2 пологових будинки столиці визначені для лікування жінок з підозрою або підтвердженим COVID в другій половині вагітності. Ще ряд закладів виділені для госпіталізації вагітних малого терміну (до 22 тижнів). Статистика говорить, що вагітні сьогодні хворіють не частіше за інші категорії людей.
Про це KV стало відомо із повідомлення кандидата у депутати до Київради по 3 округу від Політичної партії “За майбутнє”, Заслуженого лікаря України В’ячеслава Камінського.
“У Києві для лікування вагітних визначені 2 пологових будинки, які приймають жінок з підозрою або підтвердженою COVID: це Київський міський пологовий будинок 5 та 3. Ці заклади забезпечені необхідним запасом засобів індивідуального захисту, лікарських засобів, антисептичних засобів та апаратурою для лікування та розродження вагітних з COVID. Аналіз статистичних даних свідчить, що вагітні жінки хворіють не частіше, ніж загальна популяція. Але, враховуючи, що йде мова про 2 життя – відповідальність при лікуванні жінок “при надії” вдівічі більша”, – підкреслив Камінський.
Лікар наголосив, що треба попередити паніку серед майбутніх мам, але вони мають бути обізнаними у цьому питанні, адже негативний ПЛР ще не є свідченням відсутності захворювання.
На даний момент світовими дослідженнями доведено, що існують клінічні форми COVID без лабораторного підтвердження. Таку форму може встановити тільки лікар.
В’ячеслав Камінський закликав вагітних жінок повідомляти свого сімейного або дільничного лікаря про наявність наступних симптомів: порушення загального стану (виражена слабкість, ломота), підвищення температури, утруднення дихання, ознаки простуди (нежить, болі чи неприємні відчуття в горлі, кашель). Іноді про початок захворювання можуть свідчити і кишкові розлади (діарея, нудота).
Фото: Facebook