринок: громада Бородянки мітингує проти скандального будівництва у центрі селища“Договір оренди ми продовжили на 6 місяців. ТОВ “Торгівельний центр “Бородянка” придбало майно і сформована земельна ділянка, договір оренди якої було продовжено ще селищною радою минулого скликання терміном на два роки. Але поки підприємство отримувало дозволи на будівництво, вони викупили майно – вже 25 років там стояла недобудова. Тепер частина підприємців, які працюють на ринку, за реконструкцію, частина – проти. І їх не хвилює, що інше населення селища хоче мати нормальний ринок. Офіційно цей ринок був закритий ще в 2013-2014 роках через невідповідність правилам пожежної безпеки та повну антисанітарію. Але він так і працює. Там необхідно навести лад. Скасувати рішення ДАБІ ми не можемо, тільки рішенням суду. Якщо таке станеться, то будівництво буде зупинене. І у разі розірвання договору оренди земельної ділянки, селищна рада має попередити підприємство за місяць. Але ми не могли не продовжити договір, оскільки підприємство там має майно. Почалась би судова тяганина, мінімум на півроку. Нехай він собі будує торгівельні точки, гірше не робить. Скасують дозвіл, припинить будувати”, – каже він. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, у ніч на 18 січня в смт Бородянка Київської області виникла пожежа на території торгового ринку на вулиці Вокзальній. Для ліквідації пожежі були задіяні розрахунки рятувальників з сусідніх населених пунктів.

Читайте: Депутаты Бородянской ОТО просят областные власти сделать Бородянку городом

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4