Гостомель готується до масового перейменування вулиць

Гостомель готується до масового перейменування вулиць

У Гостомельській громаді стартували громадські обговорення щодо перейменування 20 вулиць. Декомунізації та дерусифікації підлягають вісім вулиць у селище Гостомель, ще сім – у Горенці. Ще три вулиці потребують перейменування у селі Озера та дві – у Мощуні.  Жителі громади можуть подати свої пропозиції до назв вулиць до 13 липня, після чого їх передадуть до Київської ОВА на погодження. 

Про це КВ дізналася із повідомлення Гостомельської селищної військової адміністрації у Fcebook.

“До відома мешканців Гостомельської громади! Відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” та на виконання листа Департаменту культури та туризму КОДА (КОВА) № 970/41.1-N/41.01.01-N/2024 від 11.06.2024, розпорядженням Гостомельської СВА від 03.07.2024 створено робочу групу зі збору та обробки пропозицій щодо перейменування об’єктів топонімії Гостомельської селищної територіальної громади”, – йдеться у дописі. 

Так, у громаді пропонують перейменувати загалом 20 вулиць. Найбільше вулиць декомунізують у центрі громади, Гостомелі, – вісім вулиць. Це вулиці – Кулішова, Лермонтова, Л. Толстого (СТ Ясна Поляна), Пушкіна, Чкалова, Ватутіна, Гагаріна та Білоруська. 

Сім вулиць підлягають перейменування в селі Горенка. А саме – вул. Мічуріна, пров. Папулова, вул. Пушкіна, пров. Мічуріна, вул. Раменська, пров. Раменський та вул.Кулішова.

Ще три вулиці потребують перейменування у селі Озера – вул. Маяковського, вул. Першотравнева та пров. Бабушкіна. І дві – у Мощуні: вул. Першотравневе лісництво та вул. Скушнікова.

В адміністрації громади зауважили, що долучитися до надання пропозицій щодо перейменування вулиць можливо в декілька способів. По-перше, скориставшись Google форму за посиланням тут. По-друге, надати свої пропозиції із обґрунтуваннями у письмовій формі. 

Зокрема, пропозиції письмово можна надати у Гостомелі за трьома адресами: вул. Рекунова, 11-А, вул. Молодіжна, 9, вул.Кулішова, 14. У с. Озера – вул.Шевченка, 2-Б та 7-Б, у с. Горенка – вул.Івана Франка, 125-А та у с. Мощун – вул. Вишнева, 2.

Варто додати, що пропозиції прийматимуться з 8 липня по 13 липня, з 9:00 до 13:00, після чого всі пропозиції будуть передані до Київської ОВА для подальшого рішення про перейменування.

Нагадаємо, як раніше повідомляла КВ, КП Благозеленбуд планує виділити 300 тисяч гривень на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на території Гостомельської громади. Вивезення та утилізації сміття має відбуватися до кінця цього року.

Читайте: В Гостомелі мешканці виявили у дворі гранату

Фото: strimkoua.com

КиївВлада

Інна Міхно

 

Рекомендуємо до перегляду
На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи
На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи
09:00 В столиці стартує довгоочікуваний ремонт на аварійному мосту Метро. Втім, поки що йдеться тільки про протиаварійні роботи, в рамках яких майже за 2…
Правоохоронці виявили можливу корупцію при закупівлях “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”
Правоохоронці виявили можливу корупцію при закупівлях “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”
09:00 Нацполіція вивчає чергову схему заволодіння бюджетними коштами, яка, ймовірно, мала місце при здійсненні закупівель комунальним підприємством (КП) “Київтеплоенерго”. Правоохоронці вважають, що з 2021…
Елітні бенефіціари та корупційні МУО: у Київраді готуються до поновлення оренди землі на вул. Лінійній, 17
Елітні бенефіціари та корупційні МУО: у Київраді готуються до поновлення оренди землі на вул. Лінійній, 17
11:00 Депутати столичної міськради повинні будуть невдовзі розглянути проєкт рішення щодо поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Лінійній, 17. Її орендарем до травня…
Banner
QlU7mDx4