В’ячеслав Камінський – Заслужений лікар України з більш ніж 35-літньою практикою в акушерстві та гінекології. Більше 12 років він займався управлінням охороною материнства та дитинства на державному рівні. Сьогодні він балотується депутатом у Київську міську раду в Деснянському районі від політичної партії “За Майбутнє”. В інтерв’ю він розповів про свій шлях і завдання в міському самоврядуванні.
– У вас дуже насичена професійна діяльність – ви займаєтесь наукою і медициною. Чому ми вирішили зайнятися ще й політикою?
– Я маю велике бажання покращити якість надання медичної допомоги пацієнтам. Епідемія Covid-19 викрила чимало проблем у медицині. Без участі медиків у політичних процесах обходились тривалий час, але сьогодні без них вже не обійдеться. Але нам потрібно не лише одномоментно реагувати на наявні проблеми, а й запобігати та попереджати. У випадку охорони здоров’я наше завдання – змінити світогляди людей з акцентом на здоровий спосіб життя і процвітання майбутніх поколінь.
– Багато ваших колег у списку “ЗА МАЙБУТНЄ” займається охороною здоров’я. Чи розробляли ви спільну стратегію?
– Звичайно. Медицина сьогодні у ганебному стані Візьміть будь-який аспект у медицині, наприклад, у акушерстві. Зниження кількості пологів у державі, відсутність масштабних програм заохочування народжуваності. Поле діяльності – безмежне. Медики, які зайдуть у Київраду депутатами, стануть рупором від всіх медичних працівників і пацієнтів, які потребують допомоги. Ці медики зможуть адекватно та кваліфіковано висловити ті потреби, які існують у медичному середовищі.
– Які проблеми у медицині можливо вирішити на рівні Київради, а не Міністерства охорони здоров’я?
– Оскільки Київ є столицею, він знаходиться у кращому стані, ніж регіони та області. І кількість грошей, які Київ з міського бюджету може виділити для наших пацієнтів та медиків, більша, ніж у областях, які не можуть похвалитись фінансовими здобутками. Тож кияни можуть отримувати якісну допомогу. На це є ресурс! А замість цього вони лікуються у лікарнях, частина з яких не відновлювалась з радянських часів. Навіть у нас в клініці, попри те, що ми як могли відновили обладнання, все одно частково воно залишилось застарілим. Також на рівні міста сьогодні відсутні вузькоспеціалізовані програми, а це потребує нашого втручання, корекції з боку медиків. Медицина – не сфера для традицій, це сфера для інновацій.
– Це правда, що Україна знаходиться на порозі демографічної кризи?
– Вона не знаходиться на порозі демографічної кризи, вона летить у демографічне провалля. За останні роки кількість пологів зменшилась з 500 000 до 270 000, і тенденція, на превеликий жаль, така, що кількість дітей постійно зменшується. Є спеціальні цільові програми, які цю ситуацію можуть виправити, і Київ може стати для їх втілення відмінним майданчиком. Після успішного запуску такої програми її можна реалізовувати по всій Україні.
– Ви балотуєтесь у Деснянському районі. Як ви познайомилися з Троєщиною, і які її основні проблеми ви бачите?
– Троєщина для мене – особливе місце. Тут я жив, коли реалізував свої професійні амбіції. Тому Деснянський район я знаю чудово, знаю його проблеми: транспортну, медичну, питання відсутності місць для дозвілля, неякісні дороги, проблему здорового способу життя і здорового мислення.
– Які ваші рішення проблем охорони здоров’я на Троєщині та у Києві в цілому?
– Коли ми говоримо про медичну допомогу людям з Лівого берега, то там відсутній перинатальний центр. Ми будемо робити все, щоб Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини повністю відновив свою роботу і зміг надавати свою допомогу жителям Троєщини. Вони не мають їздити по всьому місту і шукати заклад, де вони можуть отримати кваліфікований акушерський супровід, сучасні лікувальні та хірургічні рішення.
Цільова концепція охорони здоров’я у Києві відображена у програмі партії “ЗА МАЙБУТНЄ”. Окрім медицини, програма включає в себе і нову Стратегію розвитку Києва, і його новий Генеральний план, і створення Київської агломерації з подальшим залученням інвестицій, і створення гідних умов для підприємців. Враховано все – від інфраструктурних рішень до економічних, від соціальної до екологічної складової. І окремо від себе можу додати: і я, і міська команда “ЗА МАЙБУТНЄ” відстоюватимемо інтереси пацієнтів та розвиток медицини у всіх районах міста Києва.
– Чим для вас є Київ, і яким ви бачите його через 5 – 10 років?
– Київ – це місто, яке допомогло мені реалізуватися як фахівцю. Я приїхав сюди як молодий доктор наук і виріс тут до серйозних професійних вершин. Тому я однозначно почуваюся киянином.
У майбутньому я хочу бачити Київ безпечним для проживання, екологічно чистим – таким, якими є європейські столиці. Просторі вулиці, зелені насадження, чисте повітря, усміхнені люди. Київ уже був таким раніше, і я хочу, щоб він став таким знову.
Довідка: В’ячеслав Камінський народився 1963 року в селі Яришів Вінницької області. Отримав освіту у Вінницькому медичному інституті ім. М. І. Пирогова. У 2000 році здобув ступінь доктора медичних наук за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”. Директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини. Завідувач кафедри акушерства, гінекології та репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Працював головним позаштатним спеціалістом Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності “Акушерство та гінекологія” (2005 – 2018).
В’ячеслав Камінський балотується до Київради в 3 окрузі в Деснянському районі.
Читайте: Денис Борисенко поддержал строительство стадиона на Троещине
Фото: сайт “За Майбутнє”
Джерело: “За Майбутнє”