“Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”

“Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”

Нацполіція розслідує факти можливої розтрати бюджетних коштів першим заступником директора КП “Інженерний центр”. За даними слідства, цей підлеглий одіозного Михайла Терентьєва (на колажі) – попередньо, йдеться про Андрія Тарнавського – суттєво переплатив за реконструкцію сходів в урочищі Кожум’яки та благоустрій території біля Андріївського узвозу. Наразі є інформація, що з 52 млн гривень, які отримав підрядник цих робіт ТОВ “Будресурс 2” за двома договорами, близько 1,3 млн гривень було “розпилено”. Правоохоронці вважають, що задля цього було завищено ціни на деякі матеріали, зокрема – на гранітну бруківку. Наразі фігурант провадження, якому загрожує до 12 років в’язниці, знаходиться під домашнім арештом, але прогнозувати, чи отримає він покарання, важко. Поки що жодна з декількох минулорічних карних справ щодо цього КП не була доведена до логічного завершення.

Як стало відомо KВ, наразі правоохоронці розслідують факти можливих порушень закону з боку першого заступника директора КП “Інженерний центр”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідне слідство здійснюється в рамках кримінального провадження №42018101070000208, яке було відкрито 26 липня 2018 року Головним слідчим управлінням Нацполіції України (наразі розслідування проводить Подільське управління Нацполіції Києва). Вказаний посадовець  підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу (КК) України – розтрата бюджетних коштів в особливо великому розмірі (максимальне покарання – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна). 

Офіційно про підозру правоохоронці повідомили цьому “комунальнику” на початку серпня 2023 року, а вже 9 серпня Подільський районний суд Києва за клопотанням слідчого застосував до нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці. Того ж дня суд відмовив правоохоронцям у задоволенні клопотання щодо відсторонення першого заступника керівника КП “Інженерний центр” з його посади на час слідства. Чим була мотивована така відмова, наразі невідомо – у держреєстрі судових рішень відсутня повна версія відповідної судової ухвали.

Зазначимо, прізвище цього фігуранта поки що не оприлюднено на сайті “Судової влади України” – така інформація приховується через презумпцію невинуватості. При цьому, у відкритих джерелах відсутні дані стосовно заступників керівника вказаного КП. Разом з тим, як повідомили КВ у Департаменті будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації (КМДА), посаду першого зама директора “Інженерного центру” обіймає Андрій Тарнавський. До осені 2022 року включно особа з такими ж ПІБ працювала на вказаному підприємстві заступником керівника з економічних питань.

На чому спіймали “комунальника”

3 квітня та 18 червня 2018 року між КП “Інженерний центр” і ТОВ “Будсервіс 2” було укладено два договори на реконструкцію сходів від провулку Десятинного до вулиці Гончарної та благоустрою прилеглої території в межах пішохідної алеї Андріївського узвозу, а також на здійснення додаткових робіт по цьому ж проєкту. Згідно з цими угодами, загальна вартість робіт мала скласти 51 млн гривень, а завершені вони були бути до 31 грудня того ж року. Врешті-решт, ТОВ “Будсервіс” отримало більшість передбачених договорами коштів на суму трохи менше 51 млн гривень.

Уже під час слідства правоохоронці встановили, що до чотирьох актів виконаних робіт, які були підписані сторонами цих договорів у червні-липні 2018 року та на підставі яких “Інженерний центр” перерахував своєму підряднику кошти, було включено недостовірні відомості щодо вартості будівельних матеріалів. Зокрема, за інформацією слідства, у цих актах була зафіксована завищена ціна на колоту гранітну бруківку. За результатами судової експертизи від 4 серпня 2023 року, загальна вартість такого завищення становить 1,3 млн гривень, і саме на таку суму, як вважають слідчі, столичному бюджету було нанесено збитки.

“Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”

Скріншот ухвали по цьому провадженню від 9 серпня 2023 року

На переконання правоохоронців, саме у першого заступника директора КП “Інженерний центр” був  злочинний умисел на розтрату бюджетних коштів. При цьому, такий умисел, мовляв, був “спільним з невстановленими службовими особами КП “Інженерний центр” і ТОВ “Будсервіс 2”. А в полі зору слідчих тепер вже підозрюваний опинився через те, що саме він підписував вищезгадані акти виконаних робіт. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Варто зазначити, що ТОВ “Будсервіс 2” насправді виконувало роботи на вказаній локації в рамках трьох договорів – перший із них датований 10 липня 2017 року, а його загальна вартість складала 31,3 млн гривень (таким чином усього компанія отримала за цими угодами близько 82 млн гривень. – KВ). При цьому, на перших етапах даного слідства, як мінімум до 2022 року, правоохоронці розглядали версію, що і при реалізації цієї угоди також могли бути втрачені бюджетні кошти. Більше того – слідчі припускали, що роботи за усіма трьома договорами було проведено не в повному обсязі, що під час їх проведення були використані неякісні матеріали і що їхня вартість була завищена (вочевидь, йдеться саме про завищення вартості робіт, а не тільки будматеріалів. – KВ). Але, судячи з усього, попередньо такі дані не підтвердилися, принаймні офіційно.

Читайте: Полиция пытается определить сколько украли на реконструкции “туристической лестницы Кличко”

“Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”

“Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”

Процес реконструкції та готові сходи під час відкриття (фото – КМДА)

Нагадаємо, що у 2016 році міська влада вирішила відреставрувати старовинні сходи в урочищі Кожум’яки (від провулку Десятинного до вулиці Гончарної), зробивши їх частиною туристичного маршруту з Пейзажної алеї до Андріївського узвозу та Алеї художників. Таке рішення пояснювалося, зокрема, тим, що востаннє капітальний ремонт сходів та прилеглої території проходив півстоліття тому. У 2017 році ГО “Андріївсько-пейзажна ініціатива” запропонувала проект реконструкції цих сходів за 12 млн гривень, і така ініціатива нібито навіть сподобалася очільнику Києва Віталію Кличку. Але в результаті столична влада вирішила просувати свій, набагато дорожчий проєкт. 

Врешті-решт, у липні 2018 року вказаний об’єкт було відкрито. При цьому, вже тоді в соцмережах та ЗМІ була інформація про сумнівні витрати міської влади при реалізації даного проєкту. Наприклад, незабаром після відкриття цих сходів тепер вже екснардеп Борислав Береза повідомив, що одна сходинка коштувала киянам 12,5 тис. доларів.

Як грішить “Інженерний центр”

За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ “Будсервіс 2” було зареєстроване у вересні 2005 року. Із жовтня 2018 року і станом на зараз кінцевим бенефіціаром, засновником і керівником даної компанії вказана мешканка міста Борзна Чернігівської області Марія Ромашова, а до неї з літа 2016 року ці ролі виконував Дмитро Поливода, який зареєстрований у тимчасово окупованому Донецьку.

Останнього у 2006 році його було заарештовано податковою міліцією Донецька за фактом можливого скоєння злочинів, передбачених двома статтями КК України – ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч.3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). Але з 2010 року про подальшу долю цього кримінального провадження нічого невідомо. До речі, Дмитро Поливода має адвокатську ліцензію.

Ще близько п’яти років тому ТОВ “Будсервіс 2” активно брало участь у тендерах, які проводять комунальні та державні структури Києва – до 2018 року компанія отримала 7 підрядів на загальну суму 200 млн гривень. Найбільше коштів ця ТОВка отримала в рамках реалізації єдиного укладеного договору зі столичним КП “Солом’янка – Сервіс” – за 115 млн гривень “Будсервіс 2” здійснював реконструкцію дошкільного навчального закладу на вул. Генерала Тупікова, 27. Ще два договори на загальну суму 2,6 млн гривень було укладено з КП “Спецжитлофонд”, для КП “Інженерний центр” ця компанія здійснювала роботи лише за згаданими вище трьома угодами.

Як раніше повідомляла KВ, діяльність КП “Інженерний центр” неодноразово викликала питання у правоохоронних органів.

