Директор Департаменту територіального контролю Київської міської державної адміністрації (КМДА). Депутат Київської міської ради VIII скликання від партії “ВО “Свобода” (2015-2020 рр).
Місце народження, освіта
Михайло Буділов народився 8 травня 1995 року у Києві. З народження проживав на території житлового масиву “Лісовий” Деснянського району Києва.
З 2001 по 2008 рік навчався в середній загальноосвітній школі № 190 Деснянського району.
З 2008 по 2010 рік навчався в “Економіко-правовому ліцеї міста Києва” за економічним профілем.
З 2010 по 2014 рік проходив навчання у ВНЗ “Київський медичний коледж №3” та отримав освітньо-професійний ступінь “Молодший спеціаліст”.
У 2019 році закінчив Київський національний лінгвістичний університет, отримав звання магістра за спеціальністю “Менеджмент” та кваліфікацію “керівника підприємств, установ та організацій”.
У 2020 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, отримав звання магістра за спеціальністю “Фінанси, банківська справа та страхування”.
Вільно володіє англійською.
Родина
Михайло Буділов разом з дружиною Юлією Буділовою виховують доньку, народжену у травні 2022 року.
Батько – Михайло Буділов, 1958 р. н., народився в Хабаровську (СРСР), більшу частину життя прожив в Україні. Закінчив Київський університет ім. Карпенка Карого. В часи війни СРСР в Афганістані служив в частині ГРУ ГШ, розташованої у Кіровограді (нині Кропивницький). Перебуваючи в Афганістані в якості військового кінооператора, отримав контузію і поранення. Пізніше продовжив службу у Збройних Силах України. Звільнився в запас у 2005 році в Чернігові. Потім на запрошення Чорноморської телерадіокомпанії поїхав працювати в Крим, де і залишився.Зі слів Буділова вони з батьком мають різні погляди на життя. За даними аналітичної системи Youcontrol в Михайла Буділова як член сім’ї також зазначена Пилипець Кристина Андріївна.
Мати народилась у Києві, закінчила Київський університет імені Карпенка Карого та Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, працювала вихователем у ДНЗ, пізніше викладачем у школі, тепер – у гімназії.
Батьки розлучились, коли Михайлу Буділову було п’ять років.
Брат: Буділов Іван Михайлович, 1997 року народження, був засновником і керівником ВО “Волонтерський легіон Лісового масиву” (ЄДРПОУ 42972367).
Кар’єра
З 2013 по 2014 рік – помічник-консультант на громадських засадах депутата Верховної Ради (ВР) VIII скликання Андрія Іллєнка (фракція ВО “Свобода” , обраний по виборчому округу №215 у Деснянському районі Києва за партійним списком, член комітету ВР з питань бюджету).
З грудня 2014 по серпень 2019 року – помічник-консультант на платній основі депутата ВР IX скликання Андрія Іллєнка (позафракційний, обраний по виборчому округу №215 у Деснянському і Дніпровському районах Києва від ВО “Свобода”, голова підкомітету з питань засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів комітету ВР з питань правової політики та правосуддя). На виборах 2014 року Михайло Буділов був довіреною особою Андрія Іллєнка.
У 2015 році був обраний депутатом Київської міської ради VIII скликання від партії “ВО “Свобода” по ТВО №41 багатомандатного виборчого округу. Був членом фракції “ВО “Свобода”. Входив до складу постійної комісії з питань власності. Був самим молодим депутатом Київради VIII скликання.
У 2019 році балотувався у ВР ІХ скликання за №125 списку партії “ВО “Свобода”, проте до парламенту не пройшов – як і вся політична сила. На цих виборах Михайло Буділов був також довіреною особою Андрія Іллєнка.
В 2020 році балотувався на виборах у Київраду ІХ скликання під №12 за загальноміським списком та під №1 на ТВО №4 у Деснянському районі. Очолюваний Андрієм Іллєнком список “ВО “Свобода” на виборах до Київради отримав 3,14 % (21 754 голосів), і, отже, 5 % бар’єр не подолав.
З грудня 2020 по лютий 2021 року був зареєстрований в Києві як фізична особа-підприємець, профіль – діяльність в сфері права.
З 30 квітня 2021 року – перший заступник директора департаменту – начальник управління контролю за благоустроєм Департаменту міського благоустрою КМДА, який очолював Тимур Ткаченко. Під час представлення Буділова, який також очолив інспекцію з благоустрою, Ткаченко зазначив, що знайомий з Михайлом Буділовим по роботі вже багато років, а на останніх виборах до Київради вони навіть були конкурентами у Деснянському районі. Тоді джерело KВ, близьке до керівництва Києва, повідомило, що Михайло Буділов незабаром може обійняти посаду директора КП “Київблагоустрій” замість Миколи Бойка.
