Київщина увійшла в активну фазу передвиборчої парламентської кампанії. В інтерв’ю *KV кандидат у Верховну Раду від об’єднаних націоналістичних сил по списку ВО “Свобода” Олександр Кириченко (95-й округ) запевнив – саме націоналісти, яких олігархи довгий час не пускали до творення законів, здатні зробити Україну ще більш розвинутою та успішною державою.
KV: 95-й округ був завжди популярним серед кандидатів у народні депутати. Чому обрали його?
Олександр Кириченко: Рішення приймала політична рада ВО “Свобода” на чолі з Олегом Тягнибоком. Частково для мене це була несподіванка, оскільки на вибори готувався інший кандидат.
Але я народився, виріс і проживаю у Петропавлівській Борщагівці, тоді як більшість моїх опонентів навіть не з Київської області. Мені болять проблеми виборців, моїх сусідів. Я маю бажання та енергію до змін.
KV: Яку проблематику вбачаєте на території? Шляхи вирішення?
Олександр Кириченко: Спілкуючись із виборцями, основною проблемою можу відмітити неможливість потрапити у Київ із населених пунктів округу. Особливо гостро ця проблема стоїть у години-пік. Заїзди до столиції з Житомирської та Бишівської трасс завжди перегружені. Там необхідно і можливо створити правильну транспортну розв’язку – мінімум чотири виїзди можна зробити із Петропавлівської Борщагівки і ще один – біля заводу “Електронмаш”. Як депутат Києво-Святошинської райради я вже звертався до столиці із пропозицією спільно вирішити цю проблему, але поки у мене недостатньо важелів впливу.
Частково у ситуації із заторами винні забудовники – я вважаю, що вони мають більш відповідально ставитись до своїх зобов’язань. Через велику кількість нових будинків виникли також проблеми із місцями у садочках та школах. Кожен девелопер має покращувати інфраструктуру поблизу житла, яке будується, а не заносити у кабінети “відкати”. Мають ремонтувати дороги, які розбивають їхні вантажівки, що возять будівельні матеріали на майданчики. Це обов’язково має бути в умовах договору оренди.
Також, оскільки я багато років займаюсь спортом, вбачаю проблему відсутності спортивних майданчиків. Наша молодь дуже активна та енергійна, ми маємо підтримувати та сприяти її розвитку.
KV: У вашій передвиборчій програмі перший пункт – захист здобутків Революції Гідності. Як закликати громадян обирати українське?
Олександр Кириченко: На жаль, тільки після Революції Гідності ми згадали, що потрібно провести декомунізацію. Насправді цим потрібно було займатись ще у 1992 році, після проведення референдуму у 1991. І багато часу втрачено, який ми мали витратити на виховання молоді. Тепер маємо робити це з нуля.
Бути патріотом – це не просто носити вишиванку і говорити українською. Із побратимами ВО “Свобода” ми постійно проводимо роботу із підростаючим поколінням, розвиваємо дух націоналізму. Але на державному рівні має бути затверджена програма національно-культурного та патріотичного виховання молоді для більш ефективного проведення нашої роботи.
KV: Докорінне очищення влади – хто має піти в першу чергу?
Олександр Кириченко: В першу чергу, владою мають бути відповідальні та чесні націоналісти, які будуть захищати та підтримувати свій народ. При владі були усі, крім патріотично налаштованих людей. Ми не боїмося “реваншистів”. Але піти мають ті, хто абсолютно неефективний для українців.
KV: Як і навіщо боротися із олігархатом?
Олександр Кириченко: Всеукраїнським об’єднанням “Свобода” сформовано Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, який передбачає ряд законопроектів. Зокрема, це повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України, демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки, заборона приватизації стратегічних підприємств та деолігархізація енергетики і справедливі тарифи.
KV: По якому принципу мають формуватись тарифи?