Так, протягом 2017-2018 років була відкрита низка кримінальних проваджень за фактами можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів керівництвом цього підприємства при реалізації декількох проєктів. Зокрема, слідчі звертали увагу на роботи з капітального ремонту Київського перинатального центру та приміщень Київської дитячої клінічної лікарні №2, а також на закупівлю спеціальних знаків на в’їздах до Києва. 

Серед іншого, правоохоронцям стало відомо, що окремі торги були явно договірними (в них брали участь компанії, зареєстровані за однією адресою), що в деяких випадках “Інженерний центр” переказував кошти своїм підрядникам за роботи, які не виконувалися, що для виведення фінансових ресурсів використовувалися фіктивні фірми тощо. Наприклад, лише на роботах в перинатальному центрі, за попередніми даними Служби безпеки України, могло бути “розпилено” близько 13 млн гривень. Втім, наразі у відкритих джерелах відсутні дані стосовно того, чи отримав обвинувальний вирок суду хоча б хтось із можливих фігурантів цих справ.

Читайте: КП “Инженерный центр” уличили в махинациях на ремонте перинатального центра за 100 миллионов гривен

Крім того, порушення в роботі КП “Інженерний центр” регулярно фіксують аудитори КМДА. Зокрема, за результатами аудиту, який проводився в 2017 році, було встановлено, що під час реконструції прохідного колектору вдопроводу від станції метро “Дніпро” до вул. Кіровоградської (зараз – вул. Володимира Брожка) це КП допустило порушень, що призвели до втрати грошових коштів на суму 21,8 млн гривень. Керівництво “Інженерного центру” після цього запевняло аудиторів КМДА, що на підприємстві почали щотижня проводитися робочі наради щодо “посилення контролю за дотриманням законодавства при розрахунку вартості проектно-вишукувальних та будівельно-монтажних робіт”, а працівників почали попереджати про відповідальність за порушення.

Читайте: КП “Инженерный центр” платило подрядчикам за невыполненные работы по реконструкции водопроводного коллектора

А у 2022 році “ревізори” столичної мерії повідомили, що КП “Інженерний центр” у 2018-2021 роках при реконструкції амбулаторії в Дарницькому районі та капремонті відділення швидкої допомоги в Святошинському районі Києва допустило втрати міського бюджету на суму 2,08 млн гривень та неефективно використало ще 1,3 млн гривень. Більшість цих коштів, як зазвичай, було “розбазарено” шляхом завищення вартості та обємів робіт.

Читайте: Аудитори КМДА знов спіймали керівництво КП “Інженерний центр” на фінансових порушеннях

Посаду директора КП “Інженерний центр” з 30 серпня 2016 року обіймає Михайло Терентьєв. Він – депутат трьох поспіль каденцій Київради. У нинішньому ІХ скликанні столичної міськради Терентьєв входить до складу фракції мера Києва Віталія Кличка “УДАР” та очолює постійну комісію з питань архітектури, містобудування та земельних відносин. 

КП “Інженерний центр” перебуває у підпорядкуванні Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, яким із 2 липня 2021 року керує Борис Работнік. З 22 березня 2016 року по 25 жовтня 2019 року цей департамент очолював Костянтин Федотов, з 25 жовтня 2019 року по 1 липня 2020 року – Володимир Денисенко, з 1 липня 2020 року по 14 грудня 2020 року – Сергій Мартинчук.

Діяльність цього департаменту з 2018 року контролює заступник голови КМДА Вячеслав Непоп. Останній відомий як екс-директор КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (з 2002 по 2018 рік) і депутат IV, V, VII, VIII скликань та чинного IX скликання Київради (на останніх виборах пройшов від згаданої партії “УДАР”).

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Гроші для чиновників: у КМДА відзвітувалися про виконання бюджету міста у першому півріччі 2024 року
Гроші для чиновників: у КМДА відзвітувалися про виконання бюджету міста у першому півріччі 2024 року
09:00 Столична влада відзвітувалася про виконання у першій половині поточного року бюджету міста-2024 та Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР). Ситуація така, що дохідна…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Banner
QlU7mDx4