З 10 лютого 2022 року, відповідно до розпорядження мера №83 обов’язки директора Департаменту міського благоустрою КМДА, у зв’язку з його тимчасовою непрацездатністю, виконував заступник директора – начальник управління з питань розгляду документації у сфері благоустрою Сергій Марищен.
У лютому-квітні 2022 року на власній сторінці в соцмережі Facebook Михайло виклав кілька власних фото у військовому однострої та зі зброєю, в тому числі – у Донецькій області. Коментарі обіцяв надати пізніше.
Відповідно до розпорядження від 21.04.2023 року №329 Михайло Буділов виконував обов’язки директора Департаменту міського благоустрою КМДА.
Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 23 травня 2023 року №416 призначений на посаду директора Департаменту міського благоустрою строково, на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації основним працівником.
Рішенням ІІ сесії Київради ІХ скликання від 13 липня 2023 року №6870/6911 Департамент міського благоустрою КМДА був перейменований в Департамент територіального контролю і до нього було приєднане Управління (інспекція) самоврядного контролю КМДА (ЄДРПОУ 39843025), яке очолював Станіслав Москалевський.
Членство у дорадчих органах
З 12 березня 2019 року, відповідно до розпорядження КМДА №423 директор Департаменту міського благоустрою КМДА входить до складу Міжвідомчого центру моніторингу забудови міста Києва.
З 27 грудня 2019 року, відповідно до розпорядження КМДА №2266, директор Департаменту міського благоустрою КМДА (тоді Олексій Кулеба) був включений до складу комісії з питань розміщення тимчасових споруд, очолювану заступником голови КМДА Вячеславом Непопом.
Розпорядженням КМДА від 20 березня 2020 року №488 директор Департаменту міського благоустрою КМДА (тоді Тимур Ткаченко) був включений до складу спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру регіонального рівня в Києві (голова комісії – Микола Поворозник, заступник – Петро Пантелеєв).
Розпорядженням КМДА від 14 квітня 2020 року №612 Департамент міського благоустрою КМДА, в числі інших, був уповноважений на здійснення контролю за дотриманням режиму самоізоляції (COVID – 19).
Відповідно до розпорядження від 9 квітня 2021 року №841 директор Департаменту міського благоустрою КМДА входить до складу Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва КМДА.
Згідно розпорядження КМДА від 3 березня 2021 року №444 директор Департаменту міського благоустрою КМДА (тоді в. о. Тимур Ткаченко) увійшов до складу Президії робочої групи з розробки проєкту Стратегії розвитку Києва до 2035 року, яку очолив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Розпорядженням КМДА від 26 травня 2021 року №1164 директор Департаменту міського благоустрою КМДА (тоді Тимур Ткаченко) був введений до складу конкурсної комісії з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Києва, яку очолив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Розпорядженням КМДА від 26 травня 2021 року №1188 директор Департаменту міського благоустрою КМДА (тоді Тимур Ткаченко) був введений до складу постійно діючої робочої групи з питань протидії незаконному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на автозаправних станціях у Києві, як заступник співголів комісії – Олексія Кулеби та Петра Пантелеєва.
Розпорядженням КМДА від 15 вересня 2021 року №1978 директор Департаменту міського благоустрою КМДА (тоді Тимур Ткаченко) був введений до складу робочої групи з питань розвитку територій Труханового острова, яку очолював заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Розпорядженням КМДА від 30 вересня 2021 року №2079 директор Департаменту міського благоустрою КМДА (тоді Тимур Ткаченко) був введений до складу комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території міста Києва.
За посадою, відповідно до розпорядження КМДА від 2 листопада 2021 року №2244 директор Департаменту міського благоустрою КМДА входить до складу Колегії КМДА.
Згідно розпорядження КМДА від 20 вересня 2023 року №730 за посадою Михайло Буділов увійшов до складу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА, очолюваної Київським міським головою.
Громадська діяльність
Активний член партії “Свобода”. Заступник голови Деснянської районної організації ВО “Свобода”. Член Комітету Київської міської організації партії “ВО “Свобода”.
Регалії та нагороди
30 квітня 2021 року прийняв присягу державного службовця.
