Києву потрібні нові технології сталого міського дренажу – Денис Борисенко

Києву потрібні нові технології сталого міського дренажу - Денис Борисенко

У Києві злива і черговий потоп. Затоплено вулиці, зупинений рух в ряді районів. Зливова каналізація традиційно не справляється.

Про це KV стало відомо із повідомлення кандидата у депутати Київради від Політичної партії “За майбутнє” по 4 округу (Троєщина, Лісовий масив) Дениса Борисенко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Києву потрібні нові екологічні системи очищення і утримування дощової води, яка у всьому світі вважається цінністю, а у нас зливається в каналізацію”, – заявив Денис Борисенко.

Ми постійно чуємо: “Потрібно ремонтувати зливову каналізацію!” Денис Борисенко впевнений, що потрібно негайно зайнятися проектуванням і реалізацією альтернативних систем затримування та очищення дощової води. Це – біодренажні системи, що локалізовані в районах міста і не залежать від роботи загальноміської зливової каналізації.

Такі рішення були обговорені з архітекторами в офісі Трансформації Троєщини якраз напередодні сьогоднішньої зливи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Завдання таких систем – збір дощової води і уповільнення швидкості водного потоку, щоб дати можливість воді випаровуватися і вбиратися в грунт. Водночас біодренажні системи очищають воду від забруднення.

Зливова каналізація в умовах зміни клімату дає збої, оскільки проектувалася без урахування сучасних кліматичних змін. Сьогодні збільшилася інтенсивність і кількість опадів, що випадають, взимку відбувається швидке танення снігу.


У Києві окремої величезною проблемою став високий вміст забруднюючих речовин у міських стічних водах, це пов’язано з великою кількістю автотранспорту і активним застосуванням хімічних засобів для утримання доріг.

Все це негативно позначається на екосистемі міста.


Потрібна попередня очистка дощової води до його попадання в природні водойми, в малі річки Києва, в Дніпро, який і так дуже забруднений.


У Західній Європі широко використовуються природні дренажні системи для дощових вод.

Вони виглядають як спеціально спроектовані оазиси зелених насаджень, так званих “дощових садів”, канавок, кюветів, зелених дахів. Біодренажні системи покращують дизайн районів, створюють додатковий зелений простір, підвищують якість повітря.


Учасник ініціативної групи Трансформації Троєщини, архітектор Ганна В’язовська, яка займається водними рішеннями для міського середовища, стверджує, що впровадження біодренажних систем поліпшить стан наших водойм, грунту, і, в цілому, міський екосистеми.


Денис Борисенко у складі нової Київради ініціює використання нових урбаністичних технологій для Києва. Троєщина та Лісовий масив повинні стати пілотними районами для впровадження сучасних рішень.

Фото: Facebook

КиевVласть

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4