В Україні галузь культури вкрай потребує покращення умов і технічної модернізації закладів. У той час, як європейські країни інтенсивно розвиваються, українська культура все ще керується застарілими радянськими принципами. ВО “Свобода” Білоцерківщини наголошує: культура – це поштовх для розвитку туризму та залучення інвестицій, особливо, коли це стосується великого та сучасного міста.
Про це KV заявив в інтерв’ю кандидат у депутати Білоцерківської ОТГ від ВО “Свобода” Богдан Пущак.
“Свобода” єдина фахова і принципова команда в Білій Церкві, яка приділяє увагу розв’язанню проблем культури не з популяристичної точки зору, а працює на результат”, – розповів Богдан Пущак.
За його словами, у Білій Церкві ВО “Свобода” проводить різноманітні заходи, оголошує різноманітні дитячі творчі конкурси.
На прикладі інших партій, я не знаю, щоби хтось брав більш активно в цьому участь. Білоцерківська “Свобода” справді готова приділяти увагу розвитку належних умов галузі. Для будь-якого сучасного міста культурний напрям є важливою складовою – це поштовх для розвитку туризму, інформаційного приводу на всеукраїнському рівні. Завдяки культурі ми можемо активно налагоджувати міжнародні контакти, а вони, зі свого боку, тісно пов’язані із бізнесом”, – говорить він.
Також він додав, що модель роботи європейських культурних осередків кардинально відрізняється від української. Адже Україна дуже повільно розвивається й ніяк не може позбутися від радянського устрою.
“Як правило, керівники дуже довго займають свої посади і, на жаль, не бачать іншого розвитку, як 100 % фінансування виключно з бюджету. Це потрібно, але ми живемо в ті часи, коли заплановані річні бюджети часто екстрено перерозподіляють на інші галузі. Як цьогорічна ситуація із Сovid-19. Тому необхідно мати менеджерський підхід у плануванні своєї дохідної частини”, – впевнений політик.
Нагадаємо, чи будуть змінені повноваження в районних рад, чи існуватимуть вони у звичному форматі — невідомо. Експерти висловлюють побоювання, що це надасть змогу владі впливати на громаду та керувати очільниками ОТГ. Самі ж ОТГ у підсумку страждатимуть через брак коштів.
Читайте: Ігор Сабій: “Громади ризикують знову стати дотаційними“
Фото: з особистого архіву Пущака