Олександр Кириченко: Тарифи мають формуватись по принципу справедливості. Звісно, сьогоднішній їхній рівень далекий від реалій – вони завищені у 1,5 рази. На державному рівні потрібно врегулювати питання доступності оплати для різних верств населення. Економістами та фінансистами “Свободи” вже розроблена програма зниження тарифів.
Українські бабусі та дідусі заслуговують насолоджуватися кожним днем свого “третього віку”, а не тягнути старість мізерною пенсією, більша частина якої – оплата “комуналки”.
KV: Високі податки для великого бізнесу дадуть змогу розвиватись малим та середнім підприємцям?
Олександр Кириченко: Я сам – підприємець, тому вже багато років стою на захисті дрібного та середнього бізнесу. По вказівкам “зверху” часто на мої магазини відправляли інспекторів із перевірками. Нас всіляко намагаються “придушити”, забуваючи, що саме ми формуємо державний бюджет, адже підприємці малого та середнього бізнесу – найбільш працьовиті та доброчесні.
Для розвитку такого бізнесу не створено мінімальний умов, навпаки – елементарна оплата електроенергії в Київській області здійснюється не по факту спожитого, а авансом за два місяці. І це через монополію, яку створили олігархи, “великий бізнес”. Вони користуються нашими грошимами, які за ті два місяці ми б тільки мали заробити. А багато хто бере кредити, щоб відкрити невеликий магазинчик, аби прогодувати своїх дітей.
Тому тут відповідь однозначна – за високі прибутки мають сплачуватись високі податки. Це не тільки допоможе підприємцям спокійно працювати, а й полегшить процес становлення для “молодого” бізнесу.
KV: Як створити українським заробітчанам умови для повернення на Батьківщину?
Олександр Кириченко: Вирішити проблему, через яку вони їдуть в інші країни на заробітки – створити в Україні робочі місця із достойним рівнем заробітної плати та вигідними умовами. Наприклад, немісцевих працедавець має забезпечити житлом.
Якщо більш глобально – держава має намітити шлях повернення заробітчан і затвердити відповідну програму. Інакше вони продовжать сплачувати мільйонні податки за місцем роботи і залишати тут сім’ї. Найчастіше заробітчани – це прибиральники, будівники та працівники сфери обслуговування. Із цих сфер потрібно почати.
KV Якою ви бачите Україну у зовнішній політиці?
Олександр Кириченко: Великою незалежною державою. Наша країна – це місток між Сходом та Заходом. Ми маємо вихід до моря. По усім показникам транзиту товарів ми маємо займати перше місце. Але сьогодні це Польща, яка навіть не має таких ресурсів, як Україна.
Також ми маємо великі можливості для розвитку туризму. Нещодавно ми організовували футбольний матч за участі португальців і уявляєте – вони досі думали, що ми тут ходимо в ушанках. Їх приємно здивувала наша природа, наш рівень спілкування, традиції та в цілому дивовижний гостинний український народ. Потрібно показувати іншим націям, які ми є насправді.
KV: Як ідеологія “Свободи” може цьому сприяти?
Олександр Кириченко: Ідеологія “Свободи” сформована на засадах націоналізму. Кожен націоналіст щиро вболіває за розвиток країни та всіляко цьому сприяє. В першу чергу нам необхідно створити потужну фракцію в парламенті, яка зможе впливати на ухвалення рішень, оскільки в нас парламентсько-президентська республіка.
За час незалежності нашої держави при владі були директори, комуністи, господарники, олігархи… Не було тільки націоналістів. А насправді це і є шлях до успішної України – патріотично налаштовані та готові до змін “свободівці”.
KV: Чому виборці округу мають голосувати за націоналістів?
Олександр Кириченко: Історично так склалось, що територія округу пов’язана із історією українського націоналізму і українських визвольних змагань. На території Київської області під селом Мигалки був останній великий бій УПА із комуністами. Це земля, на якій дух визвольних змагань. Його не можна знищити навіть роками окупації. І це свідчить про те, що ми, націоналісти, завжди перемагаємо.
Читайте: Партия Свобода остается в оппозиции
Фото: соцсети