З 3 липня 2021 року має 6 ранг державного службовця
Схеми, зв’язки, скандали
17 вересня 2016 року колеги-депутати із фракції ВО “Свобода” Петро Кузик, Володимир Назаренко та Михайло Буділов провели перевірку МАФів біля кінотеатру “Кіото” (на той момент “росія”) на вул. Мілютенка (Лісовий масив). У двох МАФах жваво йшла торгівля “паленим” алкоголем. Продавці відмовилися надати дозвільну документацію на свою діяльність та товар. Депутатам довелося викликати поліцію і “працівниками правоохоронних органів було вилучено десятки літрів контрафактного товару та алкогольної продукції”, – стверджував Буділов, який вимагав від керівництва КМДА, Деснянської райдержадміністрації та Нацполіції негайно припинити продаж розливних контрафактних спиртних напоїв на вул. Мілютенка.
30 листопада 2017 року комісія Київради з питань регламенту та депутатської етики погодила проєкт рішення № 08/231-2815/ПР від 28 листопада 2017 року “Про створення тимчасової контрольної комісії Київради з вивчення ситуації, що склалася на території заводу “Радикал”. До складу комісії виявили бажання долучитись три депутати-свободівці: Ігор Мірошниченко, Михайло Буділов, який повідомив, що вже має свої наробки з цього питання, та Іван Картавий.
Згідно з моніторингом руху “Чесно”, Буділов у 2017 році був серед одних із найбільш опозиційних депутатів Київради – голосував проти або утримався з 30% питань порядку денного. “Свободівець” Буділов, як і його соратники, наголошував на тому, що в земельних питаннях він не підтримує проекти рішень, бо там, на його думку, в більшості випадків є корупційна складова. Голова фракції Юрій Сиротюк тоді наголошував, що “свободівці”, як правило, голосують одноголосно: “Назаренко, Буділов не є найбільшими опозиціонерами. Вони просто дуже відповідально ставляться до того, щоб прийти вчасно й бути під час всіх голосувань. От точно побачите, що в депутатів-курців опозиційність нижча”.
21 лютого 2018 року в етері телеканалу “Київ ТВ” у програмі “Громадська приймальня” Михайло Буділов розповів, що розпорядження КМДА щодо проведення конкурсу із залучення інвестора для будівництва ТРК на місці кінотеатру “Кіото” приймалося непрозоро та без участі депутата Київради від Лісового масиву. При цьому були величезні сумніви, що київська влада зможе знайти інвестора, який віддасть місту 3,5 тис. квадратних метрів у новому комплексі.
“Я активно займаюся цим кінотеатром, тому що у Лісовому масиві, на жаль, немає установ громадського призначення”, – розповів Михайло Буділов. За його словами, кінотеатр “Кіото” хоч і розташований на центральній площі масиву, але знаходиться у незадовільному стані (він був збудований у 1981 році). 2017 року за ініціативою депутата Буділова було виділено 480 тис. гривень з міського бюджету на розробку передпроектної документації для капітального ремонту та реконструкції “Кіото”. За словами депутата Буділова, він із колегами працював над тим, щоб на Лісовому масиві не лише зберегти кінотеатр, а й створити на його базі культурний центр “з функціями театру”.
У липні 2018 року, за даними руху “Чесно”, Буділов був помічений у непрямому підкупі виборців. Він запрошував киян у театр ім. Івана Франка, де працював його колега по фракції Богдан Бенюк. А раніше, у 2016 році Буділов перед виборами катав виборців на кораблику по Дніпру.
22 квітня 2020 року депутат Київради Михайло Буділов попросив директора Департаменту нотаріату та державної реєстрації Мінюсту Дмитра Кирилюка перевірити дії приватного нотаріуса, який безпідставно зареєстрував права приватної особи на виробниче приміщення площею 78 кв. м на вул. Мілютенка, 40/16-Д у Деснянському районі Києва.
За словами депутата, до нього звернулися мешканці житлового масиву “Лісовий” з приводу встановленої вночі 7 лютого 2020 року споруди біля багатоквартирного житлового будинку. За словами Будилова, цю територію за адресою: просп. Лісовий, 22 рішенням Київради №985/5049 від 26 червня 2018 року було визначено як сквер та місце рекреаційного призначення.
3 лютого 2022 року депутат Київради ІХ скликання Аліна Михайлова (фракція “Голос”) звернулася до голови СБУ Івана Баканова з проханням перевірити батька першого заступника директора Департаменту міського благоустрою – начальника управління контролю за благоустроєм Михайла Буділова. Депутатка підозрювала, що судячи з постів у соцмережі Facebook, родич чиновника може бути пов’язаний із ГРУ російської федерації.
