Правоохоронна система в Україні стає абсолютно ручним і підконтрольним інструментом. Велика чутливість до мессиджів з офісу президента, вказує на відсутність її самостійності. Поки існуватиме така система, будуть знищуватись незалежні правоохоронні органи, а бажання абсолютно їх контролювати може закінчитися дуже погано для країни.
Як стало відомо KV, таку думку висловив депутат Києво-Святошинської районної ради, очільник “Європейської Солідарності” у Києво-Святошинському районі Вадим Гедульянов в ефірі телеканалу “Прямий”.
“Сьогодні правоохоронна система стає абсолютно ручним і підконтрольним інструментом в руках президента і його команди. Це чітко видно, коли після офіційних виступів глави держави змінюється риторика у Генеральній прокуратурі. Така велика чутливість правоохоронної системи до риторики з офісу президента, вказує на відсутність її самостійності. Поки існуватиме така система, будуть знищуватись незалежні правоохоронні органи. Бажання абсолютно їх контролювати може закінчитися дуже погано”, – зауважив Гедульянов.
На думку депутата, чи не єдиними незалежними органами є Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, створені за Петра Порошенка. Саме ці антикорупційні органи сьогодні, фактично, знищуються владою.
“Гучні справи та публічні “голосні” заяви ставлять під загрозу існування незалежних правоохоронних органів. Основне завдання НАБУ та САП – перевіряти роботу тих посадовців, на котрих не мають впливу інші правоохоронні органи. Адже Генпрокурора і Міністра внутрішніх справ призначають якраз ті органи, які потрібно перевіряти. З моменту, як було створено ці 2 органи, їх постійно інформаційно атакують через ЗМІ, власниками яких є фігуранти справ, над яким працюють НАБУ та САП”, – переконаний керівник “Європейської Солідарності у Києво-Святошинському районі.
З його словами, на місцевому рівні правоохоронна система також абсолютно кишенькова та виконує політичні замовлення. З цією проблемою йому особисто прийшлось зіштовхнутися.
“Коли стало відомо, що я планую балотуватися на посаду міського голови в одній із ОТГ, мені запропонували “по-доброму” не брати участі у виборах. Після соціальних зрізів, котрі показали те, що я лідирую в рейтингу, мені ще раз запропонували зняти свою кандидатуру. В іншому випадку, стосовно мене будуть відкриті кримінальні справи. Схожа розмова була не лише зі мною, це – абсолютно масштабна історія. Питання стояло так: або ти в “слугах”, або в кайданках. Вони переплутали країну – в Україні таке не працює”, – пояснив Вадим Гедульянов.
Також депутат Києво-Святошинської районної ради відмітив, що сьогодні країна живе в режимі “виконуючих обов’язки”. Це стосується не лише правоохоронних органів, а й багатьох державних інституцій і свідчить про кадрову кризу, яка з кожним днем поглиблюється.
“Людина, котра знаходиться в слабкій позиції виконувача обов’язків, взагалі не захищена, її можна змінити абсолютно просто. При чому, це не лише невпевненість в призначених людях, а й тотальне бажання контролювати їх в усьому. Щоб люди, заходячи до себе в кабінет, бачили табличку “в.о.” і вчергове згадували, що в будь-який момент можуть піти з цього кабінету. Це дуже погана тенденція, що не має нічого спільного з європейським досвідом. І ми з цього не вийдемо, допоки буде ця влада”, – вважає Гедульянов.
Читайте: Понад 2000 жителів Боярської громади отримали окуляри від Фонду Вадима Гедульянова
Фото: скріншот з відео