ЗНО: головне випробування для абітурієнтів чи марна витрата батьківських нервів

ЗНО: головне випробування для абітурієнтів чи марна витрата батьківських нервів

Більшість батьків хвилюється за своє чадо, адже “щасливий квиток” до вступу у вищий навчальний заклад випадає не кожному. До екзаменів потрібна ретельна підготовка, а головне знання.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

“До зовнішнього незалежного оцінювання потрібно готуватися й морально, треба правильно налаштуватися на бажаний результат”, – говорять психологи та педагоги.

“Мушу сказати, що більшість випускників ще не усвідомлюють важливість зовнішніх екзаменів, хоча до них залишилося ще два місяці. Випробування скоріше розпочалося для їх батьків, які хвилюються більше, ніж майбутні студенти”, – розповідає соціальний педагог і психолог Дмитро Зимовський.

Психолог переконує, що батьки ладні на все, щоб їх сини й дочки склали іспити та здобули вищу освіту. І запевняє: “Доля одинадцятикласників залежить від них самих. Батьки можуть тільки підштовхнути”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На думку соціального педагога, дітей до екзамену потрібно готувати ще з середньої школи, виховуючи відповідальність до справ, та навчати доводити діло до кінця.

Мій однокласник Микола вже зареєструвався на зовнішнє незалежне оцінювання і чекає початку атестації бо “скоріше почнеться – скоріше закінчиться”, каже с посмішкою. А ще розповідає: “Мама нічого не каже, просто “вчи” і все. Вона не висловлює свою впевненість та не загрожує провалом. Тож я просто вчу і все. За математику не дуже хвилююся, а українська література викликає питання”.

Микола мислить позитивно та спокійно, що є правильно, бо є велика загроза розгубитися на екзамені через нерви.

Особливу методику підготовки свого морального стану до екзамену описала у своїй книзі про ЗНО кандидат психологічних наук та практикуючий психолог Ілона Рашковська.

“Методика складається з вправи про позитивне мислення. Якщо ваші хвилювання заважають вам, уявіть, що вам потрібно переконати вашого друга, що тестування — це лише іспит, знайдіть слова для аргументованої критики панічних думок. Позитивному мисленню треба вчитися, і тоді воно принесе користь”, – пише психолог.

Вона просить спробувати переконати себе за такою схемою:

Я успішно складу всі тести тому, що…

Я успішно складу всі тести навіть якщо…

Я успішно складу всі тести не зважаючи на…

Я успішно складу всі тести так, що…

Я успішно складу всі тести завдяки…

Я успішно складу всі тести так само, як і…

Я успішно складу всі тести разом з…

Я успішно складу всі тести спираючись на…

Я успішно складу всі тести бо прагну…

“Можливо, ці висловлювання стануть дієвою формулою вашого оптимістичного конструктивного настрою у підготовці до тестування”, – сподівається практикуючий психолог.

Я обов’язково скористаюся цими порадами, адже через місяць мені теж доведеться складати іспити й витрачати купу своїх нервів.

Можливість показати шкільні знання під час незалежного тестування з`явиться у майбутніх студентів вже у травні. Зовнішнє незалежне оцінювання розпочинається тестом з математики. На вибір випускники здаватимуть історію України або математику, але обов`язковим є екзамен з української мови та літератури, який відбудеться 24 травня.

Тож побажаємо абітурієнтам спокою й гарних результатів!

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: Хуст news

KиевVласть


Автор:
Ольга Ігнатченко, 11-класниця СШ №91
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4