Наступного дня, в якості відповіді, у соцмережі Facebook Михайло Буділов-старший повідомив про те, що служив у радянському ГРУ у Кіровограді за часів Афганської війни, але більше не має і не мав відношення до розвідувальної діяльності з будь-якого боку. Також він назвав звинувачення провокацією та подякував за підтримку депутату ВР IV скликання Євгену Червоненко (2002-2005 рр, №30 за списком блоку “Наша Україна”, позафракційний).
15 серпня 2022 року на сторінці Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) у Facebook була розміщена заява, адресована Київському міському голові Віталію Кличку. У зверненні активісти нагадали, що в Бородянському притулку, підпорядкованому КМДА, під час тимчасової окупації загинуло понад 200 собак. Коли стало відомо про цю трагедію, десятки громадських організацій, депутатів та громадян відправили звернення до КМДА з вимогою провести службове розслідування.
У травні 2022 року було підписано розпорядження Київського міського голови та створено створено комісію, яку очолив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, а її членами, серед інших, стали перший заступник директора Департаменту міського благоустрою КМДА Михайло Буділов, начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний та кілька інших чиновників.
“20 червня комісією було підготовлено та підписано на 11 сторінках акт службового розслідування, яким комісія постаралася захистити Мазур (директорку КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” Наталію Мазур, – КВ) від критики зоозахисників. Відразу зазначимо, що роботу цієї комісії було проведено з масою процедурних порушень… Як ми бачимо, Київська міська влада, захищаючи свою бездіяльність, проявлене боягузтво і непрофесіоналізм, вкотре плюнула в обличчя київським зоозахисникам та всій громадськості, видавши повністю неправдивий акт службової перевірки”, – написано в заяві.
Зоозахисники звернулися з проханням не тільки звільнити Мазур, як з займаної посади, так і взагалі з комунального підприємства, не дозволяючи далі працювати з безпритульними тваринами, але також звільнити трьох чиновників, які склали службовий документ, що містить неправдиві відомості. “Звільнити … заступника Петра Пантелеєва, першого заступника директора Департаменту міського благоустрою КМДА Михайла Буділова та начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександра Возного. Ці чиновники КМДА, збрехавши раз, можуть збрехати ще сотні разів”, – прокоментували екологи вимогу звільнення чиновників. Активісти зауважали, що ці чиновники незадовільно виконують свої службові обов’язки, що негативно відбивається на благоустрої та розвитку столиці.
Загальновідомо, що питання благоустрою Києва в частині розміщення тимчасових споруд (МАФів) знаходиться під пильним контролем голови Офісу Президента Андрія Єрмака, який свого часу приділив цій діяльності чималий період своєї кар’єри.
І хоча безпосередніх даних про зв’язки другої за впливовістю людини в країні з Михайлом Буділовим чи Тимуром Ткаченком немає, нагадаємо, що Єрмак курував кар’єрне зростання свого заступника Олексія Кулеби, який с 2019 року пропрацював директором Департаменту міського благоустрою КМДА, першим заступником голови КМДА з питань самоврядних повноважень (грудень 2020 – лютий 2022 рр.) та головою Київської обласної державної адміністрації (КОДА) у 2022-2023 рр. Була інформація, що Єрмак зі своєї кишені доплачував директору департаменту благоустрою Кулебі близько 10 тис. доларів на місяць та по 5 тис. доларів – його команді. У квітні 2020 року у бліц-інтерв’ю програмі “Схеми” Віталій Кличко підтвердив, що призначив Кулебу за рекомендацією Єрмака.
Також Єрмак партронував однокласника Олексія Кулеби, т. в. о. директора КП “Київблагоустрій” Миколу Бойка, до діяльності якого підприємці Києва мають чимало претензій – усі вони стосуються розміщення та діяльності тимчасових споруд (ТС, МАФи, кіоски та ін.), а також об’єктів пересувної торгівлі.
Доходи, майно
3 березня 2022 року ВР прийняла Закон №2115-IX “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни”, яким відтермінувала строк подання документів, що вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, на строк до трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи. Враховуючи положення Закону, НАЗК підготувало роз’яснення від 07 березня 2022 року № 4 щодо застосування його окремих положень, відповідно до яких під час дії воєнного стану не обов’язково подавати декларації будь-якого виду.
Останнє оновлення: 25.09.2023 року.
Фото: колаж KВ